Historické budovy, stavby a pamiatky

Cesta za kultúrou: Spoznajte najkrajšie kostoly Španielska

27.05.2017 |

Španieli patria k národom so silným vzťahom k viere. Dokazuje to aj veľké množstvo nádherných kostolov,z ktorých mnohé patria k najväčším skvostom architektúry. Aj preto na návštevu každoročne lákajú tisíce turistov. Toto sú tie najkrajšie.

viac

Dovolenka v tureckej Antalyi: 7 tipov na zaujímavé výlety v okolí

Kaleici, Antalya,Turecko
25.05.2017

Turecko dlhodobo patrí spolu s Gréckom a Chorvátskom k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám Slovákov. Veľkej popularite sa teší aj Antalya s nádherným morom a viacerými zaujímavosťami, ktoré vyplnia váš voľný čas. Ak vás slnenie omrzí, môžete sa vybrať na zaujímavý výlet do okolia. viac »

Oddychujte ako králi: Najkrajšie hotely vznikli v zámkoch a hradoch

Najkrajšie hotely vznikli v
17.05.2017

Pri návštevách hradov a zámkov ste sa už určite zamysleli nad tým, ako sa panstvu kedysi žilo v takýchto honosných priestoroch. Teraz to môžete spoznať na vlastnej koži. V Európe existuje množstvo hotelov, ktoré zariadili práve v bývalých historických sídlach. Toto sú tie najkrajšie z nich. viac »

Nidaroský dóm je plný prekvapení: Prečo láka pútnikov aj metalistov?

Trondheimská katedrála ukrýva nórske
04.05.2017

Katedrála v meste Trondheim si drží niekoľko prvenstiev. Najcennejším z nich je post najsevernejšie položenej stredovekej katedrály na svete. V Nórsku je to zároveň najstarší a najväčší gotický chrám. Niet divu, že práve v ňom sú uložené aj korunovačné klenoty. viac »

Skara Brae: Sídlo staršie ako Stonehenge aj pyramídy

Skara Brae – neolitické
03.04.2017

Veľká Británia je z historického hľadiska plná zaujímavých miest, ktoré neraz potrápia svojim významom aj skúsených archeológov. Za všetky stačí spomenúť Stonehenge, o ktorého úlohe sa polemizuje dodnes. Práve tento kamenný kruh sa mylne pokladá za najstaršiu pamiatku na ostrovoch. V skutočnosti ju však predstihol škótsky Skara Brae, ktorý je podľa odhadov ešte o 80 rokov starší. viac »

Veža, zámok a mestská brána v jednom: Spoznajte dominantu Bruselu

Jediná zachovaná mestská brána
01.03.2017

Zubu času a modernizácii Bruselu odolala len jediná stredoveká mestská brána – Porte de Hal. Opevnená budova mala počas svojej existencie mnohoraké využitie. Kedysi bola len jedným z mnohých bodov hradieb, dnes je obkolesená modernými budovami a človek sa k nej dostane metrom. viac »

Aj Švajčiarsko je krajinou zámkov: Navštívte najkrajšie z nich

Hrad v Sione
16.01.2017

Za hlavnú krajinu zámkov a hradov sa obvykle považuje Francúzsko, pretože sa ich práve tu podarilo najviac zachovať vo výbornom stave. Zaostávať určite nebude ani Slovensko s perlami ako Bojnice, Červený Kameň alebo Spiš. O slovo sa však už milovníkov histórie hlási aj Švajčiarsko. Krajina panenskej prírody ukrýva niekoľko krásnych hradov a zámkov, ktoré síce nie sú natoľko známe, no o to čarovnejšie. viac »

Vianočný darček z Talianska: V Pompejách zrekonštruovali vzácnu stavbu

V Pompejách zrekonštruovali vzácnu
28.12.2016

Deň pred Vianocami sprístupnili v talianskych Pompejách po rekonštrukcii známy dom Vettiovcov. Ten sa preslávil najmä nádhernou výzdobou. viac »

Írsky hrad Blarney: Tajomstvá, mágia a čarodejnice

Írsky hrad Blarney
29.11.2016

Hrad Blarney sa nachádza na juhu Írska. Medzi ostatnými pamiatkami vyniká vďaka legendám, ktoré sa s ním spájajú. Podľa nich by mal ukrývať niekoľko tajných chodieb, má v sebe zakomponovaný magický kameň a v minulosti tam údajne žila čarodejnica. viac »

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri
12.10.2016

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 27. máj. 2017. Meniny má Iveta.

Ponuka zájazdov

Foto dňa