Turistické a cestovateľské informácie

Nízka hladina Dunaja spôsobuje problémy aj lodiam s turistami

16.08.2018 |

Nízka hladina rieky Dunaj pre horúčavy a nedostatok zrážok spôsobuje okrem nákladných lodí problémy aj lodiam s turistami. Väčšie kabínkové lode stoja v Budapešti alebo vo Viedni a výlety do Bratislavy nahrádzajú autobusovou dopravou. Pre TASR to potvrdila Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB).

Viac článkov

Pri Baleárskych ostrovoch prvý raz po desaťročiach zazreli žraloka modrého

Žralok modrý (Carcharodon carcharias)
30.06.2018

Neďaleko španielskych Baleárskych ostrovov pozorovali prvý raz po niekoľkých desaťročiach žraloka modrého. Informovalo o tom vo štvrtok centrum pre výskum morí Alnitak. viac »

Bratislava skrásnela: Hotel Kyjev zdobí najväčšie streetart dielo v strednej Európe

Bratislava skrásnela: Hotel Kyjev
29.06.2018

Najväčšie streetartové dielo, teda dielo pouličného umenia v strednej Európe, možno vidieť na zatvorenom bratislavskom Hoteli Kyjev. Jeho vznik, na ktorom sa podieľalo 17 horolezcov súčasne, je súčasťou Bratislava Street Art Festivalu (BSAF). viac »

Leto je plné nástrah: 6 najčastejších úrazov a rady, ktoré musí poznať každý rodič

Leto je plné nástrah:
29.06.2018

Krvácajúca rana, zlomenina, úraz hlavy, podvrtnutý členok či úpal. Rodičia sú podľa záchranárov často svedkami takýchto úrazov detí počas prázdnin, nie každý však vie, ako v takejto situácii zareagovať. viac »

Rast leteckej dopravy ohrozuje nedostatok pilotov

Rast leteckej dopravy ohrozuje
28.06.2018

Nedostatok pilotov ohrozuje rast leteckej dopravy. Lietadlá tak zostávajú nečinne stáť na zemi a aerolínie musia lákať pilotov na vyššie platy, čo znižuje ich zisky. Letecké odborové zväzy na celom svete pritom požadujú stále väčšie výhody. viac »

V 300-ročnej bašte vo Fiľakove vznikne informačné miesto

V 300-ročnej bašte vo
28.06.2018

Informačné miesto pre turistov a pracovisko strážcu pripravovaného parkoviska vznikne vo vyše 300-ročnej bašte, ktorá je posledným pozostatkom mestského opevnenia Fiľakova v okrese Lučenec. Miestna samospráva na jej záchranu použije peniaze z cezhraničného projektu Interreg, v rámci ktorého získala na obnovu podhradia Fiľakovského hradu celkovú sumu viac ako milión eur. viac »

Bombaj zakázal používanie plastových vrecúšok a fliaš

Bombaj zakázal používanie plastových
26.06.2018

Bombaj sa stal najväčším indickým mestom, ktoré zakázalo používanie jednorazových plastových výrobkov. Obyvateľom, ktorých úrady prichytia, že konajú v rozpore s týmto nariadením a používajú plastové vrecúška, poháre či fľaše, hrozí od pondelka pokuta do výšky 25.000 rupií (314 eur), ale aj trojmesačné väzenie. Pre osoby, ktoré sa previnia prvýkrát, je určená pokuta 5000 rupií (63 eur). viac »

Už sa dá uchádzať o bezplatné cestovanie po EÚ, získa ho maximálne 159 Slovákov

Už sa dá uchádzať
26.06.2018

Európska komisia v utorok na poludnie spustila prihlasovanie na bezplatné cestovanie po EÚ. Pre Slovensko vyčlenila 159 poukazov. Môžu sa o ne uchádzať Slováci narodení v období od 2. júla 1999 do 1. júla 2000 vrátane, ktorí sú ochotní medzi 9. júlom a 30. septembrom 2018 navštíviť jednu až štyri zahraničné destinácie. Prihlasovanie sa uzavrie 26. júna o 12.00 h. Informuje o tom Európsky portál pre mládež, na ktorom je prihláška dostupná. viac »

Francúzsko a Belgicko chcú do zoznamu UNESCO zapísať pamätníky prvej svetovej vojny

Verdun, Francúzsko
25.06.2018

Francúzsko a Belgicko žiadajú Organizáciu OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO), aby do zoznamu Svetového dedičstva zapísala desiatky pamätníkov a cintorínov z prvej svetovej vojny, od ktorej skončenia tento rok uplynie sto rokov. viac »

Lanovka z Dediniek na Geravy v Slovenskom raji by mala premávať v lete 2019

Lanovka z Dediniek na
25.06.2018

Lanovka, ktorá spája obec Dedinky a Geravy v Slovenskom raji, by mohla slúžiť turistom v budúcoročnej letnej turistickej sezóne. Projekt je v súčasnosti v štádiu prípravy. Pre zlý technický stav bola od roku 2011 odstavená. viac »

Slovenský unikát: Nad Bojnicami vyrastá výnimočná rozhľadňa

Nad Bojnicami vyrastá v
24.06.2018

Nad Bojnicami vyrastá v tomto období nová turistická atrakcia. Vyhliadkovú vežu s prevýšením 30 metrov by mali mať turisti možnosť navštíviť ešte toto leto. Pri výstavbe veže nad Bojnicami sa investor inšpiroval vyhliadkou na Morave. viac »


Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.

Foto dňa