Európske mestá

Po stopách Van Gogha: Provensálske Arles poznáte z najdrahších obrazov na svete

16.09.2017 | | Hodnotenie článku: 3.71

Vedeli ste, že najplodnejšie obdobie svojej tvorby prežil holandský maliar Vincent Van Gogh na juhu Francúzska v mestečku Arles? Kráčať uličkami, po ktorých chodil aj najchudobnejší a zároveň najbohatší maliar všetkých dôb, je ako cestovať v čase a nepoznať hranice.

Viac článkov

Sibírsky Krasnojarsk: Svietiace veľkomesto kompromisov

Krasnojarsk, Ruská federácia
07.09.2017

Sibír ako nehostinný ihličnatý les počas krátkeho leta, chladnej zimy či v zajatí drsnej studenej rieky? Ale kdeže, vyrástli tu aj veľkomestá, hoci možno trocha iné, na aké sme zvyknutí. Jedným z nich je aj Krasnojarsk, pôvodne pevnosť zo 17. storočia, ležiaca na slávnej transsibírskej magistrále a mohutnej viac ako 4 000 kilometrov dlhej rieke Jenisej. viac »

Nová letecká linka: Bologna patrí k najkrajším mestám Talianska

Bologna, Taliansko
02.09.2017

Bologna, nádherné mesto preslávené miestnou univerzitou aj vynikajúcou omáčkou k špagetám, je nám odteraz ešte bližšia. Od jesene sa tam dopravíme priamym letom z Bratislavy. A to je ideálna príležitosť navštíviť jedno z najkrajších miest Talianska. viac »

4 dni v Paríži: Ako vyťažiť maximum z minima v najnavštevovanejšom meste planéty

Paríž, Francúzsko
29.08.2017

Rozhodli ste sa navštíviť najznámejšiu francúzsku metropolu a potrebujete si spraviť kompletný program na 4 dni tak, aby ste nič dôležité nevynechali? My vám poradíme, ako na to! viac »

Malmö kedysi patrilo Dánsku, dnes je pýchou Švédska

Malmö kedysi patrilo Dánsku,
27.07.2017

História Malmö siaha až do doby kamennej, oficiálne však bolo mesto pod týmto názvom založené v roku 1275. Vtedy patrilo Dánsku, s ktorým ho spájal most, v roku 1658 však prešlo pod správu Švédska. Dnes je Malmö tretím najväčším mestom tejto škandinávskej krajiny s veľmi dobre rozvinutým priemyslom. Okrem moderných architektonických skvostov tu však môžete navštíviť aj niekoľko historických budov a parkov. viac »

Oplatí sa zastaviť: Záhreb je kráľom chorvátskych miest

Záhreb, Chorvátsko
18.07.2017

Ponáhľate sa v Chorvátsku vždy rýchlo k moru a Záhrebom len preletíte? Robíte chybu. Hlavné mesto Chorvátska je síce ideálne napríklad na predĺžený víkend, no môže byť aj príjemnou krátkou zastávkou na vašej ceste. Nemusí to pritom stáť veľa. viac »

Veľa zážitkov za málo peňazí: Estónsky Tallinn láka na bezplatné atrakcie

Estónsky Tallinn láka na
30.06.2017

Tallin ste možno doteraz nemali na čelných priečkach vášho cestovateľského zoznamu, no stačí si prečítať pár informácií o ňom, aby ste zmenili svoj názor. Starobylé uličky v kombinácii so srdečnými domácimi umelcami a neustále dobrou zábavou, k tomu množstvo pamiatok a atrakcií, ktoré môžete navštíviť bez toho, aby ste čo i len raz siahli do peňaženk - také je hlavné mesto Estónska. viac »

8 skvelých dovolenkových inšpirácií: Tour de France odhaľuje najkrajšiu tvár Francúzska

Tour de France
30.06.2017

Cyklistické preteky Tour de France patria každoročne k najsledovanejším podujatiam na svete. Pred televízor si však nesadajú len milovníci športu, ale aj všetci obdivovatelia krajiny galského kohúta. Trať totiž lemujú nádherné dediny a mestá, ktoré vytvárajú tú najkrajšiu kulisu. A ktoré by ste rozhodne mali vidieť tento rok? viac »

Turecký Istanbul: Orientálna rozprávka na dvoch kontinentoch

Prince Islands
19.06.2017

Pri zbieraní cestovateľských zážitkov a túžbe vidieť a zažiť niečo zaujímavé jednoducho niektoré miesta na Zemi vynechať nemôžete. Veď kto by sa nenechal zlákať rušným orientom, kde sa vzduchom šíria vône korenín, pečeného mäsa, sladkej baklavy či práve ulovených rýb. Aj takýto môže byť Istanbul, no ponúka oveľa viac. viac »

Chorvátsky Split: Nádherné centrum Strednej Dalmácie

Chorvátsky Split: Nádherné centrum
14.06.2017

Chorvátsko patrí dlhodobo medzi stálice slovenských dovolenkárov. Lákajú nás tam nielen dobré ceny, nenáročná cesta, ktorú zvládne aj priemerný vodič, ale hlavne atmosféra, ktorú vytvárajú domáci obyvatelia. Tú najsrdečnejšiu zažijete aj v nádhernom centre Strednej Dalmácie, slávnom meste Split. viac »

Benátky severu na maximum: 9 vecí, ktoré musíte zažiť v Petrohrade

Petrohrad, Ruská federácia
30.05.2017

Láka vás Rusko, ale v skutočnosti sa vám nechce cestovať až do Moskvy alebo ešte ďalej? Stačí sa zbaliť a vydať sa do Petrohradu. Sme si istí, že z neho budete nadšení! viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 26. september. 2017. Meniny má Edita.

Ponuka zájazdov

Foto dňa