Ázia – exotická dovolenka

Unikáty v SAE: Botanická záhrada na púšti i najvyššia vyhliadková veža sveta

28.07.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Spojené arabské emiráty tvorí sedem menších emirátov. Najznámejšími z nich sú Dubaj a Abú Dabí, ktoré sa zároveň stali turisticky najvyhľadávanejšími oblasťami v SAE. Známe sú vďaka vysokej kvalite služieb a luxusným hotelom, ktorým konkuruje len pár rezortov na svete. Vďaka bohatým ložiskám ropy si dovolili vybudovať priamo na púšti moderné mestá s neobmedzenými možnosťami. Tomu zodpovedajú aj najobľúbenejšie atrakcie, ktoré tam môžete navštíviť počas vašej dovolenky.

Viac článkov

Postrehy z Filipín: 4 veci, ktoré musíte vidieť na ostrove Bohol

Filipínsky ostrov Bohol
23.07.2017

Filipíny tvorí viac ako 7000 ostrovov, ktoré sú známe svojimi úžasnými plážami a priezračne azúrovým morom. Málokto však hovorí o krásnej prírode, ktorou sa môže táto krajina pýšiť. Či už máte chuť ležať na pláži alebo stráviť čas v prírode, na ostrove Bohol je možné oboje a dokonca oveľa viac! viac »

Video mladých Slovákov z Filipín vás dostane: Tri minúty úplnej dokonalosti

Video mladých Slovákov z
02.06.2017

Kedysi bolo našou jedinou hmatateľnou spomienkou na dovolenku len zopár blednúcich fotografií, dnes môžeme vďaka zdokonalenej technike zdokumentovať každý moment na cestách. Čoraz viac ľudí siaha aj po kamere a s väčším či menším úspechom tvorí vlastné videá. Nám sa podarilo nájsť také, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionáli z Hollywoodu. Za všetkým pritom stojí talentovaný Matej z východného Slovenska. viac »

Slovenka v Ázii: 5 vecí, ktoré vás v Mjanmarsku vyvedú z miery

Mjanmarsko očami Slovenky Zuzany
15.05.2017

Mjanmarsko je krajinou v juhovýchodnej Ázii, ktorej brány sa v súčasnosti čoraz viac otvárajú turistom. Je to iný svet so špecifickou kultúrou a zvykmi. Tie najneobvyklejšie nám predstavila Slovenka Zuzana, ktorá počas svojich ciest navštívila aj túto krajinu. viac »

Exotika na vlastnej koži: Spoznajte pravú tvár indonézskeho sultanátu Jogjakarta

Indonézska tanečnica
27.04.2017

Slovenka Zuzana pôsobí od augusta na umelecko-študijnom pobyte v indonézskej Jogjakarte. V tomto centre jávskej a indonézskej kultúry už spoznala aj miesta, kam sa bežní turisti nedostanú. Toto o svojich skúsenostiach prezradila. viac »

Koľko stojí sen: Mladí Slováci strávili 48 dní v exotike, celkové náklady vás príjemne prekvapia

Dvojica strávila v Ázii
11.04.2017

Filip a Anitka je dvojica sympatických mladých ľudí, ktorých spoločnou vášňou je cestovanie. Minulé leto strávili 48 dní v Ázii, kde navštívili Thajsko, Malajziu, Bali a Singapur. Po návrate spočítali, koľko ich to stálo. viac »

Nová letecká linka do Izraela: Tel Aviv ponúka kúpanie aj pamiatky

Tel Aviv, Izrael
10.04.2017

Počtom letov zatiaľ košické letisko nemôže konkurovať tomu v hlavnom meste. Vďaka novým dopravcom sa však postupne otvára celému svetu a ponúka viacero výborných liniek. Jednou z nich je izraelský Tel Aviv, do ktorého môžete lietať od konca júna. viac »

Srí Lanka: Žiariaca krajina dobrých ľudí

Srí Lanka
04.04.2017

Úžasné miesto, ktoré si zamilujete už pri prvej návšteve a neustále sa tam túžite vrátiť. Aj to je Srí Lanka, ostrov čaju, ktorý obývajú nielen fascinujúce zvieratá, ale aj ľudia, vďaka ktorým na svoju dovolenku nikdy nezabudnete. viac »

Býval peklom, stal sa rajom: Spoznajte Nefritový ostrov, kam sa dnes cestuje za luxusom

Vietnamský ostrov Phu Quoc
23.03.2017

Prezývka „Nefritový ostrov“ znie rozhodne lepšie než označenie „kokosové väzenie". A lepšie je aj tým, ktorí na vietnamský ostrov Phu Quoc prichádzajú. Sú tu totiž dobrovoľne a väčšinou ich čaká minimálne týždeň luxusného rozmaznávania v niektorom z dovolenkových stredísk . Ale štyridsaťtisíc príslušníkov Vietcongu tu kedysi v zajateckom tábore dobrovoľne nebolo. Túto históriu už má však ostrov za sebou. Z pekla sa stal raj. viac »

Od Princezninej jaskyne k najznámejšej pláži sveta: Hitom Thajska je provincia Krabi

Od Princezninej jaskyne k
08.03.2017

Pre milovníkov darov mora znie názov thajskej provincie Krabi veľmi ľubozvučne. Príjemné je to tam i v skutočnosti. Ide totiž o obľúbené letovisko milovníkov odpočinku na exotických morských plážach. Právom sa považuje za jedno z najkrajších miest v Thajsku. viac »

Kórejský Soul: Nad mestom veľkých príbehov čnie polkilometrová veža

Kórejský Soul: Nad mestom
04.03.2017

Kórea je krajinou veľkých príbehov s nádhernými scenériami. Je takmer celá obklopená morom a značnú časť jej povrchu pokrývajú majestátne štíty Diamantových hôr. Táto krásna a pre nás exotická krajina toho ponúka ešte oveľa viac - predovšetkým úchvatné hlavné mesto Soul. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 19. august. 2017. Meniny má Lýdia.

Ponuka zájazdov

Foto dňa