Thajsko sa v lete opäť otvorí turistom: Dovolenka na Phukete aj bez karantény

11.04.2021 |   |    | 

Thajsko ruší od 1. júla povinný karanténny pobyt pre všetkých zaočkovaných turistov, ktorí prídu na obľúbený ostrov Phuket. Ide o zahájenie pilotného projektu. Po dlhšej pauze, kedy bol počet turistov v Thajsku značne obmedzený, na vás čaká nielen na Phukete, ale v celom Thajsku znovuzrodená príroda a mnoho ďalších prekvapení.Phuket bude v rámci projektu Phuket Sandbox prvá thajská provincia, kde bude toto leto pre zaočkovaných medzinárodných cestujúcich zrušená povinná karanténa po príchode. Cestujúci môžu po 7 dňoch pobytu na Phukete cestovať ľubovoľne do ďalších oblastí Thajska.

Táto správa od Centra pre správu ekonomickej situácie, ktorej predsedá thajský premiér, prichádza po schválení postupného otvárania Thajska, o ktorom rokovali 26.3.2021. Počas apríla budú zverejnené bližšie informácie a detaily. Medzitým sa prioritne obyvatelia thajského Phuketu očkujú, aby sa dosiahlo 70% zaočkovanosti, kým bude program v lete zahájený.

Ďalšou fázou znovu otvárania Thajska bude rozšírenie bezkaranténneho pobytu pre zaočkovaných cestujúcich na päť ďalších obľúbených thajských destinácií: Krabi, Phang Nga, Surat Thani (Ko Samui), Chon Buri (Pattaya) a Chiang Mai.

Už teraz pre zaočkovaných cestujúcich platí určité uvoľnenie podmienok vstupu. Od apríla 2021 platí pre cestujúcich očkovaných vakcínami, schválenými Svetovou zdravotnou organizáciou WHO alebo thajským ministerstvom zdravotníctva, skrátenie karanténneho pobytu zo 14 na 7 dní. Povinná karanténa je skrátená aj pre neočkovaných cestujúcich, a to zo 14 na 10 dní.

Toto uvoľnenie však platí len pre obyvateľov krajín, kde sa nevyskytuje nová mutácia vírusu SARS CoV-2. Slovenská republika momentálne nie je na zozname rizikových krajín. Povinnosť 14-dňovej karantény platí pre obyvateľov krajín Botswana, Kamerun, Kongo, Ghana, Keňa, Mozambik, Rwanda, JAR, Tanzánia, Zambia a Zimbabwe.

Ostatné podmienky zostávajú pre turistov cestujúcich do Thajska rovnaké. Cestujúci zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Ukrajiny môžu cestovať bez víz do dĺžky pobytu 45 dní. Musia vyplniť vstupný certifikát "COE" (Certificate of Entry), mať zdravotné poistenie s krytím nákladov na liečbu Covid-19 (v minimálnej sume krytia 100.000 USD), potvrdenie o zaistení karanténneho hotela (ASQ hotel) a negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín pred odletom . Po prílete do Thajska si cestujúci stiahne online aplikáciu "Thailand Plus". Cestujúcim sa odporúča si pred odchodom do Thajska overiť ešte raz všetky náležitosti na thajskom veľvyslanectve.

Čas na dovolenkový pobyt na v Thajsku nebol nikdy lepší, pretože ubytovanie a služby sú teraz ponúkané za bezkonkurenčne nízke ceny a pláže sú takmer prázdne,“ dodáva Andrej Maťko, riaditeľ CK Settour Slovakia, ktorý sa práve vrátil z 3-mesačného pobytu v Thajsku, z ktorých 2 týždne strávil na Phukete.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: Getty Images
Zdroj: TS

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Štvrtok, 6. máj. 2021. Meniny má Hermína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa