Turistické a cestovateľské informácie

Koronavírus výrazne znížil ceny: Vyberte sa tam, kde je momentálne najlacnejšie

24.09.2020 |

Pandémia koronavírusu nám nepriniesla iba samé nevýhody. Okrem lockdownov, počas ktorých si mnohí stihli prehodnotiť svoje životné priority, poskytla zopár výhod aj pre dovolenkárov. Ľudia zatiaľ nemajú odvahu púšťať sa do plánovania ciest, takže ak sa v rámci dodržiavania všetkých odporučení odhodláte aspoň na krátky výlet, konečne si môžete užiť pokojné nepreplnené destinácie. To sa výrazne odrazilo aj na cenách, ktoré v mnohých mestách klesli o štvrtinu.

Viac článkov

EÚ spustila webovú stránku s informáciami o cestovaní a otváraní hraníc

EÚ spustila webovú stránku
18.06.2020

Európska komisia (EK) v pondelok uviedla, že občania EÚ už majú možnosť získať potrebné informácie o dostupnosti jednotlivých európskych krajín, ktoré by chceli navštíviť po vyše dvojmesačnom uzavretí hraníc v dôsledku šírenia sa pandémie nového druhu koronavírusu. V ústrety im prichádza nová webové platforma s názvom Re-open EU (Znovu otvorená EÚ). viac »

Loď Bohemia je už na hladine Domaše, prípravy na sezónu sú hotové

Domaša
17.06.2020

Výletná loď Bohemia je od pondelka večer opäť na hladine vodnej nádrže (VN) Domaša. Počas sezóny má premávať päťkrát denne, pre dovolenkárov má pripravený aj špeciálny program, vyjadril sa pre médiá Radovan Kapraľ, starosta obce Kvakovce, ktorá loď prostredníctvom svojho občianskeho združenia prevádzkuje. viac »

Letisko v Bratislave ožíva, po mesiacoch sa uskutočnil odlet pravidelnej linky

Prvé lietadlo s cestujúcimi
15.06.2020

Letisko M. R. Štefánika znova čiastočne ožíva. V pondelok sa z Bratislavy uskutočnil po troch mesiacoch prvý odlet cestujúcich pravidelnej linky. Pasažieri smerujú do Sofie v Bulharsku. viac »

Dovolenka v Chorvátsku: Na našich turistov budú opäť dozerať aj slovenskí policajti

Na snímke členovia Policajného
15.06.2020

Slovenskí policajti sa aj v roku 2020 zúčastnia na projekte Bezpečná turistická sezóna v Chorvátsku. Na slovenských turistov budú dozerať štyria policajti v najčastejšie navštevovaných turistických oblastiach – v Splitsko-dalmatínskej oblasti a Prímorsko-goranskej. Informovali o tom na piatkovej tlačovej konferencii na Strednej odbornej škole (SOŠ) Policajného zboru (PZ) Bratislava-Devínska Nová Ves policajti Štefan Banyár, Roman Hájek, Dušan Štibeľ a Martin Kandráč. viac »

Tradičným odomknutím Štrbského plesa otvorili letnú sezónu, spustili aj člnkovanie

Tradičným odomknutím Štrbského plesa
13.06.2020

Tradičným symbolickým odomknutím hladiny Štrbského plesa otvorili v piatok letnú turistickú sezónu v regióne. "Môžem povedať, že Štrbské pleso je perfektne upravené, čo sa týka životného prostredia, chodníkov a všetkého okolo. Pri hodnotení kvality vzduchu vyšlo, že Štrbské Pleso má suverénne najlepší vzduch na celom Slovensku, myslím si, že 28-krát lepší ako v Bratislave. Keď turisti prídu za dobrým vzduchom, za peknou prírodou, tak to správne miesto je perla Vysokých Tatier, ktorou je Štrbské pleso," uviedol starosta obce Štrba Michal Sýkora. viac »

Český premiér Babiš pozýva slovenských dovolenkárov: Skúsme si pomôcť

Český premiér Babiš pozýva
13.06.2020

Cestovaniu do Česka už nič nebráni. Turisti sa môžu vybrať na výlet či dovolenku nielen autom, ale aj medzinárodnou dopravou. Exkluzívne pre CzechTourism Slovensko nakrútil český premiér Andrej Babiš video, v ktorom pozýva slovenských návštevníkov do Česka. K susedom od dnešného dňa láka aj nová slovenská podstránka Kudy z nudy. viac »

Prieskum: Vieme, kde chcú Slováci oddychovať toto leto

Prieskum: Vieme, kde chcú
13.06.2020

Tento rok plánuje letnú dovolenku mimo svojho domova 62 % obyvateľov Slovenska, čo je približne o desatinu viac ako pred koronakrízou vo februári. Sedemdesiat percent všetkých dovolenkárov chce v lete oddychovať na Slovensku, keďže pandémia koronavírusu skomplikovala cestovateľské plány a možnosti dovolenkovať v zahraničí. Informovala o tom v stredu agentúra Go4insight na základe výsledkov reprezentatívneho prieskumu na vzorke tisíc respondentov vykonaného na prelome mája a júna 2020. viac »

Na Spišskom hrade vzniká unikátne umelecké dielo, pôdorys katedrály Notre Dame

Na Spišskom hrade vzniká
10.06.2020

Na dolnom nádvorí Spišského hradu vzniká pôdorys katedrály Notre-Dame v Paríži, ktorý zakresľuje výtvarník Matúš Lányi. Katedrála je kreslená v mierke 1:1, s rozmerom 128 krát 48 metrov a kresba tvorí rozlohu okolo 6000 štvorcových metrov, uviedol pre TASR autor diela. viac »

Hranice sa otvárajú: Z Letiska M. R. Štefánika sú v pláne lety do Bulharska, Grécka a na Cyprus

Letisko M. R. Štefánika
09.06.2020

Premiér Igor Matovič oznámil úplné otvorenie hraníc Slovenska s ďalšími 16 krajinami. Otvorením hraníc by mala byť umožnená aj medzinárodná doprava, vrátane leteckej dopravy. Medzi krajinami, s ktorými budú hranice Slovenska otvorené, sú aj Bulharsko, Grécko a Cyprus, kam má od júla naplánované pravidelné lety z Letiska M. R. Štefánika dopravca Ryanair. Do bulharskej Sofie a z nej lieta dopravca Wizz Air už oddnes. viac »

Na Bratislavský hrad doviezli vzácny poklad: Korunovačné klenoty Inkov strážila policajná eskorta

Na Bratislavský hrad doviezli
09.06.2020

Viac ako dvetisíc rokov staré korunovačné klenoty z Peru dorazili do Bratislavy. Všetko za prísnych bezpečnostných opatrení, v sprievode policajných áut a niekoľkopočetnej ochranky. Stavebné práce sú v plnom prúde a už o necelé tri týždne výstava Poklad Inkov bude môcť privítať svojich prvých návštevníkov. Originálne zlaté exponáty, ktorých sa boja dotknúť aj samotní Peruánci, budú vystavené na Bratislavskom hrade. viac »


Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa