V Košiciach otvorili krajinu Haravara, rodinám s deťmi ponúkne námety na cestovanie

2021-06-18 08:00:00 |   |    | 

Ponúknuť rodinám s deťmi námety na cestovanie a spoznávanie Košického kraja, a tým podporiť domáci cestovný ruch, je cieľom nového konceptu rodinného turizmu detský svet Haravara. V súvislosti s ním vznikla aj nová webová stránka. Haravaru vo štvrtok slávnostne predstavila krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom (KSK). 

Projekt má vytvoriť priestor na nové zážitky, cestovanie a spoznávanie zaujímavých zákutí celého kraja. Bránou do krajiny zážitkov Haravara je webová stránka www.haravara.sk, na ktorej návštevníci nájdu ponuku atrakcií, tipov na výlety, podujatí pre deti, rozprávky o nej, ako aj zábavné a edukačné hry. Rodiny s deťmi i školské výpravy môžu Haravaru naživo spoznávať aj prostredníctvom organizovaných výletov s animačným programom.

Ako pre TASR povedala výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková, súčasťou projektu sú nové aj tradičné podujatia, obohatené o detské prvky. Hlavnými hrdinami Haravary, resp. maskotmi, sú dobrý duch Kaško, dievčatko Majka a chlapec Max, ktorých budú návštevníci stretávať na viacerých miestach. Podľa jej slov má tento koncept tiež výchovný a vzdelávací charakter, zároveň ním chcú u detí prebudiť lokálpatriotizmus.

"Projekt orientovaný na rodiny s deťmi sme pripravili na základe dát a dlhodobého pozorovania preferencií obyvateľov i návštevníkov Košického kraja. Tým jednoznačne chýbala takto tematicky ladená turistická ponuka. V pretrvávajúcej pandemickej situácii, keď bude mnoho ľudí naďalej rozmýšľať najmä o cestovaní doma na Slovensku, reagujeme novinkou pre veľmi početnú a významnú cieľovú skupinu," povedala s tým, že aj týmto impulzom sa snažia pomôcť cestovnému ruchu v Košickom kraji.

Názov krajiny Haravara vychádza z diel slovenského rozprávkara z Gemera Pavla Emanuela Dobšinského a znamená radostný krik detí. "Na rozdiel od vymyslených príbehov sú rozprávky z Haravary postavené na faktoch, vďaka čomu môžu rodiny s deťmi navštíviť a spoznať zaujímavé miesta v našom kraji," doplnil predseda KSK Rastislav Trnka.

V rámci tohto projektu vznikol aj tlačený sprievodca vo forme brožúry s názvom Haravarník.

 

Zdieľať článok na Facebooku


Foto: TASR – František Iván
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Pondelok, 15. júl. 2024. Meniny má Henrich.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa