Európske mestá

Keď ožívajú staré grécke báje a povesti – Spoznajte Grécko odhaľovaním histórie

03.10.2015 | | Hodnotenie článku: 3.89

Určite si pamätáte, keď ste v rámci „povinného čítania“ v školských laviciach museli preštudovať knižku so starými gréckymi bájami a povesťami. Dodnes bývajú postavy z nich v rôznych vedomostných súťažiach . Ale ako vlastne dnes vyzerajú miesta, kde sa báje odohrávali?

viac

Štokholm – Kráľ severských veľkomiest

Štokholm, Švédsko
27.09.2015

Severské krajiny sú priam ideálne na jesennú dovolenku. Vtedy totiž dostávajú tú správnu atmosféru, keď si môžete vychutnať ich krásu a taktiež užiť okolité pamiatky. Štokholm je pohodlne dostupný priamymi letmi cez Viedeň alebo Prahu. Odtiaľ lietajú letecké spoločnosti každý deň, takže nie je problém uspôsobiť si výlet vlastným potrebám. A keď už budete v hlavnom meste Švédska, istotne si urobte aspoň jeden výlet aj niekde na vidiek v obklopení nádhernej prírody. viac »

Tomuto mestu sa vyhnite, keď Atlético a Real súperia

Madrid, Španielsko
23.09.2015

Od tohto roka fungujú priame letecké linky do ďalšieho obľúbeného španielskeho mesta. Madrid vám toho môže veľa ponúknuť. Či ste fanúšikom športu, nakupovania, histórie alebo dobrého jedla, mali by ste si naň vyhradiť viacero dní, pretože po objavení ďalšej čarovnej uličky budete mať pocit, že toho ešte stále nemáte dosť a musíte ho prezrieť dôkladne a ešte raz. viac »

Výlet do Beneluxu – Využite výhody Interrail a zažite výlet ako z filmu

Amsterdamské kanály, Holandsko
09.09.2015

Blíži sa jeseň a s ňou sa postupne od morí presunieme na výlety do oblastí, ktoré sú viac zastúpené kultúrou. Z nich môže byť veľmi zaujímavou dovolenkovou alternatívou návšteva Beneluxu. Aby ste sa mohli po týchto krajinách presúvať pohodlne a bez akýchkoľvek obmedzení, môžete opäť využiť cestovateľský pas Interrail. Železnicou sa pohodlne dostanete do vami zvolených destinácií, kde si môžete vychutnať hneď tri krajiny naraz. viac »

Poďte k vode – Poďte do chorvátskych Vodíc

Vodice, Chorvátsko
08.08.2015

Turistická destinácia sa nachádza v širokej zátoke a je známa pre svoju živosť a bohatú turistickú ponuku. Vodice sú hrdé na svoju históriu a tradície. Navštívte preto kultúrne pamiatky, ktoré rozprávajú príbeh o minulosti Vodíc. Len 7 hodín cesty a vy sa ocitne v stredisku, ktoré disponuje všetkým čo k správnej dovolenke patrí. viac »

Talianske Sorrento – Dovolenka s pravou talianskou dušou

Sorrento
07.08.2015

V mimoriadnom kraji, kde sa stretáva more s horami, hlboké doliny s citrusovými hájmi sa nachádza mesto Sorrento. Tu si každý môže vybrať svoju ideálnu dovolenku - od prírody a ticha po kultúru, pláže, termálne vyžitie, prechádzky v prírode či exkurzie po miestach ako Neapol, Pompeje, Ercolano, Ischia, Capri, Postiano, Amalfi či Ravello. Menej pláži, no zato množstvo dramatických útesov a úžasných výhľadov na okolie, vychutnajte si limoncello v tomto úžasnom meste. viac »

Nice – luxus, ktorý si môžete dovoliť aj za rozumné peniaze

Nice, Francúzsko
03.08.2015

Francúzske Nice patrí medzi najkrajšie prímorské lokality na svete. To si však so sebou nesie aj daň v podobe vyšších cien. Stačí však trošku premýšľať a hľadať na internete a hneď si môžete užiť i toto luxusné prostredie za rozumné ceny. Nádherné nie je len samotné Nice, ale aj jeho okolie. Na skok to máte i do Monaka, ktoré si takto môžete prejsť aspoň v úlohe turistov. viac »

Ak cestujete na EXPO, nezabudnite si pozrieť i samotné Miláno

Miláno, Taliansko
20.07.2015

Talianské druhé najväčšie mesto a centrum Lombardie, bude kvôli celosvetovej výstave EXPO 2015, až do konca októbra centrom miliónov turistov. Okrem výstaviska na Rho Fierra však nezabudnite i na návštevu samotného Milána. viac »

Atény na vlastnú päsť: Čo by ste nemali pri ich návšteve vynechať?

Partenón, Atény, Grécko
19.07.2015

Novinkou tohtoročnej leteckej sezóny sú aj priame lety zo Slovenska do Atén. Do Grécka sa dostanete v utorok, štvrtok a v sobotu vo večerných hodinách. Naspäť sa letí v rovnaké dni v približne v rovnakom čase. V podstate tieto lety vezmú najprv turistov z Atén na Slovensko a potom letia hneď späť. Vďaka tejto novinke sa zvýšil počet ponúk so zvýhodneným ubytovaním v súkromí, kde si leteckú dopravu zabezpečujete sami a môžete si tak výrazne znížiť náklady. Druhou alternatívou je zostať priamo v Aténach a vybrať sa na okružnú jazdu týmito pamiatkami. viac »

Malebné Bergamo – Priame spojenie s Talianskom si zaslúži našu pozornosť

Bergamo, Taliansko
17.07.2015

Malebné asi 120 tisícové mesto na severe Talianska je známe pre Slovákov najmä tým, že sem prilietajú pravidelné letecké linky zo Slovenska. Väčšina turistov sa v Bergame nezdrží, ale rovno pokračuje v ceste do Milána. Bergamo však za návštevu skutočne stojí. viac »

Prečo práve Monako? Tri krajiny v jeden deň

Monako
11.07.2015

Je len málo štátov, ktoré dokážu mať na takom malom území toľko rôznorodých lákadiel. Každý návštevník si tu určite nájde niečo, čo sa mu vryje do pamäti. Môžete tu používať euro, aj napriek tomu, že Monacké kniežatstvo nie je členom Európskej únie. Navštívte druhý najmenší štát sveta a odneste si okrem zážitkov možno aj nemalú výhru v jednom z kasín, ktoré sú tu impozantné. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 4. október. 2015. Meniny má František.

Ponuka zájazdov

Foto dňa