DROMEDÁR

Autom či na motorke, no vždy s vášňou: 7 najkultovejších ciest sveta

21.02.2018 |

Predstava toho, ako si len tak sadnete do auta a necháte sa unášať krásnou prírodou v okolí, je lákavá pre mnohých cestovateľov. Stačí sa zbaviť zbytočného strachu, prenajať si auto a pustiť sa na vlastnú expedíciu. Nevynechajte najmä niektoré kultové cesty, ktoré spájajú krásne vyhliadky so zaujímavými pamiatkami.

Viac článkov

Eurostar spúšťa priame vlakové spojenie medzi Londýnom a Amsterdamom

Eurostar spúšťa priame vlakové
13.02.2018

Nadnárodná železničná spoločnosť Eurostar, využívajúca tunel pod Lamanšským prielivom, oznámila, že spustí priame spojenie medzi Londýnom a Amsterdamom. Informovala o tom v piatok stanica BBC. viac »

Skvelá správa o objave storočia: Stratené mayské mestá pomohli nájsť Slováci!

V guatemalskej džungli našli
13.02.2018

Nedávno svet obletela neuveriteľná správa. Vedci pomocou unikátnej laserovej technológie a dronov zistili, že mayská civilizácia bola oveľa rozvinutejšia, ako sa doteraz predpokladalo. Odhalili vyše 60 000 domov, paláce aj vyvýšené cesty, ktoré po celé stáročia ukrývala hustá džungľa severnej Guatemaly. A nás ešte viac teší ďalšie zistenie - za významnú časť týchto objavov vďačíme Slovákom! viac »

V Dubaji otvorili najvyšší hotel sveta, má 356 metrov

Hotel Gevora, Dubaj
12.02.2018

Najvyšší hotel sveta otvorili v nedeľu v Dubaji, najväčšom meste Spojených arabských emirátov (SAE). Gevora Hotel so 75 poschodiami a výškou 356 metrov prekonal iba o jeden meter ďalšiu dubajskú hotelovú stavbu, JW Marriott Marquis, informuje miestny denník The National. viac »

Kremnica - kráľovské mesto s najtvrdšou menou v Európe

Kremnica
12.02.2018

Stredoslovenské mesto Kremnica nazývajú už od 14. storočia „zlatým“. Po celej Európe ho preslávila ťažba striebra a zlata a kremnické dukáty boli kedysi tou najtvrdšou menou. viac »

Slávnemu Stonehenge hrozí vyradenie zo zoznamu UNESCO

Stonehenge
12.02.2018

Prehistorická lokalita Stonehenge, nachádzajúca sa v anglickom grófstve Wiltshire, by mohla prísť o svoj zápis v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, varovali historici. Dôvodom sú plány na výstavbu tunela v blízkosti tohto slávneho kruhu z monolitov na Salisburskej planine. viac »

Najstrašidelnejší dom sveta: V tomto múzeu vám nebude všetko jedno

Sídlo rodiny Winchesterovcov, San
12.02.2018

Sídlo rodiny Winchesterovcov v kalifornskom San Jose ťaží hrôzostrašná atmosféra i história. Jeho stavba prebiehala nepretržite 38 rokov, sedem dní v týždni a 24 hodín denne, lebo akákoľvek prestávka by vraj mala strašné následky. Mnohí veria, že dom stojí na tenkej hranici pozemského sveta a záhrobia, a preto sa tam už takmer 150 rokov zjavujú duchovia. viac »

Slovák, na ktorého sme hrdí: Peter Tatarko vyvíja materiály pre najmodernejšie lietadlá

Ing. Peter Tatarko, PhD.
11.02.2018

Slovenský vedec Peter Tatarko, ktorý sa po trojročnom pobyte na Queen Mary University v Londýne vrátil na Slovensko, vyvíja materiály pre hypersonické lietadlá. Získal grant v rámci programu Marie Sklodovska-Curie, ktorý mu na najbližšie dva roky umožní robiť výskum na Slovensku. Spolupracuje s najväčším svetovým výrobcom civilných dopravných lietadiel, pre ktorého vyvíja špeciálny keramický materiál. viac »

Výlet, na aký sa nezabúda: Slováci vyskúšali sánkovačku na sopečnom prachu

Viktor Baláž yvskúšal volcano
10.02.2018

Možno ste o alternatívach snowboardovania a sánkovania už počuli, populárny je napríklad tzv. sandboarding na piesočných dunách. Mladí Slováci sa do Nikaraguy vybrali vyskúšať niečo oveľa neobvyklejšie. Lákal ich volcano boarding, teda jazdenie na sopečnom prachu. viac »

Lyžovačka na Liptove: Vďaka zľavovej karte ušetríte nemalé peniaze

Lyžovačka na Liptove: Vďaka
09.02.2018

Aj túto zimnú sezónu sa lyžovačka na Liptove oplatí. Región nielenže ponúka široké možnosti a výborné svahy, ale aj príležitosť ušetriť nemalé peniaze. V prevádzke sú strediská Jasná Nízke Tatry, Ski Žiarce v Pavčinej Lehote, Malinô Brdo pri Ružomberku, Dolinky v Žiarskej doline, Skicentrum na Čertovici, Vyšná Boca a Opalisko v Závažnej Porube. Práve posledné spomenuté ponúka vďaka Liptov Region Card lyžovačku lacnejšiu až o 30 percent. Okrem toho karta zliav ponúka výhody aj na zapožičanie lyžiarskeho či snowboardového výstroja, či jeho servis. S kartou sa lyžiari bezplatne prepravujú na linkách SKI & AQUA BUS-ov a využívajú aj bezplatné WIFI pripojenie na vybraných miestach. viac »

Čarovný výtvor zimy: Ľadopád Šikľavá skala obdivuje celé Slovensko

Ľadopád Šikľavá skala
09.02.2018

Ľadopád Šikľavá skala sa nachádza medzi obcami Chrasť nad Hornádom a Matejovce nad Hornádom v okrese Spišská Nová Ves. Ide o vodopád nad rozsiahlym zlepencovým previsom, ktorého výška je približne 14 metrov. V zime sa z vodopádu tvorí ľadopád plný ľadových stien, stĺpov a cencúľov a patrí k najkrajším zimným prírodným úkazom na Slovensku. viac »


Streda, 21. február. 2018. Meniny má Eleonóra.

Ponuka zájazdov

Foto dňa