Letecké Oscary rozdané: Najlepšie letisko sveta je v Dauhe, v Európe vyhráva Paríž

2024-04-21 12:00:00 |   |    | 

Medzinárodné letisko Hamad (HIA) v katarskej metropole Dauha získalo najvyššie hodnotenie v rebríčku World Airport Awards. TASR informuje podľa webu Skytrax. 

"Tento rok HIA oslavuje desiaty rok prevádzky a sme naozaj poctení, že nás cestujúci už po tretíkrát zvolili za najlepšie letisko na svete. Náš tím sa zaviazal poskytovať cestujúcim vynikajúce služby vrátane krytej tropickej záhrady Orchard a tešíme sa na to, že budeme pre nich vytvárať nezabudnuteľné a výnimočné cesty," povedal generálny riaditeľ Qatar Airways Group Badr Al Meer.

Druhé miesto v celosvetovom hodnotení si vyslúžilo singapurské letisko Changi (najlepšie letisko za rok 2023) pred tretím letiskom Incheon v Soule, štvrtým Haneda a piatym Narita, ktoré obe obsluhujú japonské Tokio.

Prvú desiatku v roku 2024 dopĺňajú parížske letisko Charlesa de Gaulla, letiská v Dubaji, Mníchove, Zürichu a Istanbule. Viedenské letisko skončilo na 13. priečke.

Ocenenia pre najlepšie letiská podľa celosvetového prieskumu spokojnosti cestujúcich udeľuje od roku 1999 poradenská spoločnosť Skytrax z Londýna. Pre rok 2024 ich vyhlásila na výstave Passenger Terminal EXPO vo Frankfurte nad Mohanom.

Prieskum pre rok 2024 trval od augusta 2023 do marca 2024 a cestujúci hodnotili viacero kategórií letiskového priemyslu ako sú bezpečnosť, kvalita a rýchlosť registrácie, preprava batožiny, možnosti transferov, nákupy, úroveň stravovania alebo čistota. World Airport Awards sú považované za meradlo kvality pre svetový letiskový priemysel, pričom hodnotia služby na viac ako 570 letiskách.

 

Dvadsať najlepších letísk sveta za rok 2024

1. Doha Hamad Airport

2 Singapore Changi Airport

3. Seoul Incheon Airport

4. Tokyo Haneda Airport

5. Tokyo Narita Airport

6. Paris Charles de Gaulle Airport

7. Dubai Airport

8. Munich Airport

9. Zurich Airport

10. Istanbul Airport

11. Hong Kong Airport

12. Rome Fiumicino Airport

13. Vienna Airport

14. Helsinki-Vantaa

15. Madrid-Barajas

16. Centrair Nagoya Airport

17. Vancouver Airport

18. Kansai Airport

19. Melbourne Airport

20. Copenhagen Airport

 

Bratislavské letisko patrí k desiatke najlepších letísk vo východnej Európe

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa v ankete najlepších letísk sveta - Skytrax v kategórií letísk východnej Európy umiestnilo na 10. mieste.

"Veľmi si cením, že Letisko M. R. Štefánika vďaka hodnoteniu cestujúcich získalo ocenenie v rámci najprestížnejšej ankety letísk sveta. Teším sa, že naše služby boli hodnotené pozitívne a zároveň je to pre nás motivácia na neustále zlepšovanie a rozširovanie našich služieb a komfortu pre zákazníkov," uviedol generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Novota.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Pondelok, 27. máj. 2024. Meniny má Iveta.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa