Top výletná lokalita na skok od Bratislavy: Objavte opäť krásy zámku Schloss Hof

2021-06-11 12:00:00 |   |    | 

Hľadáte miesto, kde by ste sa odpútali od monotónnosti všedných dní a zažili niečo výnimočné? Neďaleko slovensko-rakúskej hranice sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, ktorý ponúka mimoriadne zážitky. 

Fascinujúce putovanie časom

Imperiálna nádhera a vidiecka idyla v zámockom areáli Schloss Hof vytvárajú harmonický celok. Vydajte sa na cestu do čias dávno minulých a objavte čaro marchfeldskej letnej rezidencie Márie Terézie. Neopakovateľnú historickú atmosféru obohacuje mimoriadna výstava s titulom „Princ Rudolf – syn cisárovnej Sisi".

Barokový zámok Schloss Hof ponúka v rámci výstavy necenzurovaný pohľad na doteraz menej známe stránky princa Rudolfa, jediného syna cisárovej Alžbety, s ktorou si boli bytostne aj povahovo podobní. Pútavé exponáty vám poodhalia súkromie korunného princa – od významných zážitkov z detstva až po jeho politické názory, vzťah k ženám a lásku k cestovaniu, prírode i lovu.

 

Oddych po cisársky

Zámocká záhrada je skutočným majstrovským dielom zručných záhradníkov, pričom pri výbere rastlín sa kladie veľký dôraz na historickú správnosť. Umelecky tvarované záhony s pestrou sezónnou výsadbou, bohatá skulpturálna výzdoba – od antických bohov až po bájne bytosti, a impozantné fontány spríjemňujú chvíle plné relaxu na miestach, kde kedysi oddychoval aj Eugen Savojský a Mária Terézia. Doprajte si romantickú prechádzku či piknik v tôni gaštanov a vychutnajte si podmanivé čaro barokovej záhradnej nádhery.

 

“AQUAPHONIX” – vodná show 2021

Zámok princa Eugena ponúka aj autentické zážitky z podujatí. 12., 13., 14. a 15. augusta, ako aj 19., 20., 21. a 22. augusta 2021  vás očarí “AQUAPHONIX” – vodná show 2021, ktorá sa bude konať v barokovej záhrade zámku Schloss Hof. Spektakulárna show, až 30 m vysoké vodné fontány a skvelá hudba rozmanitých žánrov sa postarajú o magické momenty.

Vizuálne a akustické predstavenia obohatí pútavá ohňová, svetelná a bubnová show. Tom Neuwirth alias Conchita Wurst bude hosťovať počas ôsmich nezabudnuteľných večerov v záhradách zámku Schloss Hof a jeho charizmatický hlas sa vám dostane pod kožu. Vstupenky sú dostupné už od 44,- € na internetovej stránke www.schlosshof.at/sk.

 

„Cisárovná Sisi – žena a panovníčka“

Len 3 km od zámku Schloss Hof vás uchváti ďalší klenot Moravského poľa – zámok Niederweiden. Rozlohou je síce menší, ale nemenej fascinujúci. Až do 26. októbra 2021 je tento zámok s francúzskym šarmom miestom unikátnej výstavy venovanej cisárovnej Sisi. V rámci viacerých tematických okruhov sú predstavené skvosty zo zbierky cisárovnej Alžbety, z ktorých väčšina bola osobným vlastníctvom samotnej cisárovnej.

V majestátnych priestoroch zámku vás očarí cca. 400 objektov, od šperkov, oblečenia a topánok až po maľby, litografie a skulptúry. Zbavené klišé a mýtov rozprávajú doposiaľ nevystavované exponáty príbeh výnimočnej ženy, panovníčky, ktorá sa navždy zapísala do dejín.

Mimoriadna výstava je tento rok doplnená o pútavý námet „Sisi ako mediálna hviezda“, ktorý návštevníkom približuje mediálne spracovanie historickej osobnosti „cisárovnej Alžbety“ vo filme a na javisku. Za zmienku stoja predovšetkým obľúbené filmy Ernsta Marischku z 50. rokov, v ktorých sa v hlavných úlohách prestavili Romy Schneider ako cisárovná Alžbeta a Karlheinz Böhm ako cisár František Jozef. Stredobodom pozornosti nepochybne budú tiež pôvabné kostýmy úspešného muzikálu „Elisabeth“.

 

Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko

Len približne 30 minút jazdy autom od Bratislavy na vás čaká top lokalita, ktorá zaujme bohatou históriou, majestátnou architektúrou, prírodnými prvkami i atraktívnou ponukou aktivít.

Tip: Schönbrunn Group Pass: 1 vstupenka pre všetky atrakcie spoločnosti Schönbrunn Group. S touto vstupenkou máte možnosť v období jedného roka jednorazovo navštíviť každú z pamiatok Schönbrunn Group.

Otváracie hodiny: Aktuálne otváracie hodiny nájdete na tomto linku.

Venujte, prosím, pozornosť aktuálnym opatreniam.

Vstupenka do zámku Schloss Hof vrátane zámku Niederweiden: dospelí 18,- € / deti (6–18 rokov) 10,- € / rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 46,- €. Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com.

 

Viac tipov na návštevu Rakúska nájdete na stránke austria.info/sk.

 

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Pondelok, 15. júl. 2024. Meniny má Henrich.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa