Turistické a cestovateľské informácie

Kde dovolenkovať toto leto? Zostaňte na Slovensku a pomôžte turizmu

30.05.2020 |

Infektológovia, vedci a politici čoraz častejšie dostávajú otázku, či toto leto strávime dovolenky pri mori. Ich odpoveď je vo veľkej miere rovnaká. Cestovanie by mohlo priniesť druhú vlnu koronavírusu, preto by sme sa mali radšej pripraviť na prázdniny na Slovensku. Okrem tohto dôvodu prichádza aj jeden praktický - náš turizmus a ekonomika potrebujú pomôcť, takže práve teraz je správny čas na to, aby sme ich podporili.

Viac článkov

Chodník korunami stromov opäť víta návštevníkov: Pripravte sa na tieto podmienky

Chodník korunami stromov, Bachledova
07.05.2020

Horské stredisko Bachledka Ski & Sun a obľúbená atrakcia Chodník korunami stromov po takmer dvojmesačnom uzavretí otvárajú svoje brány. Po prijatí prísnych bezpečnostných hygienických opatrení areál v obmedzenom režime otvorí letnú prevádzku v druhej fáze uvoľnenia opatrení vo štvrtok 7.5.2020. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a dôraz na bezpečnú prevádzku prijalo stredisko viacero opatrení. viac »

Extrémne zlý nápad: Španielske úrady postriekali pláž bielidlom

Pláž v Zahara de
06.05.2020

Úrady v meste Zahara de los Atunes na juhu Španielska sa ospravedlnili za to, že nechali postriekať miestnu pláž bielidlom v snahe ochrániť deti pred novým koronavírusom, čo vyvolalo vlnu kritiky. Bieliaci roztok po viac ako dva kilometre dlhej pláži rozptýlili traktory ešte v sobotu 25.4., deň predtým, ako v Španielsku mohli deti vyjsť von po uvoľnení obmedzenia pohybu. Podľa environmentalistov však tento krok pláži len uškodil, pričom na miestnom ekosystéme spôsobil "brutálnu škodu". viac »

Sicília ponúka dotácie na dovolenku strávenú na ostrove - aj cudzincom

Catania, Sicília
06.05.2020

Regionálne úrady na talianskom ostrove Sicília ponúkajú dotáciu na dovolenku strávenú na ostrove pre domácich aj zahraničných návštevníkov. Pre tento krok sa rozhodli v snahe naštartovať cestovný ruch po pandémii koronavírusu, informoval v utorok britský denník Guardian. viac »

Turisti, pozor: Španielsko sa už pripravuje na letnú sezónu

Cala Mesquida, Malorka
06.05.2020

Cestovný ruch je významným odvetvím španielskej ekonomiky. Krajina na Iberskom polostrove je druhou najnavštevovanejšou destináciou sveta, po Francúzsku. Niet preto divu, že hľadá kreatívne spôsoby, ako prilákať naspäť turistov po skončení obmedzení spojených s pandémiou nového koronavírusu. viac »

Zoologické záhrady opäť otvárajú svoje brány: Pripravte sa na takéto podmienky

Nepredané vianočné stromčeky spestrujú
05.05.2020

Zoologické záhrady, ktoré boli dočasne zatvorené pre hrozbu šírenia koronavírusu, po takmer dvoch mesiacoch otvoria v stredu (6. 5.) svoje brány. Návštevníci však budú musieť rešpektovať hygienicko-bezpečnostné podmienky. viac »

Ministerstvo hospodárstva hľadá riešenie, chce chrániť cestovné kancelárie aj ich klientov

Pláž San Diego, USA
05.05.2020

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR naďalej rokuje so zástupcami cestovných kancelárií. Snaží sa nájsť najefektívnejšie riešenie pre cestovky aj pre ich klientov, ktoré pomôže prekonať súčasnú situáciu a dosahy pandémie. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie rezortu hospodárstva. viac »

Letecká doprava bezpečnejšie: Viedenský Schwechat ponúkne pasažierom testy na COVID-19

Letisko Schwechat
04.05.2020

Viedenské letisko Schwechat ponúkne od pondelka pasažierom cestujúcim do Rakúska testovanie na nový koronavírus priamo na letisku, aby sa vyhli tomu, že pôjdu do 14-dňovej karantény. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters. viac »

Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry spustili pre turistov lanovky, vyveziete sa už aj na Kamzík

Na snímke lanovka smeruje
03.05.2020

Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry spustili od piatka lanovky pre peších turistov. TASR o tom informoval PR manažér TMR Marián Galajda s tým, že prevádzka lanoviek v letnom režime sa bude realizovať za prísnych hygienických opatrení, bez lyžiarov, keďže lyžiarsku sezónu ukončili ešte 13. marca z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19. viac »

Čína otvorila Zakázané mesto i Veľký múr, má to však háčik

Zakázané mesto, Peking, Čína
02.05.2020

Po vyše troch mesiacoch uzatvorenia z dôvodu koronavírusovej epidémie v Číne otvorili v piatok 1. mája pre návštevníkov v Pekingu palácový komplex Zakázané mesto i Veľký čínsky múr, staroveký a stredoveký systém opevnenia tiahnuci sa severnou Čínou. Píše o tom agentúra DPA. viac »

Koronavírus: Grécko pozýva turistov k moru aj toto leto

Pláž Navagio na ostrove
30.04.2020

Turisti budú v Grécku vítaní už počas tohto leta, budú však musieť rešpektovať pravidlá zachovávania spoločenského odstupu zavedené počas pandémie koronavírusu. Povedal to v stredu grécky minister turizmu Harry Theocharis. viac »


Pondelok, 1. jún. 2020. Meniny má Žaneta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa