Turistické a cestovateľské informácie

Bezbrehému chľastaniu je koniec: Malorka zakázala organizovať túry po baroch

20.01.2020 |

Regionálna vláda na španielskych Baleárskych ostrovoch v piatok (17.1.) schválila zákon, ktorý zakazuje tzv. „túry za chľastom“, keď sú turisti povzbudzovaní k nadmernému pitiu. Informovali o tom španielske médiá.

Viac článkov

Máme ďalší zápis v UNESCO: Na Zoznam kultúrneho dedičstva zapísali naše drotárstvo

Množstvo ľudí si v
13.12.2019

Drotárstvo a jeho tradícia sa dostalo na reprezentatívny Zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Rozhodli o tom vo štvrtok členovia Medzivládneho výboru na ochranu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO počas svojho 14. zasadnutia v meste Bogota, metropole Kolumbie. Drotárstvo sa tak stalo siedmym prvkom, ktorý má Slovenská republika zapísaný na zozname UNESCO. viac »

V Tatrách nakrúcajú bollywoodsky film, do pár mesiacov sem prídu húfy indických turistov

V Tatrách nakrúcajú bollywoodsky
13.12.2019

V okolí Sliezskeho domu vo Vysokých Tatrách v týchto dňoch nakrúcajú bollywoodsky film pod názvom Chehre/Tváre. Je to prvýkrát, čo si indická filmová produkcia vybrala na natáčanie Slovensko. viac »

V Indonézii objavili unikátnu jaskynnú maľbu, môže byť najstarším zobrazením príbehu

V Indonézii objavili unikátnu
12.12.2019

V Indonézii našli nástennú maľbu starú 44-tisíc rokov. Zobrazuje diviaky a byvoly, ktoré lovia bytosti pripomínajúce človeka, pričom majú chvosty a rypáky a držia pritom laná a oštepy. Niektorí vedci si myslia, že je to najstaršie vyobrazenie príbehu. Archeológovia z Griffith University v austrálskom Brisbane o tom informovali v časopise Nature. viac »

V Tatrách otvorili najdlhšiu sánkarskú dráhu na Slovensku: Dolu svahom poletíte 2,5 kilometra

Sánkovačka na Pezinskej Babe
12.12.2019

Po tom, čo na Mikuláša spustili lyžovačku na Štrbskom Plese, otvorili v týchto dňoch vo Vysokých Tatrách vďaka nádielke snehu aj najdlhšiu sánkarskú dráhu. Milovníci zimných športov si tak môžu užiť jazdu na sánkach z Hrebienka až do Starého Smokovca. viac »

Petíciu proti odstrelu vlkov podpísalo 100.000 ľudí, aj tak ich v Tatrách lovia vo veľkom

Vlk dravý (Canis lupus)
12.12.2019

Aktuálne bolo v kompetenčnom území Správy Tatranského národného parku (TANAP-u) usmrtených 11 jedincov vlka dravého, posledného ulovili v stredu v oblasti Gerlachova. "Pre jedno územie je to príliš veľká strata, nielen po stránke genetickej variability, ale aj ako nenahraditeľného sanitára lesa a 'tlmiteľa' vysokej, srnčej a diviačej zveri. Z vlčej rodiny v Chočských vrchoch ostali už len dve tohoročné mláďatá, ich šanca na prežitie bez rodičov je veľmi malá," upozornil riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majko. viac »

Celý svet môže závidieť! FOTO, ktoré musíte vidieť: Slovenský poklad v novom šate za 6 miliónov

Zrekonštruovaná Bazilika svätého Jakuba
11.12.2019

Kostol sv. Jakuba v Levoči je po rokoch rekonštrukcie bez lešenia. V týchto dňoch totiž ukončili jeho obnovu i reštaurátorské práce, ktoré trvali dohromady 23 rokov a vyžiadali si viac ako 5,6 milióna eur. viac »

OBRAZOM Advent v litovskej metropole Vilnius je čarovný

Adventný Vilnius
08.12.2019

Viac ako 80 percent Litovcov sa hlási ku kresťanskej viere, Vianoce sú preto v tejto krajine najvýznamnejším sviatkom, na ktorý sa domáci chystajú niekoľko týždňov vopred. Do slávnostných šiat sa samozrejme odejú nielen domácnosti, ale aj námestia či ulice miest. Centrom spoločných osláv adventu je už tradične Katedrálne námestie v hlavnom mete Vilnius. Preneste sa tam s nami aspoň prostredníctvom fotografií. viac »

Advent vrcholí: Takto ho trávili naši predkovia

Advent vrcholí: Takto ho
08.12.2019

Je tu najkrajšie obdobie kalendárneho roka, na ktoré sa tešíme už dávno pred jeho začiatkom. Poznáme však naše slovenské ľudové zvyky a tradície spájajúce sa s adventom či Vianocami? viac »

OBRAZOM Centrom Bratislavy začala premávať vianočná električka

Vianočná električka v Bratislave
07.12.2019

Ulicami centra Bratislavy začala v piatok jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorila mikulášskou jazdou. Ľudia sa ňou budú môcť previezť zadarmo do 30. decembra. Témou tohtoročnej vianočnej električky je oslava tradičných slovenských Vianoc. viac »

Advent v Bratislave: Vianočné trhy sú aj na hrade

Vianočné trhy na západnej
06.12.2019

Na Bratislavskom hrade sa už minuý víkend začali štvrtým rokom vianočné trhy, ktoré organizuje Národná rada (NR) SR rozsvietením vianočného stromčeka pred budovou parlamentu. viac »


Streda, 22. január. 2020. Meniny má Zora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa