Samoa

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Doprava: Medzi ostrovmi Upola a Savai´i premáva trajekt s možnosťou prevozu automobilu. Na väčšine ostrovov sú k dispozícii pomerne lacné taxíky, cenu odporúčame dohodnút s vodičom vopred. Možnosť požičania auta, motorky, bicykla. Na základe predloženia tzv. Európskeho vodičského preukazu sa vystavuje na tri týždne miestny vodičský preukaz, kvalitné asfaltové cesty v rozsahu cca. 350 km. Taxíky ale budú vašou najlepšou voľbou, nakoľko sú pomerne lacné. Na cene sa dohodnite vopred; ak si vodiči myslia, že ste bohatý, môžu sa pokúsiť o výrazne zvýšené ceny. Taxik na celý deň vás výjde približne rovnakú cenu, ako auto na prenájom.

Letecky: Hlavnými spoločnosťami lietajúcimi na ostrovy sú Air New Zealand, Pacific Blue a Polynesian Blue. Najviac liniek pristáva na letisku Faleolo, vzdialené 35 km od hlavného mesta Apia. Pri odletoch z krajiny sa platí poplatok vo výške 15 amerických dolárov.

Cestná doprava: okolo ostrovov premávajú autobusy, ale ich cestovný poriadok je plne podriadený vôli vodičov. Autopožičovne sú na obidvoch ostrovoch. Benzínové pumpy sa mimo hlavných miest skoro nevyskytujú. Od septembra 2009 sa jazdí na ĽAVEJ strane vozovky.

Loďou: Na ostrovy mieri mnoho súkromných jácht. Potenciálni návštevníci sa často dávajú najímať ako členovia posádok. Medzi jednotlivými ostrovmi premávajú lode a trajekty.
Pondelok, 13. júl. 2020. Meniny má Margita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa