Turistické a cestovateľské informácie

Východoslovenské múzeum v Košiciach vystavuje originály grafických prác impresionistov

18.10.2019 |

Spolu 104 originálnych grafických prác impresionistov si môžu pozrieť návštevníci Východoslovenského múzeum (VSM) v Košiciach. Ako pre TASR povedala múzejná pedagogička VSM Katarína Ščerbanovská, expozícia Grafika impresionistov sa na Slovensko dostala prvýkrát.

Viac článkov

Búria sa proti nej bežní ľudia aj známe osobnosti, stavba gigantu na Štrbskom Plese však napreduje

Ľudia sa proti nej
27.09.2019

Nová náučno-vyhliadková veža na Štrbskom Plese by mala byť hotová o necelý rok. V blízkosti skokanských mostíkov ju od polovice júna buduje spoločnosť High Tatras Tower. Proti jej výstavbe sa na internete spustila petícia, ochranári s ňou však problém nemajú. viac »

Jaskyňa Driny oslavuje 90 rokov, buďte pri tom

Jaskyňa Driny
27.09.2019

Málokto vie, že jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Príďte túto malokarpatskú krásku spolu s nami preskúmať 28. septembra v rámci osláv 90. výročia od jej objavenia. viac »

Príležitosť pre dobrodruhov: Hľadajú sa piati dobrovoľníci na misiu na Antarktíde

Hľadajú sa piati dobrovoľníci,
26.09.2019

Airbnb a Ocean Conservancy včera uviedli program Antarctic Sabbatical, bezprecedentnú príležitosť pre päť vášnivých jednotlivcov vycestovať na najvzdialenejší svetový kontinent na Zemi a pripojiť sa v decembri tohto roku k výskumníčke špecializujúcej sa na Antarktídu Kirstie Jones-Williamsovej v rámci prvej vedeckej misie svojho druhu. viac »

Prichádza Biela noc: Všetko, čo potrebujete vedieť o najväčšom podujatí v Bratislave

Z festivalu súčasného umenia
26.09.2019

Raketa z vesmírnych komiksov, futuristická preliezka, 8 chápadiel a 8 monumentálnych bublín, 700 000 diód, 2 zvedavé oči na strome, jedno rozprávajúce slnko, monumentálna rotujúca zemeguľa, niekoľko interaktívnych inštalácií a imerzívnych prostredí, či dokonca stále dielo vo verejnom priestore. Piaty ročník festivalu súčasného umenia Biela noc prináša tento víkend do bratislavských ulíc pestrý výber toho najzaujímavejšieho, čo na domácej aj svetovej umeleckej scéne vzniká. viac »

Horský park je jednou z najhodnotnejších prírodných lokalít v Bratislave, funguje po novom

Horský park v Bratislave
25.09.2019

Horský park v Bratislave, jedna z najhodnotnejších prírodných lokalít takmer v centre mesta so štvrtým stupňom ochrany, funguje po novom. Program starostlivosti o chránený areál rozdelil park na bezzásahový, prechodný a edukačno-rekreačný priestor, ktorého súčasťou sú les, lúky a mokrade. Po novom je na viac ako polovici územia parku prioritou najmä ochrana prírody s čo najmenej zásahmi. V pondelok o tom na tlačovej konferencii informovali zástupcovia hlavného mesta a Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR. viac »

Krach nastaršej cestovky sa dotkol aj mnohých Slovákov: RADÍME, ako postupovať

CK Thomas Cook skrachovala
24.09.2019

Cestovná kancelária Thomas Cook, ktorej začiatok sa datuje do roku 1841, oznámila v pondelok bankrot po tom, ako sa jej nepodarilo presvedčiť vládu ani súkromných veriteľov, aby jej poskytli peniaze na záchranu. V dôsledku jej krachu uviazlo v dovolenkových destináciách po celom svete zhruba 600.000 turistov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci so Slovenskou asociáciou cestovných kancelárií informuje, ako by mali postupovať slovenskí klienti skrachovanej CK. viac »

Krach najstaršej cestovnej agentúry: Turistov držia v hoteloch ako rukojemníkov

Cestovná agentúra Thomas Cook
23.09.2019

Britská cestovná kancelária Thomas Cook končí. Posledné snahy o získanie peňazí na záchranu spoločnosti boli neúspešné. V zahraničí uviazlo 600.000 ľudí, ktorých na niektorých miestach držia ako rukojemníkov. viac »

Stalin z Indie spomína na cestu do Ruska v roku 1989

Stalin z Indie spomína
23.09.2019

Byť menovcom Stalina, jedného z najtvrdších diktátorov v dejinách Európy, sa nejaví ako problém v Indii, avšak ak ste Ind, ktorý cestuje do Ruska, vaše meno môže vyvolať zopár prekvapených výrazov. Identický scenár sa stal indickému politikovi MK Stalinovi v roku 1989, informovala agentúra AFP. viac »

Nová atrakcia Liverpoolu: Sprístupnia obľúbené miesto Johna Lennona

Strawberry Field
20.09.2019

Obľúbené miesto britského speváka Johna Lennona, ktoré ho inšpirovalo k napísaniu známej skladby Strawberry Fields Forever, sprístupnia od soboty verejnosti v liverpoolskej štvrti Woolton. Niekdajší detský domov známy ako Strawberry Field vlastní Armáda spásy a tá sa rozhodla urobiť z miesta turistickú atrakciu spojenú s výstavou o Lennonovej mladosti a školiace stredisko pre mladých s poruchami učenia. Informoval o tom spravodajský server SkyNews. viac »

Sýria sa prebúdza: Francúzska sieť otvorí v Damasku dva luxusné hotely

Damašek
19.09.2019

Francúzska skupina Louvre Hotels Group otvorí v Damasku svoje dva hotely. Informoval o tom francúzsky denník Le Monde. Päťhviezdičkový hotel Royal Tulip Semiramis a štvorhviezdičkový Golden Tulip Mazzeh by mali začať fungovať na jar 2020, po rekonštrukcii ich budov a areálov. viac »


Nedeľa, 20. október. 2019. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa