Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Skryté poplatky na plavbách a ako sa im vyhnúť: 8 rád, ktoré potešia vašu peňaženku

22.03.2018 | | Hodnotenie článku: 2.45

Podobne ako pri mnohých klasických zájazdoch, ani pri plavbách na obrovských výletných lodiach často nie je čiastka zaplatená za pobyt na lodi konečná. My však pre vás máme rady, ktoré vašu peňaženku rozhodne potešia.

Viac článkov
Skryté poplatky na plavbách

Skryté poplatky na plavbách a ako sa im vyhnúť: 8 rád, ktoré potešia vašu peňaženku

22.03.2018 | 

Podobne ako pri mnohých klasických zájazdoch, ani pri plavbách na obrovských výletných lodiach často nie je čiastka zaplatená za pobyt na lodi konečná. My však pre vás máme rady, ktoré vašu peňaženku rozhodne potešia.

10 skvelých tipov: Takto

10 skvelých tipov: Takto pri cestovaní ušetríte na ďalšie výlety

20.03.2018 | 

Túžite precestovať čo najviac krajín, ale pri pohľade na vaše úspory sa veľmi rýchlo vrátite do reality. Nedokážete si odložiť tak veľa peňazí, preto sa radšej uspokojíte s jednou cestou ročne. Počas zvyšných mesiacov potom s obdivom sledujete tých ľudí, ktorí počas roka stihnú navštíviť niekoľko destinácií. Pritom by ste to dokázali aj vy, stačí poznať tie správne triky, vďaka ktorým ušetríte a budete si môcť dovoliť aj viac ciest do zahraničia.

Dobre vedieť: Za zrušený

Dobre vedieť: Za zrušený let máte nárok na stovky eur

07.03.2018 | 

V roku 2017 slovenskí cestujúci najčastejšie riešili odškodnenie za zrušený let do Egypta. Slováci ročne podajú stovky žiadostí o odškodnenie za zrušenie letu, podľa právnikov je však potenciál oveľa vyšší. Mnoho cestujúcich lietadlom bohužiaľ stále netuší, že za zrušený let môžu mať nárok na stovky eur.

Radíme: Pred prázdninovou lyžovačkou

Radíme: Pred prázdninovou lyžovačkou je potrebná dôkladná kontrola auta

23.02.2018 | 

Počas prázdnin viaceré rodiny cestujú autom na lyžovačku. Pred jazdou by však nemali vodiči zabudnúť na dôkladnú kontrolu vozidla. Predídu tak nepríjemným situáciám na cestách.

Lyžovačka u susedov: Predstavujeme

Na lyžovačku autobusom: Do rakúskeho Stuhlecku možno ísť z Bratislavy bez starostí

15.02.2018 | 

Do Stuhlecku pri obci Spital am Semmering, najväčšieho lyžiarskeho strediska na východe Rakúska, pre slovenských záujemcov zabezpečuje špeciálnu autobusovú dopravnú linku z Bratislavy spoločnosť Slovak Lines.

Týchto 5 vecí by

Týchto 5 vecí by mala mať web stránka každej cestovnej agentúry

17.01.2018 | 

Cez Vianoce okrem darčekov čoraz viac ľudí začína riešiť aj dovolenku pri mori. Hoci leto je ešte ďaleko, výhodné ceny „first“ momentov nenechávajú chladných ani tých najzarytejších otužilcov. A prieskum SACR ukázal, že až 83 % Slovákov používa internet ako hlavný zdroj informácií na výber vysnívanej destinácie a hotela.

Živí a zdraví aj

Živí a zdraví aj po návrate: 5 vecí, na ktoré pred dovolenkou nesmiete zabudnúť

02.01.2018 | 

Pokiaľ nepatríte iba medzi typických hotelových dovolenkárov a radi skúmate aj netradičné krajiny, musíte si dávať na svoje zdravie väčší pozor. Vtedy je nutné dozvedieť sa viac o rizikových oblastiach a odporúčaniach, ktoré vyšetrenia a očkovania by ste predtým mali absolvovať. Ďalším dôležitým bodom je mať dobré poistenie a zabudnúť nemôžete ani na dobre vybavenú lekárničku. A to najmä vtedy, ak nebudete bývať v typickom hotelovom rezorte.

Nástrahy zimy: Najčastejšie omrznú

Nástrahy zimy: Najčastejšie omrznú nechránené časti tela, trenie snehom nepomôže

29.12.2017 | 

Lyžovanie či sánkovanie bez rukavíc, alebo nedostatočného zimného oblečenia sa môže podľa skúseností záchranárov skončiť aj omrzlinami. "Najčastejšie sa objavia na nechránených častiach tela ako prsty, nos či tvár," hovorí Miroslav Nagy, hlavný tréner záchranárov Falck Academy.

Skialpinizmus je čoraz populárnejší,

Skialpinizmus je čoraz populárnejší, na TOTO však nikdy nezabúdajte

28.12.2017 | 

Skialpinizmus je čoraz populárnejším športom počas zimného obdobia vo Vysokých Tatrách. „Zvýšený záujem o pohyb v zasneženej krajine na lyžiach badám desať až 15 rokov dozadu. Predtým sa nás v doline stretávalo pár, všetci sme sa poznali. Teraz ľudí viac láka navštíviť neprebádané panenské svahy, chcú vidieť viac a zažiť viac a zároveň čoraz väčšiu popularitu získavajú adrenalínové športy, medzi ktoré z časti patrí aj skialpinizmus,“ zdôvodnil horský sprievodca a zároveň vášnivý skialpinista Roman Hric.

Sviatky na lyžiach: Na

Sviatky na lyžiach: Na čo nezabudnúť pred odchodom na lyžovačku

22.12.2017 | 

Lyžiarska sezóna sa už začala a mnoho ľudí plánuje tráviť sviatočné obdobie na zasnežených svahoch. Okrem tatranských zjazdoviek Slováci často vyhľadávajú aj zahraničné strediská. Ponúkame preto niekoľko rád, na čo pred odchodom na hory nezabudnúť a ako zvládnuť lyžovačku doma či v zahraničí bez ujmy.

Odborník radí: Vývoj kurzov praje týmto destináciám

Odborník radí: Vývoj kurzov
15.07.2017

Ak sa chystáte dovolenkovať mimo eurozóny, veľký vplyv na vaše náklady bude mať aktuálny výmenný kurz. Ktoré krajiny sú z tohto pohľadu výhodné a v ktorých si za euro kúpite tento rok menej? Na to sa pozrel ekonóm Marek Gábriš. viac »

Dovolenka s deťmi: S našimi radami zvládnu lietanie aj tí najmenší

Dovolenka s deťmi: S
13.07.2017

Bez lietania sa dnes pri cestách na dovolenku zaobídeme málokedy. Stalo sa bežnou súčasťou moderného života a prekážkou nemusí byť ani čerstvý prírastok do rodiny. Lietanie deťom nespôsobuje žiadne zdravotné komplikácie, dokonca ho znášajú lepšie než zdĺhavé cesty v aute. Letecké spoločnosti okrem toho väčšinou vychádzajú rodinám s malými deťmi v ústrety. Pokiaľ vás ale ani toto neupokojilo a chcete byť na cestu s vašimi ratolesťami čo najlepšie pripravení, máme pre vás štyri rady, vďaka ktorým sa nebudete trápiť pred náročným presunom na rodinnú dovolenku. viac »

Zdravie na prvom mieste: S takýmito chorobami radšej nelietajte

Zdravie na prvom mieste:
07.07.2017

Letecká doprava patrí k tým najpohodlnejším a najrýchlejším spôsobom presunu pre cestovateľov. Zatiaľ čo pre zdravý organizmus nepredstavuje žiadne problémy, pri niektorých ochoreniach by ste si mali dávať pozor a v niektorých prípadoch dokonca aj zvážiť, či by nebolo lepšie cestu odložiť. viac »

10 najčastejších chýb dovolenkárov pred odletom do zahraničia

10 najčastejších chýb dovolenkárov
04.07.2017

Obdobie od polovice júna do polovice septembra je na letisku najvyťaženejším dovolenkovým obdobím, keď ku pravidelným linkám pribúdajú aj nepravidelné dovolenkové charterové lety. Pre mnohých cestujúcich sa však každý rok dovolenka skončí skôr, ako vôbec čakala. A to len kvôli chybám, ktorým sa dá veľmi ľahko vyhnúť. viac »

Praktický manuál pre dovolenku v Chorvátsku: Všetky dôležité čísla a informácie na jednom mieste

Praktický manuál pre dovolenku
03.07.2017

Ministerstvo vnútra SR posiela aj tento rok slovenských policajtov do najnavštevovanejších častí Chorvátska, aby tam pomáhali naši turistom. Ako sa na nich nakontaktovať, čo robiť v prípade autonehody či straty pasu, aké sú dopravné predpisy a pokuty za ich nedodržanie a ešte mnoho ďalších dôležitých informácií nájdete v praktickom manuáli, ktorý by mal mať pri sebe každý návštevník Chorvátska. viac »


Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.