DROMEDÁR

Dovolenka „na ostro“: Najlepšie európske pláže pre nudistov

19.06.2018 |

Patríte medzi ľudí, ktorí sa neboja zhodiť zo seba všetko oblečenie a radi si užívajú deň na pláži v Adamovom a Evinom rúchu? Dostatok súkromia pred zvedavcami a pravú idylku pre opaľovanie sa bez plaviek ponúka aj viacero európskych pláží. Toto sú tie najlepšie.

Viac článkov

Nová atrakcia Varšavy: V poľskej metropole otvoria múzeum vodky

Vo Varšave otvoria múzeum
12.06.2018

V poľskej metropole Varšava otvoria na budúci týždeň nové múzeum poľskej vodky. Tento alkohol patrí k najznámejším vývozným artiklom Poľska, v ktorom má zároveň jeho pitie asi 500-ročnú tradíciu, priblížila agentúra AP. viac »

Dovolenkové tipy: Sisa Sklovska prezradila svoje plány na leto

Sisa Sklovská sa v
12.06.2018

Slovenská speváčka Sisa Sklovská si leto plánuje poriadne užiť. Do diára preto zaradila aj dovolenku na gréckom Mykonose. Keď jej skončia pracovné povinnosti v Divadle Nová scéna, čaká ju však ešte koncert v Ríme. viac »

Česi chodia sami, s cestovnou kanceláriou prišlo vlani na Slovensko najviac turistov z inej krajiny

Česi chodia sami, s
12.06.2018

Turistika v horách, pobyt v kúpeľoch alebo návšteva hlavného mesta - to sú niektoré z atrakcií, ktoré lákajú na Slovensko každoročne zahraničných dovolenkárov. V roku 2017 pricestovalo na Slovensko prostredníctvom cestovných kancelárií podľa údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR 387.061 zahraničných dovolenkárov. V porovnaní s rokom 2016 to znamenalo nárast o 24 %. viac »

Ťažko vybrať najkrajšiu: 7 top pláží v Španielsku

Ťažko vybrať najkrajšiu: 7
12.06.2018

Španielsko patrí medzi top dovolenkové destinácie. Niektoré miesta sú však kvôli tomu veľmi vyťažené turistami, preto začínajú cestovatelia hľadať pokojnejšie prímorské oblasti. Pokiaľ je pre vás pri výbere dovoleniek hlavným kritériom pekná pláž s dobrými službami, vyberte si niektorú z lokalít z nášho zoznamu. viac »

Do Ruska bez víz: Na návštevu MS vo futbale vám stačí pas a preukaz fanúšika

Moskva, Ruská federácia
11.06.2018

Slováci sa počas majstrovstiev sveta vo futbale 2018 (14.6. - 16.7.) dostanú do Ruska aj bez víz, podmienkou je personalizovaný preukaz fanúšika (FAN-ID) a platný cestovný pas. Informuje o tom Veľvyslanectvo SR v Moskve na stránkach slovenského rezortu diplomacie. Radí tiež, ako sa do Ruska dostať a ako sa zachovať pri strate dokladov. viac »

Nádherný hrad Karlštejn - klenotnica českých kráľovských pokladov

Karlštejn, Česká republika
11.06.2018

Karlštejn leží na mohutnej vápencovej skale na ľavom brehu rieky Berounky v Českej republike. Je dobre ukrytý medzi kopcami a návštevníkom sa pred zrakmi zjaví nečakane. Výstavba Karlštejnu sa začala pred 670 rokmi 10. júna 1348, keď bol položený jeho základný kameň. viac »

Na trati do Korytnice premáva po desaťročiach starobylý vláčik

Na trati do Korytnice
11.06.2018

Pri príležitosti osláv 110. výročia prvej jazdy vlaku z Ružomberka do Korytnice vypravili v sobotu na časť zachovanej trate historický vláčik. Stalo sa tak prvýkrát po desiatkach rokov jeho nečinnosti počas podujatia Korýtkofest v metropole dolného Liptova. Nová linka bude v letnej sezóne premávať pravidelne počas víkendov a sviatkov. viac »

Chioggia – talianska romantika na skok od Benátok

Chioggia, Taliansko
11.06.2018

Benátky môžete vďaka dobrým spojeniam navštíviť pokojne aj na vlastnú päsť. Z Budapešti a Viedne máte priame letecké spoje, ktoré vás dovezú do tohto krásneho mesta. Naplánujte si tam dlhší letný výlet, počas ktorého navštívite aj blízke romantické mestečko Chioggia. viac »

Metro medzi štátmi: V Dánsku a Švédsku sa uvažuje o rýchlejšej doprave pod úžinou Öresund

Úžina Öresund medzi Dánskom
10.06.2018

Pod prielivom Öresund medzi Dánskom a Švédskom zrejme budú jazdiť súpravy metra. Podľa plánu by mali spájať dánsku metropolu Kodaň a tretie najväčšie švédske mesto Malmö. viac »

Deň v uliciach Káthmandu (FOTOREPORTÁŽ)

Káthmandu, Nepál
10.06.2018

Podľa nepálskeho kalendára sa v Káthmandu píše rok 2075, no moje oči vravia, že cestujem v čase a sme tu o storočie skôr. Možno v roku 1975 európskeho kalendára, až na to, že hipisáci sú už dávno preč a ostala po nich už len zvodná marihuana a farebné oblečenie v pouličných butikoch. Preberám sa až pohľadom na hodinky, ktoré ukazujú dnešný dátum. viac »


Utorok, 19. jún. 2018. Meniny má Alfréd.

Ponuka zájazdov

Foto dňa