Turistické a cestovateľské informácie

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 |

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Viac článkov

Netradičný výjav v uliciach Bangkoku: Proti smogu bojujú vodným delom a lietadlami

Thajské úrady siahajú po
16.01.2019

Thajské úrady siahajú po rôznych metódach, ako bojovať proti znečisteniu ovzdušia, ktoré v oblasti okolo hlavného mesta Bangkok dosiahlo zdraviu škodlivú úroveň. Okrem rozprašovania vody vo vzduchu pomocou vodného dela sa snažia o umelé vyvolanie dažďa s využitím lietadiel, uviedla v utorok tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na správy thajských médií. viac »

Studená krása gotiky: Hrebienok zdobia najkrajšie ľadové sochy sveta

Tatry Ice Master už
16.01.2019

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách sa cez víkend konala súťaž Tatry Ice Master, neoficiálne Majstrovstvá sveta v tesaní sôch do ľadu. Tímy z desiatich krajín sveta vytvorili na tému "Gotika" diela, ktoré vám svojou krásou vezmú dych. viac »

Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka na Slovensku: Lyžovačka pre fajnšmekrov

Lyžovačka na Skalnatom plese
15.01.2019

Keďže je v slovenských veľhorách bohatá nádielka prírodného snehu, záujemcovia môžu od soboty lyžovať premiérovo už aj z Lomnického sedla. Na 1240 metrov dlhej zjazdovke v Lomnickom sedle je aktuálne 150 centimetrov snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. viac »

Lomnický štít zdobí najvyššie položená socha na Slovensku, jej autormi sú Japonci

Na snímke člen tímu
12.01.2019

Dvadsať sochárov z rôznych krajín sveta včera vyšlo na Lomnický štít (2 634 m n.m.), aby tam postavili prvú ľadovú sochu a tak otvorili Medzinárodný festival v stavaní ľadových sôch - Tatry Ice Master. Myšlienka postaviť ľadovú sochu na pomyselnej streche Slovenska sa zrodila minulý rok, keď sochu stavali Angličania, tento rok prebrali štafetu Japonci. viac »

Bizarná atrakcia Paríža dlho nevydržala, milovníci nahoty majú smolu

Jediná naturistická reštaurácia v
12.01.2019

Jediná nudistická reštaurácia v Paríži končí pre nedostatok zákazníkov. Posledným dňom prevádzky reštaurácie O'Naturel bude 16. február, informoval v stredu denník Le Figaro. viac »

Banskú Štiavnicu navštevujú najmä domáci, stretnúť ale môžete aj turistov z Číny

Banská Štiavnica
11.01.2019

Služby ubytovacích zariadení v okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom využili v minulom roku návštevníci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, ale aj z ďalekej Číny. V 1. polroku minulého roka bolo z týchto troch okresov najviac, a to 56 ubytovacích zariadení v okrese Banská Štiavnica, nasledoval okres Žiar nad Hronom s 51 ubytovacími zariadeniami a okres Žarnovica s 28 zariadeniami. viac »

Pod budúcou diaľnicou na východe Čiech objavili najstaršiu studňu v strednej Európe

Na snímke výstavba diaľničného
10.01.2019

Pri českej obci Ostrov neďaleko mesta Vysoké Mýto v Pardubickom kraji našli archeológovia 7000 rokov starú studňu, ktorá je podľa dostupných informácií najstaršou zachovanou studňou v strednej Európe. Vyplynulo to zo zistení, o ktorých v stredu informoval portál iDNES.cz. viac »

Víkend v Tatrách bude patriť ľadovej kráse: Päťdesiat ton ľadu premenia na sochy

Víkend v Tatrách bude
10.01.2019

Druhý januárový víkend (12. a 13. januára) bude vysokotatranský Hrebienok hostiť majstrov ľadového sochárstva z rôznych kútov sveta, ktorí tam predvedú svoje umenie. Ice majstri z desiatich krajín vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na tridsaťpäť unikátnych ľadových sôch v rôznych témach a motívoch. viac »

Rebríček pasov 2019: Najlepšie sú na tom Japonci, Slovensko o jednu priečku kleslo

Check in na letisku
10.01.2019

Pre niektorých ľudí predstavuje ich pas voľnú vstupenku do celého sveta, pre iných je, naopak, neprekonateľnou prekážkou na ceste za vytúženou slobodou. Ako sú na tom jednotlivé krajiny sveta, to už 14 rokov odhaľuje takzvaný Henley Passport Index. viac »

Rekord v Paríži: Múzeum Louvre navštívilo minulý rok vyše 10 miliónov ľudí

Louvre, Paríž, Francúzsko
09.01.2019

Parížske múzeum Louvre privítalo v roku 2018 rekordný počet návštevníkov - viac než desať miliónov. Informovala o tom spravodajská stanica France 24 s odvolaním sa na manažment múzea. "Po prvý raz v jeho histórii a domnievam sa, že po prvý raz v histórii múzejníctva vôbec, navštívilo v roku 2018 Louvre viac než desať miliónov ľudí," uviedol riaditeľ tejto kultúrnej inštitúcie Jean-Luc Martinez. viac »


Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa