Turistické a cestovateľské informácie

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 |

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Viac článkov

Uganda chce turistov lákať na krásky plnších tvarov, aktivisti sa búria

Ugandská žena
08.02.2019

Feministické aktivistky a aktivistov v Ugande pobúril návrh tamojšieho ministerstva turizmu usporiadať súťaž krásy nazvanú Zaoblená Miss Uganda, ktorý rezort predložil v snahe prilákať do tejto africkej krajiny viac zahraničných návštevníkov. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA. viac »

TANAP má nový návštevný poriadok, nepáči sa horolezcom, vodákom ani psíčkarom

Ranné Tatry zo Zadných
08.02.2019

Slovenský horolezecký spolok JAMES nesúhlasí s novým návrhom návštevného poriadku Tatranského národného parku (TANAP), ktorý vo štvrtok verejne odprezentovali vo Vysokých Tatrách. Uviedol to predseda spolku Igor Koller s tým, že pre nich je návrh neakceptovateľný z viacerých dôvodov. viac »

Potvrdené: Benátky budú za vstup do mesta vyberať poplatok

Benátky, Taliansko
05.02.2019

Turisti, ktorí si prídu obľúbené Benátky pozrieť len na jeden deň, budú podľa plánov vedenia mesta od mája za vstup platiť poplatok. Výška vstupného bude tri eurá na osobu, oznámil v pondelok starosta Luigi Brugnaro. viac »

Pripravte si peňaženky: MS v ľadovom hokeji zrejme zvýšia ceny služieb cestovného ruchu

Košice
05.02.2019

Organizácie cestovného ruchu so sídlom v Košiciach počas trvania tohtoročných majstrovstiev sveta (MS) v ľadovom hokeji na Slovensku predpokladajú nárast cien v poskytovaní najmä ubytovacích a reštauračných služieb. Ich zástupcovia to pre TASR uviedli s tým, že takéto zariadenia sa na dvojtýždňový nápor pripravujú priebežne. viac »

Španielsko aj minulý rok navštívil rekordný počet zahraničných turistov

Salamanca, Španielsko
04.02.2019

Španielsko aj minulý rok navštívil rekordný počet zahraničných turistov. Ale tempo ich rastu sa oproti roku 2017 citeľne spomalilo. Informoval o tom Národný štatistický úrad (INE). viac »

Cestovateľské hity Slovákov: Spojené štáty na čele s New Yorkom a letenky za babku

Central Park je najslávnejším
04.02.2019

Slováci čoraz viac prihliadajú na kvalitu služieb a zákazníckych servisov cestovných kancelárií pred samotnou cenou dovoleniek a skokanom roka leteckých destinácií sa stali Spojené štáty na čele s New York City. Vyplýva to z dát a štatistík roka 2018 i výsledkov exkluzívneho prieskumu verejnej mienky pre rok 2019, ktoré zverejnil najväčší slovenský predajca leteniek, dovoleniek a víkendových pobytov. viac »

Spiš má novú atrakciu, je ňou mravenisko zo snehu

Ski Centrum Mraznica Hnilčík
02.02.2019

V lyžiarskom stredisku Mraznica na Spiši sa návštevníci môžu tešiť na novú atrakciu – mravenisko zo snehu. Podľa organizácie Košice Región Turizmus (KRT) má pritiahnuť pozornosť lyžiarov na menej známe lyžiarske strediská v Košickom kraji. Oficiálne ho uviedli do prevádzky v sobotu, jeho zhotoviteľom je sochár Adam Bakoš, ktorý ho spolu so svojím česko-slovenským tímom tvoril osem dní. viac »

Lipa z Kopčian zabojuje o Európsky strom roka, podporte ju aj vy

Kostol sv. Margity Antiochijskej
01.02.2019

tohtoročnej súťaži Európsky strom roka sa v konkurencii 14 krajín "starého kontinentu" bude o víťazstvo uchádzať aj slovenský Strom roka 2018, 235-ročná lipa z Kopčian. TASR o tom v pondelok informovala Martina Ragalová z banskobystrickej Nadácie Ekopolis. viac »

SNG získala obrovský a vo svojej histórii bezprecedentný dar, má hodnotu 3,5 milióna eur

Slovenská národná galéria v
31.01.2019

Slovenská národná galéria (SNG) získala novú rozsiahlu akvizíciu. Obsahuje viac ako 150 umeleckých diel v odhadovanej nadobúdacej hodnote približne 3,5 milióna eur. "Podarilo sa nám získať najrozsiahlejšiu akvizíciu diel umenia, akú sa nám v našich dejinách galérie zatiaľ podarilo získať. Takúto injekciu našim zbierkam sme ešte nikdy nedostali," informovala v utorok na tlačovej konferencii generálna riaditeľka SNG Alexandra Kusá o veľkorysom dare od Zbierky Linea, jednej z najvýznamnejších súkromných zbierok na Slovensku. Sochy, maľby, grafiky, kresby, objekty, inštalácie a konceptuálne umenie sú reprezentatívnym výberom z výsledkov zberateľského úsilia dvoch generácií rodiny Zubaľovcov. viac »

Požiarom poškodenú budovu na Hlavnom námestí v Bratislave obnovia

Rolandova fontána, Hlavné námestie,
30.01.2019

Historickú budovu na bratislavskom Hlavnom námestí, ktorú koncom novembra 2018 poškodil požiar, obnovia. Majiteľ objektu, poisťovňa Kooperativa už pripravuje projekt rekonštrukcie fasády i interiéru, ktorý bude následne predložený na schválenie kompetentným orgánom. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa poisťovne Silvia Nosková Illášová. Presný termín spustenia prác zatiaľ známy nie je. viac »


Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa