Historické budovy, stavby a pamiatky

Normandia - domov pokladov, aké inde nenájdete

08.05.2018 | | Hodnotenie článku: 3.75

Turisti vo Francúzsku navštevujú skôr na juh, kde hľadajú príjemný oddych na plážach a teplé počasie. No ani Normandia nie je na zahodenie. Nájdete tam jednu z top francúzskych atrakcií, bohaté zastúpenie historických pamiatok a taktiež pár zaujímavostí, ktoré stoja za preskúmanie tohto nádherného regiónu na severe krajiny.

Viac článkov

Skutočný klenot v Stredomorí: 5 dôvodov pre návštevu gréckeho ostrova Rhodos

Rhodos, Grécko
04.05.2018

Rhodos je jedným z najpôvabnejších gréckych ostrovov a patrí dokonca medzi najunikátnejšie a najvyhľadávanejšie ostrovy v celom Stredomorí. Týchto päť dôvodov vysvetľuje, prečo by ste ho raz mali navštíviť aj vy. viac »

Výlet do histórie: Hrad Wartburg bol kedysi Lutherovou skrýšou

Hrad Wartburg, Nemecko
03.05.2018

Wartburg sa v našich končinách spája najmä s predstavou automobilu, pre Nemcov však znamená predovšetkým slávny hrad, kde sa udialo niekoľko významných udalostí. Nachádza sa v malebnom stredovekom meste Eisenach v centrálnom Nemecku. viac »

Dánsky zámok Frederiksborg – najväčšie renesančné sídlo v Škandinávii

Zámok Frederiksborg, Dánsko
03.04.2018

Na území dnešného Dánska bolo zvykom stavať hrady a zámky len na pobreží. Panovníci tak mali nádhernú vyhliadku a zároveň sídlili na strategickej pozícii. Hrad Frederiksborg bol prvou výnimkou, ktorú postavili vo vnútrozemí a zároveň tiež prvým panovníckym sídlom v krajine, ktoré plnilo iba reprezentatívny účel. viac »

Záhrady Tivoli pri vile d`Este sú plné vzrušujúcich prekvapení

Záhrady Tivoli pri vile
06.03.2018

Po celom Taliansku nájdete mnoho víl s nádhernou architektúrou a ešte krajšími záhradami. Domáca šľachta mala nielen znamenitý vkus na umenie, ale aj šťastie na talentovaných umelcov, ktorí im pomáhali posunúť ich predstavy na ešte vyššiu úroveň. Jedným z najkrajších kúskov tohto druhu je vila d`Este s jej očarujúcou záhradou. viac »

Obrovská strata: Nádherný kláštor z legendárneho Mena ruže zničil oheň

Sacra di San Michele,
25.01.2018

Kláštor Sacra di San Michele je symbolom talianskeho regiónu Piemont. Mnohým je však známy najmä ako predloha slávneho románu a jeho filmového spracovania Meno ruže. Včera túto nádhernú stredovekú pamiatku zasiahol požiar. viac »

Opátstvo San Galgano: Romantické ruiny s mečom v skale

San Galgano, Talianskoa
17.01.2018

Toskánsko má ešte stále veľa tromfov v rukáve, ktorými dokáže milo prekvapiť aj skúsených cestovateľov. Jedným z nich je opátstvo San Galgano, ktoré sa nachádza v provincii Siena. V súčasnosti sa z nádhernej budovy podarilo uchovať len zrúcaninu, ktorú si zamilované páry často vyberajú ako miest, kde si navždy sľúbia vernosť. viac »

Farebný klenot Portugalska: Navštívili sme slávnu Sintru

Farebný klenot Portugalska: Navštívili
04.01.2018

Pri plánovaní dovolenky v Portugalsku sa väčšina turistov zameriava na Lisabon a Porto. Vynechať by ste však nemali ani menšie mestečká, najmä ak je prístup k nim naozaj jednoduchý. To platí aj v prípade nádherných palácoch Pena alebo Quinta de Regaleira, ktoré sa nachádzajú neďaleko Lisabonu. Ich návštevu ani na chvíľku neoľutujete, mesto Sintra totiž predčí vaše očakávania. viac »

Malebné mestečká v náručí prírody: Navštívili sme nemeckú Frankoniu

Rothenburg ob der Tauber,
13.11.2017

Frankonia je malý región, ktorý je súčasťou Bavorska. Stále si udržiava svoju špecifickú kultúru a obyčaje, ktoré sú trošku odlišné od zvyšku tohto kraja. Domáci nás hneď upozorňujú na prešľapy, ktorých by sme sa mohli dopustiť v týchto končinách. Ak by ste si v reštaurácii vypýtali bavorské pivo alebo klobásky, slušne by vám ukázali smer, kam sa máte vrátiť. Teraz ste vo Frankonii, máte jesť norimberské klobásky, ochutnať tunajšie červené alebo údené pivo a nezabudnite ani na pohár vína z tunajších viníc. viac »

Yorská katedrála: Štyrikrát vyhorela, aj tak je najkrajším kostolom v Anglicku

Yorská katedrála, Anglicko
05.11.2017

Angličania pokladajú katedrálu v Yorku za najkrajšiu v krajine. Vraj keby ste nevideli žiaden ďalší svätostánok v Anglicku, jej návštevu nikdy neoľutujete. Je najväčším gotickým kostolom na severe Európy a druhým najvýznamnejším v krajine a mnohí ho tiež považujú za vôbec najkrajšiu gotickú sakrálnu stavbu na svete. viac »

Malebné talianske Assisi: Mestečko svätého Františka a Kláry

Assisi, Taliansko
31.10.2017

Rodisko sv. Františka ročne privíta tisíce pútnikov, rozhodne však má čo ponúknuť aj neveriacim. Každý tu zakúsi neopakovateľnú atmosféru, nasiaknuté stáročiami duchovného života. Stačí sa len túlať malebnými starobylými uličkami a vstúpiť do kostolov, ktoré ukrývajú hotové poklady. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 22. máj. 2018. Meniny má Júlia, Juliána.

Ponuka zájazdov

Foto dňa