Nič pre pre prázdne peňaženky: Toto sú najdrahšie nákupné ulice sveta

05.12.2017 |   |    | 

Správa Najdrahšie nákupné ulice sveta každoročne hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na svete. Najdrahšou nákupnou ulicou na svete ostáva horná časť newyorskej Piatej avenue, nám je z prvej desiatky najbližšia jedna z najstarších viedenských ulíc Kohlmarkt. 

Najdrahšou nákupnou ulicou na svete s ročným nájmom 28.262 eur za meter štvorcový (m2) ostáva horná časť newyorskej Piatej avenue. Po nej nasleduje hongkongská Causeway Bay, ktorá si udržiava druhé miesto aj napriek poklesu priemerného ročného nájomného o 4,7 % na 25.673 eur za m2.


Vyplýva to z každoročnej správy Najdrahšie nákupné ulice sveta, ktorá hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na svete. Radia sa podľa ceny nájomného nehnuteľností najvyššej kategórie na základe údajov získaných poradenskou spoločnosťou Cushman & Wakefield. Správa, ktorá tento rok vychádza po 29-krát, porovnáva nájomné v 68 krajinách.


Na treťom mieste je tento rok londýnska New Bond Street. Ročné nájomné na nej sa oproti minulému roku zvýšilo o 37,5 % na 16.200 eur za m2. Predbehla tak parížsku Champs Élysées, ktorá klesla až na piate miesto s cenou nájomného 13.255 eur za m2. Toto nájomné sa počas roka nezmenilo.


Štvrtú priečku v rebríčku obsadila milánska Via Montenapoleone, kde ročné nájomné vzrástlo o 12,5 % na 13.500 eur za m2. Napríklad viedenská Kohlmarkt sa umiestnila tento rok na desiatom mieste s ročným nájomným 4620 eur za m2.


"Zatiaľ čo problémy a neistoty zotrvávajú, oživenie v maloobchodnom sektore v Európe pokračovalo a očakáva sa, že silná výkonnosť bude pokračovať aj v roku 2018. Polovica z desiatich najdrahších ulíc sveta sa nachádza v Európe, čo odráža silu dopytu,“ konštatoval vedúci retail tímu v Cushman & Wakefield Justin Taylor.

Prvotriedne lokality majú podľa jeho slov výhodu pri získavaní najinovatívnejších a najprestížnejších značiek a zvyšujúcemu sa nájomnému v niektorých oblastiach pomohla vysoká návštevnosť turistov. "Patrí sem aj Veľká Británia, kde pokles britskej libry výrazne zvýšil počet turistov a prémiová maloobchodná ponuka v Londýne naďalej pretrváva napriek ruchu okolo Brexitu," dodal Taylor. Zatiaľ čo napríklad nárast v Miláne, Turíne a Florencii podčiarkuje silu Talianska ako maloobchodnej destinácie.

 

Zdielať článok na Facebooku
Zdroj: TASR, ako

Hodnotenie článku:
3.7/5 (3 hlasov)

Nedeľa, 9. máj. 2021. Meniny má Roland.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa