Európske mestá

Odskočte si na výlet z Košíc: Využite priamy letecký spoj a objavte pravú anglickú atmosféru

26.01.2016 | | Hodnotenie článku: 5.00

Anglicko to nie je iba Londýn a jeho okolie. Táto krajina vám ponúka množstvo nádherných historických lokalít, ktoré by bolo hriechom nenavštíviť. I preto sa postupne rozširuje i ponuka leteckých spoločností, ktoré už ponúkajú priame lety zo Slovenska i do Bristolu. Krásne mesto je akoby odtrhnuté od rušného života okolia a navyše vám na dosah ponúka i ostatné nádherné atrakcie.

viac

Chcete hovoriť španielsky? Potom navštívte mesto Salamanca a zapíšte sa na kurz

Salamanca
25.01.2016

Mestečko preslávené svojou jedinečnou atmosférou plnou histórie a učenosti. Nachádza sa tu tretia najstaršia univerzita v Európe, založená v roku 1218. Ak uvažujete nad štúdiom v zahraničí, Salamanca môže byť jedna z vašich volieb. viac »

Vyskúšajte si pravý taliansky spôsob života. Turín vám na to poskytne čo treba

Turín
17.01.2016

Kým sa nám opäť poriadne oteplí a budete môcť konečne vyraziť spoznávať tradičné prímorské destinácie, môžete sa zatiaľ vybrať do niektorého z európskych miest. Napríklad v Taliansku vás privíta príjemnejšie počasie a čas ako stvorený na to, aby ste mohli spoznať mestá lepšie bez toho, aby vám robili problém nepríjemne vysoké horúčavy. Keď sa vám tento nápad zapáčil, stačí už len vybrať vhodné mesto na dobrodružnú cestu. Vaša voľba by mohla tentoraz padnúť i na charizmatický Turín. viac »

Predĺžený víkend v Berlíne – Letenky za 8 eur vás dostanú do centra nemeckej zábavy

Berlín, Nemecko
13.01.2016

Možno toto mesto nepatrí medzi vaše vysnívané destinácie. V jeho prospech však hovorí blízkosť tejto metropoly a rozmanitosť, ktorú nám ponúka. V ostatných rokoch ho prezývajú i mestom hipsterov. Štýlové uličky vás vnárajú do úplne iného sveta, vďaka čomu si môžete cestovanie vychutnať z inej perspektívy. Môžete sa tam vrátiť na niekoľko predĺžených víkendov a vždy si pripraviť trochu inak štylizovaný pobyt. viac »

Rozprávkový Aberdeen je jednou z najkrajších zastávok v Škótsku

Univerzita, Aberdeen, Škótsko, Veľká
11.01.2016

Škótsko predstavuje pre cestovateľov veľkú výzvu. Nech sa totiž vyberiete do akýchkoľvek končín, vždy vás zláka nejakou novinkou, ktorú budete chcieť spoznať. Nachádza sa tam množstvo zaujímavostí ako napríklad Lochnesské jazero, Škótska vysočina alebo Edinburgh. A okrem nich je tu aj mesto Aberdeen, ktoré vám bude v mnohom pripomínať rozprávkové mestečko. Nachádza sa približne dve a pol hodiny jazdy vlakom od Edinburgu, do ktorého sa lieta i zo Slovenska. viac »

Naplánujte si výlet do Lisabonu a vyvezte sa napríklad výťahom uprostred mesta

Socha Krista, Lisabon, Portugalsko
10.01.2016

Portugalsko patrí k jednej z turisticky najatraktívnejších krajín. Je preto vhodné, aby ste si na každý jeho región vyhradili dostatok času a navštívili ho vždy postupne na viac dní. Začať môžete napríklad v Lisabone, ktorý je cenovo oproti ostatným európskym metropolám najlacnejším hlavným mestom. Príjemné počasie, ulice s krásnymi rozkvitnutými fialovými stromami, všade samé citrusy, fantastické jedlo a úžasné historické centrum hrajú jednoznačne v prospech tohto nezabudnuteľného mesta. viac »

Vybehnite na vidiek a zažite rozprávkovú atmosféru Írska

Wicklow
29.12.2015

Írsko nepatrí svojou rozlohou medzi veľké krajiny. A práve vďaka tomu vám ponúka unikátnu možnosť, keď sa môžete za veľmi krátky čas presunúť z ruchu veľkomesta na vidiek, kde si zrazu užijete pokojnú atmosféru. Pokiaľ máte chuť, môžete vo svojom skúmaní pokračovať ďalej a zatúlať sa aj do malých dediniek s pár domčekmi a veľmi prívetivými domácimi. Presne to vám ponúka aj mestečko Wicklow. I keď je hlavným mestom rovnomenného okresu, ide skôr o malé mesto s rodinnou atmosférou. A stačí sa len vybrať za jeho hranice a už sa môžete túlať v niektorej z menších usadlostí. viac »

Spoznajte Dublin aj z inej stránky. Vyberte sa na jeho predmestia a len objavujte

Casino Marino, Dublin, Írsko
18.12.2015

Keď ste boli v Dubline a neboli ste pozrieť aj jeho predmestia, ako keby ste tam ani neboli. Výhodou tohto malého veľkomesta je i to, že si stačí sadnúť na ich miestny vlak DART a do dvadsiatich minút už nasávate úžasnú prímorskú atmosféru pokojných predmestí. Ak sa trošku obávate toho, že by ste zablúdili alebo by ste niečo vynechali, môžete si objednať North alebo South Coast Dublin Tour, ktoré vás prevedú po jednotlivých predmestiach. Pri objednaní cez internet máte nielen 10 percentnú zľavu z ceny, ale navyše pri zakúpení oboch tour dostávate ešte aj zľavu 5 eur. viac »

Vianoce inak: Edinburgh odetý do sviatočného šatu

Edinburg, Škótsko
12.12.2015

Vianoce sa pre mnohých z nás nesú v rodinnom duchu, keď si sadáme za prestretý stôl a konečne trávime spoločný čas. Nie všetci sme však rovnakí a niekomu z rôznych príčin takéto oslavy nevyhovujú a radšej by zažili niečo iné. Jednou z možností je vydať sa na cesty a každoročne spoznať tento sviatok s príchuťou inej národnosti a iných zvyklostí. Škótsko je nepochybne úžasnou krajinou a jeho hlavné mesto nám dokáže ponúknuť veľa cestovateľských podnetov. Keď navyše uvidíte toto mesto odeté do vianočného šatu, už navždy vám zostane vryté v pamäti. viac »

Toto mesto povstalo z vlastného popola. Čo sa oplatí vidieť v novom „historickom“ meste?

Drážďany, Nemecko
08.12.2015

Nemecko asi nie je vysnívanou krajinou dovolenkárov. Pokiaľ pravdaže nepatríte medzi vášnivých lyžiarov alebo horských turistov. Ak by ste však obmedzili krásy tejto krajiny iba na takéto krátke zhrnutie, bola by to škoda. Nachádza sa tam totiž mnoho krásnych historických miest, ktoré ponúkajú nielen zaujímavú prechádzku dejinami. Jedným z nich sú aj Drážďany, do ktorých sa môžete dostať autobusom zo Slovenska s jedným prestupom v Prahe, keď vás bude spiatočný lístok stáť 60 eur. viac »

Spoznajte mesto za 60 eur. Pozrite si európsku perlu za skvelé ceny

Mirador, Barcelona, Španielsko
24.11.2015

Ak ste boli niekedy v Barcelone, urobili by ste chybu, ak by ste sa zamerali len na Gaudiho pamiatky, zábavu a oddych na pláži. K dispozícii máte aj množstvo iných atrakcií a múzeí, ktoré by bola škoda obísť. Niektoré z nich sú dokonca k dispozícii zadarmo, prostredníctvom mestskej zľavovej karty. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 7. február. 2016. Meniny má Vanda.

Ponuka zájazdov

Foto dňa