Európske mestá

Malmö kedysi patrilo Dánsku, dnes je pýchou Švédska

27.07.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

História Malmö siaha až do doby kamennej, oficiálne však bolo mesto pod týmto názvom založené v roku 1275. Vtedy patrilo Dánsku, s ktorým ho spájal most, v roku 1658 však prešlo pod správu Švédska. Dnes je Malmö tretím najväčším mestom tejto škandinávskej krajiny s veľmi dobre rozvinutým priemyslom. Okrem moderných architektonických skvostov tu však môžete navštíviť aj niekoľko historických budov a parkov.

Viac článkov

Oplatí sa zastaviť: Záhreb je kráľom chorvátskych miest

Záhreb, Chorvátsko
18.07.2017

Ponáhľate sa v Chorvátsku vždy rýchlo k moru a Záhrebom len preletíte? Robíte chybu. Hlavné mesto Chorvátska je síce ideálne napríklad na predĺžený víkend, no môže byť aj príjemnou krátkou zastávkou na vašej ceste. Nemusí to pritom stáť veľa. viac »

Veľa zážitkov za málo peňazí: Estónsky Tallinn láka na bezplatné atrakcie

Estónsky Tallinn láka na
30.06.2017

Tallin ste možno doteraz nemali na čelných priečkach vášho cestovateľského zoznamu, no stačí si prečítať pár informácií o ňom, aby ste zmenili svoj názor. Starobylé uličky v kombinácii so srdečnými domácimi umelcami a neustále dobrou zábavou, k tomu množstvo pamiatok a atrakcií, ktoré môžete navštíviť bez toho, aby ste čo i len raz siahli do peňaženk - také je hlavné mesto Estónska. viac »

8 skvelých dovolenkových inšpirácií: Tour de France odhaľuje najkrajšiu tvár Francúzska

Tour de France
30.06.2017

Cyklistické preteky Tour de France patria každoročne k najsledovanejším podujatiam na svete. Pred televízor si však nesadajú len milovníci športu, ale aj všetci obdivovatelia krajiny galského kohúta. Trať totiž lemujú nádherné dediny a mestá, ktoré vytvárajú tú najkrajšiu kulisu. A ktoré by ste rozhodne mali vidieť tento rok? viac »

Turecký Istanbul: Orientálna rozprávka na dvoch kontinentoch

Prince Islands
19.06.2017

Pri zbieraní cestovateľských zážitkov a túžbe vidieť a zažiť niečo zaujímavé jednoducho niektoré miesta na Zemi vynechať nemôžete. Veď kto by sa nenechal zlákať rušným orientom, kde sa vzduchom šíria vône korenín, pečeného mäsa, sladkej baklavy či práve ulovených rýb. Aj takýto môže byť Istanbul, no ponúka oveľa viac. viac »

Chorvátsky Split: Nádherné centrum Strednej Dalmácie

Chorvátsky Split: Nádherné centrum
14.06.2017

Chorvátsko patrí dlhodobo medzi stálice slovenských dovolenkárov. Lákajú nás tam nielen dobré ceny, nenáročná cesta, ktorú zvládne aj priemerný vodič, ale hlavne atmosféra, ktorú vytvárajú domáci obyvatelia. Tú najsrdečnejšiu zažijete aj v nádhernom centre Strednej Dalmácie, slávnom meste Split. viac »

Romantická Verona: Mesto, ktoré nadchlo Shakespeara

Verona, Taliansko
28.05.2017

Na návštevu niektorých miest by ste si mali počkať, pokiaľ budete zamilovaní. Benátky, Paríž, ale aj Verona chutia úplne inak, ak sa ich ulicami prechádzate držiac svoju lásku za ruku. Talianska Verona sa dostala na takýto zoznam kvôli Rómeovi a Júlii. I keď ide v skutočnosti o fiktívne postavy, aj tak má ich príbeh na turistov čarovnú moc a láka mnoho turistov práve do Verony. viac »

Nová letecká linka do Nemecka: Kolín nad Rýnom je viac než len prestupná stanica

Kolín nad Rýnom, Nemecko
11.05.2017

Od jesene predstavilo bratislavské letisko niekoľko zaujímavých noviniek. Zaostávať však nechcú ani Košice, ktoré uvádzajú dve nové letecké spojenia. Jedno z nich bude už od konca júna smerovať do nemeckého Kolína nad Rýnom. viac »

OBRAZOM: Vroclav je jedným z najkrajších miest v Poľsku

Vroclav je jedno z
28.04.2017

Vroclav patrí k najstarším a najkrajším mestám v Poľsku. Leží na rieke Odre a je popretkávané jej mnohými prítokmi a kanálmi. Nachádza sa teda na 12 ostrovoch a má viac ako 100 mostov. Dlhé stáročia, z ohľadu na prihraničnú polohu, je Vroclav mestom stretnutí rôznych národností a kultúr. K jeho hlavným hodnotám patrí skvelá poloha, kultúrne pamiatky, bohatá kultúrna ponuka, výborné reštaurácie a veľmi priateľskí obyvatelia. viac »

Mesto v tieni bájneho Olympu: Ryanair spúšťa novú linku do Solúnu

Grécky Solún
18.04.2017

Vo februári sa slovenskí cestovatelia dozvedeli zaujímavé novinky. Spoločnosť Ryanair pridala do svojho zoznamu ďalšie dve destinácie. Jednou z nich je grécky Solún, kde sa okrem oddychu pri mori môžete tešiť aj na bohatú dávku gréckych dejín. Ak ešte váhate s rezerváciou leteniek, prezradíme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste to tak mali urobiť čo najskôr. viac »

Lübeck: Nemecké mesto, ktoré patrilo Slovanom

Lübeck, mesto, ktoré vás
28.03.2017

Nemecké mesto Lübeck nepatrí k najznámejším turistickým destináciám, rozhodne však návštevníkom má čo ponúknuť. Starobylé uličky, rozprávkovú vstupnú bránu, vyberané sladké delikatesy, ktoré potešia každý mlsný jazýček... Mesto sa nachádza na severe krajiny len 20 kilometrov od Baltického mora. Vďaka tomu môžete po prechádzke v meste poľahky chvíľu oddychovať na pláži a nabrať sily na ďalšie objavovanie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 28. júl. 2017. Meniny má Krištof.

Ponuka zájazdov

Foto dňa