Historické budovy, stavby a pamiatky

Pula – krásny kúsok Chorvátska s talianskym nádychom

10.08.2016 | | Hodnotenie článku: 4.71

Istria je najväčším polostrovom v Jadranskom mori. I keď administratívne patrí k Chorvátsku, prináša so sebou skôr typickú vôňuTalianska. Môžete sa tešiť na antické pamiatky, skvelú prímorskú gastronómiu a za ničím nezaostáva ani okolitá príroda. Jedným z obľúbených turistických centier je mesto Pula. Odtiaľ máte výbornú možnosť aj na výlety po celom regióne a spoznávanie okolitých miest a dediniek.

viac

Priama linka z Bratislavy: Ako preskúmať Korfu na vlastnú päsť

Korfu na vlastnú päsť
28.07.2016

Grécke ostrovy nikdy neomrzia. Aj keď ste už na Korfu boli niekedy v minulosti, vráťte sa tam teraz znova a na vlastnú päsť. Vďaka priamemu leteckému spojeniu z Bratislavy si môžete sami naplánovať perfektný výlet a s prenajatým autom postupne preskúmate celý ostrov. Nebudete odkázaní na hotelový rezort a spokojne si užijete slobodu cestovateľov. Kľudne aj mimo letnej sezóny. viac »

Manuál pre Francúzsko letecky: 10 dní v krajine galského kohúta

Francúzska Riviéra
22.07.2016

Zo Slovenska sú momentálne priame lety len do Paríža. Potom je na vás, ako si zvolíte trasu vášho výletu. Môžete si urobiť okružnú jazdu, aby ste potom znova skončili v hlavnom meste Francúzska. Alebo prejdite až dole na juh do Nice, odkiaľ sú priame lety do Viedne alebo Budapešti. Ďalšou z možností je absolvovať cestu s prestupom v Londýne alebo Dubline, kam sa lieta z niekoľkých menších francúzskych letísk. I keď trochu nadletíte, cenovo vás to nevyjde draho, pretože sa tam lieta často a letenky nie sú drahé. viac »

Rimini – skvelá destinácia pre zvedavých dovolenkárov

Rimini – skvelá destinácia
18.07.2016

Slovenské more nie je len v Chorvátsku, ako sa to s obľubou prezentuje. Stačí sa pozrieť, koľko dovolenkárov sa pravidelne vyberá do Talianska. Keď sa v Grade, Lignane alebo Bibione prejdete po pláži, iste natrafíte na niekoľko skupiniek komunikujúcich v našej rodnej reči. Rimini má svoju výhodu navyše v tom, že sa okolo neho nachádza veľa zaujímavých miest a atrakcií. Obavy, že by ste sa nudili uzavretí v dovolenkovom rezorte, sú naozaj úplne zbytočné. viac »

FOTO Zámok princeznej Diany: Víkend v luxuse vás nemusí stáť ani cent

FOTO Zámok princeznej Diany:
29.06.2016

Zámok, kde až do svadby žila obľúbená princezná Diana, je každoročne cieľom množstva návštevníkov.Tí mohli doteraz Althorp House obdivovať len počas krátkej prehliadky, dnes v ňom však už môžu stráviť celý víkend. Hoci sa ceny za prenájom šplhajú do astronomických výšok, vás to nemusí to stáť ani cent! viac »

Dokonalé spojenie oddychu aj spoznávania: Grécke ostrovy a ich najkrajšie pamiatky

Dokonalé spojenie oddychu aj
23.06.2016

Pri dovolenke v Grécku to majú cestovatelia väčšinou jasné. Ak chcú vidieť pamiatky, poberú sa do Atén a zakúpia si radšej nejaký poznávací zájazd po vnútrozemí. Keď chcú skôr oddychovať a vychutnať si príjemné pláže a krásnu prírodu, zakúpia si pobyt v niektorom z ostrovných rezortov. Ani tam však neprichádzate o veľkú kus histórie a kultúry a na každom z nich nájdete niečo zaujímavé, čo stojí za navštívenie a odpútanie sa od plážového lehátka. viac »

Isola, ostrov, ktorý bol skrýšou talianskeho panstva

Isola, ostrov, ktorý bol
20.06.2016

Na hraniciach medzi Talianskom a Švajčiarskom sa nachádza jazero Maggiore. Ide o druhé najväčšie jazero v Taliansku, ktoré sa rozprestiera priamo v Alpách. Okrem nádhernej prírody ponúka aj jednu zaujímavosť. Na malom ostrove Isola Bella vzniklo unikátne miesto pre šľachtu, ktorá tam hľadala útočisko pred rušným životom. Každé ráno si vychutnávali pokoj a výhľad na okolie, ktoré je teraz k dispozícii aj vám. viac »

Cyprus – ostrov kontrastov a raj korytnačiek

Cyprus – ostrov kontrastov
26.05.2016

Ostrov Cyprus sa nachádza v Stredozemnom mori v blízkosti Turecka. Rozdelený je na dve časti, no republiku vytvorenú na severnom území uznávajú len tureckí čelní predstavitelia. Ak máte radi atmosféru gréckych ostrovov, budete sa skvele cítiť aj v tejto krajine. Priame lety zo Slovenska na Cyprus zatiaľ nie sú, dobré spojenie bez prestupov ponúka blízka Viedeň. viac »

Trapani sa premenilo z mesta rybárov na raj turistov

Trapani sa premenilo z
13.05.2016

Sicília je oproti zvyšku Talianska známa drsnejšou prírodou a svojským naturelom obyvateľov. Zvedavci z vás neprestanú ťahať informácie, pokiaľ nebudú mať pocit, že s vami konečne môžu byť priatelia. Táto vlastnosť sa vyšperkuje ešte viac, ak sa vyberiete niekde na vidiek. Keď máte ešte pred letnou dovolenkou chuť na krátky výlet niekde do tepla, vyberte sa do Trapani, ktoré sídli na úpätí talianskej čižmičky. viac »

Krása Orientu na dosah: Španielska Alhambra vás prenesie v čase aj priestore

Andalúzska Alhambra s pečaťou
04.05.2016

Stredoveký komplex palácov v Granade patrí k najväčším klenotom Andalúzie. Poddajte sa magickej atmosfére nádhernej architektúry, zurčiacich fontán a farebných záhrad a na chvíľu sa ocitnete vo svete Tisíc a jednej noci. viac »

Hokejový šampionát klope na dvere: Takto si môžete Petrohrad vychutnať aj vy

S našimi tipmi môžete
03.05.2016

Najväčší hokejový sviatok je tu, a to je ideálna príležitosť navštíviť Petrohrad. Najsevernejšia metropola Ruska vám toho okrem športových zážitkov ponúkne oveľa viac. Pripravili sme informácie, ako si cestu za hokejom môžete užiť aj vy. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. august. 2016. Meniny má Ľudovít.

Ponuka zájazdov

Foto dňa