Namíbia

18.05.2018 |   |    | 

Doprava

Cestná: V Namíbii sa jazdí po ľavej strane vozovky. Povinné sú bezpečnostné pásy na všetkých sedadlách. Vzhľadom na veľké vzdialenosti je pri cestách autom potrebné mať dostatočné zásoby vody a pohonných hmôt. Pri cestách do púštnych a piesočnatých oblastí sa odporúča použiť vozidlá s pohonom všetkých 4 kolies. Inak je cestná infraštruktúra v Namíbii pomerne kvalitná a rozvinutá. Pri jazde v noci treba venovať zvýšenú pozornosť výskytu zvierat na ceste. Vyžadovaný je medzinárodný vodičský preukaz.

Železničná: V krajine je celkom rozvinutá železničná sieť, ktorá spája väčšie mestá, vlaky sú však pomalé.

Autobusová: Využiteľnejšia je medzimestská autobusová doprava. Ponuka autobusových liniek v Namíbii nie je veľmi široká. Kvalitnejšie autobusy prevádzkuje dopravca Intercape Mainliner, ktorý jazdí medzi Windhoekom a Swakopmundu, Walvis Bay, Grootfontein, Rundu, Katima Mulilo, Keetmanshoop a Oshikango. V krajine jazdia aj lokálne minibusy, ktoré nemajú pevné rozvrhy, ale odchádzajú keď sa naplnia, a spájajú väčšie mestá. Napríklad z čerpacej stanice Windhoek Rhino Park štartujú minibusy do desiatok destinácií.

Letecká: Väčšina medzinárodných leteckých spojení s Namíbiou je nasmerovaných cez Johannesburg alebo Kapské Mesto v Juhoafrickej republike, kde sa prestupuje na let South African Airways do Windhoeku. Spoločnosť South African Airways lieta denne z Windhoeku do Kapského Mesta a Johannesburgu. Johannesburg je tiež hlavným uzlom pre spojenia s inými africkými mestami. Hlavnou bránou do Namíbie je medzinárodné letisko Windhoek's Hosea Kutako, ktoré sa nachádza 42 km východne od hlavného mesta. Hlavným vnútroštátnym dopravcom krajiny je spoločnosť Air Namibia (www.airnamibia.com.na), ktorá lieta do iných destinácií južnej Afriky, a prevádzkuje aj diaľkové lety do Frankfurtu.
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa