Historické budovy, stavby a pamiatky

Záhrady Tivoli pri vile d`Este sú plné vzrušujúcich prekvapení

06.03.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Po celom Taliansku nájdete mnoho víl s nádhernou architektúrou a ešte krajšími záhradami. Domáca šľachta mala nielen znamenitý vkus na umenie, ale aj šťastie na talentovaných umelcov, ktorí im pomáhali posunúť ich predstavy na ešte vyššiu úroveň. Jedným z najkrajších kúskov tohto druhu je vila d`Este s jej očarujúcou záhradou.

Viac článkov

Obrovská strata: Nádherný kláštor z legendárneho Mena ruže zničil oheň

Sacra di San Michele,
25.01.2018

Kláštor Sacra di San Michele je symbolom talianskeho regiónu Piemont. Mnohým je však známy najmä ako predloha slávneho románu a jeho filmového spracovania Meno ruže. Včera túto nádhernú stredovekú pamiatku zasiahol požiar. viac »

Opátstvo San Galgano: Romantické ruiny s mečom v skale

San Galgano, Talianskoa
17.01.2018

Toskánsko má ešte stále veľa tromfov v rukáve, ktorými dokáže milo prekvapiť aj skúsených cestovateľov. Jedným z nich je opátstvo San Galgano, ktoré sa nachádza v provincii Siena. V súčasnosti sa z nádhernej budovy podarilo uchovať len zrúcaninu, ktorú si zamilované páry často vyberajú ako miest, kde si navždy sľúbia vernosť. viac »

Farebný klenot Portugalska: Navštívili sme slávnu Sintru

Farebný klenot Portugalska: Navštívili
04.01.2018

Pri plánovaní dovolenky v Portugalsku sa väčšina turistov zameriava na Lisabon a Porto. Vynechať by ste však nemali ani menšie mestečká, najmä ak je prístup k nim naozaj jednoduchý. To platí aj v prípade nádherných palácoch Pena alebo Quinta de Regaleira, ktoré sa nachádzajú neďaleko Lisabonu. Ich návštevu ani na chvíľku neoľutujete, mesto Sintra totiž predčí vaše očakávania. viac »

Malebné mestečká v náručí prírody: Navštívili sme nemeckú Frankoniu

Rothenburg ob der Tauber,
13.11.2017

Frankonia je malý región, ktorý je súčasťou Bavorska. Stále si udržiava svoju špecifickú kultúru a obyčaje, ktoré sú trošku odlišné od zvyšku tohto kraja. Domáci nás hneď upozorňujú na prešľapy, ktorých by sme sa mohli dopustiť v týchto končinách. Ak by ste si v reštaurácii vypýtali bavorské pivo alebo klobásky, slušne by vám ukázali smer, kam sa máte vrátiť. Teraz ste vo Frankonii, máte jesť norimberské klobásky, ochutnať tunajšie červené alebo údené pivo a nezabudnite ani na pohár vína z tunajších viníc. viac »

Yorská katedrála: Štyrikrát vyhorela, aj tak je najkrajším kostolom v Anglicku

Yorská katedrála, Anglicko
05.11.2017

Angličania pokladajú katedrálu v Yorku za najkrajšiu v krajine. Vraj keby ste nevideli žiaden ďalší svätostánok v Anglicku, jej návštevu nikdy neoľutujete. Je najväčším gotickým kostolom na severe Európy a druhým najvýznamnejším v krajine a mnohí ho tiež považujú za vôbec najkrajšiu gotickú sakrálnu stavbu na svete. viac »

Malebné talianske Assisi: Mestečko svätého Františka a Kláry

Assisi, Taliansko
31.10.2017

Rodisko sv. Františka ročne privíta tisíce pútnikov, rozhodne však má čo ponúknuť aj neveriacim. Každý tu zakúsi neopakovateľnú atmosféru, nasiaknuté stáročiami duchovného života. Stačí sa len túlať malebnými starobylými uličkami a vstúpiť do kostolov, ktoré ukrývajú hotové poklady. viac »

Tajomný palác pri Lisabone: Quinta de Regaleira vraj ukrýva symboly slobodomurárstva

Quinta de Regaleira, Portugalsko
30.10.2017

Portugalsko sa v súčasnosti stáva čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou. Obľube turistov sa teší nielen počas najväčších horúčav, ale aj mimo hlavnej sezóny. Kúpanie si tu už zrejme nevychutnáte, krásne pobrežie, rušné mestá a zaujímavé pamiatky však stoja za návštevu aj teraz. K tým najoriginálnejším rozhodne patrí Quinta de Regaleira neďaleko Lisabonu. viac »

Zámok Miramare: Prekliata krása na brehu Jadranského mora

Zámok Miramare, Terst, Taliansko
10.10.2017

Na brehoch Jadranského mora nájdete množstvo zaujímavých pamiatok. Ak by ste však mali vybrať tú najvýnimočnejšiu, určite by k nim patril aj zámok Miramare. Svojim významom síce nepatrí medzi najznámejšie stavby v Taliansku, ale všetko dokáže vykompenzovať unikátnou polohou. Spojenie eklektickej stavby, výhľadu na šíre more a prírody v okolí Terstu bolo tou správnou voľbou pre sídlo vtedajšej šľachty. viac »

Santiago de Compostela: Veľká výzva nielen pre veriacich

Santiago de Compostela, Španielsko
15.09.2017

Španielske mesto Santiago de Compostela má významnú pozíciu najmä medzi cirkevnými turistickými pamiatkami. Práve tam vedie najznámejšia európska púť, ktorá je veľkou výzvou nielen pre kresťanov. Pridať sa môžu i neveriaci, ktorí počas dlhých dní kráčania prehodnotia svoj život a nájdu v ňom to, čo je pre nich najdôležitejšie. Na konci putovania ich čaká nádherné miesto, ktoré sa im odmení nielen silnou duchovnou atmosférou, ale tiež množstvom zaujímavých turistických atrakcií. viac »

Najoriginálnejší nemecký hrad je domovom filmárov a jedinečnej výstavy

Najoriginálnejší nemecký hrad je
17.08.2017

Konkurencia medzi nemeckými hradmi a zámkami je veľmi veľká. Pokiaľ nie sú spájané s výnimočným miestom, známym panovníkom alebo dôležitou udalosťou, dostávajú sa do povedomia ľudí podstatne ťažšie. Hrad Querfurt, približne hodinu cesty od Lipska, sa to podarilo. Návštevníkom ponúka nielen návštevu zaujímavej historickej pamiatky, ale zároveň netradičný pohľad do zákulisia filmového natáčania. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 24. marec. 2018. Meniny má Gabriel.

Ponuka zájazdov

Foto dňa