Turistické a cestovateľské informácie

Bezpečné leto: Chorvátsko predstavilo dovolenkové opatrenia proti koronavírusu

26.02.2021 |

Na včerajšej tlačovej konferencii ministerka cestovného ruchu a športu Chorvátska, Nikolina Brnjac, a riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia, Kristjan Staničič, predstavili projekt Safe stay in Croatia (Bezpečný pobyt v Chorvátsku), webovú platformu, na ktorej všetci záujemcovia alebo zainteresované strany nájdu informácie o tom, čo Safe stay in Croatia predstavuje, môžu získať značku Safe stay in Croatia a zaslať spätnú väzbu.

Viac článkov

Nalaďte sa na Vianoce: Takáto nádherná atmosféra vládne v slovenských mestách

Vianoce v Prešove
13.12.2020

Najkrajšie sviatky roka už klopú na dvere, a tak je najvyšší čas naladiť sa aj napriek náročnému obdobiu na vianočnú náladu. Určite vám v tom výborne pomôže prechádzka sviatočne vyzdobenými ulicami. Ak vám to ale okolnosti nedovoľujú, pozrite sa na adventnú atmosféru v najväčších mestách aspoň na fotografiách. viac »

Zimné strediská, hotely a ďalšie prevádzky ostávajú otvorené

Na snímke lyžovačka v
10.12.2020

Lyžiarske strediská, hotely a ďalšie prevádzky v týchto strediskách ostávajú otvorené, avšak za sprísnených podmienok, ktoré Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR dohodlo s konzíliom odborníkov. Potrebný od 14. decembra bude napríklad test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín. Informoval o tom v stredu minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina). viac »

V Levoči začnú s rozsiahlou rekonštrukciou historickej radnice

Námestie Majstra Pavla v
08.12.2020

V Levoči začnú na jar budúceho roka s rozsiahlou rekonštrukciou starej mestskej radnice, ktorá je ako súčasť historického námestia zapísaná v zozname UNESCO. Pre TASR to uviedol primátor Miroslav Vilkovský s tým, že práce na jej obnove by mali trvať do konca apríla roku 2022. viac »

Na Slovensku otvorili prvé lyžiarske strediská, pridávajú sa aj okolité štáty

Na Slovensku otvorili prvé
05.12.2020

Situácia ohľadne zimnej lyžiarskej sezóny je v Európe vzhľadom na koronavírus stále nejasná. Vlády Nemecka, Francúzska a Talianska žiadajú, aby strediská v krajinách EÚ zostali zatvorené. Rakúsko a Švajčiarsko však voči týmto požiadavkám vyjadrilo námietky a cez víkend sú otvorené už aj niektoré strediská na Slovensku. viac »

Obnovujú Thurzov dom, patrí medzi naše najvzácnejšie renesančné pamiatky

Budova Thurzovho domu v
04.12.2020

Fasáda Thurzovho domu v centre Námestia SNP v Banskej Bystrici, kde sídli Stredoslovenské múzeum (SSM), sa po desaťročiach dočkala odbornej obnovy a mení sa každým dňom. Zatiaľ je skrytá pred očami miestnych i návštevníkov krajského mesta, ale do konca tohto roka by mali byť dokončené všetky tri fasády, a teda aj vnútorné. Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), ako zriaďovateľ SSM, na to vyčlenil vyše pol milióna eur. Informovali o tom v stredu predseda BBSK Ján Lunter a riaditeľ múzea Marcel Pecník. viac »

Najnebezpečnejšie krajiny sveta 2021: Slovensko je na tom v jednej oblasti veľmi zle

Najnebezpečnejšie krajiny sveta 2021:
02.12.2020

Zem je nádherné miesto, ktoré sa skutočne oplatí spoznávať. Každá nová cesta nás obohacuje, pomáha nám rozširovať obzory a vidieť všetko reálnejšou optikou. Na svete je však bohužiaľ množstvo miest, kde si na seba treba dávať väčší pozor ako inde. A tak treba pred každou dovolenkou či výletom zvažovať aj tento aspekt. viac »

Porovnanie, ktoré trhá srdce: Pred rokom šťastné a veselé, dnes sú vianočné námestia prázdne

Porovnanie, ktoré trhá srdce:
02.12.2020

Covid-19 je strašiakom, ktorý nás trápi už takmer rok. Mimoriadne citlivo vnímame koronakrízu aj v tomto adventnom období. Obvykle by sme sa už stretávali s priateľmi a známymi na vianočných trhoch a plánovali svoje zimné dovolenky, teraz väčšina z nás len s obavami čaká, ako sa situácia vyvinie ďalej. A spomína na to, aké radosti sme si mohli dopriať takto pred rokom... viac »

Rok 2021 z pohľadu cestovania: Deväť trendov, na ktoré sa treba pripraviť

Rok 2021 z pohľadu
30.11.2020

Už mnoho debát sa viedlo na tému o zmenách turizmu v čase po koronavíruse. No koniec roka je už pred nami, preto je načase zamyslieť sa nad tým, ako bude vyzerať cestovanie počas nasledujúcich mesiacov. Rok 2021 by sa mal podľa odborníkov niesť v znamení týchto zaujímavých trendov. viac »

Advent v Bratislave: Na Hlavnom námestí rozsvietili vianočný stromček

Bratislava vo vianočnom šate
30.11.2020

Na bratislavskom Hlavnom námestí v nedeľu večer rozsvietil primátor hlavného mesta Matúš Vallo vianočný stromček. Tento rok je ním 17-ročná a 12 metrov vysoká jedľa biela, ktorú mestu darovala rodina z bratislavskej Karlovej Vsi. Zdobený je drevenými ozdobami z dielne majsterky ľudovej umeleckej výroby Jany Majerskej. Atmosféru Vianoc dotvára na námestí aj jej drevený betlehem s ľudovými motívmi. Rozsvietenie stromčeka mohli ľudia sledovať prostredníctvom online live streamu. viac »

Advent v Bratislave: Hlavné mesto pripravilo napriek pandémii množstvo zaujímavých podujatí

Vianočný stromček pred Prezidentským
28.11.2020

(Ne)tradičné Bratislavské Vianoce? Mesto Bratislava a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo aj v náročnom období pestrý, zaujímavý a originálny program, s dôrazom na bezpečnosť návštevníkov. viac »


Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa