Turistické a cestovateľské informácie

Šokujúci zvrat z Chorvátska: Tajomná žena so stratou pamäte má byť Slovenka!

21.09.2021 |

Len včera sme vás informovali o záhadnej žene, ktorú objavili v nedostupnom teréne chorvátskeho ostrova Krk. Nakoľko si nepamätala svoje meno a nemala pri sebe žiadne doklady, miestna polícia požiadala o pomoc pri jej identifikácii. Českej televíznej stanici Nova sa podarilo zistiť, že by sa malo jednať o Slovenku!

Viac článkov

Najkrajšie slovenské dobrodružstvo: Vydajte sa na Cestu hrdinov

Cesta Hrdinov
02.07.2021

Cesta hrdinov je najkrajšie slovenské dobrodružstvo, ktoré vás prevedie ikonickými kopcami na červenej magistrále Cesta hrdinov SNP. Cesta je príležitosť na osobný rast, dá vám zážitok, oddych, kondíciu a pomôže vám v pokoji nastaviť a zmeniť svoju myseľ, aby ste dosiahli to, po čom v živote túžite. Kopce, ktoré zdoláte, vás naučia disciplíne a odolnosti. Spoznáte seba, spoznáte Slovensko. viac »

Do Chorvátska sa menia podmienky, treba doklad o očkovaní alebo test

Vela plaža (Baška, ostrov
01.07.2021

Pre cestu do Chorvátska sa od štvrtka menia podmienky. Slováci môžu bezproblémovo vstúpiť do Chorvátska, ak budú mať platný Digitálny COVID preukaz Európskej únie. Vstup bude umožnený aj tým, ktorí preukaz nemajú, musia však predložiť negatívny test, potvrdenie o očkovaní či prekonaní ochorenia COVID-19. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR o tom informuje na webovej stránke. viac »

Podpoľanie môžete spoznávať aj zo sedla bicykla: V regióne požičiavajú elektrobicykle

Podpoľanie
01.07.2021

Pre spoznávanie prírody Podpoľania a jeho tradícií si môžu Detvania aj návštevníci regiónu požičať elektrobicykel. „Projekt nadväzuje na už vytvorenú cyklistickú infraštruktúru na Podpoľaní a má ambíciu stať sa výraznou pridanou hodnotou v rámci cestovného ruchu v regióne“ uviedol riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie Tomáš Krahulec. viac »

V Košickom kraji budú premávať cyklobusy

V Košickom kraji budú
30.06.2021

V Košickom kraji budú premávať cyklobusy. Cykloturisti, ale aj peší turisti, sa nimi môžu odviezť smerom na Gelnicu, na Gemer, Tokaj či Zemplín. TASR o tom informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) s tým, že sú určené aj pre peších turistov. Počas leta budú opäť k dispozícii aj turistické spojenia po železnici. viac »

V Chorvátsku budú cez leto pomáhať naši policajti: K moru odcestovali vlakom

Slovenskí policajti v Chorvátsku
29.06.2021

Dvaja slovenskí policajti v utorok odcestovali autovlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) do Chorvátska. Slúžiť budú v dovolenkových destináciách Trogir a Crikvenica. Slovenským turistom budú k dispozícii do konca augusta. viac »

Liverpool protestuje proti návrhu na vyradenie svojho centra zo zoznamu UNESCO

Liverpool
28.06.2021

Mesto Liverpool je hlboko sklamané návrhom Organizácie OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) vyradiť jeho nábrežie zo zoznamu lokalít kultúrneho dedičstva z dôvodu nadmernej výstavby, uviedol starosta liverpoolskeho regiónu Steve Rotheram. viac »

Apokalypsa na Morave: Tornádo zničilo aj vzácne pamiatky

Apokalypsa na Morave: Tornádo
25.06.2021

Južnú Moravu zasiahli vo štvrtok večer silné búrky. V okrese Hodonín a Břeclav sa k nim pravdepodobne pridalo i tornádo, ktorého sila podľa odhadov dosiahla stupeň tri až štyri, čo predstavuje rýchlosť presahujúcu 300 kilometrov za hodinu. Záchranári potvrdili štyri obete na životoch, počet zranených sa odhaduje na približne dve stovky. Poškodené sú stovky domov aj známe pamiatky, ktoré prestáli celé stáročia. viac »

Dovolenka v srdci Slovenska: Banskobystrický kraj ponúka vyše 40 zážitkov

Banská Bystrica
24.06.2021

Aktuálna letná sezóna prinesie návštevníkom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) viacero noviniek, kraj pritom už v súčasnosti naprieč regiónmi ponúka viac ako 40 rôznych zážitkov. Novinky a ciele v oblasti rozvoja cestovného ruchu predstavil BBSK v priestoroch biskupského kaštieľa v Žiari nad Hronom. viac »

Benátky sú pre výletné lode ohrozené, tvrdí UNESCO: O zákaz žiadajú aj známe osobnosti

Výletná loď MSC Orchestra
24.06.2021

Budúcnosť Benátok je ohrozená, ak sa nezavedie trvalý zákaz pre výletné lode, vyplýva zo správy Organizácie OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). Informuje o tom agentúra APA. viac »

Vo Vysokých Tatrách opäť premávajú historické električky

Vo Vysokých Tatrách opäť
24.06.2021

Vo Vysokých Tatrách počas tohto víkendu otvárajú letnú sezónu, pri tejto príležitosti pripravili v nedeľu aj slávnostnú jazdu historickou električkou Kométa. Pre TASR to uviedol výkonný riaditeľ občianskeho združenia Veterán klub železníc Poprad Ján Sabaka s tým, že návštevníci si počas sezóny môžu opäť vychutnávať aj jazdu v súprave Trojča. Tohtoročnou novinkou je možnosť zakúpenia si cestovných lístkov online. viac »


Utorok, 21. september. 2021. Meniny má Matúš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa