Európske mestá

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

12.10.2016 | | Hodnotenie článku: 5.00

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky.

viac

Nová destinácia Wizzairu: Tuzla s jej slávnym soľným jazerom

Nová destinácia Wizzairu: Tuzla
10.10.2016

Bratislava čoskoro ponúkne cestovateľom ďalšie možnosti, do zoznamu nových destinácií pribudne Tuzla v Bosne a Hercegovine. I keď sa o tejto linke hovorí ako o zamestnaneckom spoji, ktorý má najmä zjednodušiť prepravu ľudí pracujúcich v susednom Rakúsku do rodných končín, o nič neprídu ani vášniví turisti. Tuzla a okolie ponúka niekoľko zaujímavostí, ktoré vám vystačia nielen na jeden skvelý víkendový výlet. viac »

Prvých pokémonov vymysleli naši susedia: Nájdete ich v najstaršom poľskom meste

Vroclav je najstarším poľským
17.09.2016

Vroclav je najstarším mestom Poľska, jeho dejiny siahajú až do 9. storočia. Vtedy bol ešte len malou osadou, no s veľmi významnou pozíciou na slávnej jantárovej ceste. Zo Žiliny sa sem dostanete za štyri hodiny cesty. Na ich konci vás čaká tradičná dávka historických pamiatok a niekoľko atrakcií, ktoré zabavia aj rodiny s deťmi. viac »

Toskánsko inak: Malebné mestečká a kopce s vinicami nájdete aj v Alsasku

Alsasko - francúzska verzia
09.09.2016

Patrí k najkrajším kútom Francúzska a milovníci vína a malebných zákutí by ho pokojne zaradili k tým naj na celom svete. Viničom obrastené kopce tu oddeľujú malebné stredoveké mestečká, kde sa zastavil čas. Od zhonu bežných dní sa tam dokonale ukryjete aj vy. viac »

Severské krimi aj vlastný Stonehenge: Švédsky Ystad treba zažiť

Švédsky Ystad
06.09.2016

Väčšina návštevníkov Švédska mieri za prírodou a z miest navštevuje len Štokholm. To je však škoda, škandinávska krajina ponúka viacero zaujímavých miest či dedín. K nim patrí aj Ystad, ktorý sa nachádza priamo pri Baltskom mori. Zo Štokholmu tam trvá cesta vyše päť hodín, z dánskej Kodane ste tam za pomoci trajektu za hodinku a pol. viac »

Zážitky z chorvátskeho Splitu: Pamiatky a miestny folklór na dosah ruky

Split: Pamiatky a miestny
31.08.2016

Impozantné chorvátske mesto Split sa rozprestiera na území Strednej Dalmácie. Má charakter akéhosi polostrova obklopeného Jadranským morom a malebnými ostrovmi s množstvom prírodných úkazov. Split očarí všetkých turistov množstvom pamiatok a nádhernými plážami, nájdu sa v ňom však aj milovníci vodných športov. Nesklamal ani nás. viac »

Nemecký Baden-Baden: Kúpeľné mestečko s chytľavou nostalgiou

Nemecký Baden-Baden: Kúpeľné mestečko
24.08.2016

Nie každý sníva len o letnej dovolenke pri mori. Pre niekoho ideálnu predstavu oddychu spĺňa pobyt v peknom historickom meste, kde sa dá vidieťveľa atrakcií a aj psychicky si dopriať novú dávku osvieženia. Presne tieto kritériá spĺňa nemecký Baden-Baden, kúpeľné mestečko s nostalgickou atmosférou. Nádherný je na jar i na jeseň a o program budete mať postarané aj počas posledných letných dní. viac »

Salzburg: Mozartovo rodisko ponúka pohodu a výnimočné zážitky

Salzburg: Rakúska perla plná
17.08.2016

Salzburg po celom svete nepochybne preslávil najmä Mozart. Rakúska metropola však ponúka omnoho viac ako len spomienky na tohto hudobného velikána. Kultúra, história a gurmánske zážitky - to všetko sem láka turistov zo všetkých kútov planéty po celý rok. My zo Slovenska to našťastie vôbec nemáme ďaleko. viac »

Slnečné pobrežie na vlastnej koži: Čo vás čaká a neminie na dovolenke v Bulharsku

V Bulharsku si každý
15.08.2016

Svetoznáme prímorské letovisko Slnečné pobrežie sa nachádza štyridsať kilometrov severne od Burgasu. Z hľadiska návštevnosti je to jedna z najfrekventovanejších destinácií v Bulharsku, každoročne sem zavíta množstvo príslušníkov rôznych európskych národností. My sme ho navštívili tiež. viac »

Pula – krásny kúsok Chorvátska s talianskym nádychom

Pula – krásny kúsok
10.08.2016

Istria je najväčším polostrovom v Jadranskom mori. I keď administratívne patrí k Chorvátsku, prináša so sebou skôr typickú vôňuTalianska. Môžete sa tešiť na antické pamiatky, skvelú prímorskú gastronómiu a za ničím nezaostáva ani okolitá príroda. Jedným z obľúbených turistických centier je mesto Pula. Odtiaľ máte výbornú možnosť aj na výlety po celom regióne a spoznávanie okolitých miest a dediniek. viac »

Nové letecké spojenie z Bratislavy: Užite si predĺžený víkend v srbskom meste Niš

Nové letecké spojenie z
29.07.2016

Bratislavské letisko ponúka slovenským cestovateľským nadšencom stále nové možnosti. I tento rok pribudli ďalšie destinácie, z ktorých sú naplánované pravidelné letecké linky. Jednou z noviniek je srbské mesto Niš, do ktorého začína Ryanair lietať od 31. októbra. Naplánujte si predĺžený víkend a preskúmajte ďalšiu z európskych krajín. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 20. október. 2016. Meniny má Vendelín.

Ponuka zájazdov

Foto dňa