Turistické a cestovateľské informácie

V letectve sa v nedeľu prechádza na zimný letový poriadok

21.10.2020 |

Prechodom z letného na zimný čas sa od nedele mení v letectve letný letový poriadok na zimný letový poriadok. V zimnom letovom poriadku, ktorý začne platiť od 25. októbra 2020 a bude platiť do ďalšej zmeny času, do 27. marca 2021, budú môcť využiť cestujúci počas novembra z Bratislavy spolu 4 pravidelné linky do 3 destinácií. Viac letov je naplánovaných od decembra, ich realizácia bude závisieť od epidemiologickej situácie v jednotlivých krajinách.

Viac článkov

Večne mladá Sisi bola plná tajomstiev: Schloss Hof ich odhaľuje na špeciálnej výstave

Mimoriadna výstava Sisi v
18.08.2020

Fascinujúca, unikátna, plná dojmov –⁠ taká je aktuálna mimoriadna výstava Sisi, ktorú až do 20. novembra 2020 ponúka zámocký komplex Schloss Hof neďaleko Bratislavy. Autentický príbeh cisárovnej Alžbety a jej jediného syna, korunného princa Rudolfa, vzácne exponáty a pôsobivá atmosféra dvoch dolnorakúskych zámkov sú zárukou neopakovateľného zážitku, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Návštevníci zo Slovenska sa už tradične môžu tešiť na popisné texty výstavy v slovenskom jazyku a na zámku Schloss Hof taktiež prehliadky so slovenským lektorom vždy v nedeľu a vo sviatok. viac »

Ministerstvo zverejnilo nové odporúčanie: Na Prahu či Chorvátsko radšej zabudnite

Prvé lietadlo s cestujúcimi
18.08.2020

V súvislosti s druhou vlnou koronavírusu COVID-19 zverejnilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí nové cestovné odporúčanie pre všetky krajiny. Z dôvodu rastúcej intenzity výskytu ochorenia odporúča zvážiť cestovanie do mnohých obľúbených dovolenkových destinácií. viac »

V ľadových jaskyniach v posledných rokoch ubúda ľad, tvrdí geomorfológ

Demänovská ľadová jaskyňa slobody
17.08.2020

V posledných rokoch ľad v slovenských ľadových jaskyniach - Demänovskej a Dobšinskej - ubúda. Dôvodom je, že na tvorbu ľadu v jaskyniach je potrebná tuhá zima a dostatok snehu. Na zmeranie objemu ľadu sú však potrebné presnejšie merania. Pre TASR to uviedol geomorfológ Pavel Bella z Úseku ochrany jaskýň Správy slovenských jaskýň. viac »

Pečovská Nová Ves: Dobrovoľníci chcú zachrániť v obci kúriu zo 16. storočia

Šľachtická kúria zo 16.
14.08.2020

Šľachtickú kúriu zo 16. storočia v obci Pečovská Nová Ves (PNV) v okrese Sabinov chcú dobrovoľníci z občianskeho združenia Renesančný kaštieľ PNV spropagovať a následne zrekonštruovať. Dal ju postaviť rod Péchyovcov, ktorý v obci pôsobil až do 20. storočia. viac »

LETO NA SLOVENSKU S RAI

LETO NA SLOVENSKU S
14.08.2020

Tohtoročné leto sa drží v duchu dovolenky na domácej pôde. Máte na výber množstvo destinácii, vrátane hotelov, akvaparkov, letovísk, jazier, wellnesov alebo iných aktivít. Nie je nutné cestovať ďaleko do zahraničia, aby ste si užili dovolenku, na ktorú budete spomínať ešte dlho. viac »

Vinné: Nové prvky na hrade a projekt Lesný kúpeľ majú prilákať turistov

Nové prvky na hrade
12.08.2020

Výsledok rekonštrukcie Vinianskeho hradu a projekt ekoturizmu vyzdvihujúci silu prírody v lesoch Vinianskeho jazera s názvom Lesný kúpeľ v sobotu predstavila turistom krajská organizácia Košice región turizmus (KRT). Projekty boli podporené Košickým samosprávnym krajom (KSK) prostredníctvom programu Terra Incognita. viac »

UNESCO obnoví konfliktom postihnutú lokalitu Bandiagara v Mali

Bandiagara v Mali
11.08.2020

Organizácia OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) obnoví lokalitu Svetového dedičstva Bandiagara v centrálnej časti Mali, ktorú ťažko postihol dlhodobý konflikt v tejto západoafrickej krajine. viac »

Ako z komédie: Nudista naháňal diviaka, ktorý mu vzal tašku s laptopom

Nudista naháňal diviaka, ktorý
08.08.2020

Nemecký nudista na pláži pri berlínskom jazere Teufelssee naháňal v piatok diviaka, ktorý mu uchmatol tašku s laptopom, píše agentúra AP. viac »

Novinka v Čachticiach: Na hrad vás odvezie turistický vlak Báthory

Čachtický hrad
07.08.2020

Čachtice sa môžu v tohtoročnej letnej turistickej sezóne pochváliť novinkou. Turistov na Čachtický hrad po novom vyvezie vláčik, ktorý dostal meno po grófke Alžbete Báthoryovej. viac »

Rakúsky turista si poriadne zavaril: VIDEO Pri pózovaní ulomil prsty vzácnej soche

Rakúsky turista si poriadne
07.08.2020

Socha Paoliny Bonapartovej v podobe ležiacej Venuše patrí k najznámejším dielam slávneho klasicistického sochára Antonia Canovu. Kvôli postaršiemu Rakúšanovi však zostala bez prstov. viac »


Streda, 21. október. 2020. Meniny má Uršula.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa