Turistické a cestovateľské informácie

Chorvátsko víta návrat turistov: Svoje brány otvoril Národný park Plitvické jazerá aj Dubrovník

27.05.2020 |

Vzhľadom na vynikajúcu epidemiologickú situácii v Chorvátsku sa štátne hranice pomaly, ale isto otvárajú mnohým turistom, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v jednej z chorvátskych destinácií. Vstup do krajiny je teda umožnený všetkým majiteľom nehnuteľností a lodí, ktorí pri prekročení hranice potvrdia svoje vlastníctvo príslušnou dokumentáciou. Umožnené sú aj príchody kvôli ekonomickým a iným obchodným záujmom. Prekročenie hranice je tiež možné pre všetkých turistov, ktorí majú platné rezervácie ubytovacích alebo charterových spoločností.

Viac článkov

Vysoké Tatry sa pripravujú na letnú sezónu, chystajú aj virtuálne preteky


Lanovka zo Štrbského Plesa
16.05.2020

Vysoké Tatry sa pripravujú na letnú sezónu. Predbežne boli na toto obdobie všetky hudobné a športové podujatia zrušené či termíny posunuté na neurčito, ale niektoré z nich sa realizovať budú. viac »

Grécko očakáva vysoké horúčavy: Pláže sa otvoria už tento víkend

Pláž Voidokilia na Peloponéze
14.05.2020

Vzhľadom na priaznivú situáciu týkajúcu sa šírenia koronavírusovej pandémie sa pláže v Grécku 16. mája opäť otvoria. Spravodajský server Greek City Times uvádza, že toto oznámenie prišlo po predpovediach, podľa ktorých má už počas nasledujúceho víkendu zasiahnuť Grécko vlna takmer 40-stupňových horúčav. viac »

Vedci v Bulharsku objavili najstaršie dôkazy prítomnosti Homo sapiens v Európe

Podoba človeka neandertálskeho
14.05.2020

Vedci objavili v jaskyni v Bulharsku úlomky zubu a kosti, ktoré sú najstarším dôkazom prítomnosti moderného človeka na európskom kontinente. Informovala o tom v utorok agentúra AFP. viac »

EÚ predstavila plán postupného obnovenia turistického ruchu počas leta

Výkonná podpredsedníčka Európskej komisie
13.05.2020

Európska komisia predstavila v stredu plán postupného "reštartovania" turistického ruchu počas nadchádzajúceho leta. Chce tak zachrániť milióny pracovných miest v tomto sektore, ktorý tvrdo zasiahla pandémia koronavírusu, informovala agentúra AFP. viac »

Smutná práca z Čiech: Zomrel cestovateľ, spisovateľ a etnograf Miloslav Stingl

Miloslav Stingl
13.05.2020

Po dlhej chorobe zomrel v pondelok 11. mája v Prahe vo veku 89 rokov slávny český spisovateľ, cestovateľ a etnograf Miloslav Stingl. Zážitky zo svojich potuliek svetom spracoval v mnohých cestopisných dokumentoch a viac ako 40 knihách, ktoré vyšli v 239 vydaniach v celkovom náklade takmer 17 miliónov výtlačkov. viac »

Taliansko otvára pláže: Koronavírus úplne zmení oddych pri mori, úrady predstavili pravidlá

Taliansko otvára pláže: Koronavírus
13.05.2020

Taliansko patrí k obľúbeným destináciám dovolenkujúcich Slovákov. Predovšetkým letoviská nad Benátkami sa vďaka dostupnej vzdialenosti a širokým piesočným plážam s miernym vstupom do vody tešia vysokej návštevnosti. Na preplnené pláže však tento rok zabudnite. viac »

Ryanair obnovia od júla 40 % z plánovaných letov, takto budú prebiehať

Ryanair
12.05.2020

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair obnoví od júla 40 % plánovaných letov. S cieľom zaistiť bezpečnosť pasažierov vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu budú musieť cestujúci zároveň dodržiavať bezpečnostné nariadenia. viac »

Tip na výlet: Brány otvoria hrady Budatín aj Strečno

Tip na výlet: Brány
12.05.2020

Považské múzeum v Žiline otvorí od 13. mája Budatínsky hrad, hrad Strečno a expozíciu Jánošík a Terchová. TASR o tom informovala marketingová pracovníčka múzea Magdaléna Lacková. viac »

Liptov bojuje o návštevníkov: Zameriava sa na pobyt v prírode

Tri poklady Ružomberka –
11.05.2020

Cestovnému ruchu pomaly, ale isto svitá na lepšie časy. Zariadenia cestovného ruchu postupne otvárajú svoje prevádzky a chystajú sa zabojovať o priazeň návštevníkov. Pomyselná „kóma“ cestovného ruchu končí, ale neznamená to, že cestovný ruch má zlé časy za sebou. Šťastie praje pripraveným a preto Liptov využil pozastavenie cestovného ruchu na nové plány rozvoja, rekonštrukcie a tiež na nastavenie sa na nové prísnejšie hygienické štandardy. viac »

Na Dunajci spustili pltnícku sezónu, otvorili viaceré atrakcie

Dunajec, Pieniny
11.05.2020

Na Dunajec sa v piatok (8. 5.) opäť vrátili plte, jeho splav na slovenskej strane je možný len za sprísnených podmienok. Tie platia aj v prípade splavu na raftoch či požičiavania bicyklov. Svoje brány po uvoľnení niektorých opatrení v súvislosti s novým koronavírusom otvorila aj Chata Pieniny a Národná kultúrna pamiatka Kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore. viac »


Štvrtok, 28. máj. 2020. Meniny má Viliam.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa