Turistické a cestovateľské informácie

Prvýkrát v histórii: Na hrade Stará Ľubovňa vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy

23.08.2019 |

Na hrade Ľubovňa v týchto dňoch vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy, uhorskej princeznej, krakovskej a sandomierskej kňažnej. Podľa riaditeľa Ľubovnianskeho múzea Dalibora Mikulíka ide o výnimočnú udalosť nielen v rámci Slovenska, keďže predmety historicky prvýkrát opustia múry kláštora klarisiek v Starom Saczi.

Viac článkov

Zdolaj seba, pomôž horám: Turisti vyzývajú na záchranu slovenských lesov

Vysoké Tatry
01.08.2019

Turisti z komunity Hikemates vyzývajú verejnosť, aby sa zapojili do výzvy Zdolaj seba, pomôž horám! Impulzom je alarmujúci stav ochrany prírody ako aj fakt, že za posledných desať rokov zmizli na Slovensku stovky kilometrov štvorcových lesa v chránených územiach. viac »

Brutálna pokuta za hlúpu frajerinu: Slovák odišiel z dovolenky v Taliansku o tisícky eur ľahší

Lido di Jesolo
31.07.2019

Viackrát sme už upozorňovali na to, že nedodržiavanie nariadení môže vašu dovolenku poriadne predražiť. Nehovoríme pritom len o správaní sa za volantom, v mnohých krajinách prísne pokutujú aj to, čo u nás neraz ani nikto nerieši. Odstrašujúcim príkladom je aj prípad mladého Slováka, ktorý v Taliansku vyfasoval pokutu vyše 3.000 eur. viac »

Väzenie a obrovské pokuty! Už o pár hodín začne v Chorvátsku lov na pirátov ciest

Väzenie a obrovské pokuty!
30.07.2019

Chorvátsko dlhodobo patrí k najobľúbenejším destináciám dovolenkujúcich Slovákov a na rozdiel od vzdialenejších krajín sem väčšina ľudí cestuje autom. Vodiči by teraz mali dodržiavaniu všetkých predpisov a nariadení venovať ešte väčšiu pozornosť, Chorváti zavelili do útoku proti cestným pirátom. viac »

Cenu dovolenku ovplyvňujú aj potraviny: Koľko za ne zaplatíme v turistických destináciách?

Cenu dovolenku ovplyvňujú aj
28.07.2019

Veľká časť Slovákov v tomto roku strávi dovolenku v zahraničí a tých, ktorí nemajú zakúpené all inclusive pobyty, sa dotýkajú aj ceny potravín v dovolenkových destináciách. Hoci vo väčšine štátov Európy ceny potravín oproti minulému roku vzrástli, v susedných krajinách Vyšehradskej štvorky sú napriek tomu ešte stále nižšie ako na Slovensku. Vyplýva to z analýzy Slovenského farmárskeho družstva. viac »

TOP vychytávky tohto leta: 7 skvelých vecičiek, vďaka ktorým si prázdniny ešte viac užijete

TOP vychytávky tohto leta:
26.07.2019

Každý rok prichádzajú obchodníci s novými nápadmi, ktorými lákajú zákazníkov. Niektoré z nich sú skutočne praktické, iné zaujmú skôr originalitou. Týchto sedem noviniek patrí toto leto k tým najhorúcejším. viac »

Ministerstvo varuje dovolenkárov v Egypte: Vyhýbajte sa verejným plážam a výletom

Prvý raz od šesťdesiatych
25.07.2019

BRATISLAVA - Rezort diplomacie upozorňuje na bezpečnostné riziko, ktoré by dovolenkári v Egypte nemali podceniť. viac »

Šialené horúčavy pozývajú k vode: Takéto sú aktuálne teploty jazier a morí

Šnorchlovanie v Egypte
25.07.2019

Európa v ostatných dňoch čelí extrémnym teplotám a na viacerých miestach padajú rekordy. Najdôležitejšie je v týchto horúčavách dodržiavať pitný režim, no ani také osvieženie vo vode vôbec nie je na zahodenie. Ak zvažujete, kam sa cez víkend vybrať za letnými radovánkami, pozrite si náš prehľad teplôt jazier a morí. viac »

Egypt obhajuje svoju bezpečnosť, zrušenie letov vraj bolo politicky motivované

Výhšad z hotel Mena
22.07.2019

Egypt obhajoval bezpečnosť na svojich letiskách po tom, čo dve európske letecké spoločnosti dočasne zastavili lety do Káhiry. Spoločnosť British Airways v sobotu náhle na sedem dní pozastavila všetky lety do egyptského hlavného mesta Káhira pre nekonkretizované bezpečnostné obavy. Nemecké aerolínie Lufthansa takisto oznámili, že preventívne zrušili všetky lety do egyptskej metropoly, aby mohli posúdiť tamojšiu bezpečnostnú situáciu - ale neskôr spoločnosť uviedla, že obvyklé lety obnoví v nedeľu. viac »

Obľúbené talianske letovisko pritvrdzuje: Po sexe starosta zakázal aj alkohol

Lido di Jesolo
22.07.2019

Talianske letovisko Jesolo, kde každý rok dovolenkuje aj množstvo Slovákov, vyzvalo po telesných radovánkach aj do boja proti alkoholu. Za pohárik či pivko vám v sobotu hrozí až 200-eurová pokuta! viac »

Známe aerolínie pozastavili lety do Egypta, dôvodom je zvýšené riziko terorizmu

Pyramídy v Gíze
20.07.2019

Britský vlajkový letecký dopravca British Airways (BA) oznámil v sobotu pozastavenie letov do egyptskej metropoly Káhira na sedem dní v dôsledku prehodnotenia bezpečnostnej situácie. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. viac »


Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa