Turistické a cestovateľské informácie

Uzemnenie Boeingov ohrozuje dovolenky Čechov, spozornieť musia aj slovenskí turisti

23.04.2019 |

Ohrozené dovolenky s odletom z menších českých letísk alebo "zosekané" spoje na Kapverdské ostrovy či do susedného Senegalu. To sú prvé komplikácie pre českých turistov, ktoré spôsobil zákaz lietadiel Boeing 737 MAX.

Viac článkov

V Hurghade a okolí začne od júna platiť zákaz jednorazových plastov

Na archívnej snímke z
10.04.2019

V turisticky obľúbenej egyptskej provincii Červené more s hlavným mestom Hurghada zakážu jednorazové plasty. Týmto opatrením chcú úrady bojovať proti znečisťovaniu životného prostredia, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestneho guvernéra Ahmada Abdalláha. viac »

Sakrálna Trnava: Dominanty malého Ríma otvárajú pre turistov

Trnava
09.04.2019

Kostoly v centre Trnavy budú aj počas tohtoročnej turistickej sezóny sprístupnené pre turistov. Prvé otvárajú dvere pre návštevníkov už od apríla, v letných mesiacoch pribudnú ďalšie. Práve sakrálne pamiatky v ,,malom Ríme“ turisti vyhľadávajú najčastejšie. viac »

Britskí vedci objavili najvyšší tropický strom na svete, meria ako futbalové ihrisko

Prales v Borneu
08.04.2019

Britskí a malajzijskí vedci tvrdia, že objavili najvyšší tropický strom na svete s výškou viacej než 100 metrov. Tím vedcov z Nottinghamskej univerzity si všimol strom druhu žltý meranti v dažďovom pralese na ostrove Borneo minulý rok, informovala v piatok stanica BBC. viac »

Hrad Devín dnes otvoria pre verejnosť, v novej sezóne ponúkne viacero noviniek

Hrad Devín
08.04.2019

Múzeum mesta Bratislavy (MMB) začína tohtoročnú sezónu na hrade Devín v pondelok 8. apríla s viacerými novinkami. Národná kultúrna pamiatka na sútoku riek Dunaja a Moravy bude pre turistov otvorená až do septembra denne v čase od 10. do 19. hodiny s posledným vstupom o 18.30. viac »

Len nad 18 rokov: V Bratislave otvorili výstavu Inverzná romantika

Výstava Inverzná romantika v
05.04.2019

V Kunsthalle Bratislava (KHB) je rozsiahla výstava Inverzná romantika. Na jej štvrtkovom otvorení sa zúčastnila ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD). viac »

Prebehnite celé Slovensko a spoznajte poklady našej krajiny - THE RUN SLOVAKIA 2019

Prebehnite celé Slovensko a
05.04.2019

Spojenie bežeckej vášne a objavovania Slovenska, to je THE RUN SLOVAKIA 2019. Cieľom tohto behu je prepojenie našej rodnej zeme od východu až po západ a popri tom spoznávať, čo máme doma najcennejšie. Trať vedie cez desiatky našich významných prírodných, historických a kultúrnych pamiatok, takže bežci môžu na trase objavovať slovenské zákutia a krásy. THE RUN SLOVAKIA 2019 je prvý a najdlhší interaktívny štafetový beh, ktorý je dlhý presne 534 kilometrov. Bežci vyštartujú v srdci Košíc a koniec ich bude čakať v Bratislave. viac »

Istanbul čaká veľké sťahovanie. Dotkne sa i stoviek Slovákov

Čajky letia nad mostom
04.04.2019

Atatürk Airport, najväčšie istanbulské letisko a domovský hub leteckej spoločnosti Turkish Airlines, v sobotu 06. apríla končí. Nahradí ho nové letisko Istanbul Airport, ktoré má ambíciu stať sa najväčším svetovým letiskom vôbec. Veľké sťahovanie sa vo forme desiatok zrušených či meškajúcich letov dotkne tisícov cestujúcich vrátane stoviek Slovákov. Upozornila na to cestovná kancelária Pelikán. viac »

Na Sardínii objavili mŕtvu veľrybu: Pitva odhalila peklo

Svetový fond na ochranu
03.04.2019

Svetový fond na ochranu prírody (WWF) spustil v pondelok poplach pre veľké množstvo plastov v Stredozemnom mori - na pobreží talianskeho ostrova Sardínia totiž našli mŕtvu osemmetrovú veľrybu, vorvaňa tuponosého, a v jej žalúdku 22 kilogramov plastov. Informovala o tom tlačová agentúra AP. viac »

Z Bratislavy sa už lieta aj na Korfu, Sardíniu a Malorku

Ostrov Korfu, Grécko
03.04.2019

Cestujúci z Letiska M. R. Štefánika môžu od utorka využiť aj priame pravidelné linky na Korfu, Sardíniu a Malorku. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. viac »

Bratislavský región má v centre Viedne nové turistické informačné centrum

Bratislava
29.03.2019

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce prilákať do Bratislavy a jej okolia viac turistov z Rakúska a jeho metropoly. Práve Rakúšania sú spomedzi zahraničných návštevníkov na treťom mieste. Pomôcť tomu má aj nové turistické informačné centrum Gate to Bratislava. Otvorili ho vo štvrtok v budove nástupného terminálu v centre Viedne. viac »


Streda, 24. apríl. 2019. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa