Ázia – exotická dovolenka

Žena v Iráne: Zuzana spoznala, aké je byť turistkou v krajine obmedzení

24.02.2018 | | Hodnotenie článku: 3.72

Ženy v Iráne síce majú rovnocenné postavenie s mužmi, ale napriek tomu žijú pod nadvládou obmedzení a zákazov. Slovenka Zuzana nám porozprávala, ako sa s nimi počas návštevy krajiny vyrovnala ona.

Viac článkov

Orient na dosah: Ryanair spustí linku do Jordánska

Wadi Rum, Jordánsko
20.02.2018

Ryanair rozbehne od októbra ďalšiu zaujímavú linku. Medzi nové destinácie pribudne Jordánsko, do ktorého sa dostanete z Budapešti aj Prahy. Vďaka tomu budú mať Slováci na dosah nielen Mŕtve more a Petru, ale tiež populárnu Jordánsku cestu. viac »

Najväčší sviatok športu je tu: 8 zaujímavých faktov o olympijskom meste Pjongčang

Pjongčang, Južná Kórea
09.02.2018

Február bude po štyroch rokoch opäť patriť najväčšiemu sviatku zimných športov. Olympijské hry sa tentoraz presunú do Južnej Kórey, kde si svoj hlavný stan rozložia v Pjongčangu (niekedy aj Pchjongčchang). Až do momentu výberu víťaza spomedzi všetkých kandidátov sa o o tomto meste veľa nevedelo. Teraz sa však na nenápadnú lokalitu uprú oči celého športového sveta, preto je načase odhaliť o ňom pár zaujímavých faktov. viac »

Divoké Borneo - posledný raj, kde stretnete orangutany

Divoké Borneo - posledný
18.01.2018

Borneo – tretí najväčší ostrov sveta je skutočný raj na svete pre každého, kto má rád zvieratá, rastliny, divočinu a dobrodružstvo. Ostrov patrí trom krajinám: južná časť Indonézii (73%), severná časť Malajzii (26%) a malé územie patrí nezávislému štátu Brunej. Tento ostrov s vysokými horami, panenskými plážami a nepreniknuteľnými džungľami je domovom ohromujúceho množstva zvierat a rastlín. Jeho rozmanitá flóra a fauna je však ohrozená rastúcim rozvojom, odlesňovaním, požiarmi a zmenou klimatických podmienok. viac »

Mongolský Ulanbátar - najchladnejšie hlavné mesto sveta

Ulanbátar, Mongolsko
16.01.2018

Na Mongolsko sa ešte stále pozeráme neobjektívnym spôsobom. Berieme ho ako krajinu, ktorá nám nemá čo ponúknuť, pretože všetky služby sú tam len v rozvoji. No tak ako sa my hneváme na predsudky, ktoré voči nám majú niektoré západné štáty, nemali by sme to ani my robiť iným krásnym lokalitám sveta. Zahoďte preto všetky obavy a naplánujte si aspoň krátky výlet do Ulanbátaru. Radšej však až o pár mesiacov, v zime klesajú teploty v tomto najchladnejšom meste sveta aj pod - 40 stupňov! viac »

Na nášteve Ostrova bohov: Unikátna FOTOREPORTÁŽ z Bali

Bali, Indonézia
14.01.2018

Neodrádzajú nás teroristické útoky v rokoch 2002 a 2005 ani prepuknutie vtáčej chrípky v roku 2006. Ide sa do krajiny tisícok ostrovov - Indonézie. Preľudnené moslimské ostrovy Sumatru a Jávu obchádzame a smerujeme na východ, kde Bali so svojim hinduistickým náboženstvom vyžaruje pohodu a spokojnosť. viac »

Ostrov Sokotra: Rajská záhrada s dračou krvou

Ostrov Sokotra, Jemen
10.01.2018

Svet pred nami ukrýva mnoho tajomstiev. Tie nájdeme najmä v nedotknutých častiach, kde ešte stále príroda víťazí nad človekom. Napríklad na ostrove Socotra, ktorý patrí pod správu Jemenu. Medzi botanikmi je známy vďaka vzácnym starobylým rastlinám, ktoré dosahujú vek až 20 miliónov rokov. viac »

V ríši draka: Navštívili sme najväčšie jaštery na svete FOTOREPORTÁŽ

Ostrov Komodo, Indonézia
07.01.2018

Kde bolo tam bolo, žil raz jeden obrovský drak. Volal sa Pravaran Megalania, bol dlhý sedem metrov a vážil dve tony. Bol najväčším jedovatým jašterom, aký kedy žil na našej planéte. Dnes, o 100 miliónov rokov neskôr, žije na Zemi už len jeho priamy následník - varan komodský. Je síce oveľa menší, zo svojej pôsobivosti však nič nestratil. Presvedčili sme sa o tom v jeho domove v Indonézii. viac »

Stop davom: India obmedzí počet návštevníkov mauzólea Tádž Mahal

Tádž Mahal, India
05.01.2018

Indické úrady obmedzia denný počet návštevníkov monumentálneho mauzólea Tádž Mahal so zámerom zachovať túto ikonickú stavbu zo 17. storočia, ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a najväčšou turistickou atrakciou krajiny. Informovala o tom v stredu stanica France 24. viac »

Prístav Jepara: Domov teakového nábytku a slávnej indonézskej hrdinky

Domov teakového nábytku: Indonézsky
18.12.2017

Prístav Jepara pozná väčšina turistov len ako prestupnú stanicu na ďalšej ceste po Indonézii. V skutočnosti je však v tomto mestečku naozaj čo vidieť a zažiť. My sme sa o tom presvedčili na vlastné oči. viac »

Tvárou v tvár najvyššej hore sveta: V Nepále sa zastavil čas (FOTOREPORTÁŽ, 2. časť)

Nepál
17.12.2017

Lhotse a Everest stoja v diaľke rovno pred nami. Obloha je sýto modrá a tesne nad vrcholkami sa tiahne biely jemný závoj, s ktorým sa pohráva vietor. Zvuk trepajúcich sa vlajok triešti riedkym vzduchom a pre nás sa zastavil čas. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 24. február. 2018. Meniny má Matej.

Ponuka zájazdov

Foto dňa