Európske mestá

Spoznajte mesto za 60 eur. Pozrite si európsku perlu za skvelé ceny

24.11.2015 | | Hodnotenie článku: 3.20

Ak ste boli niekedy v Barcelone, urobili by ste chybu, ak by ste sa zamerali len na Gaudiho pamiatky, zábavu a oddych na pláži. K dispozícii máte aj množstvo iných atrakcií a múzeí, ktoré by bola škoda obísť. Niektoré z nich sú dokonca k dispozícii zadarmo, prostredníctvom mestskej zľavovej karty.

viac

Antverpy – Najštýlovejšie belgické mesto

Antverpy, Belgicko
07.11.2015

Druhé najväčšie prístavné mesto v Európe stojí popri blízkom Bruseli niekedy v úzadí. O to viac ho zbožňujú domáci obyvatelia, ktorí ho pokladajú na najštýlovejšie mesto v tejto krajine. Antverpy ponúkajú mnoho zaujímavostí nielen na predĺžený víkend, ale aj na dlhšiu dovolenku. Môžete si pozrieť nádhernú architektúru, vychutnať si množstvo galérií a štýlových obchodov a pochutnať si vo viacerých vychýrených reštauráciách. S lacnými letenkami zo Slovenska to môže byť atraktívna ponuka na ďalšiu zaujímavú cestu. viac »

Brusel je nielen administratívnym mestom, zažijete v ňom veľa zábavy

Hlavné námestie v Bruseli
31.10.2015

Hlavné mesto Belgicka sa nám najskôr spája s fungovaním Európskej komisie. Práve kvôli tomu ho berieme skôr ako úradnícku a na cestovanie trošku nudnú lokalitu. Opak je však pravdou. I v Bruseli si každý príde na svoje a množstvo zaujímavých lokalít a atrakcií vám pripraví skvelý program na predĺžený víkend. Sledujte teda ceny lacných leteniek alebo pohľadajte pobyt za prijateľnú cenu a už teraz môžete začať plánovať, kde všade sa pôjdete pozrieť. viac »

Gaudího Barcelona: Majster, ktorý bol vždy o pár krokov pred ostatnými

Park Güell
30.10.2015

Pre niektorých bol bláznom, pre niektorých géniom. O Antonim Gaudím môžete povedať čokoľvek, no istotne mu nemôžete uprieť obrovskú dávku kreativity a futurizmu. To, čo si predstavoval a vymyslel on za svojej éry, ešte dnes nedokážu mnohí jeho kolegovia. Nad jeho stavbami neprestanete šetriť superlatívmi ani pri ich x-tej návšteve. Vždy nájdete nejaký nový prvok, ktorý zrazu úžasne doplní celý koncept a zrazu tomu všetkému dá nový rozmer. Keď sa raz vyberiete do Barcelony, tento umelec vás bude sprevádzať na každom kroku. Jeho stavby sú dominantami tohto mesta a ponúkli kreatívnu linku aj pre ďalších umelcov. viac »

Tip od susedov: Navštívte tento víkend historický Krakov

Krakov, Poľsko
23.10.2015

Zabudnite na to, že by ste sa i tento víkend iba nudili doma. V okolí už máte možno preskúmané všetky pamiatky a prešli ste všetky turistické chodníčky, tak teraz zavítajte k našim severným susedom. V Poľsku si prídu na svoje nielen milovníci nakupovania, krásnej prírody a turistiky. Naši susedia sa môžu pochváliť i úžasnými mestami, medzi ktorými kraľuje i pre nás blízky Krakov. viac »

Naplánujte romantický výlet do Benátok a potešte svoju polovičku

Benátky, Taliansko
17.10.2015

„Benátky sú miestom, kde je lepšie prísť s partnerom ako si tam nejakého nájsť.“ Okoreňte si svoj vzťah a prežite jesenný víkend so svojím vyvoleným v meste lásky. Benátky patria k najromantickejším mestám Európy a bez pochýb aj sveta. Kanále, jedlo, architektúra, gondoly... Jedinečnosť a nenapodobiteľnosť Benátok poskytuje najúžasnejšie možnosti na prejavy lásky, romantické víkendy či prázdniny, ako aj svadobné obrady. viac »

Rím: Ešte „večnejší“, ako sme si mysleli

Rím, Taliansko
15.10.2015

Hlavné mesto Talianska, centrum dávnej histórie a súčasnej krásy, genius loci vás objíma na každom kroku, metropola, ktorá bola inšpiráciou pre desiatky spevákov, maliarov či spisovateľov. Rím je atmosférou nasiaknutý viac ako morská špongia. Objavte aj vy rímske kúsky, z ktorých si vyskladáte mozaiku jedného z najkrajších miest v Európe. viac »

5 dôvodov prečo práve v týchto dňoch navštíviť Paríž

Paríž, Francúzsko
08.10.2015

Hľadáte ideálne miesto, kam by ste si na víkend len ak odskočili? Niečo romantické pre drahú polovičku alebo skôr pre partiu, ktorá má chuť objavovať. Spontánne výlety sú skvelým spôsobom ako sa uvoľniť od bežnej rutiny a užívať si maličkosti. Vyberte sa do Paríža – mesta, ktoré prichýli každého a každému dá to čo práve potrebuje. Jesenný Paríž je tu. viac »

Haag – Kultúrne mesto, v ktorom sa každý cíti ako doma

Haag, Holandsko
08.10.2015

Holandský Haag je tak trochu kuriozitou. Napriek tomu, že v ňom má centrum viacero inštitúcií, vrátane parlamentu, nie je jeho hlavným mestom. Jeho osobitosť však dokáže pritiahnuť ročne tisíce turistov, ktorí hľadajú niečo iné. Haag ponúka pestré kultúrne vyžitie, v podstate pre každého milovníka umenia si pripraví nejaké prekvapenie a vďaka tomu sa tam každý cíti ako doma. Nech ste totiž akýkoľvek extrovert, v konečnom dôsledku do tohto Haagu zapadnete. A čo viac vám môže ponúknuť mesto, ktoré inak nie je vašim domovom. viac »

Valencia, kus Španielska, do ktorého sa musíte zamilovať

Valencia, Španielsko
07.10.2015

Dnes sa vyberieme na výlet do ďalšieho z kútov Španielska. Tentoraz sa zameriame na Valenciu, ktorá sa nachádza priamo pri mori a ponúka ďalšiu ideálnu zmes kultúry, zábavy a krásnej prírody. Najideálnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je letieť z Bratislavy do Madridu. Odtiaľ sa potom už vlakom presuňte za dve hodiny priamo do Valencie a môžete sa ponoriť do úžasne atmosféry tejto krásnej oblasti. viac »

Keď ožívajú staré grécke báje a povesti – Spoznajte Grécko odhaľovaním histórie

Delfi
03.10.2015

Určite si pamätáte, keď ste v rámci „povinného čítania“ v školských laviciach museli preštudovať knižku so starými gréckymi bájami a povesťami. Dodnes bývajú postavy z nich v rôznych vedomostných súťažiach . Ale ako vlastne dnes vyzerajú miesta, kde sa báje odohrávali? viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 26. november. 2015. Meniny má Kornel.

Ponuka zájazdov

Foto dňa