Turistické a cestovateľské informácie

Maďarskému jazeru Balaton na západe hrozí premnoženie rias a siníc

05.08.2020 |

Západnej časti maďarského jazera Balaton hrozí premnoženie rias a siníc. Ak sa situácia ďalej zhorší, môžu príslušné orgány zakázať kúpanie na niektorých miestach najobľúbenejšej letnej destinácie Maďarov, upozornil v stredu spravodajský server infostart.hu.

Viac článkov

Hranice sa otvárajú: Z Letiska M. R. Štefánika sú v pláne lety do Bulharska, Grécka a na Cyprus

Letisko M. R. Štefánika
09.06.2020

Premiér Igor Matovič oznámil úplné otvorenie hraníc Slovenska s ďalšími 16 krajinami. Otvorením hraníc by mala byť umožnená aj medzinárodná doprava, vrátane leteckej dopravy. Medzi krajinami, s ktorými budú hranice Slovenska otvorené, sú aj Bulharsko, Grécko a Cyprus, kam má od júla naplánované pravidelné lety z Letiska M. R. Štefánika dopravca Ryanair. Do bulharskej Sofie a z nej lieta dopravca Wizz Air už oddnes. viac »

Na Bratislavský hrad doviezli vzácny poklad: Korunovačné klenoty Inkov strážila policajná eskorta

Na Bratislavský hrad doviezli
09.06.2020

Viac ako dvetisíc rokov staré korunovačné klenoty z Peru dorazili do Bratislavy. Všetko za prísnych bezpečnostných opatrení, v sprievode policajných áut a niekoľkopočetnej ochranky. Stavebné práce sú v plnom prúde a už o necelé tri týždne výstava Poklad Inkov bude môcť privítať svojich prvých návštevníkov. Originálne zlaté exponáty, ktorých sa boja dotknúť aj samotní Peruánci, budú vystavené na Bratislavskom hrade. viac »

Je to oficiálne: Najčistejšia voda na kúpanie je v týchto krajinách

Je to oficiálne: Najčistejšia
08.06.2020

Kvalita vôd v Európe je aj naďalej vysoká. Vyplýva to z výročného hodnotenia Európskej environmentálnej agentúry (EEA), o ktorom v pondelok informovala Európska komisia (EK). Slovensko sa v kategórii najvyššej kvality vôd na kúpanie ocitlo na 28 mieste z 30 sledovaných krajín. viac »

Do Bratislavy dorazil najväčší zlatý poklad sveta, jeho hodnota je nevyčísliteľná

Do Bratislavy dorazí najväčší
03.06.2020

Svetová výstava Poklad Inkov sa po niekoľkých týždňoch čakania dočkala vytúženého dátumu otvorenia. S dodržiavaním všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení otvorí svoje brány 24. júna na Bratislavskom hrade. Unikátna expozícia predstaví viac ako sto originálnych zlatých exponátov pochádzajúcich z obdobia dávnych civilizácií Južnej Ameriky viac »

Rakúske hotely sú opäť otvorené, ich vyťaženosť je uspokojivá

Alpbach
01.06.2020

Rakúske hotely sú od piatka 29. mája po vyše dvoch mesiacoch opäť otvorené. "Vyťaženie sa pohybuje od veľmi nízkeho až po úplné. Máme extrémne rozdiely," povedal pre agentúru APA hovorca rakúskeho hotelierskeho združenia ÖHV Martin Stanits. viac »

Fantastická správa: Z Brna bude premávať priamy vlak do Chorvátska, láka na ceny aj nadštandardné služby

Stanica v Záhrebe
01.06.2020

Český dopravca RegioJet zavedie v lete priame vlakové spojenie medzi Českom a chorvátskym prístavným mestom Rijeka na pobreží Jadranského mora. Prvý vlak by mal z Prahy vyraziť 30. júna. V ČR sa spoj zastaví ešte v Pardubiciach a Brne. viac »

Kde dovolenkovať toto leto? Zostaňte na Slovensku a pomôžte turizmu

Jeseň vo Vysokých Tatrách
30.05.2020

Infektológovia, vedci a politici čoraz častejšie dostávajú otázku, či toto leto strávime dovolenky pri mori. Ich odpoveď je vo veľkej miere rovnaká. Cestovanie by mohlo priniesť druhú vlnu koronavírusu, preto by sme sa mali radšej pripraviť na prázdniny na Slovensku. Okrem tohto dôvodu prichádza aj jeden praktický - náš turizmus a ekonomika potrebujú pomôcť, takže práve teraz je správny čas na to, aby sme ich podporili. viac »

Chorvátsko aj Bulharsko otvára hranice pre turistov zo Slovenska: Jednu vec však musíte vedieť

Ostrov Brač, Chorvátsko
29.05.2020

Viaceré prímorské krajiny chcú turistov privítať čo najskôr. Dobrou správou je predovšetkým to, že Chorvátsko otvára hranice pre desať krajín EÚ vrátane Slovenska a spúšťa web EnterCroatia pre rýchlejší vstup turistov do krajiny. Karanténu zruší od 1. júna aj Bulharsko a o dva týždne neskôr Grécko. viac »

Obľúbený ostrov láka turistov: Ak sa nakazíte na dovolenke, preplatíme vám všetky výdaje

Pafos na Cypre
29.05.2020

Cyperská vláda v stredu prisľúbila, že pokryje výdaje každého turistu, ktorého počas tamojšej dovolenky pozitívne otestujú na koronavírus. Informuje o tom agentúra AP. Vláda uviedla, že takýmto pacientom a ich rodinám zaplatí ubytovanie, stravu, pitie aj lieky, pričom oni si budú hradiť len cestu taxíkom na letisko a spiatočný let domov. viac »

Vzácny objav v Taliansku: Pod vinohradom objavili rímsku mozaikovú dlažbu

Pod talianskym vinohradom objavili
28.05.2020

Po desaťročiach pátrania našli na severe Talianska pod vinohradom rímsku mozaikovú dlažbu. Zverejnené fotografie z miesta nálezu v obci Negrar di Valpolicella severne od Verony zachytávajú neporušenú mozaiku pod asi metrovou vrstvou hliny, ako aj základy rímskej vily. viac »


Streda, 5. august. 2020. Meniny má Hortenzia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa