Európske mestá

Debrecín – mesto, kde sa písali dejiny Uhorska

17.05.2018 |

Druhé najväčšie mesto Maďarska ponúka svojim návštevníkom nádhernú prírodnú scenériu a zaujímavú históriu popretkávanú významnými dejinnými udalosťami.

Viac článkov

Umenie v uliciach: Oviedo je skutočnou perlou Astúrie

Oviedo, Španielsko
30.04.2018

Astúria má v Španielsku veľmi silnú pozíciu. Tento kraj bol dlho kresťanskou baštou a okrem nádhernej prírody sú preto hlavným turistickým lákadlom najmä rôzne historické pamiatky. Hlavným mestom Astúrie je Oviedo. Perla španielskeho severu vás uchváti svojou architektúrou, ale aj inými zaujímavosťami. viac »

Bergen – najkrajšie mestečko v Nórsku

Bergen, Nórsko
17.04.2018

Oslo je síce vstupnou bránou do Nórska, no pomaly už nadobúda črty veľkomesta a stráca svoj pôvodný charakter. Preto ak chcú turisti zachytiť pravú náladu tejto krajiny, chodia skôr do druhého najväčšieho mesta Bergen. To vás napriek veľkej rozlohe prekvapí svojou intímnou atmosférou a typickým severským duchom. viac »

Weimar - domov najväčších umelcov sveta aj obávaného koncentračného tábora

Weimar, Nemecko
11.04.2018

Sympatické mestečko Weimar sídli v nemeckom regióne Durínsko. Najjednoduchšie sa tam dostanete z Berlína. Cesta priamym autobusom trvá takmer štyri hodiny, jednoduchšie a pohodlnejšie to máte vlakom. S jedným prestupom v Erfurte ste tam už za dve a pol hodiny. viac »

Talianska Padova: Nádherné centrum umenia a vedy

Talianska Padova
06.04.2018

Padova už dnes patrí k menej známym mestám Európy, v minulosti však bola jedným zo najdôležitejších centier vzdelania, vedy, umenia či kultúry. Študoval tu i veľký Mikuláš Koperník, ktorému vďačíme za teóriu heliocentrického modelu Slnečnej sústavy. viac »

Turisti rozhodli: Najlepšou destináciou na Veľkú noc je Colmar

Colmar, Francúzsko
24.03.2018

Colmar je nádherné francúzske mestečko, ktoré okúzľuje turistov po celý rok. Práve Veľká noc je však na jeho návštevu úplne ideálna. Slniečko svieti na farebné fasády domov, cukrári zdobia čokoládové vajíčka, remeselníci vyrábajú svoje originálne suveníry vonku na vzduchu, na uliciach hrajú hudobníci a je aj správny čas ochutnať skvelé alsaské víno. viac »

Porto – mesto, ktoré musíte milovať

Porto, Portugalsko
22.03.2018

Keď sa povie Portugalsko, ľudia si obvykle predstavia hlavné mesto Lisabon. To sa však týka len tých, čo ešte nepoznajú Porto. Ak raz navštívite toto malebné mesto na severe krajiny, hlboko sa vám zaryje do srdca. viac »

Moskva - pulzujúce mesto superlatívov a kontrastov

Moskva, Ruská federácia
16.03.2018

Aká je Vaša prvá myšlienka pri predstave o najväčšom európskom meste s 12 miliónmi obyvateľov? Vidíte obraz Červeného námestia s vyčačkaným Chrámom Vasijila Blaženého, ktorý je jedným z najobľúbenejších moskovských motívov? Leninove Mauzóleum s pozostatkami revolucionára, ktorý je už 93 rokov po smrti? Či nebodaj veľkolepé „Boľšoj Teatr“, kde účinkuje viac ako 900 umelcov? Skúste zavítať do Moskvy nielen z notoricky známych dôvodov a spoznať aj jej ďalšie skvosty. viac »

Atény nie sú iba o Akropole, pozrite si aj tieto zaujímavosti

Atény, Grécko
01.03.2018

Grécka metropola sa nám automaticky spája so vzácnymi antickými pamiatkami, ale Atény ponúkajú aj iné atrakcie. Hrdo týčiaca sa Akropola je síce vašou povinnou zastávkou, ale potom sa už vyberte ďalej a pozrite si aj tieto zaujímavosti. viac »

Jedno z najkrajších miest Európy máme na skok: Spoznajte maďarskú Budapešť

Budapešť, Maďarsko
23.02.2018

K naším južným susedom väčšinou prechovávame zmiešané pocity. Hlavné mesto Maďarska však patrí k najkrajším historickým mestám, a to nielen v Európe. Preto by ste mali Budapešť rozhodne niekedy navštíviť, jej krásy vás zaručene nesklamú. viac »

Lisabon – zmes tradície a Orientu s vôňou slávnych koláčikov

Lisabon, Portugaglsko
02.02.2018

Hlavné mesto Portugalska pôsobí veselým dojmom. Pre Lisabon sú totiž typické domy ozdobené kachličkami, ktoré hrajú rôznymi farbami a v kombinácii so slnečnými lúčmi sa menia na malé trblietavé palety. To však nie je všetko, čím si vás toto výnimočné miesto získa. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 21. máj. 2018. Meniny má Zina.

Ponuka zájazdov

Foto dňa