Togo

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: Na šoférovanie v krajine sa vyžaduje medzinárodný vodičský preukaz. Policajné kontroly sú pomerne časté, ale len zriedkavo obťažujúce alebo obštrukčné. Čerpacie stanice sú hlavne vo veľkých mestách. Najväčší výber autopožičovní je na medzinárodnom letisku Lomé – Tokoin.
Hlavným prepravným prostriedkom v Togu sú staršie Bush taxíky, čo obvykle bývajú akékoľvek vozidlá prepravujúce viac osôb, môžu to byť pick-upy, obyčajné sedany, alebo 9- až 15-miestne minibusy. Tarify sú pevné. Motocyklové taxíky (Taxi-moto) zabezpečujú prepravu vo väčšine miest. Sú tiež praktickým spôsobom, ako sa dostať do vzdialených miest v buši.

Autobusová: Pri diaľkových cestách je najlepšie využiť regionálne autobusy. Najspoľahlivejšia spoločnosť je Rakiéta. Cestovné rozvrhy sú pevne stanovené a miesto na sedenie je súčasťou ceny lístka.

Letecká: Lomé – Tokoin International Airport sa nachádza 5 km severovýchodne od mesta Lomé. Hlavnými medzinárodnými dopravcami sú Air France, Brussels Airlines, Royal Air Maroc a Ethiopian Airlines, ktoré ponúkajú priame lety do Francúzska, Belgicka, Maroka a Etiópie a spojovacie lety do zvyšku sveta.
Piatok, 15. november. 2019. Meniny má Leopold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa