Šok v Benátkach: Voda v kanáloch sa sfarbila na krikľavo zeleno

2023-05-29 13:00:00 |   |    | 

Polícia v talianskych Benátkach vyšetruje, čo spôsobilo v nedeľu fosforeskujúco zelené zafarbenie vody v kanáli Canal Grande, hlavnej dopravnej tepne mesta. TASR informuje na základe správ agentúr AP, AFP a DPA. 

Najvyšší predstaviteľ samosprávy v Benátsku Luca Zaia na Twitteri uviedol, že na zafarbenie vody upozornili najprv miestni obyvatelia. Zverejnil tiež fotografie zelenej tekutiny, ktorá sa rozšírila neďaleko slávneho mostu Rialto.

Agentúra DPA píše, že talianski hasiči spoločne s agentúrou na ochranu životného prostredia Arpa odobrali z vody vzorky, ktoré budú analyzované, aby sa určila príčina zafarbenia. Podľa medializovaných správ tamojšie orgány nevychádzajú z toho, že by malo ísť o nebezpečnú tekutinu.

Niektorým obyvateľom tento incident podľa DPA pripomenul umeleckú akciu Argentínčana Nicolása Garciu Uriburua, ktorý v roku 1968 počas 34. ročníka Benátskeho bienále zafarbil vodu v kanáli nazeleno, aby upozornil na jej znečistenie a zameral pozornosť na ekologické otázky.

Aj v súvislosti s nedeľným sfarbením vody sa objavili špekulácie, že môže ísť o čin klimatických aktivistov. Bezprostredne sa však k akcii žiadne environmentálne hnutie neprihlásilo.

 

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Novinky.sk

Gurman.sk

Nedeľa, 24. september. 2023. Meniny má Ľubor, Ľuboš.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa