DROMEDÁR

Kedysi sci-fi, dnes realita: Superrýchlu dopravu potrubím spustia už o dva roky, Bratislava je v poradí

24.04.2018 | | Hodnotenie článku: 4.00

Systém Hyperloop, kedysi hudba budúcnosti, sa začína realizovať. Už o dva roky sa má sprevádzkovať prvá komerčná doprava potrubím, keď desať kilometrov dlhá trať spojí mestá Abú Zabí a Dubaj v Spojených arabských emirátoch. Projekt bude realizovať firma Hyperloop TT, ktorá plánuje aj prepojenie Bratislavy, Brna a Prahy.

Viac článkov

6 dôvodov, prečo si dať jarný reštart na Liptove

6 dôvodov, prečo si
18.04.2018

Za oddychom či už aktívnym alebo príjemným ničnerobením nepotrebujete cestovať tisíce kilometrov. Krásne miesta s množstvom možností, výborným jedlom a kvalitným servisom máme aj na Slovensku. Ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú dopriať jarnú dovolenku, môže byť rezort Gothal s wellness v Liptovskej Osade, kde sa dá nielen zrelaxovať, ale si aj pripomenúť slovenské tradície či históriu a utvrdiť sa v tom, aké je Slovensko nádherné. viac »

Slovensko môže závidieť: Zahraniční turisti minuli v Poľsku v roku 2017 takmer 10 miliárd eur

Od júna budeme lietať
18.04.2018

Zahraniční turisti minuli v Poľsku vlani viac než 41 miliárd zlotých. Príjmy Poľska sa tak vďaka nim zvýšili oproti predchádzajúcemu roku o viac než 6 %. Ukázali to zverejnené údaje poľského štatistického úradu GUS. viac »

Štvorcové vlny - nádherná a veľmi nebezpečná hračka prírody

Ile de Ré
18.04.2018

Hoci sa ľudia neraz správajú, akoby im patril celý svet, v skutočnosti sme na Zemi len hosťami. Aj napriek tomu, že spoznávame už aj nekonečný vesmír, ešte stále nás dokáže prekvapiť aj planéta, na ktorej žijeme. K jej pozoruhodným dielam patria napríklad štvorcové vlny. Vyskytujú sa tak zriedka, že sú len málo zdokumentované, ale sú tu a ukazujú silu prírody v celej jej kráse a sile. viac »

Maďarská diaľnica M1, smerujúca aj k Bratislave, bude do augusta plná obmedzení

Maďarská diaľnica M1
17.04.2018

Maďarská diaľnica M1, ktorá vedie z Budapešti k rakúskym hraniciam, ale je napojená aj na cestu k maďarsko-slovenskému hraničnému priechodu Rusovce-Rajka smerujúcu do Bratislavy, bude do augusta tohto roka plná dopravných obmedzení. Agentúru MTI o tom informovalo Ministerstvo národného rozvoja (NFM). viac »

Bergen – najkrajšie mestečko v Nórsku

Bergen, Nórsko
17.04.2018

Oslo je síce vstupnou bránou do Nórska, no pomaly už nadobúda črty veľkomesta a stráca svoj pôvodný charakter. Preto ak chcú turisti zachytiť pravú náladu tejto krajiny, chodia skôr do druhého najväčšieho mesta Bergen. To vás napriek veľkej rozlohe prekvapí svojou intímnou atmosférou a typickým severským duchom. viac »

K leteckému spojeniu do New Yorku bude premávať autobus z Košíc

Socha slobody, New York,
17.04.2018

Ľudia z východného Slovenska budú mať najkratší prístup na medzikontinentálny let bez prestupovania do New Yorku z poľského Rzeszówa. Pravidelné letecké spojenie do USA oficiálne začína z medzinárodného letiska Rzeszów – Jasionka 30. apríla s odchodom o 14.00 h, ďalšie lety sú naplánované každý pondelok. Pre pasažierov zo Slovensku bude premávať na letisko Jasionka k tomuto spoju medzinárodné autobusové spojenie z Košíc s odchodom o 6.30 h, s možnosťou nástupu aj v Prešove. viac »

10 najkrajších farebných pláží na svete

Punalu, Havaj
17.04.2018

Typickou farbou piesku je žltá, ktorá vzniká na základe zmesi zvetraných hornín. Príroda je však veľká majsterka a vo svete pripravila niekoľko výnimiek. Na týchto plážach nebudete veriť vlastným očiam. viac »

Klimatické zmeny na vlastnej koži: Najväčší nárast teplôt hrozí Viedni a Prahe

Klimatické zmeny na vlastnej
16.04.2018

Najväčší nárast teplôt počas letných horúčav hrozí v najbližších tridsiatich až sedemdesiatich rokoch spomedzi európskych veľkomiest Viedni, Prahe, Rímu, Štokholmu, Aténam a Nikózii. Vyplýva to z najnovšej štúdie tímu európskych klimatológov, o ktorej píše server Quartz. viac »

Mladí Slováci navštívili Pukhet: Toto vás čaká a neminie na slávnom thajskom ostrove

Thajsko
16.04.2018

Sympatická dvojica Katka a Peter sa nedávno vrátili z cesty po Thajsku. Keďže pred cestovaním do tejto krajiny veľa ucelených informácií nenašli, rozhodli sa podeliť so svojimi zážitkami s čitateľmi. Ich tipy a triky rozhodne musíte poznať. viac »

Autobusom do Chorvátska: FlixBus spustil z Bratislavy nové spojenie do Slavónie

FlixBus
16.04.2018

Autobusový dopravca FlixBus spája Bratislavu s chorvátskym regiónom Slavónia. Autobusy budú zastavovať aj na letisku v Budapešti. viac »


Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.

Ponuka zájazdov

Foto dňa