Ázia – exotická dovolenka

Mjanmarský poklad: Zlatá pagoda ukrýva tisícky drahokamov aj vlasy Budhu

16.10.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Mjanmarsko (známe tiež ako Barma) rozhodne nepatrí k najvyhľadávanejším cestovateľským destináciám, ale tento stav sa rýchlo mení. Krajina je teraz omnoho bezpečnejšia, v novom tisícročí začali rásť nové plážové strediská, služby sa výrazne zlepšili. Ngwe Saung patrí k obľúbeným cieľom dovolenkárov, najväčšie bohatstvo však ukrýva vnútrozemie…

Viac článkov

10 najkrajších miest Ázie, ktoré musíte vidieť

Raja Ampat, Indonézia
13.10.2017

Vraj stačí len jediná návšteva hociktorej ázijskej krajiny, aby si vás tento kontinent úplne podmanil. Exotika, nádherná príroda, nezvyčajná kultúra a pokoj, ktorý zo seba vyžarujú domáci obyvatelia. Toto je len časť dôvodov, prečo by ste sa tam mali vybrať už na najbližšiu dovolenku. Rozhodovanie však nebude jednoduché a budete mať čo robiť, aby ste si medzi rozmanitými destináciami našli svojho favorita. Preto prijmite pozvanie od týchto jedinečných krajín a poďte sa pozrieť na najkrajšie miesta a atrakcie Ázie. viac »

TOP miesta Malajzie: Najdlhší lanový most na svete i rieka, kde sa kúpu slony

Cameronova vysočina, Malajzia
07.10.2017

Malajzia pozostáva zo 14 menších štátov. Pôvodne na tomto území žili divoké kmene, ktoré však nezanechali na súčasnej kultúre veľa stôp. Malajzia sa pokladá za jednu z najmultikultúrnejších krajín vo svete. Počas dejín tam našli nový domov mnohí cudzinci, a to poznačilo aj súčasnú tvár krajiny. Vďaka pestrej kultúre tu nájdeme zmes rôznych pamiatok a atrakcií od najmodernejších stavieb až po starobylé obydlia, ktoré i po rokoch fascinujú svojou dokonalosťou. viac »

Vesmírna dovolenka: V jordánskej púšti zažijete podmienky ako na Marse

Wadi Rum, Jordánsko
28.09.2017

O Marse sa hovorí ako o planéte, kde by mohlo ľudstvo po opustení Zeme nájsť svoj nový domov. Túto možnosť dlhodobo skúmajú vedci, verejnosti ju viackrát predstavili aj filmári. S najväčším úspechom sa stretol film Marťan s Matton Damonom, ktorý nakrúcali v Jordánsku. Podmienky podobné tým na červenej planéte si tam teraz môžu vyskúšať aj turisti. viac »

Nezabudnuteľný Lombok: 5 dôvodov, prečo ho budete milovať

Nezabudnuteľný Lombok: 5 dôvodov,
26.09.2017

Do Indonézie, krajiny, ktorá sa rozkladá na viac ako 17 000 ostrovoch, sme zavítali začiatkom mája. Práve máj je najlepším mesiacom na návštevu Indonézie, pretože sa strieda obdobie dažďov s obdobím sucha a príroda je krásne zelená. Jednou z našich zastávok bol ešte stále menej známy ostrov Lombok, ktorý je len pár hodín od Bali. Nás celkom uchvátil. viac »

Perla Mikronézie či peklo na Zemi: Na Marshallových ostrovoch testovali jadrové zbrane

Perla Mikronézie či peklo
11.09.2017

Súostrovie Marshallove ostrovy nájdete v Tichom oceáne. I keď sú samostatnou krajinou, stále im patrí titul pridruženého štátu USA. Práve toto spojenie pre nich znamenalo neľahkú skúšku v dejinách. Počas studenej vojny bola táto oblasť územím, kde sa robievali jadrové skúšky s oveľa vyššou intenzitou, ako bol výbuch v Hirošime. viac »

Kuala Lumpur na vlastnej koži: Čo sa v príručkách nedozviete

Kuala Lumpur
31.08.2017

Po návšteve čarovného Mjanmarska naše cesty viedli do hlavného mesta Malajzie. Do poslednej chvíle sme nevedeli, čo čakať. O Kuala Lumpur sme totiž nepočuli práve chvály, preto sme sem prichádzali s malou dušičkou veriac. Naše obavy sa však nenaplnili. viac »

Unikáty v SAE: Botanická záhrada na púšti i najvyššia vyhliadková veža sveta

Kalifova veža, Dubaj, Spojené
28.07.2017

Spojené arabské emiráty tvorí sedem menších emirátov. Najznámejšími z nich sú Dubaj a Abú Dabí, ktoré sa zároveň stali turisticky najvyhľadávanejšími oblasťami v SAE. Známe sú vďaka vysokej kvalite služieb a luxusným hotelom, ktorým konkuruje len pár rezortov na svete. Vďaka bohatým ložiskám ropy si dovolili vybudovať priamo na púšti moderné mestá s neobmedzenými možnosťami. Tomu zodpovedajú aj najobľúbenejšie atrakcie, ktoré tam môžete navštíviť počas vašej dovolenky. viac »

Postrehy z Filipín: 4 veci, ktoré musíte vidieť na ostrove Bohol

Filipínsky ostrov Bohol
23.07.2017

Filipíny tvorí viac ako 7000 ostrovov, ktoré sú známe svojimi úžasnými plážami a priezračne azúrovým morom. Málokto však hovorí o krásnej prírode, ktorou sa môže táto krajina pýšiť. Či už máte chuť ležať na pláži alebo stráviť čas v prírode, na ostrove Bohol je možné oboje a dokonca oveľa viac! viac »

Video mladých Slovákov z Filipín vás dostane: Tri minúty úplnej dokonalosti

Video mladých Slovákov z
02.06.2017

Kedysi bolo našou jedinou hmatateľnou spomienkou na dovolenku len zopár blednúcich fotografií, dnes môžeme vďaka zdokonalenej technike zdokumentovať každý moment na cestách. Čoraz viac ľudí siaha aj po kamere a s väčším či menším úspechom tvorí vlastné videá. Nám sa podarilo nájsť také, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionáli z Hollywoodu. Za všetkým pritom stojí talentovaný Matej z východného Slovenska. viac »

Slovenka v Ázii: 5 vecí, ktoré vás v Mjanmarsku vyvedú z miery

Mjanmarsko očami Slovenky Zuzany
15.05.2017

Mjanmarsko je krajinou v juhovýchodnej Ázii, ktorej brány sa v súčasnosti čoraz viac otvárajú turistom. Je to iný svet so špecifickou kultúrou a zvykmi. Tie najneobvyklejšie nám predstavila Slovenka Zuzana, ktorá počas svojich ciest navštívila aj túto krajinu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 22. október. 2017. Meniny má Sergej.

Ponuka zájazdov

Foto dňa