Turistické a cestovateľské informácie

Prvýkrát v histórii: Na hrade Stará Ľubovňa vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy

23.08.2019 |

Na hrade Ľubovňa v týchto dňoch vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy, uhorskej princeznej, krakovskej a sandomierskej kňažnej. Podľa riaditeľa Ľubovnianskeho múzea Dalibora Mikulíka ide o výnimočnú udalosť nielen v rámci Slovenska, keďže predmety historicky prvýkrát opustia múry kláštora klarisiek v Starom Saczi.

Viac článkov

Dovolenkové chute sa menia: Slováci podľahli čaru lowcostov a obsadzujú ostrovy Stredomoria

Dovolenkové chute sa menia:
24.06.2019

Tvrdý konkurenčný boj nízkonákladových leteckých spoločností mení aj zaužívané zvyky našich dovolenkárov. Čoraz viac Slovákov preferuje samostatnú kúpu leteniek do tradičných stredomorských destinácií v kombinácii s dodatočnými rezerváciami ubytovania alebo auta. viac »

Popularita Chorvátska stále rastie: Skokanom roka je Dubrovník a Split

Dubrovník
23.06.2019

Podľa štatistických údajov o správaní a návštevách používateľov portálu TripAdvisor - jednej z najväčších svetových cestovných platforiem - je Chorvátsko na vrchole zoznamu krajín s najvyšším rastom vyhľadávania a popularity v prvých štyroch mesiacoch tohto roka. Vyhľadávanie a popularita Chorvátska na TripAdvisor vzrástla v tomto roku o 27 %. viac »

Ďalšia pohroma: Chorvátsky denník upozorňuje na ploštice v apartmánoch

Ďalšia pohroma: Chorvátsky denník
23.06.2019

Hoci si väčšina ľudí ploštice spája s neporiadkom či špinou, pokojne vám môžu dovolenku znepríjemniť aj v tých najluxusnejších ubytovacích zariadeniach. Aktuálne prichádzajú správy o ich rozšírení z obľúbeného Chorvátska. viac »

Dovolenka po celý rok: Ostrov pri Kréte láka nových obyvateľov na dom, pozemok a 500 eur mesačne

Grécky ostrov Antikythéra
21.06.2019

Grécky ostrov Antikythéra, ktorý leží medzi Peloponézskym polostrovom a Krétou, hľadá nových obyvateľov. Skalnatý ostrov s rozlohou 20 kilometrov štvorcových, pri ktorom sa vo vraku rímskej lode našiel najstarší "počítač" sveta, ponúka novým osadníkom dom, pozemok a 500 eur mesačne na obdobie troch rokov. Informuje o tom taliansky denník La Repubblica. viac »

V dovolenkových destináciách sa šíri smrteľný vírus: Prenášajú ho komáre a očkovanie neexistuje

Komár
20.06.2019

Len minulý týždeň dovolenkárov zaskočila informácia, že v chorvátskych vodách neďaleko pobrežia zaregistrovali nebezpečného žraloka. Azda ešte vážnejšie varovanie prichádza tento týždeň – v Grécku sa šíri smrteľný vírus, ktorý prenášajú komáre! viac »

Slovenskí policajti budú v Chorvátsku aj toto leto

Slovenskí policajti v Chorvátsku
18.06.2019

Aj v roku 2019 sa slovenskí policajti zúčastnia na projekte Bezpečná turistická sezóna v Chorvátsku. Na slovenských turistov bude dozerať osem slovenských policajtov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová. viac »

Dobrovoľníci budú v Bratislave turistov navigovať aj počas leta, môžete byť medzi nimi aj vy

Bratislava
17.06.2019

V Bratislave budú aj počas leta fungovať dobrovoľníci - navigátori. Dobrovoľníci budú mať na sebe oblečené tričká označené logom Tourist Angels, kde písmeno "i" bude zvýraznené, aby evokovalo možnosť získania informácií. Projekt realizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu - Bratislava Tourist Board (BTB). viac »

Turisti už nevedia, čo od dobroty: Novým hitom selfíčok je Černobyľ

Turisti už nevedia, čo
15.06.2019

Niektorí užívatelia sociálnej siete Instagram sa dostali pod paľbu kritiky za "necitlivé" fotografie zhotovené na mieste bývalej sovietskej jadrovej elektrárne v Černobyli na území dnešnej Ukrajiny. Lokalita zaznamenala prudký nárast počtu návštevníkov od nedávneho uvedenia rovnomenného televízneho seriálu. Niektorí turisti však využívajú toto miesto postihnuté následkami havárie jadrovej elektrárne z roku 1986, ako aj vyľudnené neďaleké mesto Pripiať, ako kulisu pre selfie. viac »

Takúto značku ste v živote nevideli: Chorváti vyhlásili boj šľapkám

Takúto značku ste v
15.06.2019

Chorváti sa bavia na účet turistov. Horská záchranná služba zverejnila nové upozornenie a okamžite si ním podmanila sociálne siete. Originálna tabuľa by však našla uplatnenie aj v našich Tatrách. viac »

Do Trnavy drahšie: Mesto výrazne zvýši daň z ubytovania

Trnava
14.06.2019

Mesto Trnava chystá výrazné zvýšenie dane z ubytovania. Každý, kto sa v Trnave ubytuje v hoteli, penzióne alebo inom ubytovacom zariadení, zaplatí daň dve eurá za každú noc. Týka sa to aj ubytovania za poplatok v rodinných domoch alebo bytoch. Vyplýva to z návrhu všeobecne záväzného nariadenia o dani za ubytovanie. Teraz platia daňovníci za noc v ubytovacích zariadeniach 66 centov a pri ubytovaní v rodinných domoch alebo bytoch 33 centov. viac »


Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa