Európske mestá

Rozloha malá, význam nesmierny: Halle je rodiskom velikánov

04.01.2017 | | Hodnotenie článku: 4.00

Nemecké mesto Halle nepatrí medzi najväčšie v krajine, aj tak sme sa však o ňom všetci učili v škole. Na tamojšej univerzite totiž študovalo viacero známych Slovákov na čele s Ľudovítom Štúrom a je aj rodiskom niekoľkých osobností celosvetového významu. Pestrý región očarí množstvom zaujímavostí aj vás.

viac

Nová letecká linka: Spoznajte krásy poľskej Varšavy

Od júna budeme lietať
03.01.2017

Ak radi spoznávate európske mestá, máme pre vás skvelú správu. Od budúceho roka začne spoločnosť WizzAir lietať do Varšavy a to je ideálna príležitosť na preskúmanie hlavného mesta Poľska. viac »

Islandský Reykjavík: Malé mesto s veľkou dušou

Islandský Reykjavík: Malé mesto
20.12.2016

Island a jeho hlavné mesto Reykjavík sú vysneným cieľom mnohých z nás. Cestovné kancelárie turistov lákajú predovšetkým na prírodné krásy, no Reykjavík toho návštevníkom ponúka oveľa viac. viac »

Tip na skvelý výlet: Užite si Madrid ako Veronika s Luciou

Tip na skvelý výlet:
19.12.2016

Vďaka súťaži s portálmi superletuska.sk a mapaleteniek.sk si Veronika s Luciou urobili výlet do Madridu. Už sú doma. A so sebou priviezli kopu zážitkov. Možno inšpirujú pri vašej nasledujúcej ceste aj vás. viac »

Najkrajšie zimné miesta Európy: Pozrite sa na tú snehovú rozprávku

Najkrajšie zimné miesta Európy:
11.12.2016

Koncoročné sviatky pokoja a lásky si treba vychutnávať v obklopení najbližších. Keď však svet pokryje poriadna snehová perina, čaro Vianoc sa ešte znásobí. Ak ste v ostatných rokoch nemali šťastie na peknú zasneženú krajinu, možno by ste sa mali vybrať do niektorej zo zimných destinácií a užiť si tam aspoň pár dní krátkej dovolenky. Inšpirácií je neúrekom, stačí si vybrať len tú, ktorá najviac vyhovuje práve vám. viac »

Rimania, biskupi a blázni: Vitajte v nemeckom Mohuči

Nemecký Mainz
02.11.2016

Univerzitné mesto Mainz (alebo Mohuč) charakterizuje trojica pokladov – románsky chrám, čierna mágia miestneho rodáka Johanna Gutenberga a rýnsky karneval. Miestni s hrdosťou prezentujú 2000-ročné kultúrne dedičstvo a k nemu s radosťou radia aj vinárstvo. viac »

Mesto Rimanov, Arabov i Židov: Zaragoza láka milovníkov histórie

Mesto Rimanov, Arabov i
29.10.2016

Pyrenejský polostrov ovládali počas jeho bohatej histórie viaceré národy. Vďaka tomu môžete počas dovolenky v Španielsku obdivovať zmes viacerých kultúr - niekedy dokonca na jedinom mieste. Napríklad Zaragoza - založili ju počas rímskych čias, pobudli tu aj Arabi a Židia. Všetci na meste zanechali svoju pečať, a tak je dnes magnetom hlavne pre všetkých milovníkov histórie. viac »

Nová linka z Bratislavy: Čo zaujímavé ponúka Kyjev?

Od decembra sa lieta
25.10.2016

Ukrajina sa po náročnom období opäť pomaly stavia na nohy a rada aspoň v niektorých pokojnejších lokalitách privíta zvedavých turistov. Ako prvý sa o slovo prihlásil Kyjev, do ktorého sa budete môcť dostať čochvíľa priamo aj zo Slovenska. Pracovný alebo krátky víkendový pobyt si môžete spestriť návštevou viacerých turistických zaujímavostí. viac »

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri
12.10.2016

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky. viac »

Nová destinácia Wizzairu: Tuzla s jej slávnym soľným jazerom

Nová destinácia Wizzairu: Tuzla
10.10.2016

Bratislava čoskoro ponúkne cestovateľom ďalšie možnosti, do zoznamu nových destinácií pribudne Tuzla v Bosne a Hercegovine. I keď sa o tejto linke hovorí ako o zamestnaneckom spoji, ktorý má najmä zjednodušiť prepravu ľudí pracujúcich v susednom Rakúsku do rodných končín, o nič neprídu ani vášniví turisti. Tuzla a okolie ponúka niekoľko zaujímavostí, ktoré vám vystačia nielen na jeden skvelý víkendový výlet. viac »

Prvých pokémonov vymysleli naši susedia: Nájdete ich v najstaršom poľskom meste

Vroclav je najstarším poľským
17.09.2016

Vroclav je najstarším mestom Poľska, jeho dejiny siahajú až do 9. storočia. Vtedy bol ešte len malou osadou, no s veľmi významnou pozíciou na slávnej jantárovej ceste. Zo Žiliny sa sem dostanete za štyri hodiny cesty. Na ich konci vás čaká tradičná dávka historických pamiatok a niekoľko atrakcií, ktoré zabavia aj rodiny s deťmi. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 18. január. 2017. Meniny má Bohdana.

Ponuka zájazdov

Foto dňa