Turistické a cestovateľské informácie

Historické talianske mestá zaznamenali pokles turistov, znížili ceny

25.09.2020 |

Historické talianské mestá poukazujú na výrazný pokles počtu návštevníkov. Zahraniční turisti sa toto leto vyhýbali tradičným "magnetom", akými sú Benátky, Florencia či Rím, na čo hotely a penzióny reagovali znížením cien.

Viac článkov

Prezidentka podpísala zákon, ktorý rieši zrušené zájazdy počas koronakrízy

Arpoador, Rio de Janeiro,
28.05.2020

Cestovné kancelárie dostanú vyše roka na to, aby vyriešili zrušené zájazdy pre situáciu okolo nového koronavírusu. Vyplýva to zo zákona o zájazdoch, ktorý v stredu (27. 5.) podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová. viac »

Strečno: Pltníci začnú voziť ľudí okolo skál Margita a Besná

Plť pod Strečnom
28.05.2020

Strečnianski pltníci začnú od soboty (30. 5.) voziť ľudí po sedemkilometrovom úseku Váhu okolo skál Margita a Besná a popod dva strečnianske hrady. Prevádzku spúšťajú podľa Pavla Albrechta z Prvej pltníckej a raftingovej spoločnosti oproti zvyčajnému termínu otvorenia pltníckej sezóny s dvojmesačným oneskorením. Spôsobili ho obmedzenia v súvislosti s novým koronavírusom. viac »

Chorvátsko víta návrat turistov: Svoje brány otvoril Národný park Plitvické jazerá aj Dubrovník

Dubrovník, Chorvátsko
27.05.2020

Vzhľadom na vynikajúcu epidemiologickú situácii v Chorvátsku sa štátne hranice pomaly, ale isto otvárajú mnohým turistom, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v jednej z chorvátskych destinácií. Vstup do krajiny je teda umožnený všetkým majiteľom nehnuteľností a lodí, ktorí pri prekročení hranice potvrdia svoje vlastníctvo príslušnou dokumentáciou. Umožnené sú aj príchody kvôli ekonomickým a iným obchodným záujmom. Prekročenie hranice je tiež možné pre všetkých turistov, ktorí majú platné rezervácie ubytovacích alebo charterových spoločností. viac »

Pompeje znova otvorili, zatiaľ však hlásia viac sprievodcov ako turistov

Američania Colleen a Marvin
27.05.2020

Známe talianske archeologické nálezisko na mieste niekdajšieho antického mesta Pompeje je po uvoľnení obmedzení v dôsledku koronavírusovej pandémie opäť otvorené pre verejnosť. Zatiaľ sa v ňom ale nachádza viac sprievodcov ako turistov. V utorok o tom informovala agentúra AFP. viac »

Grécko otvára reštaurácie a obnovuje dopravu na ostrovy

Ostrov Karpathos, Grécko
25.05.2020

Grécko v snahe opätovne oživiť turistický ruch obnovilo v pondelok - po viac než dvoch mesiacoch - pravidelnú prepravu na ostrovy v Egejskom a Iónskom mori, kam sa turisti budú môcť z pevniny dostať trajektom aj letecky. V celej krajine sa takisto otvárajú reštaurácie, kaviarne a bary, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá. viac »

Štiavnica opäť skrásnie: Na brehu jazera Počúvadlo vybudujú promenádu za viac ako 170-tisíc eur

Na brehu jazera Počúvadlo
22.05.2020

V úseku východného brehu jazera Počúvadlo v Banskoštiavnickom regióne plánujú postaviť promenádu aj s lávkou nad vodnou hladinou. Ako vyplýva z podkladov výzvy na predkladanie ponúk zverejnenej vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková predpokladaná hodnota realizácie promenády má byť 172 105 eur. Projekt investične pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Štiavnica (OOCR RŠ) a Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). viac »

Slovinsko nám môže byť vzorom: Vláda chce podporiť domáci turizmus 200-eurovými poukážkami

Ľubľana
22.05.2020

Slovinská vláda plánuje darovať všetkým dospelým Slovincom 200-eurové poukážky na dovolenku v rámci krajiny. Občanov tak chce podnietiť k tomu, aby v čase krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu uprednostnili pobyt vo vlasti pred cestou do zahraničia, informovala v stredu agentúra AFP. viac »

Ryanair plánuje obnovenie letov z Bratislavy, od júla poletíte aj do dovolenkových destinácií

Ryanair
21.05.2020

Dopravca Ryanair sa chystá obnoviť pravidelné lety z bratislavského letiska M. R. Štefánika od júla. Vyplýva to z oznámenia dopravcu zverejneného na jeho webovej stránke a zo zmien v rezervačnom poriadku na Ryanair.com. Lety počas júna dopravca prevádzkovať neplánuje. viac »

Výnimočný objav: Pri múre nárekov odkryli dvetisícročný podzemný komplex

Pri múre nárekov v
20.05.2020

Podzemný komplex vytesaný pred približne 2000 rokmi do skalnatého podložia odkryli archeológovia pri Múre nárekov v Jeruzaleme. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na Izraelský pamiatkový úrad (IAA). viac »

Dovolenka pri mori prestáva byť snom: Už o mesiac by sme podľa odborníkov mohli opäť cestovať

Dovolenka pri mori prestáva
20.05.2020

Skvelá správa - v mnohých častiach Európy bude toto leto aj napriek pandémii nového koronavírusu možné dovolenkovať! Odborníci predpokladajú, že celosvetové varovanie pred cestovaním bude minulosťou po 14. júni a niektoré obľúbené letné destinácie už avizovali otvorenie hraníc. viac »


Sobota, 26. september. 2020. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa