Európske mestá

Nemecký Baden-Baden: Kúpeľné mestečko s chytľavou nostalgiou

24.08.2016 |

Nie každý sníva len o letnej dovolenke pri mori. Pre niekoho ideálnu predstavu oddychu spĺňa pobyt v peknom historickom meste, kde sa dá vidieťveľa atrakcií a aj psychicky si dopriať novú dávku osvieženia. Presne tieto kritériá spĺňa nemecký Baden-Baden, kúpeľné mestečko s nostalgickou atmosférou. Nádherný je na jar i na jeseň a o program budete mať postarané aj počas posledných letných dní.

viac

Salzburg: Mozartovo rodisko ponúka pohodu a výnimočné zážitky

Salzburg: Rakúska perla plná
17.08.2016

Salzburg po celom svete nepochybne preslávil najmä Mozart. Rakúska metropola však ponúka omnoho viac ako len spomienky na tohto hudobného velikána. Kultúra, história a gurmánske zážitky - to všetko sem láka turistov zo všetkých kútov planéty po celý rok. My zo Slovenska to našťastie vôbec nemáme ďaleko. viac »

Slnečné pobrežie na vlastnej koži: Čo vás čaká a neminie na dovolenke v Bulharsku

V Bulharsku si každý
15.08.2016

Svetoznáme prímorské letovisko Slnečné pobrežie sa nachádza štyridsať kilometrov severne od Burgasu. Z hľadiska návštevnosti je to jedna z najfrekventovanejších destinácií v Bulharsku, každoročne sem zavíta množstvo príslušníkov rôznych európskych národností. My sme ho navštívili tiež. viac »

Pula – krásny kúsok Chorvátska s talianskym nádychom

Pula – krásny kúsok
10.08.2016

Istria je najväčším polostrovom v Jadranskom mori. I keď administratívne patrí k Chorvátsku, prináša so sebou skôr typickú vôňuTalianska. Môžete sa tešiť na antické pamiatky, skvelú prímorskú gastronómiu a za ničím nezaostáva ani okolitá príroda. Jedným z obľúbených turistických centier je mesto Pula. Odtiaľ máte výbornú možnosť aj na výlety po celom regióne a spoznávanie okolitých miest a dediniek. viac »

Nové letecké spojenie z Bratislavy: Užite si predĺžený víkend v srbskom meste Niš

Nové letecké spojenie z
29.07.2016

Bratislavské letisko ponúka slovenským cestovateľským nadšencom stále nové možnosti. I tento rok pribudli ďalšie destinácie, z ktorých sú naplánované pravidelné letecké linky. Jednou z noviniek je srbské mesto Niš, do ktorého začína Ryanair lietať od 31. októbra. Naplánujte si predĺžený víkend a preskúmajte ďalšiu z európskych krajín. viac »

Leeds - Bradford

Ryanair ponúka novú destináciu:
25.07.2016

Slovenskí cestovatelia si môžu na jeseň opäť obuť túlavé topánky. Z Bratislavy sa otvára nová letecká linka, ktorá nás tentoraz spojí so severnejšou časťou Anglicka. I keď sa doposiaľ lietalo do blízkeho Manchestru, z medzinárodného letiska Leeds Bradford to máte bližšie do troch národných parkov a môžete sa tešiť aj na prehliadku nových, historicky bohatých miest. viac »

Tip od susedov: Navštívte historický Krakov

Krakov, Poľsko
25.07.2016

Zajtra začínajú v poľskom Krakove za účasti pápeža Františka Svetové dni mládeže 2016, na ktorých sa zúčastnia tisícky ľudí z celého sveta. Krakov je na nich pripravený výborne - toto nádherné mesto ponúka množstvo zážitkov, ktoré si môžete vychutnať kedykoľvek. viac »

Manuál pre Francúzsko letecky: 10 dní v krajine galského kohúta

Francúzska Riviéra
22.07.2016

Zo Slovenska sú momentálne priame lety len do Paríža. Potom je na vás, ako si zvolíte trasu vášho výletu. Môžete si urobiť okružnú jazdu, aby ste potom znova skončili v hlavnom meste Francúzska. Alebo prejdite až dole na juh do Nice, odkiaľ sú priame lety do Viedne alebo Budapešti. Ďalšou z možností je absolvovať cestu s prestupom v Londýne alebo Dubline, kam sa lieta z niekoľkých menších francúzskych letísk. I keď trochu nadletíte, cenovo vás to nevyjde draho, pretože sa tam lieta často a letenky nie sú drahé. viac »

Rimini – skvelá destinácia pre zvedavých dovolenkárov

Rimini – skvelá destinácia
18.07.2016

Slovenské more nie je len v Chorvátsku, ako sa to s obľubou prezentuje. Stačí sa pozrieť, koľko dovolenkárov sa pravidelne vyberá do Talianska. Keď sa v Grade, Lignane alebo Bibione prejdete po pláži, iste natrafíte na niekoľko skupiniek komunikujúcich v našej rodnej reči. Rimini má svoju výhodu navyše v tom, že sa okolo neho nachádza veľa zaujímavých miest a atrakcií. Obavy, že by ste sa nudili uzavretí v dovolenkovom rezorte, sú naozaj úplne zbytočné. viac »

Plovdiv – historická perla Bulharska

Plovdiv – historická perla
14.07.2016

Druhé najväčšie mesto v Bulharsku ponúka okrem krásnej prírody aj potulky po kultúrnych pamiatkach, ktorých história siaha až do staroveku. Aj preto patrí podľa cestovateľov medzi najzaujímavejšie ciele tohto roka. Ak vaše cesty povedú okolo, rozhodne by ste návštevu Plovdivu nemali vynechať. viac »

Kotor - perla Čiernej Hory

Kotor – skrytá perla
06.07.2016

Hľadáte krásne miesto na letnú dovolenku? Navštívte Kotor, čiernohorskú perlu na pobreží Jadranského mora. Toto prístavné mestečko s úžasným morom a blízkym horským masívom Lovćen ponúka okrem prekrásnej prírody aj vzácne kultúrne bohatstvo. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. august. 2016. Meniny má Ľudovít.

Ponuka zájazdov

Foto dňa