Burkina Faso

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Jediná železničná trať vedie do Pobrežia Slonoviny. Cestná sieť nie je dostatočne rozvinutá.
Cestovné kancelárie v Ouagadougou zabezpečujú prenájom áut aj s vodičom, zväčša ide o vozidlá s pohonom oboch náprav (4x4). Na vidieku kde je väčší výskyt rozbitých ciest je ideálne prenajať si moped.

Autobusy sú najspoľahlivejším a najpohodlnejším spôsobom prepravy v krajine. Pri každej ceste sa v rámci lístka automaticky rezervuje aj sedadlo a dodržuje sa časový plán. Lístky je dobré si zarezervovať vopred. Autobusy spoločností TCV a Rakieta sú lepšie udržiavané a spoľahlivejšie ako iné spoločnosti a majú klimatizáciu.

Taxi minibusy (alebo bush taxis) sú zvyčajne staré rozbité vozidlá, ktoré obsluhujú cesty do vzdialených miest, kam nejazdia diaľkové autobusy. Väčšinou štartujú zo železničnej alebo autobusovej stanice, v ranných hodinách. Ceny sú rôzne, závisí napríklad aj od počtu cestujúcich.

Letecky: Medzinárodné letisko je v hlavnom meste Ouagadougou. Hlavnými medzinárodnými dopravcami sú Air France a Royal Air Maroc, ktoré ponúkajú priame lety do Francúzska a Maroka a spájajú Burkinu Faso so zvyškom sveta. Air Burkina je národný dopravca, lieta do Paríža (Francúzsko), ako aj do regionálnych destinácií, vrátane Akkry (Ghana), Abidžanu, Bamaka (Mali), Cotonou , Dakaru (Senegal) a Lomé (Togo).
Štvrtok, 1. október. 2020. Meniny má Arnold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa