Bahamy

01.01.2019 |   |    | 

O krajine

Dejiny: Bahamy objavil v roku 1492 Kryštof Kolumbus. Pôvodné indiánske obyvateľstvo vyhubili Španieli už v 16. stor. Od začiatku 18. stor. boli ostrovy britskou kolóniou, s výnimkou krátkej španielskej okupácie v 80. rokoch 18. stor. Kolonisti ich osídľovali väčšinou otrokmi dovezenými z Afriky. V období prohibície sa Bahamy stali významným centrom obchodu s liehovinami. Počas druhej svetovej vojny tu Američania zriadili niekoľko vojenských základní. Bahamy získali samosprávu v roku 1964, úplnú samostatnosť 10.7.1973.

Bezpečnost. riziká: Neodporúča sa chodiť osamote mimo hlavných hotelov, turistických oblastí, pláží a centra Nassau, najmä po zotmení. Neodporúča sa klásť odpor v prípade lúpežného prepadnutia, pretože väčšina útočníkov býva ozbrojená. Najväčšia zločinnosť je na hlavných ostrovoch New Providence a Grand Bahama, ostatné sú relatívne bezpečné. Treba sa vhodne chrániť pred slnečným žiarením; nebezpečné môžu byť morské živočíchy, najmä medúzy.

Zdravotníctvo: Je na primeranej úrovni, za poskytnuté služby sa platí. Na vzdialenejších ostrovoch Family Islands je zdravotná pohotovosť obmedzená a vážnejšie prípady sa prevážajú do Nassau, Freeportu alebo Miami leteckou ambulanciou. Odporúča sa, aby občania SR cestujúci do týchto oblastí mali uzatvorené zdravotné poistenie, ktoré by pokrývalo aj uvedenú eventualitu.

Internet: www.bahamas.com, www.geographia.com/bahamas, www.bahamasair.com, www.thebahamasguide.com

Komunikácia: Telekom (áno), Orange (nie), O2 (áno)
Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa