Začína sa letecká dovolenková sezóna, z Bratislavy pribudnú tri nové pravidelné linky

2018-06-01 16:00:00 |   |    | 

Letisko M. R. Štefánika očakáva podľa počtu naplánovaných dovolenkových charterových letov najlepšiu dovolenkovú sezónu v celej svojej histórii! Historicky rekordnú letnú sezónu zaznamenalo už vlani, počet nahlásených charterových letov však tento rok ešte stúpol o 37 % na vyše 2 500 letov. Od júna sa začína hlavná letecká dovolenková sezóna. Len v júni pritom pribudnú z Bratislavy 3 úplne nové pravidelné letecké linky. 

Už v piatok 1. júna poletia cestujúci z Bratislavy prvýkrát novou pravidelnou linkou spoločnosti Ryanair do Eindhovenu v Holandsku. Od 13. júna pribudne nová sezónna pravidelná linka do Katánie na Sicílii (Smartwings) a od 28. júna bude spustená nová pravidelná linka do Dalamanu v Turecku (Ryanair),“ vymenoval nové pravidelné linky predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

V júni otvorí z Bratislavy 12 sezónnych pravidelných liniek aj letecká spoločnosť Smartwings, a to na ostrovy Rodos, Kréta, Zakyntos, Cyprus, Malta, Korfu, Malorka, do talianskych letovísk Olbia, Katania, Lamezia Terme, pribudnú aj linky do Burgasu či Malagy. Smartwings prevádzkuje sezónne pravidelné linky každoročne v letnom období od júna do októbra a je možné zakúpiť si na ne i samostatnú letenku na webovej stránke Smartwings.com

Najviac nepravidelných dovolenkových charterových letov je naplánovaných z Bratislavy do Antalye v Turecku a späť, a to až 903. Nasleduje Hurghada v Egypte, Monastir v Tunisku, Burgas v Bulharsku, egyptské letovisko Marsa Alam, grécky Solún, Podgorica v Čiernej Hore či Heraklion na Kréte,“ doplnil Jozef Pojedinec.

 

Prehľad nepravidelných dovolenkových charterových destinácií

 

Zdieľať článok na Facebooku

Foto: TASR
Zdroj: ts

Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Štvrtok, 18. júl. 2024. Meniny má Kamila.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa