DROMEDÁR

Nezabudnuteľný Lombok: 5 dôvodov, prečo ho budete milovať

26.09.2017 |

Do Indonézie, krajiny, ktorá sa rozkladá na viac ako 17 000 ostrovoch, sme zavítali začiatkom mája. Práve máj je najlepším mesiacom na návštevu Indonézie, pretože sa strieda obdobie dažďov s obdobím sucha a príroda je krásne zelená. Jednou z našich zastávok bol ešte stále menej známy ostrov Lombok, ktorý je len pár hodín od Bali. Nás celkom uchvátil.

Viac článkov

Zradná krása: Diablov most je nádherný, no nesmiete naň vstúpiť

Rakotzbrücke, Nemecko
14.09.2017

Ako v rozprávke sa cítia návštevníci malebnej nemeckej dedinky Kromlau. Či však bude mať dobrý alebo zlý koniec, to záleží len na nich. Tunajší most totiž zvádza turistov svojou dokonalou krásou, no nesmú naň vkročiť. viac »

Keukenhof: Záhrada Európy, ktorej kraľujú tulipány

Keukenhof, Holandsko
13.09.2017

Holandsko je známe ako krajina tulipánov. V čase hlavnej sezóny tu polia zdobia státisíce týchto kvetov, ktoré potom vyvážajú do celého sveta. Turisti vtedy obdivujú nielen desiatky rôznych odtieňov, ale vždy aj nejaké nové druhy. Hlavným domovom tulipánov je záhrada Keukenhof. Na rozdiel od iných botanických záhrad je sprístupnená vždy iba dočasne a dvere pre návštevníkov otvára len počas pár mesiacov v roku. Ako odmenu za čakanie im však ponúkne tie najnádhernejšie kvetinové koberce sveta. viac »

Zlé správy: Rušenie letov a krach cestovných kancelárií

Zlé správy: Rušenie letov
13.09.2017

Nesolventné nemecké aerolínie Air Berlin pokračujú v rušení diaľkových letov, najnovšie sa spoločnosť rozhodla zrušiť lety z Düsseldorfu do Karibskej oblasti. Cestovné kancelárie Azur Reizen a Max Reisen skrachovali a sú pripravené riešiť pohľadávky. viac »

Čas sa kráti: Tieto pamiatky budú čoskoro minulosťou

Kilimandžáro
13.09.2017

Majú v tom prsty obe strany, ľudia i príroda. Niektoré zaujímavé miesta nám tu neboli dopriate na večnosť a musíme sa zmieriť s tým, že čochvíľa o ne môžeme prísť. Pokiaľ sa preto dá, rýchlo si zbaľte kufre a užite si ich v plnej nádhere, kým ich tu ešte máme. viac »

Láska na prvý pohľad: Annecy je perlou francúzskych Álp

Annecy, Francúzsko
12.09.2017

Akým slovom by sme mohli charakterizovať toto neveľké mestečko, vzdialené približne 40 kilometrov od švajčiarskej Ženevy a zhruba 100 kilometrov od Mont Blancu? „Magické“ by bolo určite výstižné a na mieste. Je na to hneď niekoľko dôvodov, ktoré si návštevou Annecy len potvrdíte. viac »

Počasie vyčíňa aj v Európe: Chorvátskemu Jadranu a Toskánsku sa radšej vyhnite

Počasie vyčíňa aj v
12.09.2017

Mnoho Slovákov chce využiť nadchádzajúci predĺžený víkend na posledný oddych pri mori. Aktuálne to však neznie ako veľmi dobrý nápad, chorvátske pobrežie Jadranského mora totiž zasiahli prívalové dažde. Do oblasti priniesli záplavy, ktoré spôsobili rozsiahle výpadky prúdu a vynútili si zatvorenie viacerých ciest, informovala agentúra AP. viac »

Novinky Ryanairu: Z Bratislavy pribudne nová linka na Maltu

Novinky Ryanairu: Z Bratislavy
12.09.2017

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa budú môcť cestujúci dosť na obľúbený dovolenkový ostrov Malta novou priamou pravidelnou leteckou linkou. Od 25. marca 2018 ju spustí letecká spoločnosť Ryanair s frekvenciou 2 x týždenne, každý štvrtok a v nedeľu. viac »

Jeseň praje výletom: 8 slovenských hradov, ktoré sú na ne ako stvorené

Jeseň praje výletom: 8
12.09.2017

Slovensko je malá krajina s veľkým množstvom unikátov. Sú to poklady, ktoré vytvorila príroda, aj dedičstvo histórie, ktoré vo svete nemá obdobu. Ponúkame zoznam hradov a zámkov z celého Slovenska, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Aj v jeseni. viac »

Perla Mikronézie či peklo na Zemi: Na Marshallových ostrovoch testovali jadrové zbrane

Perla Mikronézie či peklo
11.09.2017

Súostrovie Marshallove ostrovy nájdete v Tichom oceáne. I keď sú samostatnou krajinou, stále im patrí titul pridruženého štátu USA. Práve toto spojenie pre nich znamenalo neľahkú skúšku v dejinách. Počas studenej vojny bola táto oblasť územím, kde sa robievali jadrové skúšky s oveľa vyššou intenzitou, ako bol výbuch v Hirošime. viac »

Bojnice majú turistického sprievodcu v podobe mobilnej aplikácie

Bojnice
11.09.2017

Nového turistického sprievodcu v podobe mobilnej aplikácie môžu od začiatku tohto mesiaca využívať návštevníci či obyvatelia Bojníc. Novinku pripravili Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horná Nitra - Bojnice (OOCR RHNB) a mesto Bojnice. viac »


Utorok, 26. september. 2017. Meniny má Edita.

Ponuka zájazdov

Foto dňa