Európske mestá

Rimania, biskupi a blázni: Vitajte v nemeckom Mohuči

02.11.2016 |

Univerzitné mesto Mainz (alebo Mohuč) charakterizuje trojica pokladov – románsky chrám, čierna mágia miestneho rodáka Johanna Gutenberga a rýnsky karneval. Miestni s hrdosťou prezentujú 2000-ročné kultúrne dedičstvo a k nemu s radosťou radia aj vinárstvo.

viac

Mesto Rimanov, Arabov i Židov: Zaragoza láka milovníkov histórie

Mesto Rimanov, Arabov i
29.10.2016

Pyrenejský polostrov ovládali počas jeho bohatej histórie viaceré národy. Vďaka tomu môžete počas dovolenky v Španielsku obdivovať zmes viacerých kultúr - niekedy dokonca na jedinom mieste. Napríklad Zaragoza - založili ju počas rímskych čias, pobudli tu aj Arabi a Židia. Všetci na meste zanechali svoju pečať, a tak je dnes magnetom hlavne pre všetkých milovníkov histórie. viac »

Nová linka z Bratislavy: Čo zaujímavé ponúka Kyjev?

Od decembra sa lieta
25.10.2016

Ukrajina sa po náročnom období opäť pomaly stavia na nohy a rada aspoň v niektorých pokojnejších lokalitách privíta zvedavých turistov. Ako prvý sa o slovo prihlásil Kyjev, do ktorého sa budete môcť dostať čochvíľa priamo aj zo Slovenska. Pracovný alebo krátky víkendový pobyt si môžete spestriť návštevou viacerých turistických zaujímavostí. viac »

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri
12.10.2016

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky. viac »

Nová destinácia Wizzairu: Tuzla s jej slávnym soľným jazerom

Nová destinácia Wizzairu: Tuzla
10.10.2016

Bratislava čoskoro ponúkne cestovateľom ďalšie možnosti, do zoznamu nových destinácií pribudne Tuzla v Bosne a Hercegovine. I keď sa o tejto linke hovorí ako o zamestnaneckom spoji, ktorý má najmä zjednodušiť prepravu ľudí pracujúcich v susednom Rakúsku do rodných končín, o nič neprídu ani vášniví turisti. Tuzla a okolie ponúka niekoľko zaujímavostí, ktoré vám vystačia nielen na jeden skvelý víkendový výlet. viac »

Prvých pokémonov vymysleli naši susedia: Nájdete ich v najstaršom poľskom meste

Vroclav je najstarším poľským
17.09.2016

Vroclav je najstarším mestom Poľska, jeho dejiny siahajú až do 9. storočia. Vtedy bol ešte len malou osadou, no s veľmi významnou pozíciou na slávnej jantárovej ceste. Zo Žiliny sa sem dostanete za štyri hodiny cesty. Na ich konci vás čaká tradičná dávka historických pamiatok a niekoľko atrakcií, ktoré zabavia aj rodiny s deťmi. viac »

Toskánsko inak: Malebné mestečká a kopce s vinicami nájdete aj v Alsasku

Alsasko - francúzska verzia
09.09.2016

Patrí k najkrajším kútom Francúzska a milovníci vína a malebných zákutí by ho pokojne zaradili k tým naj na celom svete. Viničom obrastené kopce tu oddeľujú malebné stredoveké mestečká, kde sa zastavil čas. Od zhonu bežných dní sa tam dokonale ukryjete aj vy. viac »

Severské krimi aj vlastný Stonehenge: Švédsky Ystad treba zažiť

Švédsky Ystad
06.09.2016

Väčšina návštevníkov Švédska mieri za prírodou a z miest navštevuje len Štokholm. To je však škoda, škandinávska krajina ponúka viacero zaujímavých miest či dedín. K nim patrí aj Ystad, ktorý sa nachádza priamo pri Baltskom mori. Zo Štokholmu tam trvá cesta vyše päť hodín, z dánskej Kodane ste tam za pomoci trajektu za hodinku a pol. viac »

Zážitky z chorvátskeho Splitu: Pamiatky a miestny folklór na dosah ruky

Split: Pamiatky a miestny
31.08.2016

Impozantné chorvátske mesto Split sa rozprestiera na území Strednej Dalmácie. Má charakter akéhosi polostrova obklopeného Jadranským morom a malebnými ostrovmi s množstvom prírodných úkazov. Split očarí všetkých turistov množstvom pamiatok a nádhernými plážami, nájdu sa v ňom však aj milovníci vodných športov. Nesklamal ani nás. viac »

Nemecký Baden-Baden: Kúpeľné mestečko s chytľavou nostalgiou

Nemecký Baden-Baden: Kúpeľné mestečko
24.08.2016

Nie každý sníva len o letnej dovolenke pri mori. Pre niekoho ideálnu predstavu oddychu spĺňa pobyt v peknom historickom meste, kde sa dá vidieťveľa atrakcií a aj psychicky si dopriať novú dávku osvieženia. Presne tieto kritériá spĺňa nemecký Baden-Baden, kúpeľné mestečko s nostalgickou atmosférou. Nádherný je na jar i na jeseň a o program budete mať postarané aj počas posledných letných dní. viac »

Salzburg: Mozartovo rodisko ponúka pohodu a výnimočné zážitky

Salzburg: Rakúska perla plná
17.08.2016

Salzburg po celom svete nepochybne preslávil najmä Mozart. Rakúska metropola však ponúka omnoho viac ako len spomienky na tohto hudobného velikána. Kultúra, história a gurmánske zážitky - to všetko sem láka turistov zo všetkých kútov planéty po celý rok. My zo Slovenska to našťastie vôbec nemáme ďaleko. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 7. december. 2016. Meniny má Ambróz.

Ponuka zájazdov

Foto dňa