Bachledka pripravuje Kráľovstvo lesa - veľký edukačno-zábavný park

15.06.2021 |   |    | 

Zábava, radosť a iskra v detskom oku - to všetko sľubuje Kráľovstvo lesa Bachledka – jedinečné prírodné ekologické zábavno-edukačné detské ihrisko obklopené lesom na vrchu Spišskej Magury. Miesto len pár metrov od obľúbenej atrakcie Chodník korunami stromov ponúkne nielen príjemné prírodné prostredie, ale i vábivé výhľady na majestátne štíty Belianskych Tatier. 

S rozlohou takmer 5 000 m2 a s vyše 24 atrakciami sa Kráľovstvo lesa stane výnimočným miestom pre celodenný rodinný výlet. Kým sa deti vybláznia na kĺzačkách, lanových dráhach, megatrampolíne či iných zábavných prvkoch, rodičia si môžu oddýchnuť a kochať sa výhľadmi na okolitú prírodu, či naučiť sa niečo nové spolu so svojimi deťmi.

Areál nemyslí len na zábavu, ale ponúka aj viacero edukačných hier a prvkov, ktoré deti aj rodičov hravou formou zoznámia s okolitými lesmi a ich obyvateľmi. Väčšina areálu je tvorená z prírodných materiálov. Herné zostavy z agátového dreva bez povrchových náterov, chodníky a dopadové plochy z drevnej štiepky a kameniva.

Celé ihrisko je pritom s citom zasadené do okolitej prírody a atrakcie sú prispôsobené terénu, tak aby sa minimalizovali stavebné zásahy do prostredia a stromov rastúcich navôkol. V okolí budú postupne vysádzané desiatky rôznych drevín.

Tak ako celé stredisko Bachledka Ski&Sun, aj Kráľovstvo lesa myslí ekologicky. V rámci areálu sú osadené informačné tabule so zaujímavými informáciami nielen o spôsoboch ochrany životného prostredia. Pri realizácii sa spolupracovalo najmä s regionálnymi dodávateľmi.

Najjednoduchšou, najrýchlejšou a najpohodlnejšou z možností, ako sa do Kráľovstva lesa, dostať je použitie kabínovej lanovky z Bachledovej doliny. Kabínová lanovka pohodlne odvezie aj detský kočiar, bicykle či psíkov. Starých rodičov, ktorí si rodinné dobrodružstvo nechcú nechať ujsť, táto možnosť tiež poteší.

Ak však máte radi aktívny pohyb, môžete vyskúšať novinku sezóny, e-biky, ktoré si môžete vyzdvihnúť pri nástupnej stanici kabínovej lanovky. Milovníci pešej turistiky sa môžu na vrchol Spišskej Magury dostať príjemnou prechádzkou z Bachledovej doliny, z Malej Frankovej alebo z Jezerska.

Kráľovstvo lesa Bachledka bude v prevádzke od mája do októbra každý deň. Otváracia doba sa počas mesiacov mení. V ponuke sú aj výhodné rodinné a skupinové vstupenky a tiež zľavnené kombinované lístky s lanovkou a Chodníkom korunami stromov. Deti do 3 rokov majú v sprievode dospelej osoby vstup zdarma.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: Bachledka Ski & Sun

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Streda, 26. január. 2022. Meniny má Tamara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa