Svazijsko

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: Väčšinou sa viac oplatí prenájom auta v susednej Juhoafrickej republike, na prechod hranice s Eswatini je však potrebné povolenie od prenajímateľa. Priamo v Eswatini fungujú autopožičovne v meste Mbabane a na medzinárodnom letisku King Mswati III. Eswatini má dobrú sieť ciest a väčšina hlavných trás je spevnená. Nespevnené cesty sú tiež v primerane dobrom stave, s výnimkou období so silnými dažďami. MR3, ktorá križuje Eswatini zhruba od západu na východ, je hlavnou diaľnicou. Opatrnosť je dobré zvýšiť pri Malagwane Hill, od Mbabane do údolia Ezulwini, najmä v daždivom počasí alebo pri silnej premávke – tento úsek bol kedysi uvedený v Guinnessovej knihe rekordov ako najnebezpečnejšia cesta na svete. V Eswatini sa jazdí vľavo.
Zdieľané taxíky (minibusy) nejazdia práve najbezpečnejšie, ale sú lacné a dajú sa nájsť takmer všade. Nevýhodou je, že sú pomalé, a niekedy sa dlho čaká, kým sa obsadia všetky sedadlá. Súkromné taxíky sú takmer vo všetkých väčších mestách. Sú omnoho drahšie ako zdieľané taxíky, ale cena sa dá zjednávať.

Autobusová: Miestne autobusy spájajú mestá a obce po celej krajine. Väčšina začína a končí na hlavnej stanici v hlavnom meste Mbabane. Sú o niečo lacnejšie ako minibusy, ale sú pomalé a často preplnené.

Letecká: King Mswati III International Airport je hlavným letiskom v krajine. Letisko Matapha je teraz využívané len pre lety kráľovskej rodiny, a dráhu v Nhlangane využívajú hlavne lesnícke spoločnosti. Jediná letecká spoločnosť, ktorá spája krajinu so svetom je Svazijsko Airlink, dcérska spoločnosť spoločnosti South African Airways Airlink.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa