V Bratislave začína Mirror Hospitality Expo: Predstaví najlepších barmanov, kuchárov i vinárov

19.05.2023 |   |    | 

Hlavné mesto bude od 19. do 23. mája hostiť jedinečné gastronomické podujatie Mirror Hospitality Expo. V centre Bratislavy, ale aj v širšom okolí zažijú hostia prácu tých najlepších barmanov sveta či michelinských kuchárov. Okrem svojho umenia odovzdajú ich skúsenosti na prednáškach a masterclassoch a príležitosť dostanú aj študenti stredných škôl. Bratislava sa tak zapíše na mapu obľúbených miest, ktorá k nám môže prilákať nových zahraničných turistov. 

Chceme prezentovať Bratislavu a samozrejme aj celé Slovensko ako úžasnú gastronomickú destináciu a chceme ukázať všetko, v čom sme dobrí a v čom dokážeme robiť svetovú prácu. A že máme čo ponúknuť, nám ukážu a dokážu aj Slováci, ktorí pracujú po celom svete a ktorí k nám prídu práve na náš event,“ hovorí Peter Marcina, ktorý zastupuje organizátorov podujatia.

 

Nielen Slováci, ktorí sú špičkou vo svete

Bude medzi nimi napríklad Martin Siska, ktorý odišiel do Londýna, kde objavil svoju vášeň pre barmanstvo a tvorbu inovatívnych koktailov. K nemu sa pridá Marián Beke, ktorý sa pred 20 rokmi taktiež presťahoval do Londýna, kde sa inšpiroval tamojšou koktailovou kultúrou a životným štýlom. Do Bratislavy zavíta aj Maroš Dzurus, ktorý svojou poctivou prácou pomohol dostať sa Himkok baru z Osla do rebríčka The World`s 50 Best Bars.

Z Austrálie príde Martin Hudák, ktorý začínal doma, no aktuálne pôsobí v Sydney, kde vďaka konceptu Maybe Sammy dostal ocenenie Best New International Cocktail Bar 2019 a tiež najlepší austrálsky bar. Nebude chýbať ani Adrián Michalčík, ktorý svoju kariéru začal ako profesionálny hokejista, no neskôr našiel svoju skutočnú vášeň – barmanstvo a dnes svoje umenie dokazuje hosťom v Osle. Rodák z Popradu, Boris Ivan, pôsobil na Slovensku, v Londýne, či v Prahe, kde sa naučil umeniu japonskej mixológie. Počas svojej kariéry pracoval pre celebrity vrátane Jay Z a Robbieho Williemsa.

Kulinárske umenie predvedie svetoznámy kuchár, majiteľ svetoznámej reštaurácie a televízna osobnosť Marco Pierre White, ktorý sa vo veku len 33 rokov stal prvým britským šéfkuchárom s troma hviezdami Michelin. Vyškolil napríklad aj Gordona Ramsayho, ktorého poznajú aj slovenskí diváci. Svoje umenie predvedie priamo v Radisson Blu Carlton na kuchárskej šou.

 

Nová gastronomická mapa Bratislavy

Počas Mirror Hospitality Expo v Radisson Blu Carlton hotel v srdci Starého Mesta dostanú hostia množstvo zaujímavostí. Do projektu sa zapojilo pätnásť rôznych barov, reštaurácií či vinárstiev a hostia si vychutnajú podujatie nielen z barmanského segmentu. Organizátori sa zamerali na spoluprácu medzi jednotlivými zariadeniami, ktoré sa nachádzajú v hlavnom meste, či v jeho okolí.

Aby hostia vedeli, kde zaujímajú ponuku nájdu, môžu využiť novú gastronomickú mapu Bratislavy. Nájdu v nej všetky zapojené prevádzky, ako aj zoznam všetkých sprievodných podujatí Mirror Hospitality Expo 2023. Medzi nimi budú špičkové bary, akými sú Michalská Cocktail Room, Antique American Bar, Old Fashioned Bar, Sky Bar a Mirror Bar v hoteli Radisson Blu Carlton.

Svoje dvere otvoria špičkové bratislavské reštaurácie UFO, Irin Restaurant a mnohé ďalšie. Na Devíne sa do podujatia zapoja vinárstva Zlatý Roh a zážitková reštaurácia Eck. V Pezinku zas Zámok Šimák s výborným vinárstvom a gastronómiou. V každej zo spriatelených prevádzok si návštevník môže vychutnať špeciálne menu venované Mirror Hospitality Expo 2023.

Aby však nešlo len o jednorazovú aktivitu, už teraz barmani a zástupcovia prevádzok rozmýšľajú, ako túto mapu v blízkej budúcnosti premeniť na jednoduchú aplikáciu. Každý návštevník, ale aj obyvateľ mesta by si ju tak mohol stiahnuť a vždy dostať aktuálne informácie o gastronomických podujatiach, či ponuke tých najlepších reštaurácií a barov.

 

Bohatý program pre partnerov a návštevníkov

Okrem spoznávania barmanského sveta pripravili organizátori aj sériu vzdelávacích prednášok a masterclassov, ktoré odprezentujú špeciálni hostia. Ich cieľom bude vzbudiť záujem o nové zážitky a umožniť získať najnovšie a najlepšie poznatky z tohto odvetvia. Prezentujúci zapoja hostí do deja, ponúknu im degustácie a vytvoria pre nich interaktívne zážitky. Súčasťou podujatia sú taktiež súťaže a prezentácie, ktoré budú hostia sledovať vďaka neuveriteľnej zostave barmanov z celého sveta. Tí, ktorí milujú gastronomický a barmanský svet, budú môcť na vlastnej koži zažiť to, na čo sa doteraz len mohli pozerať. Naučia sa tak niečo nové a svoje skúsenosti môžu šíriť ďalej vo svojom okolí.

Nemožno zabudnúť ani na stredné hotelové školy, ktorých študenti dostanú vstup na podujatie zdarma. V piatok 19. mája dostane 10 najlepších študentov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Rakúska súťažiť pred profesionálmi na historicky prvej medzinárodnej barmanskej súťaži u nás. „Aj takouto formou chceme zvýšiť záujem a atraktivitu práce v sektore, ktoré dnes trpí nedostatkom kvalitných ľudí,“ hovorí Peter Marcina.

 

Nezabudnite na vstupenky, získate viac

Vstup na Mirror Hospitality Expo 2023 je rozdelený na dve časti. V priestore pred hotelom Radisson Blu Carlton na Hviezdoslavovom námestí využijú návštevníci ponuku gastro prevádzok zdarma. Hostia môžu rovnako navštíviť spolupracujúce prevádzky po celom meste.

Druhá časť podujatia je určená pre majiteľov vstupeniek, ktorí dostanú jedinečnú možnosť zúčastniť sa vybraných podujatí. Ich zoznam nájdu na webe podujatia. Vzhľadom k tomu, že prednášky, masterclassy, či talkshow sa budú konať v uzavretých priestoroch s obmedzenou kapacitou, odporúčame zapísať sa cez web na podujatia, o ktoré máte záujem,“ odporúča Peter Marcina. Majitelia vstupeniek budú mať taktiež možnosť ochutnať za zvýhodnených cenových podmienok menu, ktoré pre nich pripravili spolupracujúce podniky v Bratislave a v okolí.

Ako organizátori chceme podujatím Mirror Hospitality Expo pozdvihnúť úroveň slovenskej gastronómie, kultúry a pripraviť pre návštevníkov a turistov vzrušujúce gastronomické zážitky. Vzniká tak neopakovateľná možnosť spojiť naše sily a pripraviť spolu niečo jedinečné,“ uzatvára Peter Marcina. Viac informácií o programe, možnosti zakúpiť si vstupenky a jednotlivých hosťoch nájdu záujemcovia na www.mirrorhospitalityexpo.com.

 

Zdielať článok na Facebooku
Zdroj: ts

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Gurman.sk

Streda, 7. jún. 2023. Meniny má Róbert.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa