Ázia – exotická dovolenka

Tvárou v tvár najvyššej hore sveta: V Nepále sa zastavil čas (FOTOREPORTÁŽ)

10.12.2017 | | Hodnotenie článku: 4.39

Stúpanie je veľmi prudké a nohy pomaličky prekladám z kroka na krok. Časté prestávky sú dôležité, aby sme predišli vyčerpaniu a výškovej chorobe. Nízky tlak vzduchu môže spôsobiť mnohé zdravotné problémy - nevoľnosť, pomätenosť, nevládnosť, bezvedomie až smrť. Ja oddychujem častejšie, ako si to moje telo vyžaduje. Neviem sa nabažiť tej krásy okolo seba.

Viac článkov

Cestujete do Izraela? Toto vás čaká na letisku

Cestujete do Izraela? Toto
06.12.2017

Tajomný Izrael je pre Slovákov bližšie ako kedykoľvek predtým. Vďaka priamemu leteckému spojeniu z Bratislavy do Eilatu a z Košíc do Tel Avivu je už blízky východ dostupný skutočne každému. viac »

Tečúce smetisko Ganga: Mŕtvych berie do neba, živých do pekla

Váránasí, India
03.12.2017

Ganga je v starovekých skriptách popísaná ako dar od bohov, preto ju uctievajú hinduisti po celom svete. Do Váránasí prichádzajú s vidinou neba, v ktorom sa zaručene ocitnú, keď sa z posvätnej rieky napijú. Z vody, v ktorej sa plavia mŕtve telá ľudí a zvierat, popol, milodary, špina z tiel pútnikov, ale aj odpadky, septik a špinavé prádlo. viac »

Na návšteve Vietnamu: Ho Či Minovo mesto dýcha históriou aj chaosom

Ho Či Minovo mesto,
25.11.2017

Vietnam, to je skvelé jedlo, príjemní ľudia, ryžové polia, ale aj hluk a chaos na cestách. Ho Či Minovo mesto, ktorý mnohí poznajú pod starším názvom Saigon, nie je výnimkou. viac »

Po ceste praotca všetkých cirkví: Svetu sa konečne otvára aj tajomná Palestína

Palestína
15.11.2017

Masar Ibrahim Al-Khalil, teda Abrahámova cesta, taký poetický názov má trasa, ktorá vedie Západným brehom Jordánu. Turisti na nej konečne môžu spoznať nielen množstvo historických pamiatok Palestíny, ale aj drsnú krásu tunajšej prírody. viac »

Mjanmarský poklad: Zlatá pagoda ukrýva tisícky drahokamov aj vlasy Budhu

Mjanmarsko
16.10.2017

Mjanmarsko (známe tiež ako Barma) rozhodne nepatrí k najvyhľadávanejším cestovateľským destináciám, ale tento stav sa rýchlo mení. Krajina je teraz omnoho bezpečnejšia, v novom tisícročí začali rásť nové plážové strediská, služby sa výrazne zlepšili. Ngwe Saung patrí k obľúbeným cieľom dovolenkárov, najväčšie bohatstvo však ukrýva vnútrozemie… viac »

10 najkrajších miest Ázie, ktoré musíte vidieť

Raja Ampat, Indonézia
13.10.2017

Vraj stačí len jediná návšteva hociktorej ázijskej krajiny, aby si vás tento kontinent úplne podmanil. Exotika, nádherná príroda, nezvyčajná kultúra a pokoj, ktorý zo seba vyžarujú domáci obyvatelia. Toto je len časť dôvodov, prečo by ste sa tam mali vybrať už na najbližšiu dovolenku. Rozhodovanie však nebude jednoduché a budete mať čo robiť, aby ste si medzi rozmanitými destináciami našli svojho favorita. Preto prijmite pozvanie od týchto jedinečných krajín a poďte sa pozrieť na najkrajšie miesta a atrakcie Ázie. viac »

TOP miesta Malajzie: Najdlhší lanový most na svete i rieka, kde sa kúpu slony

Cameronova vysočina, Malajzia
07.10.2017

Malajzia pozostáva zo 14 menších štátov. Pôvodne na tomto území žili divoké kmene, ktoré však nezanechali na súčasnej kultúre veľa stôp. Malajzia sa pokladá za jednu z najmultikultúrnejších krajín vo svete. Počas dejín tam našli nový domov mnohí cudzinci, a to poznačilo aj súčasnú tvár krajiny. Vďaka pestrej kultúre tu nájdeme zmes rôznych pamiatok a atrakcií od najmodernejších stavieb až po starobylé obydlia, ktoré i po rokoch fascinujú svojou dokonalosťou. viac »

Vesmírna dovolenka: V jordánskej púšti zažijete podmienky ako na Marse

Wadi Rum, Jordánsko
28.09.2017

O Marse sa hovorí ako o planéte, kde by mohlo ľudstvo po opustení Zeme nájsť svoj nový domov. Túto možnosť dlhodobo skúmajú vedci, verejnosti ju viackrát predstavili aj filmári. S najväčším úspechom sa stretol film Marťan s Matton Damonom, ktorý nakrúcali v Jordánsku. Podmienky podobné tým na červenej planéte si tam teraz môžu vyskúšať aj turisti. viac »

Nezabudnuteľný Lombok: 5 dôvodov, prečo ho budete milovať

Nezabudnuteľný Lombok: 5 dôvodov,
26.09.2017

Do Indonézie, krajiny, ktorá sa rozkladá na viac ako 17 000 ostrovoch, sme zavítali začiatkom mája. Práve máj je najlepším mesiacom na návštevu Indonézie, pretože sa strieda obdobie dažďov s obdobím sucha a príroda je krásne zelená. Jednou z našich zastávok bol ešte stále menej známy ostrov Lombok, ktorý je len pár hodín od Bali. Nás celkom uchvátil. viac »

Perla Mikronézie či peklo na Zemi: Na Marshallových ostrovoch testovali jadrové zbrane

Perla Mikronézie či peklo
11.09.2017

Súostrovie Marshallove ostrovy nájdete v Tichom oceáne. I keď sú samostatnou krajinou, stále im patrí titul pridruženého štátu USA. Práve toto spojenie pre nich znamenalo neľahkú skúšku v dejinách. Počas studenej vojny bola táto oblasť územím, kde sa robievali jadrové skúšky s oveľa vyššou intenzitou, ako bol výbuch v Hirošime. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 14. december. 2017. Meniny má Branislava, Bronislava.

Ponuka zájazdov

Foto dňa