Turistická trasa KAT Walk - dokonale zorganizovaný pochod nedotknutou alpskou prírodou

2018-07-08 12:00:00 |   |    | 

Vyrazte, aby ste objavili niečo nové. Nielen okolitú krajinu, ale aj tunajších ľudí. A možno dokonca trochu aj samého seba. Je tu Kitzbüheler Alpen Trail, skrátene KAT Walk – diaľkový turistický pochod krížom cez Kitzbühelské Alpy s nádhernými výhľadmi. 

Alpský variant je rozdelený na šesť etáp a vedie tichou nedotknutou časťou obľúbeného dovolenkového regiónu z Hopfgartenu cez Kelchsau, Windautal do Aschau a ďalej do Kitzbühelu a St. Johannu v Tirolsku až do cieľa v St. Ulrichu pri jazere Pillersee. 106 kilometrov a 6350 výškových metrov, ktoré prinášajú stále nové výhľady a panorámy, to je KAT Walk.

Prvá etapa alpského KAT Walku prechádza z Hopfgartenu až do odľahlého Kelchsau cez lesy a lúky popri prastarých sedliackych usadlostiach. To je presne ten vstup, ktorý návštevník potrebuje, aby sa zoznámil s prostredím a vnútorne sa naladil na tento pokoj. Bokom od všetkého ruchu sa tam turista cíti ako v inom svete. Po ceste hneď za Hopfgartenom prechádza popri viac ako 350 rokov starom sedliackom dvore Rehaberhof. Bratia Markus a Thomas tu odnedávna prevádzkujú modernú syráreň. Hovoria si „mliečni chlapci“ a vyrábajú výlučne camembert. K tomu rozprávajú príbehy, ktoré tlačia aj na obaly svojich výrobkov.

Počas KAT Walku človek vždy spozná  zaujímavých ľudí,“ hovorí Christina Jöchtl z firmy Kitzbüheler Alpen Marketing GmbH. Diaľkový pochod s nádhernými výhľadmi technicky nie je prehnane náročný a neobsahuje žiadne lezecké pasáže. Určitú kondíciu však turista mať musí. KAT Walk si získava nadšencov svojou pestrosťou, už na začiatku turistu odmení krásny výhľad na známe vrcholy ako Hohe Salve (1829 m), Kitzbüheler Horn (1996 m) a Wilden Kaiser (2344 m).

Aj druhá etapa do idylického údolia Windautal vedie k výnimočným ľuďom a ich príbehom. Ľuďom ako Seppovi Kahnovi, bačovi a literátovi zo salaša, ktorý si svoj život na salaši Lärchenbergalm zaznamenáva do denníka. Turista sa na KAT k nemu dostane po úzkych cestičkách a málo prešliapaných chodníkoch, ktoré vedú do oblastí mimo civilizácie a odmeňujú úchvatnými panorámami – na štíty pokryté ľadovcami v pohorí Hohe Tauern, na pohorie Rofangebirge a Großer Rettenstein.

Takých okamihov sa na trase KAT Walk ponúka hojne – tretia etapa v dĺžke 19 kilometrov do Aschau ponúka dostatok priestoru a času predýchať prostredie, v ktorom sa pohybujeme a vychutnať si pocit bezhraničnej slobody. „Na KAT Walku je mimoriadna tá jeho pestrosť,“ hovorí Christina Jöchtl, ktorá je zodpovedná za diaľkovú turistickú trasu cez Kitzbühelské Alpy. „K tomu sa pridáva pohodlie pri prenocovaní, dobré vyznačenie chodníkov, ale aj služby, pokiaľ ide o vybavenie mapami a objednávanie.“

KAT Walk bol otvorený pred piatimi rokmi, jeho alpský variant je takpovediac matkou všetkých turistických chodníkov. Medzičasom je už k dispozícii aj kompaktná verzia, ktorá má päť etáp a skoro stále umožňuje skratky v podobe využitia lanoviek na prepravu do cieľa etapy. Originál ostáva stále rovnaký – teda alpský variant KAT Walku. Takto síce možno označiť iba dve etapy zo všetkých, zato ponúkajú hojnosť výziev a dramatického rázu krajiny či ľudí, že by si to človek ani sám nedokázal lepšie vymyslieť.

Skôr pokojný začiatok sa najneskôr v štvrtej etape zmení, keď sa trasa vyberie z Hahnenkammu cez preslávený povestný pás do mondénneho Kitzbühelu. Piaty deň je jeden z najnáročnejších, pokiaľ ide o kondíciu, trasa vedie cez Kitzbüheler Horn do St. Johannu v Tirolsku (tu je možná skratka s využitím prepravy lanovkou), kým sa na ceste do veľkého finále v St. Ulrichu pri jazere Pillersee terén opäť trochu upokojí. „Kto prejde KAT Walk, príde do cieľa iný, ako keď vyštartoval,“ hovorí Christina Jöchtl. „Je to trasa, ktorá vedie cez alpskú prírodu – a k ľuďom.“ V tom najlepšom prípade aj k samému sebe.

 

 

Ubytovanie a ceny

Sedem prenocovaní s polpenziou v útulných hostincoch a hoteloch s troma a štyrmi hviezdičkami po ceste, transport batožiny od cieľa jednej etapy k ďalšej a obsiahly súbor máp stoja celkovo 539 eur za osobu v dvojposteľovej izbe.

Začiatočnícky a pohodový variant, ktoré majú každý po tri etapy, stoja 279, prípadne 329 eur za štyri prenocovania. Aj objednanie je najjednoduchšie, ako sa dá – zadať online dátum príchodu, vybrať si typ ubytovania a nechať si všetko ostatné zabezpečiť. Kto si objedná túru so sprievodcom (vo vybraných termínoch), zaplatí 739 eur.

Všetky informácie nájdete tu: www.kat-walk.at.

 

Registračná karta platí ako lístok na vlak a rýchlodráhu

Všetci dovolenkujúci v štyroch regiónoch Kitzbühelských Álp môžu s platnou ubytovacou registračnou kartou bezplatne využiť služby lokálnej dopravy. Platí ako lístok na vlaky (REX) a rýchlodráhy na trasách od Wörglu až po Hochfilzen.

 

 

Zdieľať článok na Facebooku


Foto: Vonier Peter - PV Werbung und Marketing
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Pondelok, 17. jún. 2024. Meniny má Adolf.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa