Turistické a cestovateľské informácie

Turecko je späť: Príjmy z cestovného ruchu vzrástli v 1. polroku o vyše 30 %

17.08.2018 |

Turecký cestovný ruch zaznamenal úspešný 1. polrok, keď počet zahraničných návštevníkov vzrástol o vyše 30 % a zhruba rovnakým tempom sa zvýšil aj príjem z cestovného ruchu.

Viac článkov

Ryanair ruší stovky letov, týkajú sa aj Bratislavy

Ryanair ruší stovky letov,
09.08.2018

Tisíce cestujúcich leteckou spoločnosťou Ryanair do svojej vytúženej destinácie nepoletia, piloti tejto leteckej spoločnosti budú totiž zajtra opäť štrajkovať. Zrušenie letov zasiahne aj slovenských dovolenkárov. viac »

Šampión F1 na dovolenku v Grécku nikdy nezabudne! VIDEO Namiesto lehátka boj so špinou

Lewis Hamilton vyzval ľudí
09.08.2018

Znečistenie planéty je problém, pred ktorým viac nemôžeme zatvárať oči. Uvedomuje si to aj čoraz viac známych osobností, najmä keď uvidia šokujúce dôkazy na vlastné oči. Nedávno sa o tom presvedčil aj jeden z najznámejších športovcov sveta, jazdec Formuly 1 Lewis Hamilton. Ten dovolenkoval na gréckom ostrove Mykonose, ktorý mu rozhodne neukázal len svoju peknú stránku. viac »

Sexuálna hračka spôsobila rozruch na letisku Berlín-Schönefeld

Pasažieri prichádzajú na berlínske
08.08.2018

Sexuálna hračka v kufri jedného z cestujúcich vyvolala v utorok poplach na berlínskom letisku Schönefeld, informuje agentúra DPA. viac »

V horúčavách je jazero Balaton obsadené; turisti spia aj v autách

Balaton
07.08.2018

Uplynulý horúci víkend padali rekordy návštevnosti kúpalísk a pláží pri najväčšom maďarskom jazere Balaton, kde sú prakticky všetky ubytovacie kapacity obsadené. Turisti spia aj vo svojich autách, povedal pre agentúru MTI predseda Združenia cestovného ruchu Balatonu (BTSZ) Henrik Hoffman. viac »

Letná linka spája Bratislavu s rakúskou destináciou zapísanou v UNESCO

Neziderské jazero, Rakúsko
07.08.2018

Aj v tomto roku pokračuje špeciálna prihraničná letná autobusová linka z Bratislavy do rakúskeho Parndorfu a k Neziderskému jazeru. To ako najväčšia vodná plocha v Rakúsku je zapísané medzi prírodné lokality svetového dedičstva UNESCO. viac »

Dovolenka na poslednú chvíľu: Výhody a nevýhody last minute zájazdov

Last minute má svoje
07.08.2018

Leto je už v plnom prúde a dovolenkári si užívajú zaslúžené chvíle voľna najmä pri mori. Niektorí si zájazd vyberajú už v zime, keď je ešte k dispozícii obrovské množstvo možností presne podľa ich predstáv. Iní sa spoliehajú na ponuky last minute, ktoré občas ponúkajú „veľa muziky za málo peňazí“. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. viac »

Nová letecká linka z Bratislavy: Wizz Air začne lietať do Ľvova na Ukrajine

Ľvov, Ukrajina
06.08.2018

Z Letiska M. R. Štefánika pribudne nová letecká linka na Ukrajinu. Letecký dopravca Wizz Air spustí od 30. októbra 2018 novú leteckú linku z Bratislavy do Ľvova. Spojenie bude k dispozícii 3 x týždenne – v utorky, štvrtky a soboty. viac »

Podvodníci v Španielsku: Turistov lákajú falošnými označeniami

Santiago de Compostela, Španielsko
05.08.2018

Chrám sv. Jakuba v Santiago de Compostela je už po stáročia cieľom pútnikov z celého sveta. Za ten čas vznikla pozdĺž ciest vedúcich do mesta bohatá infraštruktúra, ktorá slúži pocestným, od ubytovní, cez stravovacie zariadenia a ďalšie služby. A to najnovšie láka aj podvodníkov. viac »

Chorvátsko pritvrdilo: Od budúceho roka zaplatia dovolenkári viac

Ostrov Šolta, Chorvátsko
04.08.2018

Chorvátsko sa v ostatných rokoch teší nebývalej popularite a záujem o dovolenku pri Jadrane stále rastie. V roku 2017 navštívilo krajinu 18,5 milióna turistov a príjmy z turizmu dosiahli okolo 11 miliárd eur. Od budúceho roka to bude ešte viac, pobyt pri "slovenskom mori" totiž od ďalšej letnej sezóny zdražie. viac »

Škandál v Taliansku: Ľudí na pláži šokovali nahí utečenci!

Ľudí na pláži šokovali
03.08.2018

Sicília patrí k najobľúbenejším letným destináciám turistov. Hoci tu nájdete obrovské množstvo nádherných pláží, len osem z nich je označených modrou vlajkou. Presnou polovicou sa pýši Pozzallo, malebné mestečko na juhu ostrova. To sa v lete mení na rušné turistické stredisko nielen vďaka mimoriadne čistým plážam, ale aj preto, že tunajší prístav totiž slúži ako hlavné spojenie s Maltou. V týchto dňoch však pokojné vody Pozzalla rozbúril riadny škandál. viac »


Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.

Foto dňa