Antarktída

01.01.2019 |   |    | 

O krajine

Bezpečnostné riziká: v Antarktíde neexistuje žiadna záchranná služba. Expedície sa musia pripraviť na na akékoľvek riziká. Prevoz do nemocnice zvyčajne niekoľko dní, lekára ma však väčšina lodí a výskumných staníc, aj keď ich zariadenie je obmedzené. Pred cestou na antarktickú výlet by mali osoby s už existujúcimi zdravotnými ťažkosťami dôrazne zvážiť riziká spojené s touto cestou. Nie je tu žiadna formálna vláda, na územiach patriacich jednotlivým krajinám platia ich zákony. Našťastie v Antarktíde neexistuje kriminalita.

Zdravotná starostlivosť: Prírodné podmienky sú tu extrémne. Najväčším zdravotným rizikom je chlad. Odporúča sa venovať dostatočnú pozornosť kvalitnému oblečeniu. Lepšie je obliecť si viacero tenších vrstiev. Jednoduchá nepremokavá a neprefúkateľná  vetrovka je lepšia ako  jeden hrubý kabát. Odporúča sa vziať si kvalitné lyžiarske rukavice, vysoké nepremokavé topánky, slnečné okuliare s UV filtrom a ochranné krémy. Z materiálov sa odporúčajú moderné syntetické materiály sú lepšie a ľahšie ako vlna alebo bavlna.  

Internet (.aq): www.coolantarctica.comwww.antarcticaflights.com.au/www.iaato.org/

Komunikácia: Telekom (nie), Orange (nie), O2 (nie)

Bez záruky: Viete čo viedlo k boomu cestovného ruchu V Antarktíde? Rozpad Sovietskeho zväzu. Koncom 80-tych rokov začali sovietske vedecké inštitúty prenajímať ľadoborce na turistické účely.
Piatok, 15. november. 2019. Meniny má Leopold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa