Turistické a cestovateľské informácie

LETO NA SLOVENSKU S RAI

14.08.2020 |

Tohtoročné leto sa drží v duchu dovolenky na domácej pôde. Máte na výber množstvo destinácii, vrátane hotelov, akvaparkov, letovísk, jazier, wellnesov alebo iných aktivít. Nie je nutné cestovať ďaleko do zahraničia, aby ste si užili dovolenku, na ktorú budete spomínať ešte dlho.

Viac článkov

Charterové lety s dovolenkármi z letiska v Bratislave sa rozbiehajú, spolu ich bude vyše 300

Na snímke cestujúci smerujúci
28.07.2020

Cestovné kancelárie spustili letné charterové lety s dovolenkármi z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. V pondelok odleteli jedni z prvých dovolenkárov na grécky ostrov Rodos. V pláne sú aj lety na Krétu a Cyprus. viac »

Bohatí Rusi obchádzajú blokády, do zahraničia cestujú súkromnými lietadlami

Bohatí Rusi obchádzajú blokády,
26.07.2020

Zatvorené hranice a uzemnené lety v rámci opatrení na zabránenie šírenia nového koronavírusu spôsobili, že pre bohatých Rusov, ktorí zvykli tráviť letnú dovolenku v stredomorských letoviskách alebo v londýnskych penthousoch, sa cestovanie stalo vzdialeným snom. viac »

Monika opisuje dovolenku v Taliansku: Cítila som sa bezpečnejšie ako u nás

Čitateľka Monika opisuje dovolenku
23.07.2020

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. Naša čitateľka Monika ich obavy nezdieľa a navštívila svoje obľúbené Taliansko. viac »

Výlet do B. Štiavnice: Na vlaky v lete nadviažu autobusy do centra i k tajchom

BBSK upravil časy prímestských
21.07.2020

Cestovať vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) sa oplatí aj v tohtoročnej letnej sezóne. Ako ZSSK začiatkom mesiaca avizovala, na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV SR) pripravila pre cestujúcich novinku – 44 sezónnych vlakov na celkovo 10 linkách. Do týchto trás patrí aj rozmanité a nezameniteľné okolie Banskej Štiavnice, ktorej návštevníkov čaká ďalšie príjemné prekvapenie. viac »

Chorvátov šokovala nehanebná turistka: Toto sa v kostole naozaj nerobí!

Chorvátov šokovala nehanebná turistka:
21.07.2020

Obyvatelia obľúbeného chorvátskeho ostrova Hvar pri víkendovom kúpaní takmer onemeli. Neznáma žena totiž použila ako prezliekareň vzácnu kultúrnu pamiatku. viac »

Od piatka sa z Bratislavy lieta do Malagy, od soboty na Sardíniu

Costa Smeralda, Sardínia
12.07.2020

V piatok odleteli z Bratislavy prví cestujúci do španielskeho letoviska Malaga. Lety zo španielskych destinácií sú povolené od začiatku tohto týždňa. Od soboty (11. 7.) bude spustená aj pravidelná letecká linka do Alghera na talianskej Sardínii. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského Letiska M. R. Štefánika Veronika Ševčíková. viac »

Provokácia pre celý civilizovaný svet: Turecko mení Hagiu Sofiu

Hagia Sofia, Istanbul
12.07.2020

Hagia Sofia patrí k dominantám Istanbulu. Bývalá kresťanská bazilika, v ktorej boli korunovaní byzantskí cisári, bola postavená v 6. storočí n. l. Po dobytí Konštantínopola osmanskými Turkami v roku 1453 sa stala mešitou a v 30. rokoch 20. storočia začala slúžiť ako múzeum, čo prezident Erdogan označil za "veľkú chybu". viac »

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice sú prázdne, rúška nikto nenosí

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice
11.07.2020

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. My sme sa vybrali do Chorvátska a skontrolovali aktuálnu situáciu. viac »

V centre Bratislavy vyrástlo vyhliadkové koleso: Letná atrakcia rozhádala obyvateľov

Vyhliadkové kolo počas výstavby
10.07.2020

Bratislava sa už týždeň teší z horúcej letnej novinky - na Vajanského nábreží v bratislavskom Starom Meste vyrástlo vyhliadkové kolo. Mestská časť ho povolila ako dočasnú kompenzáciu a príspevok pre podporu lokálneho turistického ruchu v období koronakrízy a ako súčasť pripravovaného Leta na nábreží 2020. Jeho prevádzka predstavuje zároveň finančný benefit pre samosprávu. Napriek tomu, že v prevádzke bude len tri mesiace, rozdelila atrakcia obyvateľov na dva tábory. viac »

Leto na Slovensku: ZSSK zavádza 44 sezónnych vlakov na 10 linkách

Nová elektrická jednotka
10.07.2020

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) počas tohtoročného leta zavádza 44 sezónnych vlakov na celkovo 10 linkách, aby tak podporila Slovákov užiť si leto doma. Nové vlakové spojenia budú premávať do 15. septembra. viac »


Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa