Turistické a cestovateľské informácie

Bezbrehému chľastaniu je koniec: Malorka zakázala organizovať túry po baroch

20.01.2020 |

Regionálna vláda na španielskych Baleárskych ostrovoch v piatok (17.1.) schválila zákon, ktorý zakazuje tzv. „túry za chľastom“, keď sú turisti povzbudzovaní k nadmernému pitiu. Informovali o tom španielske médiá.

Viac článkov

Letecké spoločnosti pozastavujú lety na Blízky východ, Slovenska sa eskalácia napätia nedotkla

Letecké spoločnosti pozastavujú lety
08.01.2020

Letecké spoločnosti v dôsledku eskalujúceho napätia medzi Iránom a USA lety dočasne pozastavujú lety v oblasti Blízkeho východu. Informovala o tom v stredu agentúra AFP. Zvýšené napätie v oblasti Perzského zálivu sa však leteckej dopravy na Slovensku zatiaľ nedotklo. viac »

Ďalšia prírodná krása je minulosťou: Zemetrasenie zničilo symbol Portorika

Punta Ventana v Portoriku
08.01.2020

Pred necelými dvomi rokmi zmizla v nenávratne jedna z najväčších atrakcií Malty – skalný útvar Azúrové okno, teraz podobný osud postihol aj známy oblúk Punta Ventana v Portoriku. viac »

Ďalšia atrakcia Tatier: Pri Rainerovej chate vyrástol betlehem zo snehu

Betlehem zo snehu pri
07.01.2020

Pri Rainerovej chate na Starolesnianskej poľane vo Vysokých Tatrách stojí aj počas tejto zimy betlehem zo snehu. Tento rok je však o čosi menší. Podľa chatára Petra Petrasa je dôvodom predovšetkým nedostatok snehu počas tejto zimy. viac »

Ťava pod Michalskou bránou: Biblický príbeh v Bratislave oživil Trojkráľový sprievod

Po druhý raz sa
06.01.2020

Po druhý raz sa v Bratislave uskutočnil Trojkráľový sprievod. Začal sa v pondelok o 14.30 h na nádvorí Bratislavského hradu a odtiaľ pokračoval cez Palisády okolo Prezidentského paláca, cez Michalskú bránu až do historického centra mesta. TASR o tom informovala jedna z organizátorov sprievodu Anna Hlaváčová. viac »

Nové trendy v cestovaní: 7 noviniek, ktoré nám prinesie rok 2020

Nové trendy v cestovaní:
02.01.2020

Nový rok znamená vždy aj nové trendy v cestovaní. Tie sa netýkajú len výberu nových štýlových destinácií, ktoré zatiaľ neobjavilo veľa turistov. Odborníci sa vždy pozerajú aj na správanie cestovateľov, ktoré ovplyvňuje aktuálna situácia. V roku 2020 nás čakajú zaujímavé novinky, ktoré apelujú aj na naše životné postoje. viac »

To je ale krása: FOTO Svet privítal nový rok veľkolepými oslavami

Silvester v New Yorku
01.01.2020

Veľkolepými ohňostrojmi a svetelnými šou privítali ľudia po celom svete nový rok 2020. Už tradične na seba najväčšiu pozornosť strhlo austrálske Sydney, zahanbiť sa ale nenechali ani iné svetové metropoly. Pozrite sa, ako bujaro oslavovali. viac »

Nový rok privítali ako prví na Samoe a Kiribati, v Sydney odpálili ohňostroj aj napriek požiarom

Silvestrovský ohňostroj v Sydney
31.12.2019

Tichomorské ostrovné štáty Samoa a Kiribati sú tradične prvými na svete, kde obyvatelia a návštevníci oslávili príchod nového roka. Tamojšia polnoc pripadá na 11.00 h SEČ, pričom ide o územia ležiace najbližšie k medzinárodnej dátumovej hranici z jej západnej strany. Túto skutočnosť opäť využili turisti, ktorí si načasovali návštevu Samoy tak, aby vstupovali do roka 2020 skôr než ktokoľvek iný na planéte. viac »

Výzva z Tatier: Oslavujte bez petárd a ohňostrojov

Silvestrovská lyžovačka v lyžiarskom
31.12.2019

K vianočným a silvestrovským oslavám bez petárd a ohňostrojov vyzýva aj tento rok Správa Tatranského národného parku (TANAP). Pridalo sa k nej tiež mesto Vysoké Tatry a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry. „Vyzývame ľudí k tomu, aby zachovali pokoj a nový rok si uctili nanajvýš výbuchom šampanského,“ povedal pre agentúru SITA riaditeľ Správy TANAPu Pavol Majko, podľa ktorého už výzva vo viacerých jazykoch putovala aj do ubytovacích zariadení v národnom parku a jeho ochrannom pásme. viac »

Čaká nás najväčšia párty roka: Takto privítajú nový rok v slovenských mestách

Silvester v Bratislave
30.12.2019

Máme tu koniec roka 2019 a mnohí z nás sa nevedia dočkať bujarých osláv v uliciach mesta. Organizátori si opäť pripravili bohatý program plný hudby, tanca a zábavy. Pozrite sa, ako bude privítanie nového roka prebiehať vo vašom meste. viac »

Úspechy slovenských archeológov: Skúmali civilizácie na Níle i nestoriánske mesto v Kuvajte

Archeologická lokalita Várhegy pri
28.12.2019

Slovenskí archeológovia majú za sebou úspešnú výskumnú sezónu. V Kuvajte na ostrove Failaka pokračovali v skúmaní včasnostredovekej usadlosti z 8. storočia. Vďaka moderným technológiám sa im tam podarilo vytvoriť 3D model niekdajšieho ranokresťanského osídlenia. Aj napriek politickým nepokojom sa našim vedcom v tomto roku podarilo rozbehnúť výskum i v africkom Sudáne, kde skúmali civilizácie v okolí Nílu. viac »


Streda, 22. január. 2020. Meniny má Zora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa