Zima čaruje: Najvyšší vodopád Slovenského krasu pripomína umelecké dielo

Hrhovský vodopád - najvyšší
05.03.2018

Hrhovský vodopád v obci Hrhov, okres Rožňava, vysoký 14 metrov (niekde udávajú 15 m) je najvyšším vodopádom Slovenského krasu. Nachádza sa priamo v centre obce, kde jeho vody padajú cez travertínový prah. Travertín, ktorý sa tu v minulosti aj ťažil, vznikol vyzrážaním sa z vôd krasovej vyvieračky. viac »

Slovensko pod snehom: Z tohto nádherného VIDEA budete mať zimomriavky

Slovensko pod snehom: Z
28.02.2018

Deti si síce na Slovensku užívajú tzv. jarné prázdniny, v skutočnosti však zima ešte zďaleka nepovedala posledné slovo. Tento týždeň udreli silné mrazy a to väčšinu ľudí vôbec nepotešilo. Pravdou však je, že pod nánosom snehu a ľadu vyzerá Slovensko nádherne. Dokazuje to aj najnovšie video z produkcie Hike the World. viac »

Valentín na Slovensku: 8 najromantickejších miest pre vás a vašu lásku

Poklady v zemi i
14.02.2018

Medzi najromantickejšie miesta na Slovensku sa väčšinou zaraďujú Bojnice, skanzen v Čičmanoch, niektorá z jaskýň či Trenčiansky hrad s jeho studňou lásky. Tie vás na výlete určite očaria tiež, my sme však vybrali osem menej známych miest, ktoré sú na romantické chvíle vo dvojici ešte vhodnejšie. viac »

Čarovný výtvor zimy: Ľadopád Šikľavá skala obdivuje celé Slovensko

Ľadopád Šikľavá skala
09.02.2018

Ľadopád Šikľavá skala sa nachádza medzi obcami Chrasť nad Hornádom a Matejovce nad Hornádom v okrese Spišská Nová Ves. Ide o vodopád nad rozsiahlym zlepencovým previsom, ktorého výška je približne 14 metrov. V zime sa z vodopádu tvorí ľadopád plný ľadových stien, stĺpov a cencúľov a patrí k najkrajším zimným prírodným úkazom na Slovensku. viac »

Najväčší barokový obraz na Slovensku: Kráľovná anjelov sa po šiestich rokoch vracia

Obraz Regina Angelorum (Kráľovná
31.01.2018

Vzácnu monumentálnu olejomaľbu z 18. storočia Regina Angelorum (Kráľovná anjelov) dlhých šesť rokov reštaurovali, teraz sa konečne opäť vrátila na svoje miesto v kaplnke sv. Jána Evanjelistu pri františkánskom kostole v Bratislave. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 20. marec. 2018. Meniny má Víťazoslav.