Európske mestá

Porto – mesto, ktoré musíte milovať

22.03.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Keď sa povie Portugalsko, ľudia si obvykle predstavia hlavné mesto Lisabon. To sa však týka len tých, čo ešte nepoznajú Porto. Ak raz navštívite toto malebné mesto na severe krajiny, hlboko sa vám zaryje do srdca.

Viac článkov

Moskva - pulzujúce mesto superlatívov a kontrastov

Moskva, Ruská federácia
16.03.2018

Aká je Vaša prvá myšlienka pri predstave o najväčšom európskom meste s 12 miliónmi obyvateľov? Vidíte obraz Červeného námestia s vyčačkaným Chrámom Vasijila Blaženého, ktorý je jedným z najobľúbenejších moskovských motívov? Leninove Mauzóleum s pozostatkami revolucionára, ktorý je už 93 rokov po smrti? Či nebodaj veľkolepé „Boľšoj Teatr“, kde účinkuje viac ako 900 umelcov? Skúste zavítať do Moskvy nielen z notoricky známych dôvodov a spoznať aj jej ďalšie skvosty. viac »

Atény nie sú iba o Akropole, pozrite si aj tieto zaujímavosti

Atény, Grécko
01.03.2018

Grécka metropola sa nám automaticky spája so vzácnymi antickými pamiatkami, ale Atény ponúkajú aj iné atrakcie. Hrdo týčiaca sa Akropola je síce vašou povinnou zastávkou, ale potom sa už vyberte ďalej a pozrite si aj tieto zaujímavosti. viac »

Jedno z najkrajších miest Európy máme na skok: Spoznajte maďarskú Budapešť

Budapešť, Maďarsko
23.02.2018

K naším južným susedom väčšinou prechovávame zmiešané pocity. Hlavné mesto Maďarska však patrí k najkrajším historickým mestám, a to nielen v Európe. Preto by ste mali Budapešť rozhodne niekedy navštíviť, jej krásy vás zaručene nesklamú. viac »

Lisabon – zmes tradície a Orientu s vôňou slávnych koláčikov

Lisabon, Portugaglsko
02.02.2018

Hlavné mesto Portugalska pôsobí veselým dojmom. Pre Lisabon sú totiž typické domy ozdobené kachličkami, ktoré hrajú rôznymi farbami a v kombinácii so slnečnými lúčmi sa menia na malé trblietavé palety. To však nie je všetko, čím si vás toto výnimočné miesto získa. viac »

Mesto troch kultúr: Slávne Toledo je skutočnou perlou Španielska

Toledo, Španielsko
26.01.2018

Španielsko Toledo sa nachádza len na skok od Madridu, zatiaľ však nepatrí k najobľúbenejším destináciám Slovákov. Je to obrovská škoda, mesto dýcha jedinečnou historickou atmosférou, v ktorej sa miešajú európske, židovské aj arabské vplyvy. Pochváliť sa môže aj úžasnými pamiatkami a gastronómiou. Nie nadarmo niektorí hovoria, že ak má človek na Španielsko len jediný deň, mal by ho stráviť v Tolede. viac »

Bruggy - očarujúce mesto v objatí kanálov

Bruggy, Belgicko
19.01.2018

Mesto Bryggja alebo dnešné Bruggy prezývajú aj "Benátkami severu". Rieka Reie mu dala neopakovateľný charakter a vodné kanály v kombinácii väčšinou s gotickými stavbami vytvárajú dojem, že ste sa ocitli pri nakrúcaní historického románu. viac »

Avignon – srdce Provensálska a domov siedmich pápežov

Avignon, Francúzsko
15.01.2018

Provensálsko patrí po Paríži k najväčším turistickým hitom Francúzska. Cestovateľov láka na pokojnú atmosféru, skvelé jedlo, dobré víno a bohaté zastúpenie kultúrnych pamiatok. Jeho pomyselným srdcom je mesto Avignon, ktoré počas svojich dejín učarovalo mnohým silným mužom. Kedysi tam malo sídlo aj sedem pápežov, ktorí z tejto krásnej oblasti riadili celú katolícku cirkev. viac »

Luxusný trpaslík: Monako dvíha oponu bohatstva a slávy

Monako
12.12.2017

Malý rozlohou, obrovský bohatstvom. Monako je síce druhou najmenšou krajinou sveta, preslávilo ho však horných desaťtisíc. Domy najznámejších celebrít a športovcov, luxusné kasína, preteky F1, najdrahšie autá a jachty... Aj to sem láka množstvo zvedavcov, ktorí chcú aspoň raz za život vidieť skutočný luxus a slávu. Niet lepšieho miesta na snívanie... viac »

Zürich - mesto, ktoré opantalo Lenina

Zürich, Švajčiarsko
07.12.2017

Zürich je najväčšie mesto Švajčiarska a z turistického hľadiska patrí medzi najzaujímavejšie lokality v tejto krajine. K jeho návštevnosti prispieva najmä spojenie historického centra so zaujímavými múzeami s peknou prírodou. Tie kedysi učarovali aj samotnému Leninovi, ktorý v Zürichu strávil dlhší čas. viac »

Chutný Lyon: Druhé najnavštevovanejšie mesto Francúzska očarí milovníkov kultúry aj skvelého jedla

Lyon, Francúzsko
05.12.2017

Francúzsko je v gastronomickom svete považované za jednu z najlepších krajín. Matka všetkých kuchýň ponúka varenie v tej najpoctivejšej podobe. Pokiaľ chcete ochutnať najlepšie tradičné jedlo, nechoďte do Paríža, ale radšej si to namierte do Lyonu. Priame letecké spojenie z Viedne vás dostane do gastronomického raja. Vďaka tomuto titulu sa Lyon stal dokonca druhým najnavštevovanejším mestom Francúzska. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 23. marec. 2018. Meniny má Adrian.

Ponuka zájazdov

Foto dňa