Európske mestá

Lübeck: Nemecké mesto, ktoré patrilo Slovanom

28.03.2017 | | Hodnotenie článku: 4.67

Nemecké mesto Lübeck nepatrí k najznámejším turistickým destináciám, rozhodne však návštevníkom má čo ponúknuť. Starobylé uličky, rozprávkovú vstupnú bránu, vyberané sladké delikatesy, ktoré potešia každý mlsný jazýček... Mesto sa nachádza na severe krajiny len 20 kilometrov od Baltického mora. Vďaka tomu môžete po prechádzke v meste poľahky chvíľu oddychovať na pláži a nabrať sily na ďalšie objavovanie.

viac

Nová letecká linka už od 10 eur: Čo ponúka bulharská Sofia?

Bulharská Sofia
16.03.2017

Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika pribudne od 30. júna tohto roka nová letecká linka do Sofie v Bulharsku. Prevádzkovať ju bude nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air štyrikrát do týždňa. A čo vám hlavné mesto Bulharska ponúka? viac »

Petrohrad, mesto s palácom s dvomi tisíckami okien a úchvatnou Ermitážou

Petrohrad, mesto s palácom
12.02.2017

Hlavným mestom je síce Moskva, ale väčšina zásadných historických okamihov Ruska sa odohrala práve tu. Nádherné veľkomesto s 5 miliónmi obyvateľov je kultúrnou metropolou Ruska. A obklopuje ho i prírodná krása – neďaleko je obrovské Ladožské jazero, priamo pri ňom zas Fínsky záliv Baltského mora. Poďme si prejsť jeho najkrajšie miesta. viac »

Drážďany majú novú dominantu: Umelecké dielo ako poctu mŕtvym z Aleppa

Drážďany majú novú dominantu:
09.02.2017

Umelec narodený v Sýrii začal vztyčovať na výšku tri autobusy na námestí vo východonemeckých Drážďanoch, aby tak pripomenul utrpenie civilistov v sýrskom meste Aleppo. viac »

Nová linka Wizz Air: Kluž vám otvorí dvere do Transylvánie

Kluž vám otvorí dvere
31.01.2017

Wizz Air tento rok pripravil viacero nových liniek z Bratislavy. Cestovatelia, ktorí radi dovolenkujú na vlastnú päsť, ocenia aj tú najnovšiu z nich. Od marca sa môžu vďaka priamej leteckej linke dostať do Rumunska, kde sa ocitnú priamo v srdci legendárnej Transylvánie. viac »

Naumburg a jeho okolie: Z každého rožka troška pre každého turistu

Naumburg a jeho okolie:
19.01.2017

Nemecký Naumburg sa nachádza uprostred cesty medzi Lipskom a Halle. Letecky sa môžete prepraviť z Viedne na lipské letisko, z ktorého je to do mesta hodinu cesty autom. Druhou alternatívou je rezervovať si lacnejšie letenky z Bratislavy do Berlína, odkiaľ sa za dve hodiny dostanete IC vlakom priamo do vášho cieľa. Naumburg nájdete tiež u špecialistov na Nemecko, ktorí ponúkajú rôzne zájazdy do tejto krajiny. viac »

Rozloha malá, význam nesmierny: Halle je rodiskom velikánov

Halle – Lutherovo mesto,
04.01.2017

Nemecké mesto Halle nepatrí medzi najväčšie v krajine, aj tak sme sa však o ňom všetci učili v škole. Na tamojšej univerzite totiž študovalo viacero známych Slovákov na čele s Ľudovítom Štúrom a je aj rodiskom niekoľkých osobností celosvetového významu. Pestrý región očarí množstvom zaujímavostí aj vás. viac »

Nová letecká linka: Spoznajte krásy poľskej Varšavy

Od júna budeme lietať
03.01.2017

Ak radi spoznávate európske mestá, máme pre vás skvelú správu. Od budúceho roka začne spoločnosť WizzAir lietať do Varšavy a to je ideálna príležitosť na preskúmanie hlavného mesta Poľska. viac »

Islandský Reykjavík: Malé mesto s veľkou dušou

Islandský Reykjavík: Malé mesto
20.12.2016

Island a jeho hlavné mesto Reykjavík sú vysneným cieľom mnohých z nás. Cestovné kancelárie turistov lákajú predovšetkým na prírodné krásy, no Reykjavík toho návštevníkom ponúka oveľa viac. viac »

Tip na skvelý výlet: Užite si Madrid ako Veronika s Luciou

Tip na skvelý výlet:
19.12.2016

Vďaka súťaži s portálmi superletuska.sk a mapaleteniek.sk si Veronika s Luciou urobili výlet do Madridu. Už sú doma. A so sebou priviezli kopu zážitkov. Možno inšpirujú pri vašej nasledujúcej ceste aj vás. viac »

Najkrajšie zimné miesta Európy: Pozrite sa na tú snehovú rozprávku

Najkrajšie zimné miesta Európy:
11.12.2016

Koncoročné sviatky pokoja a lásky si treba vychutnávať v obklopení najbližších. Keď však svet pokryje poriadna snehová perina, čaro Vianoc sa ešte znásobí. Ak ste v ostatných rokoch nemali šťastie na peknú zasneženú krajinu, možno by ste sa mali vybrať do niektorej zo zimných destinácií a užiť si tam aspoň pár dní krátkej dovolenky. Inšpirácií je neúrekom, stačí si vybrať len tú, ktorá najviac vyhovuje práve vám. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 29. marec. 2017. Meniny má Miroslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa