Turistické a cestovateľské informácie

Z chlapca z ulice ikonou umenia: Viedenská Albertina vystavuje diela slávneho Basquiata

02.10.2022 |

Jean-Michel Basquiat začínal ako pouličný umelec, z ktorého sa za desať rokov stala superstar a umelecká ikona 80. rokov 20. storočia. Dnes sa o jeho diela trhajú svetové galérie i súkromní zberatelia a hold jeho tvorbe zložila i viedenská Albertina. O veľkú retrospektívnu výstavu je medzi návštevníkmi od prvých dní obrovský záujem.

Viac článkov

Už žiadne mŕtve zóny: SpaceX zabezpečí mobilný signál z vesmíru aj na najodľahlejších miestach

Už žiadne mŕtve zóny:
29.08.2022

Družice Starlink sa budú od budúceho roka pripájať priamo k mobilným telefónom T-Mobile. Ich majitelia dostanú prístup k službám aj na najodľahlejších miestach mimo dosahu pozemných zdrojov mobilného signálu, oznámili obe spoločnosti vo štvrtok. TASR informuje podľa správy agentúry AFP. viac »

Tanzánijská vláda dala na Kilimandžáro zaviesť vysokorýchlostný internet

Kilimandžáro
24.08.2022

Tanzánijská vláda dala nainštalovať na najvyššiu africkú horu Kilimandžáro vysokorýchlostný internet. Minulý týždeň o tom informoval tanzánijský minister pre informatizáciu Nape Nnauye, podľa ktorého bude internetové pripojenie prínosom najmä pre turistov a nosičov. TASR správu prevzala z denníka The Guardian. viac »

V Nemecku sa naklonil historický maják, o pár dní sa zrejme stane históriou

V Nemecku sa naklonil
19.08.2022

Maják v severonemeckom meste Bremerhaven sa v noci na štvrtok naklonil a hrozí jeho zrútenie. TASR správu prevzala z agentúry AP. viac »

Španielsko odkazuje všetkým ženám: Nehanbite sa na pláži za svoje telo

Španielsko odkazuje všetkým ženám:
17.08.2022

Španielska vláda odkazuje ženám, aby sa za svoje telo v plavkách nehanbili a v lete si užívali pobyt na pláži bez ohľadu na postavu. Najnovšia kampaň ministerstva pre rovnoprávnosť ich tiež vyzýva, aby odmietli "stereotypy" a "estetické násilie". Mnoho žien totiž pociťuje neprimeraný spoločenský tlak, ak sa nedokážu prispôsobiť ideálu krásy. TASR správu prevzala z agentúry AP. viac »

Obľúbenú európskú atrakciu navštevujú namä Rusi: Hrá im ukrajinskú hymnu (VIDEO)

Obľúbenú európskú atrakciu navštevujú
16.08.2022

Dav ľudí sa zhromažďuje vo východofínskom meste Imatra, aby mohol z mosta sledovať tamojší veľkolepý zážitok – vodopád Imatra. V rovnaký čas každý deň tam púšťa pre potechu turistov vodu starým korytom rieky s kaskádami a pohľad na divokú vodu je sprevádzaný hudbou fínskeho skladateľa Jeana Sibelia. Atrakciu si obľúbili najmä ruskí turisti, miesto v roku 1772 navštívila aj panovníčka Katarína Veľká. Od konca júla ale návšteva pre Rusov trochu zhorkla. viac »

Unikátna zážitková jazda: Vo vlaku budete spať, jesť a obdivovať krásy stredného Slovenska

Unikátna zážitková jazda: Vo
15.08.2022

Tri dni a dve noci bude trvať jazda historickým zážitkovým vlakom, ktorý začiatkom septembra vyrazí z Banskej Bystrice naprieč stredným Slovenskom. Špeciálny vlak s názvom Expres Za horami, za dolami ponúkne cestujúcim i viaceré sprievodné aktivity. TASR o tom informovala Zuzana Jóbová z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus. viac »

Strašné správy z Talianska: Tretina pobrežných a jazerných vôd je kontaminovaná

Forte dei Marmi
14.08.2022

Takmer tretina vôd v talianskych rezortoch pri mori a pri jazerách prekračuje zákonné limity pre kontamináciu, vyplýva z najnovšieho prieskumu uskutočneného v rámci environmentálneho projektu Goletta Verde. TASR o tom informuje na základe správy agentúry ANSA. viac »

V Chorvátsku vlani zachránili na mori 733 ľudí, desiatky však neprežili

Vela plaža (Baška, ostrov
12.08.2022

Vlani bolo pri pátracích a záchranných operáciách na mori v Chorvátsku zachránených 733 ľudí, informovalo vo štvrtok chorvátske ministerstvo pre námorné záležitosti, dopravu a infraštruktúru. Citovala ho tlačová agentúra HINA. viac »

Rodiny s deťmi môžu počas víkendov spoznávať východné Slovensko za jedno euro

Rodiny s deťmi môžu
11.08.2022

S cieľom umožniť počas prázdnin spoznávať historické, kultúrne a prírodné zaujímavosti východného Slovenska zaviedol Prešovský samosprávny kraj (PSK) v prímestskej autobusovej doprave počas víkendov a sviatkov jednoeurové cestovné. Službu môžu využiť rodiny s deťmi u všetkých zmluvných dopravcov Prešovského aj Košického samosprávneho kraja. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK. viac »

Na Gemeri opäť na jeden deň sprístupnia vybrané gotické kostoly

Na Gemeri opäť na
10.08.2022

Na Gemeri opäť na jeden deň sprístupnia vybrané gotické kostoly. Ďalší ročník podujatia Gotická cesta otvorená sa tentoraz zameria na Rimavský okruh, v rámci ktorého môžu návštevníci nazrieť do interiérov sakrálnych pamiatok. TASR o tom za občianske združenie (OZ) Gotická cesta, ktoré je organizátorom podujatia, informoval Vladimír Ondrejovič. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa