Rovníková Guinea

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: Cesty v Rovníkovej Guinei sú vo vynikajúcom stave. Na všetkých cestách, ktoré sa nachádzajú mimo miest sa platí mýto. Požičovne áut sú relatívne drahé a pri prevzatí je potrebné splatiť vysokú zábezpeku. Na letisku v Malabe má kanceláriu väčšina medzinárodných spoločností prenajímajúcich autá. Spoločnosť Hotel Autos Litoral má pobočku v hoteli Ibis, blízko letiska a jednu kanceláriu v meste Bata. V prípade potreby je v ponuke auto aj so šoférom. Pre cestovateľov je v krajine potrebný medzinárodný vodičský preukaz.

V mestách funguje množstvo zdieľaných taxíkov, ktoré sa dajú zastaviť z ulice. Zvyčajne sú to biele vozidlá s farebným pruhom na bočnej strane. Ak idú v smere cesty a majú voľné miesto, zastavia na zamávanie. Pre dlhšie trasy alebo výlet okolo ostrova Bioko je vhodnejšie dohodnúť si cenu s taxikárom vopred.

Autobusová: V Rio Muni premáva provinčná autobusová spoločnosť Kassav Express. Pohodlnejšie a rýchlejšie zohnateľné sú však aj v tejto časti zdieľané taxíky.

Letecká : Malabo International Airport leží 9 km západne od centra mesta Malabo. Bata International Airport tiež nesie pomenovanie medzinárodné, ale zatiaľ prevádzkuje len jednu medzinárodné spojenie s Niamey, v Nigery. Letisko sa nachádza 4 km severne od mesta.
Streda, 21. október. 2020. Meniny má Uršula.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa