Chorvátsko bez auta: K Jadranskému moru budú jazdiť autobusy, vlaky aj lietadlo

2024-05-01 12:00:00 |   |    | 

Sezónne autobusy do Chorvátska začnú jazdiť od polovice mája. Dopravca FlixBus spustí od 16. mája linku zo Žiliny cez Bratislavu do chorvátskej Puly. Od 29. mája začne jazdiť aj spoj z Bratislavy do Dubrovníka. V hlavnej letnej sezóne budú linky jazdiť denne.Priamy spoj zo Slovenska do chorvátskej Puly, turistického strediska na Istrii, bude od polovice mája jazdiť zo Žiliny päťkrát do týždňa (od štvrtka do pondelka). Z Chorvátska na Slovensko bude jazdiť od piatka do utorka. V hlavnej letnej sezóne, teda od 17. júna do 8. septembra, bude linka v prevádzke denne.

Spoj odvezie dovolenkárov na trase zo Žiliny, so zastávkami v Trenčíne, Trnave, Bratislave a pokračovať bude cez Viedeň, Graz, slovinský Maribor do Záhrebu a cez Rijeku až do Puly. Cena cestovného lístka sa začína na sume takmer 25 eur.

FlixBus koncom mája spustí aj nočný spoj do Chorvátska. Jazdiť bude od 29. mája z Bratislavy do Dubrovníka štyrikrát týždenne, v období od 21. júna do 8. septembra pôjde denne. Nočný spoj bude vyrážať z Bratislavy a cez Viedeň, Graz, Maribor a Záhreb dorazí do Splitu. Pokračovať bude do dovolenkových stredísk Omiš, Baška Voda, Makarská, Podgora, Drvenik, Ploce a Dubrovník. Cena lístku z Bratislavy sa začína od 40 eur.

Do Chorvátska sa možno dostať aj vlakom či lietadlom. Vlaky z Bratislavy do Splitu budú jazdiť od mája do októbra trikrát do týždňa. Po novom budú vyrážať z bratislavského Nového Mesta a do Rakúska pôjdu cez Petržalku. Pre uzáveru trate cez Marchegg sa budú autovozne pripájať až vo Viedni. Za lístok na vlak do Chorvátska cestujúci zaplatia od 40 eur. Letecky sa slovenskí dovolenkári dostanú z Bratislavy a Košíc na chorvátsky ostrov Brač.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Nedeľa, 21. júl. 2024. Meniny má Daniel.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa