Honduras

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Automobilová: Autá sú vhodnou voľbou, ale musíte byť opatrní, pretože aj keď hlavné cesty sú zjazdné, vedľajšie sú nespevnené a počas obdobia dažďov neprejazdné. Pozor si tiež dajte na zastavovanie počas cesty, aby ste sa vyhli stretu s obchodovaním s drogami. Pomerne drahé autopožičovne sú vo väčších mestách.   Autobusové linky jazdia do väčšiny miest. Taxíkov je dosť, cenu je potrebné dohodnúť vopred. Miestni obyvatelia často jazdia stopom, ale cudzincom sa tento spôsob dopravy nedoporučuje.  

Letecky:  Hlavné medzinárodné letiská, ktoré prevádzkujú denné lety sú v San Pedro Sula, Tegucigalpa (Toncontin) a Roatan. Hlavnými medzinárodnými leteckými spoločnosťami slúžiacimi v regióne sú Avianca, Copa Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Spirit a American Airlines. Španielska letecká spoločnosť Iberia prevádzkuje napríklad denné lety z Madridu do San Pedro Sula. V rámci vnútroštátnych letov môžete využiť spoločnosť Isleña, Atlantik alebo Aerolineas Sosa. V prípade spoločností ponúkajúcich vnútroštátnu prepravu sa však často vyskytujú lety, bez povinnosti preukázania náhrady cestujúcemu.

Loďou: Krajina má pravidelné lodné spojenie len s Belize ( 2x do týždňa). Dostať loďou do ostatných susediacich krajín sa dá po individuálnom jednaní s kapitánmi rybárskych alebo nákladných lodí. Lode alebo „cayucos“ ( kanoe vydlabané do kmeňa stromu) sú bežným dopravným prostriedkom na ostrovoch Bahia, na karibskom pobreží a v regióne La Moskitia.

Vlaková: Železnice v Hondurase boli postavené ešte v roku 1880 dvomi konkurenčnými pestovateľmi banánov. Do hlavného mesta alebo na pobrežie oceánu sa však nikdy nerozšírili a tiež neboli nikdy prepojené s inými krajinami. Počas karnevalu a iných sviatkov zvyknú premávať aj príležitostné osobné vlaky v okolí San Pedro Sula. Využiť môžete aj linku medzi La Unión a Parque Nacional Cuero y Salado, ktorá meria 9 km a prepravujú sa na nej kokosové orechy do spracovateľského závodu a turisti do národného parku.
Streda, 23. september. 2020. Meniny má Zdenka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa