Európske mestá

Nová letecká linka do Nemecka: Kolín nad Rýnom je viac než len prestupná stanica

11.05.2017 |

Od jesene predstavilo bratislavské letisko niekoľko zaujímavých noviniek. Zaostávať však nechcú ani Košice, ktoré uvádzajú dve nové letecké spojenia. Jedno z nich bude už od konca júna smerovať do nemeckého Kolína nad Rýnom.

viac

OBRAZOM: Vroclav je jedným z najkrajších miest v Poľsku

Vroclav je jedno z
28.04.2017

Vroclav patrí k najstarším a najkrajším mestám v Poľsku. Leží na rieke Odre a je popretkávané jej mnohými prítokmi a kanálmi. Nachádza sa teda na 12 ostrovoch a má viac ako 100 mostov. Dlhé stáročia, z ohľadu na prihraničnú polohu, je Vroclav mestom stretnutí rôznych národností a kultúr. K jeho hlavným hodnotám patrí skvelá poloha, kultúrne pamiatky, bohatá kultúrna ponuka, výborné reštaurácie a veľmi priateľskí obyvatelia. viac »

Mesto v tieni bájneho Olympu: Ryanair spúšťa novú linku do Solúnu

Grécky Solún
18.04.2017

Vo februári sa slovenskí cestovatelia dozvedeli zaujímavé novinky. Spoločnosť Ryanair pridala do svojho zoznamu ďalšie dve destinácie. Jednou z nich je grécky Solún, kde sa okrem oddychu pri mori môžete tešiť aj na bohatú dávku gréckych dejín. Ak ešte váhate s rezerváciou leteniek, prezradíme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste to tak mali urobiť čo najskôr. viac »

Lübeck: Nemecké mesto, ktoré patrilo Slovanom

Lübeck, mesto, ktoré vás
28.03.2017

Nemecké mesto Lübeck nepatrí k najznámejším turistickým destináciám, rozhodne však návštevníkom má čo ponúknuť. Starobylé uličky, rozprávkovú vstupnú bránu, vyberané sladké delikatesy, ktoré potešia každý mlsný jazýček... Mesto sa nachádza na severe krajiny len 20 kilometrov od Baltického mora. Vďaka tomu môžete po prechádzke v meste poľahky chvíľu oddychovať na pláži a nabrať sily na ďalšie objavovanie. viac »

Nová letecká linka už od 10 eur: Čo ponúka bulharská Sofia?

Bulharská Sofia
16.03.2017

Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika pribudne od 30. júna tohto roka nová letecká linka do Sofie v Bulharsku. Prevádzkovať ju bude nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air štyrikrát do týždňa. A čo vám hlavné mesto Bulharska ponúka? viac »

Petrohrad, mesto s palácom s dvomi tisíckami okien a úchvatnou Ermitážou

Petrohrad, mesto s palácom
12.02.2017

Hlavným mestom je síce Moskva, ale väčšina zásadných historických okamihov Ruska sa odohrala práve tu. Nádherné veľkomesto s 5 miliónmi obyvateľov je kultúrnou metropolou Ruska. A obklopuje ho i prírodná krása – neďaleko je obrovské Ladožské jazero, priamo pri ňom zas Fínsky záliv Baltského mora. Poďme si prejsť jeho najkrajšie miesta. viac »

Drážďany majú novú dominantu: Umelecké dielo ako poctu mŕtvym z Aleppa

Drážďany majú novú dominantu:
09.02.2017

Umelec narodený v Sýrii začal vztyčovať na výšku tri autobusy na námestí vo východonemeckých Drážďanoch, aby tak pripomenul utrpenie civilistov v sýrskom meste Aleppo. viac »

Nová linka Wizz Air: Kluž vám otvorí dvere do Transylvánie

Kluž vám otvorí dvere
31.01.2017

Wizz Air tento rok pripravil viacero nových liniek z Bratislavy. Cestovatelia, ktorí radi dovolenkujú na vlastnú päsť, ocenia aj tú najnovšiu z nich. Od marca sa môžu vďaka priamej leteckej linke dostať do Rumunska, kde sa ocitnú priamo v srdci legendárnej Transylvánie. viac »

Naumburg a jeho okolie: Z každého rožka troška pre každého turistu

Naumburg a jeho okolie:
19.01.2017

Nemecký Naumburg sa nachádza uprostred cesty medzi Lipskom a Halle. Letecky sa môžete prepraviť z Viedne na lipské letisko, z ktorého je to do mesta hodinu cesty autom. Druhou alternatívou je rezervovať si lacnejšie letenky z Bratislavy do Berlína, odkiaľ sa za dve hodiny dostanete IC vlakom priamo do vášho cieľa. Naumburg nájdete tiež u špecialistov na Nemecko, ktorí ponúkajú rôzne zájazdy do tejto krajiny. viac »

Rozloha malá, význam nesmierny: Halle je rodiskom velikánov

Halle – Lutherovo mesto,
04.01.2017

Nemecké mesto Halle nepatrí medzi najväčšie v krajine, aj tak sme sa však o ňom všetci učili v škole. Na tamojšej univerzite totiž študovalo viacero známych Slovákov na čele s Ľudovítom Štúrom a je aj rodiskom niekoľkých osobností celosvetového významu. Pestrý región očarí množstvom zaujímavostí aj vás. viac »

Nová letecká linka: Spoznajte krásy poľskej Varšavy

Od júna budeme lietať
03.01.2017

Ak radi spoznávate európske mestá, máme pre vás skvelú správu. Od budúceho roka začne spoločnosť WizzAir lietať do Varšavy a to je ideálna príležitosť na preskúmanie hlavného mesta Poľska. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 27. máj. 2017. Meniny má Iveta.

Ponuka zájazdov

Foto dňa