Réunion

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: Cestovanie autom je zďaleka najvhodnejším spôsobom, ako sa pohybovať po ostrove. Ceny za prenájom sú podobné ako v iných európskych krajinách a požičovne áut sú tu rozšírené. Zabezpečenie vozidla vopred, online cez internet, vyjde obvykle lacnejšie ako prenájom na mieste. Všetky väčšie firmy majú pobočku na letiskách. Lacnejší prenájom ponúkajú lokálne autopožičovne, ale ich vozový park má trochu staršie ročníky. Čerpacie stanice sú dostupné.

Autobusová: Autobusová doprava známa ako Car Jaune (www.carjaune.re) prepája väčšinu miest na Réunione pomocou výrazných žltých autobusov. Hlavná autobusová stanica sa nachádza na nábreží St-Denis, na Blvd Lancastel. Autobusy jazdia medzi 6:00 a 19:00, od pondelka do soboty, s pár linkami v nedeľu. Lístok sa dá kúpiť u vodiča, alebo na staniciach v predajných automatoch. Pri vystupovaní treba dať signál vodičovi stlačením tlačidla, alebo zatlieskaním - dvakrát.

Letecká: Réunion má dve medzinárodné letiská. Prevažná väčšina letov prilieta na Roland Garros International Airport, asi 10 km východne od St-Denis. Saint-Pierre-Pierrefonds International Airport, ktoré sa nachádza na juhu ostrova neďaleko St-Pierre, prijíma tiež medzinárodné lety, napríklad z Maurícia. Národným dopravcom je spoločnosť Air Austral, ktorá má dobrú úroveň bezpečnosti a slušnú medzinárodnú sieť.
Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa