Európske mestá

Trapani sa premenilo z mesta rybárov na raj turistov

13.05.2016 |

Sicília je oproti zvyšku Talianska známa drsnejšou prírodou a svojským naturelom obyvateľov. Zvedavci z vás neprestanú ťahať informácie, pokiaľ nebudú mať pocit, že s vami konečne môžu byť priatelia. Táto vlastnosť sa vyšperkuje ešte viac, ak sa vyberiete niekde na vidiek. Keď máte ešte pred letnou dovolenkou chuť na krátky výlet niekde do tepla, vyberte sa do Trapani, ktoré sídli na úpätí talianskej čižmičky.

viac

Birmingham – Tolkienovo mesto s vôňou obľúbenej čokolády

Birmingham – Tolkienovo mesto
10.05.2016

Letecké spoločnosti ponúkajú zo Slovenska lety do niekoľkých anglických miest. Ich hlavnou funkciou je zabezpečiť komfortnejšie cestovanie ľuďom zamestnaným na britskom ostrove. Skúsený cestovateľ však môže vystihnúť skvelé akcie, keď ponúkajú letenky za zlomkové ceny. Ako jednu z ďalších turistických destinácií si preto vyberte Birmingham, ktorý sa nachádza približne v polovici cesty medzi Londýnom a Manchestrom. viac »

Rýchlovka v Amsterdame: Takto využijete 24 hodín na maximum

Amsterdam stojí za návštevu
29.04.2016

Je nám to jasné, jeden deň je na návštevu hlavného mesta Holandska naozaj málo. Niekedy však viac času nemáme, a preto ho treba využiť čo najlepšie. Ako na to? Inšpirujte sa našim časovým harmonogramom a odneste si z Amsterdamu toľko zážitkov, koľko sa dá. viac »

Tip na predĺžený jarný víkend: Nechajte sa očariť Kodaňou

Pláž Bellevue, Kodaň, Dánsko
16.04.2016

Keď sa vám minú všetky možnosti na predĺžené víkendy, ktoré ponúkajú slovenské letiská, skúste sa poobzerať po blízkych susedoch. Napríklad z Budapešti sa pomocou nízkonákladových spoločností dostanete do Kodane. Tá patrí medzi najkrajšie európske metropoly a ponúka nám zaujímavý pohľad na severskú kultúru. viac »

Dovolenka v Taliansku: Historická Ferrara vám predstaví, ako sa v Taliansku žije

Ferrara, Taliansko
04.04.2016

Taliansko je stále magnetom. Prináša totiž veľa možností a inšpirácií pre každého cestovateľa. Tentoraz sa spolu s nami vyberiete do Ferrary, ktorá sa nachádza na severo-východe. Najprv bola len malým biskupstvom, no postupne sa rozrastala. Vďaka tomu sa od šiesteho storočia stala jedným z menších miest, ktoré prerástlo do tejto nádhernej perly. viac »

Spoznajte Sevillu - španielsku bránu do Afriky a miesto, kde sa usadilo UFO

Plaza de Espana, jedno
03.04.2016

Ťažko by ste v Španielsku (a nielen v ňom) hľadali teplejšiu oblasť, miesto nabitejšie pamiatkami a zaujímavosťami a vôbec európske kultúrne centrum, ktoré má tak blízko k Afrike a jej odlišnej kultúre. Všetkými týmito znakmi a ešte mnohými ďalšími sa hrdí len jedno mesto – španielska Sevilla. Brána do Afriky, ktorá dáva turistom možnosť spoznať veľa z Európy a tiež trochu z čierneho kontinentu. viac »

Mesto ako stvorené pre turistov. Poďte s nami objaviť čaro nemeckého Heidelbergu

Heidelberg
22.03.2016

Každé mesto si so sebou nesie nejakú nálepku. Niektoré turisti milujú pre pestrý nočný život, iné ich lákajú na kvalitné múzeá, rozhodujúcim faktorom môže byť i množstvo historických pamiatok a niektoré z nich oslovia naopak svojou jednoduchosťou a príjemnou atmosférou. Medzi ne istotne patrí i nemecký Heidelberg, ktorý turisti často označujú ako najromantickejšie mesto v tejto krajine. Zo Slovenska sa tam dostanete autom do ôsmych hodín, pričom trasa povedie cez Rakúsko. viac »

Chcete objaviť pravé čaro Talianska? Zamierte do malých romantických mestečiek

Trapani, Sicília, Taliansko
21.03.2016

Dovolenka v Taliansku je snom mnohých ľudí. Našťastie nie je také ťažké si ho splniť. Je blízko, cesta je pomerne lacná a to, čo tam uvidíme, má takmer nevyčísliteľnú hodnotu. Mestá, príroda, kultúra, ľudia. Všetko to má to čaro, ktoré jednoducho chceme zažiť na vlastnej koži. V mestách je to však trochu náročnejšie. Preto sa vyberte skôr na vidiek a do mestečiek, kde ešte stále nestretnete výhradne turistov. viac »

Nechajte sa pozvať na dovolenku v Španielsku. San Sebastián vám ukáže ako sa má žiť

San Sebastian, Španielsko
20.03.2016

Španielsko vás nemôže nikdy začať nudiť. Neustále vám ponúka miesta na výlety a vždy vás prekvapí novou lokalitou, ktorú môžete spoznať počas nasledujúcej dovolenky. Tentoraz sa presunieme do Baskicka, do prímorského mesta San Sebastián. Najideálnejšie sa tam dostanete cez Madrid alebo Barcelonu, kam sa lieta priamo zo Slovenska. viac »

Do Bruselu za 15 eur. Kúpte si letenky ešte dnes a ochutnajte hlavné mesto Európy

Kráľovský palác a záhrady
15.03.2016

Hlavné mesto Európskej únie je nám opäť o čosi dostupnejšie. Od apríla bude mať Bratislava priame letecké spojenie s centrálnym letiskom Zaventem. Využite preto túto skvelú príležitosť a zájdite si na pivo, čokoládu a samozrejme wafle. viac »

Centrum nemeckej kultúry Kolín nad Rýnom: Mesto plné života a ruchu ponúka mnoho atrakcií

Kolínska katedrála, Kolín, Nemecko
02.03.2016

Jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Nemecku je nepochybne i Kolín nad Rýnom. Ten láka turistov najmä na svoju pôsobivú katedrálu. No napriek tomu, že mnohí tam nasmerujú svoje cestovateľské kroky práve pre túto pamiatku, nie je to jediné miesto, ktoré je tam hodné návštevy. Navyše ho taktiež pokladajú za mekku nemeckej kultúry, takže neustále čulý umelecký život vám zabezpečí, že sa tam istotne nebudete nikdy nudiť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 24. máj. 2016. Meniny má Ela.
ms v hokeji 2016 Moskva / Petrohrad

Ponuka zájazdov

Foto dňa