Prekvapivý záujem: Kyjev je už treťou najvyužívanejšou leteckou destináciou z Bratislavy

16.05.2019 |   |    | 

Od začiatku januára do konca apríla vybavilo letisko v Bratislave spolu 541.884 cestujúcich, čo je o 7 % viac ako v rovnakom období vlani. Najväčší záujem je o lety do Londýna, Dublinu a Kyjeva.Kyjev sa zaradil k najvyužívanejším destináciám z Letiska M. R. Štefánika popri Londýne Dubline. Počas prvých troch mesiacov tohto roka sa z hľadiska počtu vybavených cestujúcich umiestnilo hlavné mesto Ukrajiny na treťom mieste.

Ako informovala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková, prispel k tomu fakt, že do Kyjeva možno využiť z Bratislavy a späť dve letecké linky. Do Kyjeva-Žuljany dopravcom Wizz Air a Kyjeva-Boryspiľu dopravcom Ryanair. Päticu najúspešnejších destinácií dopĺňajú letecké linky do Moskvy, Milána a z nich.

Od začiatku januára do konca apríla vybavilo letisko v Bratislave spolu 541.884 cestujúcich, čo je o 7 % viac ako v rovnakom období vlani. Uskutočnilo sa zároveň 7569 letov. "V apríli zaznamenalo letisko zároveň historický rekord – najvyšší počet vybavených cestujúcich v štvrtom mesiaci roka v celej histórii letiska, teda najviac aprílových cestujúcich za 68 rokov," priblížila Ševčíková. Spolu na prílete a odlete bolo podľa nej vybavených 156.234 pasažierov, o 2 % viac ako v apríli 2018 a o 1300 viac ako v rekordnom apríli v roku 2008.

Autor: © Zoznam/ako

Zdielať článok na Facebooku

Foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. (BTS)
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Piatok, 25. september. 2020. Meniny má Vladislav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa