Turistické a cestovateľské informácie

Východoslovenské múzeum v Košiciach vystavuje originály grafických prác impresionistov

18.10.2019 |

Spolu 104 originálnych grafických prác impresionistov si môžu pozrieť návštevníci Východoslovenského múzeum (VSM) v Košiciach. Ako pre TASR povedala múzejná pedagogička VSM Katarína Ščerbanovská, expozícia Grafika impresionistov sa na Slovensko dostala prvýkrát.

Viac článkov

Najhorším mestom pre život je Damašek, to najlepšie máme na skok

Damašek
05.09.2019

Už po druhý raz za sebou sa na prvej priečke prestížneho zoznamu miest s najlepšími podmienkami pre život, ktorý každoročne vypracúva britská spoločnosť Economist Intelligence Unit (EIU), umiestnila rakúska metropola Viedeň. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra Reuters. viac »

Do slovenských kín prichádza road movie Afrika na Pionieri

Do slovenských kín prichádza
05.09.2019

Slovenský cestovateľ a dobrodruh Marek Slobodník sa s partiou štyroch kamarátov vydal na malých Pionieroch z Banskej Bystrice na najjužnejší cíp Afriky. Partička spolu precestovala 15 151 kilometrov, pričom ich trasa mierila z Banskej Bystrice priamo na juh Európy a do Turecka, odkiaľ trajektom pokračovali do Afriky. Na africkom kontinente následne prešli cez Egypt, Sudán, Etiópiu, Keňu, Kilimandžáro, Tanzániu, Zambiu, Zimbabwe až do Juhoafrickej republiky k Strelkovému mysu, kde svoju púť začiatkom leta 2017 šťastne zakončili. viac »

Turisti v Alpách až štyrikrát zalarmovali záchranárov, hrozí im brutálna pokuta

Dolomity
04.09.2019

Dvojicu Španielov čaká vysoká pokuta za to, že si svojím správaním na túrach v talianskych Alpách vynútila až štyri výjazdy záchranárov, informuje v utorok agentúra DPA. Pár, 45-ročný muž a 36-ročná žena, sa do problémov dostal pri výstupe na trojicu štítov Tre Cime di Lavaredo v Dolomitoch. viac »

Prežila tisícročia, teraz hrozí najhoršie: Egyptskú Alexandriu ohrozuje vzostup hladiny

Egypt: Známe prístavné mesto
03.09.2019

Egyptské prímorské mesto Alexandria, ktoré od svojho založenia dobyvateľom Alexandrom Macedónskym pred vyše 2300 rokmi prežilo invázie, požiare i zemetrasenia, čelí dnes novej hrozbe v podobe klimatickej zmeny. Napísala o tom v piatok agentúra AP. viac »

MZVaEZ varuje pred zhoršujúcou sa bezpečnostnou situáciou v Mexiku

Na snímke zamestnanec sa
02.09.2019

Vzhľadom na zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu v Mexiku, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR pripomína Slovákom, aby boli v tejto krajine čo najviac obozretní. Informuje o tom na webovej stránke. viac »

Vysoké Tatry: Časť z vrcholu Končistej sa mala zrútiť

Na snímke časť hrebeňa
02.09.2019

Časť najvyššieho z vrcholov Končistej v slovenských Vysokých Tatrách známej pod názvami Nákova či Jármayho stôl sa mala zrútiť. Upozornili na to v sobotu poľskí turisti. Riaditeľ Správy Tatranského národného parku (TANAP) Pavol Majko pre TASR uviedol, že nemajú informácie o žiadnom páde skaly na vrchole Končistá. Situáciu však preveria. viac »

Moták roka: Slovák chcel navštíviť rodinu v Anglicku, skončil v inej krajine

Moták roka: Slovák chcel
30.08.2019

Na posledné prázdninové dni nebude istý Slovák spomínať najlepšie. Hoci sa vybral za príbuznými do Anglicka, skončil v Holandsku na mieste vyše 400 kilometrov vzdialenom. Dôvodom je podobnosť názvov, ktoré sa líšia len dvomi písmenami. viac »

Ministerstvo varuje: V Barcelone vyčíňajú ozbrojení lupiči

Barcelona, Španielsko
28.08.2019

Krádeže v katalánskej Barcelone sú tento rok násilnejšie, polícia tam zaznamenala už viac než 100 ozbrojených pokusov. Slovákov cestujúcich do tohto mesta na to upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. viac »

Zlá správa pre východniarov: Ryanair v Košiciach končí

Letisko Košice
28.08.2019

Spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) – Košice. Nateraz posledný let na tejto linke je naplánovaný na 26. októbra. Košické letisko o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že ide o dôsledok globálnej leteckej krízy spôsobenej uzemnením Boeingov 737 MAX. viac »

Fantastický výkon: Šestica Sloveniek zaplávala 145 kilometrov v Dunaji za dva dni

Plavkyne zaplávali 145 kilometrov
27.08.2019

Plávali v prúdoch, daždi, vetre i búrkach! Minulý víkend Dunaj poriadne preveril sily plavkýň z Pink Ladies La Manche, ktoré sa pokúsili preplávať Dunaj od rakúskych po maďarské hranice. Tento tréning mal byť ich prvou veľkou skúškou pred ich spoločným cieľom - preplávať kanál La Manche - na ktorú sa chystajú v septembri 2020. viac »


Nedeľa, 20. október. 2019. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa