Európske mestá

Petrohrad, mesto s palácom s dvomi tisíckami okien a úchvatnou Ermitážou

12.02.2017 | | Hodnotenie článku: 3.88

Hlavným mestom je síce Moskva, ale väčšina zásadných historických okamihov Ruska sa odohrala práve tu. Nádherné veľkomesto s 5 miliónmi obyvateľov je kultúrnou metropolou Ruska. A obklopuje ho i prírodná krása – neďaleko je obrovské Ladožské jazero, priamo pri ňom zas Fínsky záliv Baltského mora. Poďme si prejsť jeho najkrajšie miesta.

viac

Drážďany majú novú dominantu: Umelecké dielo ako poctu mŕtvym z Aleppa

Drážďany majú novú dominantu:
09.02.2017

Umelec narodený v Sýrii začal vztyčovať na výšku tri autobusy na námestí vo východonemeckých Drážďanoch, aby tak pripomenul utrpenie civilistov v sýrskom meste Aleppo. viac »

Nová linka Wizz Air: Kluž vám otvorí dvere do Transylvánie

Kluž vám otvorí dvere
31.01.2017

Wizz Air tento rok pripravil viacero nových liniek z Bratislavy. Cestovatelia, ktorí radi dovolenkujú na vlastnú päsť, ocenia aj tú najnovšiu z nich. Od marca sa môžu vďaka priamej leteckej linke dostať do Rumunska, kde sa ocitnú priamo v srdci legendárnej Transylvánie. viac »

Naumburg a jeho okolie: Z každého rožka troška pre každého turistu

Naumburg a jeho okolie:
19.01.2017

Nemecký Naumburg sa nachádza uprostred cesty medzi Lipskom a Halle. Letecky sa môžete prepraviť z Viedne na lipské letisko, z ktorého je to do mesta hodinu cesty autom. Druhou alternatívou je rezervovať si lacnejšie letenky z Bratislavy do Berlína, odkiaľ sa za dve hodiny dostanete IC vlakom priamo do vášho cieľa. Naumburg nájdete tiež u špecialistov na Nemecko, ktorí ponúkajú rôzne zájazdy do tejto krajiny. viac »

Rozloha malá, význam nesmierny: Halle je rodiskom velikánov

Halle – Lutherovo mesto,
04.01.2017

Nemecké mesto Halle nepatrí medzi najväčšie v krajine, aj tak sme sa však o ňom všetci učili v škole. Na tamojšej univerzite totiž študovalo viacero známych Slovákov na čele s Ľudovítom Štúrom a je aj rodiskom niekoľkých osobností celosvetového významu. Pestrý región očarí množstvom zaujímavostí aj vás. viac »

Nová letecká linka: Spoznajte krásy poľskej Varšavy

Od júna budeme lietať
03.01.2017

Ak radi spoznávate európske mestá, máme pre vás skvelú správu. Od budúceho roka začne spoločnosť WizzAir lietať do Varšavy a to je ideálna príležitosť na preskúmanie hlavného mesta Poľska. viac »

Islandský Reykjavík: Malé mesto s veľkou dušou

Islandský Reykjavík: Malé mesto
20.12.2016

Island a jeho hlavné mesto Reykjavík sú vysneným cieľom mnohých z nás. Cestovné kancelárie turistov lákajú predovšetkým na prírodné krásy, no Reykjavík toho návštevníkom ponúka oveľa viac. viac »

Tip na skvelý výlet: Užite si Madrid ako Veronika s Luciou

Tip na skvelý výlet:
19.12.2016

Vďaka súťaži s portálmi superletuska.sk a mapaleteniek.sk si Veronika s Luciou urobili výlet do Madridu. Už sú doma. A so sebou priviezli kopu zážitkov. Možno inšpirujú pri vašej nasledujúcej ceste aj vás. viac »

Najkrajšie zimné miesta Európy: Pozrite sa na tú snehovú rozprávku

Najkrajšie zimné miesta Európy:
11.12.2016

Koncoročné sviatky pokoja a lásky si treba vychutnávať v obklopení najbližších. Keď však svet pokryje poriadna snehová perina, čaro Vianoc sa ešte znásobí. Ak ste v ostatných rokoch nemali šťastie na peknú zasneženú krajinu, možno by ste sa mali vybrať do niektorej zo zimných destinácií a užiť si tam aspoň pár dní krátkej dovolenky. Inšpirácií je neúrekom, stačí si vybrať len tú, ktorá najviac vyhovuje práve vám. viac »

Rimania, biskupi a blázni: Vitajte v nemeckom Mohuči

Nemecký Mainz
02.11.2016

Univerzitné mesto Mainz (alebo Mohuč) charakterizuje trojica pokladov – románsky chrám, čierna mágia miestneho rodáka Johanna Gutenberga a rýnsky karneval. Miestni s hrdosťou prezentujú 2000-ročné kultúrne dedičstvo a k nemu s radosťou radia aj vinárstvo. viac »

Mesto Rimanov, Arabov i Židov: Zaragoza láka milovníkov histórie

Mesto Rimanov, Arabov i
29.10.2016

Pyrenejský polostrov ovládali počas jeho bohatej histórie viaceré národy. Vďaka tomu môžete počas dovolenky v Španielsku obdivovať zmes viacerých kultúr - niekedy dokonca na jedinom mieste. Napríklad Zaragoza - založili ju počas rímskych čias, pobudli tu aj Arabi a Židia. Všetci na meste zanechali svoju pečať, a tak je dnes magnetom hlavne pre všetkých milovníkov histórie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 24. február. 2017. Meniny má Matej.

Ponuka zájazdov

Foto dňa