Turistické a cestovateľské informácie

Predvolebná analýza: Budú politické strany po voľbách rušiť rekreačné poukazy?

2023-09-23 08:00:00 |

Zamestnanec má nárok na príspevok na rekreáciu, pokiaľ je zamestnaný v spoločnosti, ktorá má viac ako 50 zamestnancov. Platí pritom 45 % oprávnených nákladov, teda 225 eur z maximálnej možnej sumy stanovenej na 500 eur. Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení však upozornila na to, že pre zamestnávateľov je to komplikácia, pretože sa neberie ohľad na finančnú situáciu podniku. Napriek tomu väčšina politických strán neplánuje rekreačné poukazy zrušiť.

Viac článkov

Na Japonsko udrela tropická búrka Lan, stovky letov boli zrušené

Na Japonsko udrela tropická
2023-08-15 07:00:00

Takmer 900 letov bolo zrušených a 240.000 ľudí bolo vyzvaných na evakuáciu na bezpečné miesta v dôsledku silnej tropickej búrky Lan, ktorá v noci na dnes udrela na japonské pobrežie. Do stredného a západného Japonska priniesla búrka lejaky a víchor. Približne 90.000 domácností zostalo bez dodávok elektriny, informovala dnes agentúra Reuters. viac »

Lietadlo sa kvôli vyhrážkam pasažiera muselo vrátiť, zrušili desiatky letov!

Lietadlo sa kvôli vyhrážkam
2023-08-14 18:00:00

Lietadlo spoločnosti Malaysia Airlines smerujúce z Austrálie do Malajzie sa dnes pre incident na palube muselo vrátiť do austrálskeho mesta Sydney. Podľa austrálskych médií sa jeden z cestujúcich za letu vyhrážal ostatným pasažierom a posádke, informovala agentúra AP. Polícia po návrate lietadla do Sydney muža zatkla. Kvôli incidentu bolo na letisku v Sydney zrušených 32 domácich letov a ostatné sú oneskorené až o 90 minút, informoval hovorca letiska. Medzinárodné lety podľa neho neboli ovplyvnené. viac »

Upíri horúčavy: Rekordné teploty nútia Američanov fungovať v noci

Upíri horúčavy: Rekordné teploty
2023-08-11 21:00:00

Hovorte im upíri horúčavy. Aby sa ľudia vyrovnali s teplotami lámajúcimi rekordy, stávajú sa nočnými tvormi. Zaspávajú v skorých ranných hodinách, alebo sa v nich prebúdzajú, a inak nastavujú svoje biologické hodiny, aby využili chladnejšie ovzdušie. O nových návykoch Američanov vo vedre napísal list The Wall Street Journal (WSJ). viac »

Praha nechce byť lacnou destináciou, hotely zdraželi

Staroměstské náměstí
2023-08-11 20:00:00

Praha sa v druhom kvartáli tohto roka priblížila priemernou cenou za hotelovú izbu tradične drahším európskym destináciám. Nárast priemernej ceny za prenocovanie bol v českej metropole vyšší než napríklad vo Viedni či v Berlíne. Tento trend si chce hlavné mesto ČR udržať, pretože sa snaží zbaviť povesti destinácie pre lacné večierky. Uviedla to Klára Janderová z Prague City Tourism, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. viac »

Dovolenkári v Španielsku neveria svojim očiam: Po lehátkach im behajú diviaky

Dovolenkári v Španielsku neveria
2023-08-11 18:30:00

Prítomnosť diviakov na perifériách európskych miest, ktorá sa zvýšila aj v súvislosti s vyľudnenými ulicami za pandémie covidu-19, dnes už toľko neprekvapí. V juhošpanielskej Andalúzii sa ale diviaky v posledných dňoch objavujú aj na plážach, kde hľadajú jedlo v taškách turistov, ktorí sa tam opaľujú. Informovali o tom miestne médiá. viac »

Vedci pri Sicílii objavili tri podvodné sopky, možno sú aktívne

Vedci pri Sicílii objavili
2023-08-11 09:01:00

Po niekoľkotýždňovej hlbinnej expedícii objavili vedci z celého sveta pri juhozápadnom pobreží Sicílie tri podvodné sopky, aj keď si nie sú úplne istí, či sú aktívne. Novonájdené vulkány sú najmenej šesť kilometrov široké a týči sa viac ako 150 metrov nad okolitým morským dnom, uviedol dnes list The Guardian. viac »

Na ostrove Tonga je nebývalá zima, vypredali sa všetky bundy a mikiny

Tonga
2023-08-11 09:00:00

Tichomorské súostrovie Tonga zažíva jednu z najchladnejších zím vo svojich dejinách. Miestni obyvatelia nie sú na teploty okolo desať stupňov Celzia vybavení a vo veľkom skupujú mikiny, bundy a prenosné vykurovania. Teploty sú tu zhruba o 12 stupňov nižšie, ako je v tomto ročnom období obvyklé. Rastú tiež predaje termosiek alebo liekov na nachladnutie, napísal server britského denníka The Guardian. viac »

Americký reportér: V Moskve takmer nie je poznať, že by Rusko bolo vo vojne

Americký reportér: V Moskve
2023-08-11 08:30:00

Vojna na Ukrajine nie je v Moskve takmer vôbec citeľná, napísal novinár denníka The New York Times, ktorý sa vydal do Ruska, aby tam skúmal prejavy vojnového konfliktu. Ten rozpútalo Rusko pred zhruba rokom a pol. Vojna a problémy, ktoré so sebou prináša, naopak podľa reportáže amerického denníka prestupujú do životov obyvateľov chudobných regiónov najrozľahlejšie krajiny sveta alebo pohraničia, ktoré sa musia vyrovnávať s následkami ukrajinského ostreľovania. viac »

Talianska polícia kontrolovala plážové reštaurácie, tretina porušila predpisy

Sperlonga
2023-08-11 08:00:00

Talianska polícia po letnej celoštátnej kontrole pláží vo štvrtok oznámila, že predpisy porušili mnohé letoviská. Pre vážne hygienické či iné systémové nedostatky museli po kontrolách zatvoriť reštaurácie na 20 plážach. viac »

Horolezci kritizujú svojich kolegov kvôli smrti nosiča na K2: Všetci chodili okolo a nikto mu nepomohol!

Horolezci kritizujú svojich kolegov
2023-08-11 08:00:00

Známi horolezci z celého sveta vrátane Reinholda Messnera kritizujú svojich kolegov za to, ako sa zachovali pri júlovej smrteľnej nehode pakistanského nosiča pod vrcholom osemtisícovky K2. Pakistanec Muhammad Hasan sa zranil 27. júla pri páde počas upevňovania fixných lán v obávanom úseku zvanom Bottleneck (Hrdlo) vo výške 8300 metrov. Zábery z dronu neskôr ukázali, že ešte najmenej päť hodín žil a v tom čase okolo neho prešlo zhruba 70 horolezcov bez toho, aby sa mu niekto z nich pokúsil pomôcť, uviedla vo štvrtok agentúra DPA. viac »


Nedeľa, 24. september. 2023. Meniny má Ľubor, Ľuboš.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa