Turistické a cestovateľské informácie

Slovákom kvôli Sputniku hrozí, že ostanú bez dovolenky: Strašenie sa už začína, tvrdí Matovič

03.03.2021 |

V súvislosti s koronavírusom COVID-19 sa už dlhšie hovorí o zavedení tzv. covid pasu, ktorý by umožňoval cestovanie po krajinách Európskej únie pre tých, ktorí už ochorenie prekonali, resp. sú proti nemu zaočkovaní. Vakcína Sputnik V však nie je registrovaná v EÚ, a tak sa právom vynárajú otázky, či bude uznaná pri vystavovaní covid pasu.

Viac článkov

Najlepší v cestovnom ruchu: Poznáme osobnosti a produkty Prešovského kraja 2020

Prešov
08.02.2021

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska vyhlásila víťazov siedmeho ročníka ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020. Ocení tri organizácie a jednu osobnosť. TASR o tom za KOCR informoval František Baláž. viac »

Sľubovali múzeum, bude reštaurácia: Vyhliadkovú vežu na Štrbskom Plese aj tak skolaudovali

Vysoké Tatry, pohľad zo
02.02.2021

Stavebný úrad v Štrbe skolaudoval vyhliadkovú vežu na Štrbskom Plese a stavebníkovi povolil zmeny. Vo veži malo byť pôvodne Múzeum TANAP-u, namiesto neho rozšírili reštauračné služby. Ako TASR informoval starosta Štrby Michal Sýkora, miestny stavebný úrad nemohol zamietnuť dodatočné povolenie zmien stavby. Rozhodnutie vydal úrad 19. januára, zatiaľ nie je platné. viac »

Pandémia zmenila celý svet: Takto sa s ňou vyrovnali najznámejšie turistické destinácie

Silueta Katedrály svätého Petra
25.01.2021

Pandémia nového koronavírusu prinútila známe turistické destinácie zamyslieť sa nad svojím "obchodným modelom". Ale "realita" pravdepodobne nakoniec zabráni veľkým zmenám. Príroda rýchlo nahradila hordy návštevníkov na lokalitách, ako je peruánske Machu Picchu. Namiesto ľudí ho teraz obsadili andské medvede, čo vyvolalo rozruch medzi ochranármi. viac »

Srí Lanka opäť otvorila svoje hranice pre turistov

Sígirija, Srí Lanka
21.01.2021

Po takmer desiatich mesiacoch izolácie zapríčinenej koronavírusovou pandémiou otvorila Srí Lanka svoje hranice opäť aj pre turistov. Toto rozhodnutie vlády je považované za pokus o oživenie odvetvia cestovného ruchu, ktoré bolo krízou vážne zasiahnuté, uviedla agentúra AP. viac »

Muž sa tri mesiace ukrýval na letisku: Bál sa vyjsť kvôli Covidu

Letisko O´Hare v Chicagu
20.01.2021

Chicagské letisko O´Hare malo na prelome rokov „tajného pasažiera“. Celé tri mesiace na ňom strávil istý Američan, ktorý sa bál vyjsť von zo strachu pred koronavírusom COVID-19. viac »

Exotika na dosah: Z Bratislavy poletíme do Dubaja aj Dominikánskej republiky

Exotika na dosah: Z
19.01.2021

Vakcinácia proti koronavírusu Covid-19 nám dáva nádej, že sa postupne život vráti do starých koľají. Všetci veríme, že sa to bude týkať aj cestovania. A kam sa vybrať najbližšie? Napríklad do niektorej z destinácií, kam sa od tohto roka dostaneme aj priamym letom z Bratislavy. viac »

Tatry sú opäť bezpečnejšie: Pribudli checkpointy na diagnostiku lavínových vyhľadávačov

Dolina Zeleného plesa vo
17.01.2021

Diagnostiku lavínových vyhľadávačov si skialpinisti v Tatrách môžu urobiť priamo v teréne. Tzv. checkpointy pribudli vo frekventovaných lokalitách - na Hrebienku, Popradskom a Štrbskom plese a pri Žiarskej chate, priblížil riaditeľ Horskej záchrannej služby (HZS) Jozef Janiga. viac »

Historická chvíľa: Tím nepálskych horolezcov uskutočnil prvý zimný výstup na osemtisícovku K2

K2
16.01.2021

Tím nepálskych horolezcov v sobotu uskutočnil historicky prvý výstup na vrchol osemtisícovky K2 v zimnom období. Tento druhý najvyšší vrch sveta bol posledným štítom s nadmorskou výškou nad 8000 metrov, ktorého vrchol dosiaľ nebol pokorený v zimnom období, informovala tlačová agentúra AFP. viac »

Londýnsky Tower je v smútku: Kráľovná kŕdľa krkavcov je už týždne nezvestná

Havran v Toweri
15.01.2021

Z londýnskej pevnosti Tower sa stratila "kráľovná" kŕdľa krkavcov menom Merlina. Oznámili to zamestnanci pevnosti, ktorí sa obávajú, že Merlina uhynula, informovala v stredu stanica BBC. viac »

Lockdown ničí posledné životaschopné prevádzky na Liptove a v Tatrách

Jasná
14.01.2021

Aktuálny lockdown ničí aj posledné životaschopné prevádzky cestovného ruchu na Liptove a v Tatrách. Upozornili na to Oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov a Vysoké Tatry. Apelujú na bezpečné opätovné otvorenie stredísk a ubytovacích zariadení. viac »


Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa