Palau

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Denne sem lieta spoločnosť Continental z ostrova Guam, dvakrát do týždňa lieta linka spoločnosti Far Eastern Air Transport z Taiwanu. Iný spôsob je kúpiť si letecký pas Mikronézie a letieť z USA. Najviac letov prichádza z ostrova Guam.  Medzinárodné letisko je vzdialené asi 25 minút cesty autom z hlavného mesta Koror. Pri odletoch z krajiny sa platí poplatok vo výške 20 amerických dolárov. Niekoľko hotelov ponúka pre návštevníkov vlastnú leteckú dopravu. Príležitostne premávajú medzi jednotlivými ostrovmi krajiny malé lietadlá (Cessny).

Z Viedne s China Airlines, s prestupom v taiwanskom hlavnom meste Tai-pej možno letieť priamo do Koror-u. Linka odlietava z Viedne každý piatok o 9,30 hodine a na Taiwan priletí v nasledujúci deň ráno (apríl 2009). Čistý let trvá osemnásť hodín. Spiatočná cesta (každý utorok) vďaka časovému posunu začína na Palau popoludní a vo Viedni lietadlo pristáva ďalší deň ráno.

Cestná doprava: Na medzinárodnom letisku sú autopožičovne a do hlavného mesta premávajú  autobusové linky a taxíky. Návštevníci Palau môžu jazdiť s vodičským preukazom vlastnej krajiny počas 30 dní. Jazdí sa vpravo, hoci na ostrove nájdete autá aj s volantom napravo, aj s volantom naľavo, čo môže byť mätúce a a rýchlosť je obmedzená na 40km/h.

Loďou:  Mimo regiónu Mikronézie sem premávajú lode z iných štátov len zriedka. Príležitostne sem plávajú súkromné jachty alebo potápačské lode. Miestni obyvatelia najčastejšie používajú vlastné motorové člny. Niekedy zvezú aj turistov, ale je potrebné prispieť na benzín. Vládne lode týždenne premávajú z mesta Koror do miest Peleliu a Angaur.
Pondelok, 13. júl. 2020. Meniny má Margita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa