Turistické a cestovateľské informácie

Z chlapca z ulice ikonou umenia: Viedenská Albertina vystavuje diela slávneho Basquiata

02.10.2022 |

Jean-Michel Basquiat začínal ako pouličný umelec, z ktorého sa za desať rokov stala superstar a umelecká ikona 80. rokov 20. storočia. Dnes sa o jeho diela trhajú svetové galérie i súkromní zberatelia a hold jeho tvorbe zložila i viedenská Albertina. O veľkú retrospektívnu výstavu je medzi návštevníkmi od prvých dní obrovský záujem.

Viac článkov

Prekliata sezóna: Dovolenkárov trápia požiare, žraloky a medúzy, 6 Slovákov už zomrelo

Prekliata sezóna: Dovolenkárov trápia
19.07.2022

Dovolenková sezóna tento rok vôbec nezačala dobre. Viaceré obľúbené destinácie zasiahli živelné katastrofy, turistov trápia aj nebezpečné zvieratá, no najväčším nebezpečenstvom stále zostáva precenenie vlastných síl. V Grécku sa už utopilo šesť Slovákov! viac »

VIDEO: Šáhovu mešitu v Isfaháne zo zoznamu UNESCO poškodili pri obnove

Námestie Naqsh-e Jahan v
19.07.2022

Historická mešita v iránskom meste Isfahán, zapísaná na zozname Svetového dedičstva OSN, bola poškodená počas reštaurátorských prác, uviedli v pondelok miestne úrady. Kupola nie je po oprave hladká a rovnomerná a niektoré z nádherných kvetinových obkladačiek nelícujú. viac »

Hrozivé VIDEO: Na vrchu Marmolada sa na ľadovci po tragédii objavila nová štrbina

Hrozivé VIDEO: Na vrchu
19.07.2022

Po smrteľnom nešťastí v pohorí Dolomity v talianskych Alpách zo začiatku júla, keď sa tam vtedy zosunul ľadovec a o život prišlo 11 osôb, sa na najvyššej hore Dolomitov, 3343-metrovej Marmolade objavila opätovná hrozba. TASR správu prevzala z agentúry DPA. viac »

Vysoké Tatry: HZS a ochranári vyzývajú na opatrnosť a ohľaduplnosť

Na snímke turisti pred
18.07.2022

Turistov v slovenských horách počas leta výrazne pribúda a zvyšuje sa tak aj počet výjazdov Horskej záchrannej služby (HZS). Prvý polrok 2022 čísla úrazovosti dosiahli už dvojnásobok štatistík celého minulého roka. Horskí záchranári a ochranári v tejto súvislosti vyzývajú turistickú verejnosť na opatrnosť a ohľaduplnosť. Riaditeľ Správy Tatranského národného parku (TANAP) Pavol Majko počas tlačovej konferencie na Skalnatom plese uviedol, že jednou zo základných požiadaviek je zdržiavať sa len na vyznačených trasách. viac »

Na Ukrajine už bolo zničených viac než 150 pamiatok, boršč je ohrozeným dedičstvom

Smutný pohľad na dnešnú
15.07.2022

Experti OSN potvrdili, že od začiatku ruskej invázie bolo na Ukrajine úplne alebo čiastočne zničených 152 kultúrnych a historických pamiatok. viac »

Benátky zavedú pre jednodenných turistov povinné rezervácie a poplatok

Benátky zavedú pre jednodenných
05.07.2022

Jednodenní návštevníci Benátok si budú musieť od budúceho roka kupovať vstupenky podľa nových pravidiel. Zmeny, ktorých cieľom je regulovať enormný prílev turistov, vstúpia do platnosti 16. januára. Oznámil to benátsky vicestarosta pre sociálne veci, cestovný ruch, zdravie a hospodársky rozvoj Simone Venturini. TASR správu prevzala od agentúry DPA. viac »

Po stopách legionárov: V Archeologickom múzeu SNM otvorili novú výstavu

Po stopách legionárov: V
04.07.2022

Slovenské národné múzeum (SNM) – Archeologické múzeum otvorí v utorok novú výstavu Po stopách legionárov v priestoroch múzea na Žižkovej ulici v Bratislave. Je jedným z výstupov spoločného rovnomenného projektu múzea a rakúskej obce Lethaprodersdorf, financovaného z programu Iterreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 - 2020. viac »

Využite voľno v práci: Zámok Schloss Hof ponúka počas slovenských sviatkov špeciálne programy

Využite voľno v práci:
03.07.2022

Letné mesiace prinášajú so sebou aj vytúžené dni voľna a príjemným bonusom je aj niekoľko štátnych sviatkov, počas ktorých sa núka skvelá možnosť podniknúť výlet na zámok Schloss Hof a vychutnať si barokovú nádheru najväčšieho vidieckeho sídla Rakúska. viac »

Zlé správy z Balatonu: Dovolenkovú sezónu odštartovali sinice a riasy

Balaton
28.06.2022

Balaton patrí vďaka príjemnej vode a skvelým službám dlhodobo k obľúbeným dovolenkovým destináciám. Najnovšie informácie však milovníkov „maďarského mora“ nepotešia. Na začiatku dovolenkovej sezóny hlásia premnoženie rias a siníc. viac »

Česi si doprajú: Aj napriek zdražovaniu skupujú exotické dovolenky

Aitutaki, Cookove ostrovy
28.06.2022

Vysoká inflácia ovplyvňuje správanie Čechov aj v počas dovolenkovej sezóny. Podľa Asociácie cestovných kancelárií (ACK) ČR predaje zájazdov zatiaľ nedosiahli také čísla, aké boli pred pandémiou koronavírusu. Napriek tomu je záujem o pobyty v zahraničí veľký v porovnaní s uplynulým rokom, informovala v reportáži spravodajská stanica ČT24. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa