Turistické a cestovateľské informácie

Spišský hrad prejde obnovou: Rekonštrukcia si vyžiada vyše 4,8 milióna eur

11.06.2021 |

Začiatok obnovy Spišského hradu, ktorá sa prioritne sústredí na záchranu Románskeho paláca, oznámili vo štvrtok na hrade ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) a generálny riaditeľ Slovenského národného múzea (SNM) Branislav Panis. Zrekonštruujú sa aj západné paláce a hradná kaplnka sv. Alžbety. Finančné prostriedky vo výške 4.810.000 eur na zabezpečenie spomenutých prác získalo SNM na základe uznesenia vlády zo štátneho rozpočtu.

Viac článkov

Boj o turistov už začal: Obľúbený európsky ostrov vám za pobyt zaplatí

Ghajn Tuffieha, Malta
15.04.2021

Čoraz viac krajín sa pripravuje na letnú sezónu, od ktorej si sľubujú návrat turistov. A sú ochotní o nich aj zabojovať. Thajsko ruší karanténu, Španielsko chystá „zelený koridor“ pre zaočkovaných a Chorvátom dokonca stačí negatívny test. Eso z rukáva však vytiahla Malta. viac »

Leto bez koronavírusu: Obľúbené destinácie plánujú masívne očkovanie

Toto sú najkrajšie pláže
15.04.2021

V snahe o obnovenie cestovného ruchu v lete sa chcú Sicília a Sardínia stať bezkoronovými ostrovmi. Oba najväčšia talianske ostrovy, ktoré majú celkovo 6,6 milióna obyvateľov, tlačia na vládu, aby ich kompletne preočkovala. Ako bezkoronové regióny chcú opäť prilákať turistov. Chorvátsko chce zas ešte pred letnou sezónou urýchlene zaočkovať zamestnancov v oblasti cestovného ruchu. viac »

Britská vláda predstavila cestovný semafor, aerolíniám sa jej plán nepáči

Dve ženy s ochrannými
12.04.2021

Britská verejnosť môže začať uvažovať o rezervácii letných dovoleniek v zahraničí, aj keď stále existujú isté riziká. Vyhlásil to v piatok (9. 4.) minister dopravy Grant Shapps po tom, ako vláda odhalila niektoré detaily svojho nového "globálneho cestovného semaforu". viac »

Thajsko sa v lete opäť otvorí turistom: Dovolenka na Phukete aj bez karantény

Phuket, Thajsko
11.04.2021

Thajsko ruší od 1. júla povinný karanténny pobyt pre všetkých zaočkovaných turistov, ktorí prídu na obľúbený ostrov Phuket. Ide o zahájenie pilotného projektu. Po dlhšej pauze, kedy bol počet turistov v Thajsku značne obmedzený, na vás čaká nielen na Phukete, ale v celom Thajsku znovuzrodená príroda a mnoho ďalších prekvapení. viac »

Dovolenka v Španielsku bude tento rok iná: Rúško treba mať na pláži aj vo vode!

Dovolenka v Španielsku bude
06.04.2021

S rúškom aj do vody. Také je aktuálne nariadenie španielskych úradov, ktoré podľa očakávania vyvolalo vlnu nevôle. Ak toto leto plánujete oddych na Pyrenejskom polostrove či Kanárskych ostrovoch, zrejme sa neopálite ako obvykle. viac »

Zlatý sprievod faraónov: Do nového múzea v Káhire previezli múmie 22 faraónov

Egypt: Do nového múzea
05.04.2021

Mumifikované pozostatky 22 starovekých egyptských panovníkov slávnostne previezli v sobotu večer z Egyptského múzea (EM) v Káhire do nového Národného múzea egyptskej civilizácie (NMEC) nachádzajúceho sa v sedem kilometrov vzdialenej bývalej metropole Fustát, ktorá je dnes súčasťou Starej Káhiry. viac »

Renovácia katedrály Notre-Dame si vyžiada 15-20 rokov

Katedrála Notre-Dame v Paríži
05.04.2021

Parížska katedrála Notre-Dame a jej okolie môžu zostať staveniskom ešte ďalších "15 alebo 20 rokov," uviedol v piatok rektor tohto chrámu Patrick Chauvet. Urobil tak v rozhovore pre agentúru AP, ktorý jej poskytol po obradoch Veľkého piatku zahŕňajúcich aj adoráciu relikvie tŕňovej koruny v neďalekom kostole sv. Hermana z Auxerre, kde sa slúžia omše a obrady, čo by sa inak konali v Chráme Matky Božej. viac »

Benátky: Výletným lodiam zakázali vstup do historického centra

Benátky
03.04.2021

Talianske úrady schválili zákaz, na základe ktorého nebudú môcť výletné lode vstúpiť do historického centra mesta Benátky. Minister kultúry Dario Franceschini vyhlásil, že dané rozhodnutie je odpoveďou na požiadavku zo strany Organizácie OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO), informovala vo štvrtok stanica BBC. viac »

Kežmarok bude ešta krajší, začína s rekonštrukciou historickej Reduty

Mesto Kežmarok začína s
02.04.2021

Mesto Kežmarok začína s rekonštrukciou exteriéru historickej Reduty zo 17. storočia, ktorá patrí medzi národné kultúrne pamiatky. TASR o tom informovala Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta s tým, že Ministerstvo kultúry SR schválilo na rekonštrukciu dotáciu vo výške 362.800 eur, spolufinancovanie mesta predstavuje 20.250 eur. viac »

Chorvátsko uľahčuje vstupné podmienky, prví turisti už prichádzajú na veľkonočné sviatky

Vela plaža (Baška, ostrov
01.04.2021

Podpredseda vlády Chorvátskej republiky a minister vnútra Dr.Sc. Davor Božinović predstavil na včerajšej tlačovej konferencii nové opatrenia zavedené Chorvátskom od 1. apríla 2021. Najdôležitejšie je to, že turisti z EÚ, teda zo schengenského priestoru, môžu vstúpiť do Chorvátska s podmienkou predloženia certifikátu negatívneho antigénového testu na SARS-CoV-2 a že deti do siedmich rokov cestujúce s rodičom nepotrebujú žiadne testy. viac »


Pondelok, 14. jún. 2021. Meniny má Vasil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa