DROMEDÁR

Začali stavať Tatranský ľadový dóm, na prvú lyžovačku sa stále čaká

23.11.2017 |

Najväčšiu atrakciu zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách - Tatranský ľadový dóm oficiálne sprístupnia širokej verejnosti 8. decembra, na jeho výstavbe sa už pracuje.

Viac článkov

Originálny rebríček: Najelegantnejšie mesto sveta ste už možno navštívili

Paríž, Francúzsko
14.11.2017

Rebríčky popularity či rôznych vlastností sa dnes už týkajú v podstate čokoľvek, jeden z najnovších hodnotil štýl a eleganciu svetových metropol. Pri jeho zostavovaní sa zohľadňovali rôzne faktory od architektúry až po prepojenie dopravy, významnou súčasťou boli aj názory miestnych obyvateľov a turistov. Výsledky potešia najmä nás Európanov. viac »

Malebné mestečká v náručí prírody: Navštívili sme nemeckú Frankoniu

Rothenburg ob der Tauber,
13.11.2017

Frankonia je malý región, ktorý je súčasťou Bavorska. Stále si udržiava svoju špecifickú kultúru a obyčaje, ktoré sú trošku odlišné od zvyšku tohto kraja. Domáci nás hneď upozorňujú na prešľapy, ktorých by sme sa mohli dopustiť v týchto končinách. Ak by ste si v reštaurácii vypýtali bavorské pivo alebo klobásky, slušne by vám ukázali smer, kam sa máte vrátiť. Teraz ste vo Frankonii, máte jesť norimberské klobásky, ochutnať tunajšie červené alebo údené pivo a nezabudnite ani na pohár vína z tunajších viníc. viac »

Kam na lyže: Vo viacerých strediskách už začali so zasnežovaním

Kam na lyže: Vo
13.11.2017

Hoci počasie na Slovensku ešte stále pripomína skôr jeseň, v lyžiarskych strediskách sa už naplno pripravujú na zimnú sezónu. Lyžiarov určite poteší, že na viacerých miestach začali tento víkend so zasnežovaním. viac »

Hitlerovo sídlo a divoká príroda: Aj tým sa chváli Bavorsko

Hitlerovo sídlo a divoká
11.11.2017

Nemci patria k najvášnivejších turistom v Európe. Od zdolania ďalšej túry ich neodradí náročný terén, ani zlé počasie a v hlavnej sezóne prejdú po najobľúbenejších trasách denne tisíce ľudí. K svojim národným parkom sa preto Nemci správajú s patričnou úctou. Väčšinu ich územia uchovávajú v pôvodnej forme a len minimálne zasahujú pri úprave niektorých ťažko prístupných chodníkov. viac »

Ludrová na Liptove: Ranogotický kostolík ukrýva podľa legendy veľký templársky poklad

Kostolík v Ludrovej
10.11.2017

Mimoriadne vzácny ranogotický kostolík z druhej polovice 13. storočia na návrší neďaleko dolnoliptovskej obce Ludrová je opradený množstvom legiend a záhad. Podľa tej najstaršej ukrýva starobylý kostol pod oltárom templársky poklad. viac »

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof: Nalaďte sa na najkrajšie sviatky v roku

Vianoce v Schloss Hofe
10.11.2017

Vianočné sviatky sú pre väčšinu ľudí tie najobľúbenejšie v roku. Sú vnímané ako sviatky pokoja a mieru, kresťania si pripomínajú narodenie Božieho Syna, sú časom rodinných stretnutí, oddychu i zimných dovoleniek. Sviatočné dni na sklonku decembra sú späté s viacerými zvykmi. Prečo vlastne Vianoce slávime a odkiaľ jednotlivé tradície pochádzajú, sa dozviete vďaka vianočnej výstave na zámku Schloss Hof. viac »

Antigua a Barbuda – neobjavené perly Karibiku

Antigua a Barbuda
10.11.2017

Kuba, Dominikánska republika a iné nádherné krajiny v Karibiku sú už cestovateľom dobre známe, preto začali hľadať nové miesta, ktoré by stáli za návštevu. Čoraz väčšej obľube sa teší dvojica ostrovov Antigua a Barbuda, ktoré spolu s menšou a kvôli skalnatému terénu neobývanou Redondou tvoria jeden štát. viac »

Novinka pre odvážnych: Otvorili najťažšiu ferratu na Slovensku

Skalka pri Kremnici má
09.11.2017

Ferrata Komín v Skalke pri Kremnici je oficiálne najťažšou zaistenou cestou na Slovensku. V Kremnických vrchoch v podcelku Flochovský chrbát ju vybudovalo mesto Kremnica a od soboty 28. októbra je prístupná aj verejnosti. viac »

Slovenský raj: Po šiestich rokoch obnovia lanovku na Geravy

Slovenský raj: Po šiestich
09.11.2017

Slovenský raj je krásny kút nášho Slovenska. Známa je najmä severná časť, ale nádherný je i jeho juh, kde sa nachádzajú Dedinky a ďalšie atraktívne turistické lokality. Žiaľ, od roku 2011 turistická návštevnosť klesala, najmä kvôli odstaveniu lanovky na Geravy. To by sa malo čoskoro zmeniť. viac »

FOTO Arabi si kúpili európsku kultúru: V Abú Zabí otvárajú Louvre, stál vyše miliardy

FOTO Arabi si kúpili
09.11.2017

Tak sa zdá, že všetko na svete je naozaj len otázkou dopytu a ponuky. Za slušný obnos si môžete kúpiť napríklad aj svetoznáme múzeum. Už túto sobotu otvárajú v hlavnom meste Spojených arabských emirátov zhruba desať rokov pripravovanú pobočku Musée du Louvre. Licenčné poplatky za použitie jeho názvu, výpožičky umeleckých diel na 20 rokov a ďalšie poplatky Francúzsku vyšli arabskú stranu na viac než 1,3 miliardy dolárov. viac »


Štvrtok, 23. november. 2017. Meniny má Klement.

Ponuka zájazdov

Foto dňa