Európske mestá

Skryté poklady Portugalska: Nádherné pamiatky, príroda aj niečo pre mlsné jazýčky

17.11.2017 | | Hodnotenie článku: 4.45

Ak plánujete dovolenku v Portugalsku, rozhodne by ste sa nemali zdržiavať iba v turistami najobľúbenejších mestách. Okrem Lisabonu a Porta navštívte aj tie menej známe a vyhľadávané, v niektorých ohľadoch vás očaria viac ako slávnejší konkurenti.

Viac článkov

Benátky severu na maximum: 9 vecí, ktoré musíte zažiť v Petrohrade

Petrohrad, Ruská federácia
04.11.2017

Láka vás Rusko, ale v skutočnosti sa vám nechce cestovať až do Moskvy alebo ešte ďalej? Stačí sa zbaliť a vydať sa do Petrohradu. Sme si istí, že z neho budete nadšení! viac »

Na návšteve Bukurešti: Čo nevynechať v hlavnom meste Rumunska

Bukurešť, Rumunsko
25.10.2017

Na Rumunsko aj jeho hlavné mesto Bukurešť sa stále pozeráme s istými predsudkami. Sú zbytočné - krajina už dávno dokazuje, že turistom dokáže ponúknuť množstvo zaujímavostí. Na dosah ich máte veľmi jednoducho aj vy. Stačí prísť na letisko do Budapešti, tam nasadnúť na niektorý z priamych letov a o hodinu a pol sa už môžete na vlastnej koži presvedčiť, že Bukurešť rozhodne stojí za vašu návštevu. viac »

Historický Leuven: Silná konkurencia neďalekého Bruselu

Leuven, Belgicko
23.10.2017

Prvá písomná zmienka o belgickom Leuvene (či Louvaine alebo Lovani) pochádza z konca 9. storočia. Dnes je toto mesto známe najmä vďaka miestnej katolíckej univerzite, ktorú založili v 15. storočí. Je najväčšia v krajine, má bohatú históriu a patrí k najlepším germánskym vysokým školám na svete. Práve jej budovy sú hlavnou atrakciou Leuvenu, v uličkách malebného mesta sa však ukrýva aj mnoho ďalších pokladov. viac »

Toulouse – ružové mesto, ktoré vás naučí milovať francúzštinu

Toulouse, Francúzsko
13.10.2017

Francúzske mesto Toulouse dostalo svoju prezývku podľa budov, ktoré sú postavené z typických ružových tehál. Domáci mu preto nepovedia inak ako „Ville Rose“, čo v preklade znamená „ružové mesto“. Charakteristickým znamením tunajších obyvateľov je pomalší štýl reči. Zatiaľ čo zvyšok Francúzska rozpráva pomerne rýchlo, čo komplikuje aj výučbu tohto cudzieho jazyka, Toulousania hovoria rozvážne a s dobrou výslovnosťou. Cudzincom preto vždy odporúčajú, aby sa vo svojich jazykových schopnostiach zdokonalili práve v týchto končinách. viac »

Lotyšská Riga: Hlavné mesto s ohnivým srdcom

Riga, Lotyšsko
12.10.2017

Pobaltské krajiny lákajú v ostatných rokoch čoraz viac turistov. Lotyšsko hrá medzi nimi prím a s radosťou sa vždy pochváli najmä hlavným mestom Rigou. O tom sa hovorí, že má ohnivé srdce. Jeho centrum je neustále živé, stretávajú sa v ňom mladí ľudia, ktorí sa radi zabávajú, milujú hudbu a tanec. Energia, ktorá prúdi ich žilami, sa potom prenáša i do ulíc samotnej Rigy. Okrem toho vám však prináša i bohatú zmes pamiatok, medzi ktorými vynikajú najmä secesný štýl architektúry. viac »

Historický Cambridge: Nádherné mesto študentov

Cambridge, Anglicko
05.10.2017

Oxford alebo Cambridge? Medzi týmito dvoma anglickými univerzitami vládne odveká rivalita. Každá z nich súperí o pozíciu tej najlepšej a jedna pred druhou sa chvália slávnymi žiakmi alebo významnými úspechmi, ktoré dosiahli. Zároveň ich to motivuje byť stále lepšími, vďaka čomu robia fantastickú reklamu pre anglické školstvo. Táto súťaživosť sa akoby preniesla i na obe historické mestá, ktoré taktiež bojujú o priazeň návštevníkov a pretekajú sa v tom, ktoré z nich im ukáže krajšie zákutia a vzácnejšie zaujímavosti. viac »

Talianske Bari: Mesto, ktoré spája starý svet s novým

Talianske Bari: Mesto, ktoré
04.10.2017

Bari sa nachádza na východnom pobreží Talianska. Je to známe prístavné mesto a jeden z ekonomicky najsilnejších regiónov v Taliansku. Pre turistov ponúka zaujímavý kontrast dvoch historických etáp, starej historickej časti a moderného industriálneho mesta. Zo Slovenska sa tam najlepšie dostanete letecky cez Rím, odkiaľ sa domácou dopravou dopravíte priamym vlakovým spojením až do cieľa vašej cesty. Využite služby rýchlejších IC vlakov, ktorými presun trvá niečo vyše šesť hodín. viac »

Nemecký Norimberg: Potešenie pre oči aj žalúdok

Norimberg, Nemecko
02.10.2017

Norimberg je druhé najväčšie mesto Bavorska a niekedy nezaslúžene stojí v tieni Mníchova. Jeho centrum vás pritom zavedie späť do stredoveku a ponúkne vám nielen veľa atrakcií, ale aj gastronomické pochúťky. Z Viedne sa tam dostanete priamou leteckou linkou, ale taktiež pohodlnými priamymi vlakovými spojeniami. Cesta z Rakúska trvá približne päť hodín. Vlaková stanica sa nachádza priamo v centre a vy sa hneď môžete pustiť do skúmania vášho nového obľúbeného mesta. viac »

Po stopách Van Gogha: Provensálske Arles poznáte z najdrahších obrazov na svete

Arles, Provensálsko, Francúzsko
16.09.2017

Vedeli ste, že najplodnejšie obdobie svojej tvorby prežil holandský maliar Vincent Van Gogh na juhu Francúzska v mestečku Arles? Kráčať uličkami, po ktorých chodil aj najchudobnejší a zároveň najbohatší maliar všetkých dôb, je ako cestovať v čase a nepoznať hranice. viac »

Sibírsky Krasnojarsk: Svietiace veľkomesto kompromisov

Krasnojarsk, Ruská federácia
07.09.2017

Sibír ako nehostinný ihličnatý les počas krátkeho leta, chladnej zimy či v zajatí drsnej studenej rieky? Ale kdeže, vyrástli tu aj veľkomestá, hoci možno trocha iné, na aké sme zvyknutí. Jedným z nich je aj Krasnojarsk, pôvodne pevnosť zo 17. storočia, ležiaca na slávnej transsibírskej magistrále a mohutnej viac ako 4 000 kilometrov dlhej rieke Jenisej. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. november. 2017. Meniny má Eugen.

Ponuka zájazdov

Foto dňa