Gambia

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná doprava: Šoférovanie v Gambii predstavuje zvyčajné výzvy cestovania v západnej Afrike: výmole, neexistujúce značenie, množstvo chodcov, pomaly sa pohybujúcich vozidiel a voľne prechádzajúcich zvierat. Najlepšie je ísť pomaly. Taktiež je potrebné sa obrniť voči mnohým policajným / imigračným / colným / vojenským kontrolám. Dôležité je mať v poriadku papiere, a nenechať sa prekvapiť požiadavkou na „príspevok na kávu“ pri každej kontrole. Pri prenájme áut je lepšie požičať si terénne vozidlo 4x4. Spoľahlivé autopožičovne sú Afriq Cars a nadnárodné spoločnosti ako Avis. Požičovne áut ponúkajú aj prenájom vozidiel s vodičom.
Autobusová stanica Bakoteh Junction je miesto odkiaľ smerujú sept-place taxíky (zdieľané sedemmiestne taxíky) alebo gelli-gelli (otlčené mikrobusy) smerom na južné pobrežie, do častí Tanji, Sanyang, Gunjur a Kartong.

Dopravná spoločnosť GTSC Bus Service prevádzkuje diaľkové spojenie pozdĺž južného pobrežia a je najlepšou voľbou pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti.

Sept-place taxíky nepatria práve k najpohodlnejším spôsobom cestovania, sú však určite lepšie ako mikrobusy gelli-gelli. Ďalšou možnosťou sú zelené, štátom vlastnené expresné autobusy, ktoré tiež spájajú väčšie mestá.

Letecky: Hlavným letiskom Gambie je medzinárodné letisko Banjul International Airport, ktoré sa nachádza v meste Yundum, asi 15 km juhovýchodne od pobrežia. Väčšina cestovateľov prichádza do krajiny na charterových letoch. Okrem týchto letov spájajú Gambiu s inými krajinami tieto letecké spoločnosti : Arik, Brussels Airlines, Vueling, Royal Air Maroc.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa