Ďalšie destinácie – exotická dovolenka

Tropické Fidži – 300 ostrovov exotickej zábavy

24.01.2018 | | Hodnotenie článku: 4.67

Fidži sa nachádza v Tichom oceáne a pozostáva z vyše tristo ostrovov. Len sto z nich je permanentne obývaných, aj ostatné však môžete navštevovať kvôli krásnej prírode alebo ak hľadáte trochu súkromia. Istá časť z nich bola ešte v 19. storočí osídlená len divochmi.

Viac článkov

Austrália: Výstup na ikonický vrch Uluru bude od roku 2019 zakázaný

Uluru, Austrália
07.11.2017

Výstupy na skalný útvar Uluru, ktorý je jednou z najznámejších atrakcií Austrálie, budú možné už len dva roky, a potom budú zakázané. Rozhodla o tom rada vlastníkov územia, na ktorom leží táto pieskovcová vyvýšenina, charakteristická sýto oranžovým až červeným sfarbením pri západe Slnka. viac »

To najkrajšie u protinožcov: 7 top prírodných atrakcií Nového Zélandu

Polostrov Coromandel, Nový Zéland
08.10.2017

Z hľadiska prírodných krás pokladajú cestovatelia Nový Zéland za jednu z najkrajších krajín na svete. Nenájdete tam síce exotické rastliny a tropické pralesy pripomínajúce rajskú záhradu, no môžete sa tešiť na pravú divokú prírodu, akú už nájdete iba na pár miestach na zemeguli. Tieto miesta sú toho dôkazom. viac »

Najväčší ľadoborec sveta pláva na Severný pól: Na palube môžete byť aj vy

Najväčší ľadoborec sveta pláva
12.07.2017

A máme ho! Kúsok od nás beží majestátny ľadový medveď. Je to krásne zviera. Vydali sme sa za ním poriadne ďaleko od domova, ale spoznať tento nádherný kút sveta za to stálo. Plávame k severnému pólu! viac »

Nový Zéland: Dva ostrovy, 13 národných parkov a ôsmy div sveta

Nový Zéland
02.05.2017

Nemáme to práve blízko, no aj tak by ste niekedy mali zažiť dovolenku na Novom Zélande. Ostrov u protinožcov ponúka prekrásnu prírodu, oceán, úžasnú históriu aj vynikajúcich hostiteľov. A to už stojí aj za dlhšiu cestu. viac »

Nová Kaledónia: Z drsnej trestaneckej kolónie sa stali ostrovy večnej jari

Nová Kaledónia: Z drsnej
17.10.2016

Keď v minulosti Francúz spáchal ťažký zločin, mohli ho poslať do Tichomoria na ostrovy plné paliem, šťavnatého exotického ovocia a slnkom zaliatych piesočných pláží. Takéto idylické to pre trestancov na izolovanom súostroví nebolo. Zato teraz prekrásne francúzske zámorské územie v Tichom oceáne poskytuje zázemie všetkým milovníkom pokoja. viac »

Antarktída: drsné i krásne ľadové kráľovstvo, ktoré neprestáva fascinovať

Antarktída: drsné i krásne
15.10.2016

Zažiť pobyt na najchladnejšom svetovom kontinente, a pritom mať skutočne luxusné zázemie, preplaviť sa cez významný Magalhaesov a Drakeov prieliv, i to môže byť báječná a zážitkami nabitá dovolenka. Vydajte sa na plavbu superloďou po okolí Antarktídy a vráťte sa domov so skutočne neobyčajnými spomienkami! viac »

Fotoreportáž: Skutočne luxusná dovolenka snov, ktorú si môže dovoliť len pár vyvolených

Antarktída - splnenie ľadového
30.09.2016

Doteraz mohlo Antarktídu spoznať naozaj len veľmi málo ľudí. Dnes sa však veci menia a okrem dobrodruhov a vedcov už najjužnejší kontinent víta aj prvých turistov. Tí sa v exkluzívnom hoteli White Desert rozhodne nemusia uskromniť. viac »

Zabudnuté raje Tichomoria: Prekrásne atoly, piesok lesknúci sa na slnku a neuveriteľne priateľskí ľudia

Zabudnuté raje Tichomoria
25.09.2016

Už na prvý pohľad úchvatné ostrovčeky s piesočnými plážami vstupujú do priezračnej vody oceánu. Nad hlavami veľmi jemne šumia listy paliem a slnko hreje, akoby vedelo, že i vďaka nemu ste tu. Vitajte v zabudnutých rajoch Tichomoria, kde môžete hodiť za hlavu všetky starosti a dosýta si odpočinúť. viac »

Cookove ostrovy: Raj, kde si každý nájde svoju súkromnú lagúnu

Na Cookovych ostrovoch si
26.08.2016

Cookove ostrovy objavili po prvýkrát niekedy okolo roku 1000 obyvatelia Tahít, ktorí hľadali novú oblasť pre život. Už od prvého momentu predstavovalo toto miesto hotový raj na zemi. Nájdete tu nádherné lagúny, biele piesočné pláže a upokojujúcu okolitú zeleň. Viac ako história u vás zaboduje práve príroda. Pripravte sa na to, že na Cookových ostrovoch zažijete jednu z najkrajších dovoleniek vášho života. viac »

Bora Bora – dokonalá perla Polynézie

Bora Bora
Ľubica Korgová
09.08.2016

Máte už dosť klasických dovolenkových destinácií a chcete vyskúšať niečo nové? Potom je pre vás ako stvorený ostrov Bora Bora. Cesta naň je síce trochu náročnejšia, no nepochybne stojí za to. Na túto dovolenku len tak nezabudnete! viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. február. 2018. Meniny má Etela.

Ponuka zájazdov

Foto dňa