Turistické a cestovateľské informácie

Historické talianske mestá zaznamenali pokles turistov, znížili ceny

25.09.2020 |

Historické talianské mestá poukazujú na výrazný pokles počtu návštevníkov. Zahraniční turisti sa toto leto vyhýbali tradičným "magnetom", akými sú Benátky, Florencia či Rím, na čo hotely a penzióny reagovali znížením cien.

Viac článkov

Hekeri napadli známe aerolinky, ukradli údaje o deviatich miliónoch zákazníkov!

Hekeri napadli známe aerolinky,
19.05.2020

Hekeri napadli britskú leteckú spoločnosť easyJet a získali prístup k informáciám o deviatich miliónoch zákazníkov, pričom ukradli ich e-mailové adresy a cestovné detaily. U 2 208 osôb získali detaily o ich kreditných kartách. Útok nahlásili Kancelárii komisára pre informácie (ICO). viac »

Viaceré letecké spoločnosti v júni obnovia lety do Budapešti

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta,
19.05.2020

Viaceré letecké spoločnosti obnovia v júni svoje spojenia s Medzinárodným letiskom Ferenca Liszta v maďarskej metropole, informovala vo štvrtok agentúra MTI s odvolaním sa na informácie spoločnosti Budapest Airport (BA). viac »

Koronavírus zničil celé talianske hospodárstvo: Úrady sa snažia zachrániť letnú turistickú sezónu

Miláno
18.05.2020

Európska komisia síce pripravila balík opatrení na obnovu cestovného ruchu v rámci Európskej únie (EU), ale Taliansko, ktoré zvlášť tvrdo zasiahla pandémia nového koronavírusu, sa obáva, že mu to veľmi nepomôže. viac »

Vysoké Tatry sa pripravujú na letnú sezónu, chystajú aj virtuálne preteky


Lanovka zo Štrbského Plesa
16.05.2020

Vysoké Tatry sa pripravujú na letnú sezónu. Predbežne boli na toto obdobie všetky hudobné a športové podujatia zrušené či termíny posunuté na neurčito, ale niektoré z nich sa realizovať budú. viac »

Grécko očakáva vysoké horúčavy: Pláže sa otvoria už tento víkend

Pláž Voidokilia na Peloponéze
14.05.2020

Vzhľadom na priaznivú situáciu týkajúcu sa šírenia koronavírusovej pandémie sa pláže v Grécku 16. mája opäť otvoria. Spravodajský server Greek City Times uvádza, že toto oznámenie prišlo po predpovediach, podľa ktorých má už počas nasledujúceho víkendu zasiahnuť Grécko vlna takmer 40-stupňových horúčav. viac »

Vedci v Bulharsku objavili najstaršie dôkazy prítomnosti Homo sapiens v Európe

Podoba človeka neandertálskeho
14.05.2020

Vedci objavili v jaskyni v Bulharsku úlomky zubu a kosti, ktoré sú najstarším dôkazom prítomnosti moderného človeka na európskom kontinente. Informovala o tom v utorok agentúra AFP. viac »

EÚ predstavila plán postupného obnovenia turistického ruchu počas leta

Výkonná podpredsedníčka Európskej komisie
13.05.2020

Európska komisia predstavila v stredu plán postupného "reštartovania" turistického ruchu počas nadchádzajúceho leta. Chce tak zachrániť milióny pracovných miest v tomto sektore, ktorý tvrdo zasiahla pandémia koronavírusu, informovala agentúra AFP. viac »

Smutná práca z Čiech: Zomrel cestovateľ, spisovateľ a etnograf Miloslav Stingl

Miloslav Stingl
13.05.2020

Po dlhej chorobe zomrel v pondelok 11. mája v Prahe vo veku 89 rokov slávny český spisovateľ, cestovateľ a etnograf Miloslav Stingl. Zážitky zo svojich potuliek svetom spracoval v mnohých cestopisných dokumentoch a viac ako 40 knihách, ktoré vyšli v 239 vydaniach v celkovom náklade takmer 17 miliónov výtlačkov. viac »

Taliansko otvára pláže: Koronavírus úplne zmení oddych pri mori, úrady predstavili pravidlá

Taliansko otvára pláže: Koronavírus
13.05.2020

Taliansko patrí k obľúbeným destináciám dovolenkujúcich Slovákov. Predovšetkým letoviská nad Benátkami sa vďaka dostupnej vzdialenosti a širokým piesočným plážam s miernym vstupom do vody tešia vysokej návštevnosti. Na preplnené pláže však tento rok zabudnite. viac »

Ryanair obnovia od júla 40 % z plánovaných letov, takto budú prebiehať

Ryanair
12.05.2020

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair obnoví od júla 40 % plánovaných letov. S cieľom zaistiť bezpečnosť pasažierov vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu budú musieť cestujúci zároveň dodržiavať bezpečnostné nariadenia. viac »


Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa