Turistické a cestovateľské informácie

Uzemnenie Boeingov ohrozuje dovolenky Čechov, spozornieť musia aj slovenskí turisti

23.04.2019 |

Ohrozené dovolenky s odletom z menších českých letísk alebo "zosekané" spoje na Kapverdské ostrovy či do susedného Senegalu. To sú prvé komplikácie pre českých turistov, ktoré spôsobil zákaz lietadiel Boeing 737 MAX.

Viac článkov

Rok 2018 cestovnému ruchu vo Vysokých Tatrách prial, prekonal hranicu pol milióna ubytovaní

Na snímke turisti kráčajú
15.03.2019

Rok 2018 prial cestovnému ruchu vo Vysokých Tatrách. Štatistický úrad SR totiž nedávno zverejnil oficiálne štatistiky za minulý rok a tento región zostáva najobsadzovanejším a najnavštevovanejším na Slovensku. Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Veronika Littvová s tým, že najvyšší podiel návštevníkov stále zaznamenávajú Slováci. viac »

Zákaz Boeingov 737 MAX neohrozí letový poriadok Ryanairu

Boeing 737 Max 8
14.03.2019

Letový poriadok spoločnosti Ryanair neovplyvní zákaz letov modelu Boeing 737 MAX. Oznámili to vo štvrtok najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe. viac »

Boeing podporil uzemnenie strojov 737 MAX

Boeing 737 Max 8
14.03.2019

V súvislosti s nedeľným pádom lietadla Ethiopian Airlians zakázala tento týždeň lety so strojmi Boeing 737 MAX Európska únia, Austrália, Spojené arabské emiráty, Čína, Indonézia, Malajzia, Omán alebo Singapur. Včera sa k nim pridala aj Kanada a Spojené štáty americké, ktoré predtým deklarovali, že považujú tieto stroje za bezpečné. Rozhodnutie uzemniť svoje lietadlá 737 MAX podporil aj samotný Boeing. viac »

Európa zakázala lietanie so všetkými strojmi Boeing 737 Max

Boeing 737 Max 8
13.03.2019

Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) uviedla, že v Európskej únii (EÚ) dočasne pozastavila všetky lety lietadlami Boeing 737 MAX 8 a 737 MAX 9. Ako upozornila, ešte stále sa vyšetrujú "presné príčiny" októbrového pádu lietadla 737 MAX indonézskych aerolínií Lion Air, pri ktorom prišlo o život 189 ľudí. V nedeľu (10. 3.) sa zrútilo lietadlo 737 Max 8 patriace Ethiopian Airlines. Pri tomto nešťastí zahynulo 157 ľudí. viac »

Psy do Tatier patria, Zvierací ombudsman kritizuje nový návštevný poriadok TANAP

Na snímke turisti na
12.03.2019

Iniciatíva Zvierací ombudsman spustila podpisovanie sa pod hromadnú pripomienku k novému návštevnému poriadku TANAP. Podľa neho by po zmene do alpínskeho stupňa ochrany v národnom parku nemali mať prístup psy, a to ani za podmienky, že by boli na vôdzke. viac »

Pod Alcatrazom našli tunely a budovy z čias americkej občianskej vojny

Väzenie Alcatraz
11.03.2019

Pod neslávne známou väznicou na ostrove Alcatraz v kalifornskom San Franciscu objavili tunely a budovy z obdobia americkej občianskej vojny. Historici dávno predpokladali, že bývalé federálne väzenie postavili na americkom vojenskom opevnení z 19. storočia. viac »

Po havárii v Etiópii úrady viacerých krajín dočasne zakázali lietať Boeingom 737 MAX

Boeing 737 Max
11.03.2019

Čínske, indonézske, marocké aj etiópske úrady aerolinkám dočasne zakázali používať lietadlá typu Boeing 737 MAX 8. Stalo sa tak po včerajšej tragickej havárii takéhoto stroja v Etiópii. viac »

Let hrôzy: Pri turbulenciách sa zranilo 30 ľudí

Let hrôzy: Pri turbulenciách
10.03.2019

Najmenej 30 ľudí na palube letu spoločnosti Turkish Airlines z Istanbulu do New Yorku utrpelo v sobotu zranenia pri silných turbulenciách. Lietadlo napokon popoludní bezpečne pristálo na Kennedyho medzinárodnom letisku, oznámili miestne úrady. viac »

Peter Hámor ide na ďalšiu expedíciu, Dhaulágirí chce zdolať severozápadným hrebeňom

Peter Hámor
09.03.2019

Popradský horolezec Peter Hámor ide na ďalšiu expedíciu. Na vrch Dhaulágirí v Nepálskych Himalájach sa chce spolu so svojím tímom dostať severozápadným hrebeňom. Informoval o tom v piatok na tlačovej konferencii. viac »

Ženy v krízových oblastiach: Oslavované symboly života s nekonečným trápením

MAGNA pomáha neviditeľným ženám
08.03.2019

Právo na život je najdôležitejšie a základné právo každej ženy. V krízach po celom svete však patria práve ženy k najzraniteľnejším a najčastejším obetiam násilia. O to viac o ich práve na život a lekársku starostlivosť musíme hovoriť aj na Medzinárodný deň žien. viac »


Streda, 24. apríl. 2019. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa