Tip na výlet: Okrem hradu môžete v Beckove opäť vidieť aj kúriu s honosným zariadením

04.06.2020 |   |    | 

Honosne zariadený interiér šľachtického obydlia, život a tvorbu Jozefa Miloslava Hurbana a historické nálezy z hradu Beckov ponúka návštevníkom zrekonštruovaná kúria Ambrovec v Beckove. Po trojročnej prestávke je po utorkovom slávnostnom otvorení pripravená od stredy (3. 6.) prijímať návštevníkov.
Ako informovala Radovana Keliarová z oddelenia marketingu Trenčianskeho múzea v Trenčíne, Beckov patril v minulosti k sídlam s najväčšou hustotou šľachtických a zemianskych rodín v celom Uhorsku.

Význam Beckova dodnes pripomína veľký počet kúrií, ktoré vybudovali v 17. storočí. V jednej z nich, patriacej rodine Ambrovcov, sídli expozícia Trenčianskeho múzea v Trenčíne. Venovaná je histórii Beckova a slávnym osobnostiam, ktoré sa tu narodili, alebo tu pôsobili a ktorá po trojročnej prestávke o sebe znova dáva vedieť,“ priblížila Keliarová s tým, že prvá expozícia tu bola už v roku 1988 a návštevníkom ponúkala nálezy z hradu, exponáty zo sakrálnych stavieb a poľnohospodárske nástroje.

Od nových expozícií očakáva vedenie múzea predovšetkým zvýšenie návštevnosti a verí v skvalitnenie služieb a zvýšenia úrovne cestovného ruchu v regióne. Úpravou a revitalizáciou kúrie sa vytvára priestor na vystavenie kľúčových zbierkových predmetov, kultúrne vyžitie, relax a nové zážitky v podobe prednášok a aktivít pre rôzne vekové kategórie.

Kúria Ambrovec je pre verejnosť otvorená počas sezóny okrem pondelka – v čase od 9.00 do 17.00 hod.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa