Európske mestá

Avignon – srdce Provensálska a domov siedmich pápežov

15.01.2018 | | Hodnotenie článku: 4.67

Provensálsko patrí po Paríži k najväčším turistickým hitom Francúzska. Cestovateľov láka na pokojnú atmosféru, skvelé jedlo, dobré víno a bohaté zastúpenie kultúrnych pamiatok. Jeho pomyselným srdcom je mesto Avignon, ktoré počas svojich dejín učarovalo mnohým silným mužom. Kedysi tam malo sídlo aj sedem pápežov, ktorí z tejto krásnej oblasti riadili celú katolícku cirkev.

Viac článkov

Luxusný trpaslík: Monako dvíha oponu bohatstva a slávy

Monako
12.12.2017

Malý rozlohou, obrovský bohatstvom. Monako je síce druhou najmenšou krajinou sveta, preslávilo ho však horných desaťtisíc. Domy najznámejších celebrít a športovcov, luxusné kasína, preteky F1, najdrahšie autá a jachty... Aj to sem láka množstvo zvedavcov, ktorí chcú aspoň raz za život vidieť skutočný luxus a slávu. Niet lepšieho miesta na snívanie... viac »

Zürich - mesto, ktoré opantalo Lenina

Zürich, Švajčiarsko
07.12.2017

Zürich je najväčšie mesto Švajčiarska a z turistického hľadiska patrí medzi najzaujímavejšie lokality v tejto krajine. K jeho návštevnosti prispieva najmä spojenie historického centra so zaujímavými múzeami s peknou prírodou. Tie kedysi učarovali aj samotnému Leninovi, ktorý v Zürichu strávil dlhší čas. viac »

Chutný Lyon: Druhé najnavštevovanejšie mesto Francúzska očarí milovníkov kultúry aj skvelého jedla

Lyon, Francúzsko
05.12.2017

Francúzsko je v gastronomickom svete považované za jednu z najlepších krajín. Matka všetkých kuchýň ponúka varenie v tej najpoctivejšej podobe. Pokiaľ chcete ochutnať najlepšie tradičné jedlo, nechoďte do Paríža, ale radšej si to namierte do Lyonu. Priame letecké spojenie z Viedne vás dostane do gastronomického raja. Vďaka tomuto titulu sa Lyon stal dokonca druhým najnavštevovanejším mestom Francúzska. viac »

Skryté poklady Portugalska: Nádherné pamiatky, príroda aj niečo pre mlsné jazýčky

Batalha, Portugalsko
17.11.2017

Ak plánujete dovolenku v Portugalsku, rozhodne by ste sa nemali zdržiavať iba v turistami najobľúbenejších mestách. Okrem Lisabonu a Porta navštívte aj tie menej známe a vyhľadávané, v niektorých ohľadoch vás očaria viac ako slávnejší konkurenti. viac »

Benátky severu na maximum: 9 vecí, ktoré musíte zažiť v Petrohrade

Petrohrad, Ruská federácia
04.11.2017

Láka vás Rusko, ale v skutočnosti sa vám nechce cestovať až do Moskvy alebo ešte ďalej? Stačí sa zbaliť a vydať sa do Petrohradu. Sme si istí, že z neho budete nadšení! viac »

Na návšteve Bukurešti: Čo nevynechať v hlavnom meste Rumunska

Bukurešť, Rumunsko
25.10.2017

Na Rumunsko aj jeho hlavné mesto Bukurešť sa stále pozeráme s istými predsudkami. Sú zbytočné - krajina už dávno dokazuje, že turistom dokáže ponúknuť množstvo zaujímavostí. Na dosah ich máte veľmi jednoducho aj vy. Stačí prísť na letisko do Budapešti, tam nasadnúť na niektorý z priamych letov a o hodinu a pol sa už môžete na vlastnej koži presvedčiť, že Bukurešť rozhodne stojí za vašu návštevu. viac »

Historický Leuven: Silná konkurencia neďalekého Bruselu

Leuven, Belgicko
23.10.2017

Prvá písomná zmienka o belgickom Leuvene (či Louvaine alebo Lovani) pochádza z konca 9. storočia. Dnes je toto mesto známe najmä vďaka miestnej katolíckej univerzite, ktorú založili v 15. storočí. Je najväčšia v krajine, má bohatú históriu a patrí k najlepším germánskym vysokým školám na svete. Práve jej budovy sú hlavnou atrakciou Leuvenu, v uličkách malebného mesta sa však ukrýva aj mnoho ďalších pokladov. viac »

Toulouse – ružové mesto, ktoré vás naučí milovať francúzštinu

Toulouse, Francúzsko
13.10.2017

Francúzske mesto Toulouse dostalo svoju prezývku podľa budov, ktoré sú postavené z typických ružových tehál. Domáci mu preto nepovedia inak ako „Ville Rose“, čo v preklade znamená „ružové mesto“. Charakteristickým znamením tunajších obyvateľov je pomalší štýl reči. Zatiaľ čo zvyšok Francúzska rozpráva pomerne rýchlo, čo komplikuje aj výučbu tohto cudzieho jazyka, Toulousania hovoria rozvážne a s dobrou výslovnosťou. Cudzincom preto vždy odporúčajú, aby sa vo svojich jazykových schopnostiach zdokonalili práve v týchto končinách. viac »

Lotyšská Riga: Hlavné mesto s ohnivým srdcom

Riga, Lotyšsko
12.10.2017

Pobaltské krajiny lákajú v ostatných rokoch čoraz viac turistov. Lotyšsko hrá medzi nimi prím a s radosťou sa vždy pochváli najmä hlavným mestom Rigou. O tom sa hovorí, že má ohnivé srdce. Jeho centrum je neustále živé, stretávajú sa v ňom mladí ľudia, ktorí sa radi zabávajú, milujú hudbu a tanec. Energia, ktorá prúdi ich žilami, sa potom prenáša i do ulíc samotnej Rigy. Okrem toho vám však prináša i bohatú zmes pamiatok, medzi ktorými vynikajú najmä secesný štýl architektúry. viac »

Historický Cambridge: Nádherné mesto študentov

Cambridge, Anglicko
05.10.2017

Oxford alebo Cambridge? Medzi týmito dvoma anglickými univerzitami vládne odveká rivalita. Každá z nich súperí o pozíciu tej najlepšej a jedna pred druhou sa chvália slávnymi žiakmi alebo významnými úspechmi, ktoré dosiahli. Zároveň ich to motivuje byť stále lepšími, vďaka čomu robia fantastickú reklamu pre anglické školstvo. Táto súťaživosť sa akoby preniesla i na obe historické mestá, ktoré taktiež bojujú o priazeň návštevníkov a pretekajú sa v tom, ktoré z nich im ukáže krajšie zákutia a vzácnejšie zaujímavosti. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 16. január. 2018. Meniny má Kristína.

Ponuka zájazdov

Foto dňa