Turistické a cestovateľské informácie

V Grécku sa oficiálne začala letná dovolenková sezóna

14.05.2021 |

V Grécku sa v piatok oficiálne začala letná dovolenková sezóna. Vláda i cestovné kancelárie dúfajú, že po nevydarenej vlaňajšej letnej sezóne, poznačenej koronavírusovou pandémiou, prinesie tohtoročné leto navýšenie tržieb, čo je pre Grécko - krajinu závislú od cestovného ruchu - veľmi potrebné, píše agentúra AFP.

Viac článkov

Želajte si niečo: Nočnú oblohu po jarnej prestávke opäť rozžiaria meteorické roje

Na snímke obloha plná
22.04.2021

Od začiatku januára, keď bolo možné na nočnej oblohe pozorovať Kvadrantidy, nebol v činnosti žiadny význačný meteorický roj. Táto takzvaná jarná meteorická prestávka sa končí v poslednej dekáde apríla. V týchto dňoch bude možné na nočnej oblohe pozorovať Lyridy a Eta Akvaridy. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej akadémie vied (SAV) Katarína Gáliková. viac »

Sabinov začal s obnovou hradieb, zrekonštruovať chce aj nevyužívaný evanjelický kostol

Nevyužívaný evanjelický kostol v
21.04.2021

Mesto Sabinov začalo s obnovou vybraných častí ruín a zaniknutých častí mestského opevnenia. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú 725.000 eur, z toho piatimi percentami sa na nej finančne podieľa mesto. Financie radnica získala v rámci programu Interreg v spolupráci s poľským mestom Muszyna. viac »

V Bratislave otvorili botanickú záhradu i zoo, sprístupnia aj múzeum a galériu

Priestor na Tyršovom nábreží,
20.04.2021

V Bratislave v pondelok otvorili opäť pre verejnosť zoologickú záhradu a botanickú záhradu. Návštevníci sa pri vstupe budú musieť preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19. V utorok (20. 4.) ohlásili otvorenie Múzeum mesta Bratislavy a Galéria mesta Bratislavy. viac »

Viaceré ubytovacie zariadenia vo Vysokých Tatrách sú pripravené na otvorenie

Štrbské pleso
19.04.2021

Mnoho menších ubytovacích zariadení ako penzióny či apartmány vo Vysokých Tatrách potvrdili svoje otvorenie v súvislosti s pondelkovým (19. 4.) uvoľňovaním protiepidemických opatrení. Väčšie hotely vzhľadom na obmedzenia týkajúce sa doplnkových služieb ako reštaurácie či wellness ešte váhajú. Pre TASR to uviedla riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková. viac »

Hor sa na lyže! Tatranské strediská na budúci týždeň plánujú obnoviť prevádzku

Ski Centrum Strachan
17.04.2021

Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso sa pripravujú na obnovenie prevádzky. Po uvoľnení protipandemických opatrení by prvých lyžiarov mali privítať vo štvrtok 22. apríla. TASR o tom informoval Marián Galajda zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR), ktorá je prevádzkovateľom stredísk. viac »

Boj o turistov už začal: Obľúbený európsky ostrov vám za pobyt zaplatí

Ghajn Tuffieha, Malta
15.04.2021

Čoraz viac krajín sa pripravuje na letnú sezónu, od ktorej si sľubujú návrat turistov. A sú ochotní o nich aj zabojovať. Thajsko ruší karanténu, Španielsko chystá „zelený koridor“ pre zaočkovaných a Chorvátom dokonca stačí negatívny test. Eso z rukáva však vytiahla Malta. viac »

Leto bez koronavírusu: Obľúbené destinácie plánujú masívne očkovanie

Toto sú najkrajšie pláže
15.04.2021

V snahe o obnovenie cestovného ruchu v lete sa chcú Sicília a Sardínia stať bezkoronovými ostrovmi. Oba najväčšia talianske ostrovy, ktoré majú celkovo 6,6 milióna obyvateľov, tlačia na vládu, aby ich kompletne preočkovala. Ako bezkoronové regióny chcú opäť prilákať turistov. Chorvátsko chce zas ešte pred letnou sezónou urýchlene zaočkovať zamestnancov v oblasti cestovného ruchu. viac »

Britská vláda predstavila cestovný semafor, aerolíniám sa jej plán nepáči

Dve ženy s ochrannými
12.04.2021

Britská verejnosť môže začať uvažovať o rezervácii letných dovoleniek v zahraničí, aj keď stále existujú isté riziká. Vyhlásil to v piatok (9. 4.) minister dopravy Grant Shapps po tom, ako vláda odhalila niektoré detaily svojho nového "globálneho cestovného semaforu". viac »

Thajsko sa v lete opäť otvorí turistom: Dovolenka na Phukete aj bez karantény

Phuket, Thajsko
11.04.2021

Thajsko ruší od 1. júla povinný karanténny pobyt pre všetkých zaočkovaných turistov, ktorí prídu na obľúbený ostrov Phuket. Ide o zahájenie pilotného projektu. Po dlhšej pauze, kedy bol počet turistov v Thajsku značne obmedzený, na vás čaká nielen na Phukete, ale v celom Thajsku znovuzrodená príroda a mnoho ďalších prekvapení. viac »

Dovolenka v Španielsku bude tento rok iná: Rúško treba mať na pláži aj vo vode!

Dovolenka v Španielsku bude
06.04.2021

S rúškom aj do vody. Také je aktuálne nariadenie španielskych úradov, ktoré podľa očakávania vyvolalo vlnu nevôle. Ak toto leto plánujete oddych na Pyrenejskom polostrove či Kanárskych ostrovoch, zrejme sa neopálite ako obvykle. viac »


Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa