Historické budovy, stavby a pamiatky

Cyprus – ostrov kontrastov a raj korytnačiek

26.05.2016 | | Hodnotenie článku: 4.83

Ostrov Cyprus sa nachádza v Stredozemnom mori v blízkosti Turecka. Rozdelený je na dve časti, no republiku vytvorenú na severnom území uznávajú len tureckí čelní predstavitelia. Ak máte radi atmosféru gréckych ostrovov, budete sa skvele cítiť aj v tejto krajine. Priame lety zo Slovenska na Cyprus zatiaľ nie sú, dobré spojenie bez prestupov ponúka blízka Viedeň.

viac

Trapani sa premenilo z mesta rybárov na raj turistov

Trapani sa premenilo z
13.05.2016

Sicília je oproti zvyšku Talianska známa drsnejšou prírodou a svojským naturelom obyvateľov. Zvedavci z vás neprestanú ťahať informácie, pokiaľ nebudú mať pocit, že s vami konečne môžu byť priatelia. Táto vlastnosť sa vyšperkuje ešte viac, ak sa vyberiete niekde na vidiek. Keď máte ešte pred letnou dovolenkou chuť na krátky výlet niekde do tepla, vyberte sa do Trapani, ktoré sídli na úpätí talianskej čižmičky. viac »

Krása Orientu na dosah: Španielska Alhambra vás prenesie v čase aj priestore

Andalúzska Alhambra s pečaťou
04.05.2016

Stredoveký komplex palácov v Granade patrí k najväčším klenotom Andalúzie. Poddajte sa magickej atmosfére nádhernej architektúry, zurčiacich fontán a farebných záhrad a na chvíľu sa ocitnete vo svete Tisíc a jednej noci. viac »

Hokejový šampionát klope na dvere: Takto si môžete Petrohrad vychutnať aj vy

S našimi tipmi môžete
03.05.2016

Najväčší hokejový sviatok je tu, a to je ideálna príležitosť navštíviť Petrohrad. Najsevernejšia metropola Ruska vám toho okrem športových zážitkov ponúkne oveľa viac. Pripravili sme informácie, ako si cestu za hokejom môžete užiť aj vy. viac »

U Hamleta na návšteve: Pri Kodani objavíte hrad, kde sa odohrala jedna z najznámejších drám

Zámok Kronborg, Dánsko
08.02.2016

Ak nepatríte medzi veľkých fanúšikov velikána anglickej drámy Williama Shakespeara, možno ste ani do hĺbky neštudovali pozadie jeho jednotlivých diel. V tom prípade bude pre vás istotne prekvapením, že tento maestro sa inšpiroval viacerými skutočnými miestami a inak tomu nebolo ani v prípade jeho Hamleta. Túto hru situoval do skutočného hradu Kronborg v Dánsku, ktorý v ňom zanechal silný dojem a chcel mu takto dopriať večnú slávu. viac »

Bledské jazero, ten najkrajší cestovateľskú kút Slovinska

Jazero Bled, Slovinsko
18.10.2015

I keď už skončilo leto a s ním i čas klasických dovoleniek, ešte nemusíte odložiť do skrine váš cestovateľský kufor. Práve počas jesene sa najlepšie spoznávajú tie lokality, ktoré sa nachádzajú v obklopení krásnej prírody a môžete si ich lepšie vychutnať práve vtedy, keď hrajú všetkými farbami tohto ročného obdobia. Tentoraz si to môžete namieriť napríklad do Slovinska a jednej z jeho najväčších pých, k Bledskému jazeru. viac »

Bordeaux – Vinársky a cestovateľský raj

Bordeaux, Francúzsko
07.09.2015

Keď sa povie Bordeaux, tak každému istotne ako prvé napadnú spomienky na znamenité víno z tejto oblasti. No v neposlednom rade je to i kultúrne a historicky bohatý región, ktorý by istotne nemal ujsť vašej pozornosti. Ponúka vám toľko možností na výlety, že jediná návšteva v ňom vám istotne nepostačí. Keď si navyše niekde vo viniciach doprajete pri západe slnka pohár vína, vaše srdce už bude navždy patriť tomuto regiónu. viac »

Okoreňte si dovolenkovú destináciu Bulharsko: Spoznajte oblasti mimo pobrežia

Kláštor Rila
06.08.2015

Bulharsko je pre slovenských cestovateľov zaujímavé najmä z hľadiska ceny. Dovolenky tam patria medzi najlacnejšie a rovnako kráľovsky sa budete cítiť i po príchode do hotela, keď si môžete za málo peňazí užiť veľa zábavy. Z tohto raja sa vám istotne ani nebude chcieť odísť, no napriek tomu by ste sa mohli nechať zlákať aspoň na nejaké fakultatívne výlety. I v Bulharsku nájdete totiž mnoho atrakcií, ktoré sa natrvalo zapíšu do vašej pamäte. viac »

História Chorvátska – Ktoré pamiatky by nemali ujsť vašej pozornosti?

Dubrovník, Chorvátsko
07.07.2015

Do Chorvátska chodíme väčšinou oddychovať a nabrať nové sily do ďalších pracovných povinností. Niekedy nám však padne vhod, keď trošku osviežime aj našu myseľ a dozvieme sa nové informácie z bohatej histórie. I v tejto krajine sa nachádza množstvo zaujímavých pamiatok, ktoré by ste istotne nemali obísť. Ich krása niekedy predčí vaše očakávania a prinesie vám potešenie pre vaše oči a umeleckú dušu. viac »

UNESCO pamiatky: Pobaltské štáty prekvapia svojou bohatou históriou a krásnou prírodou

Riga, Litva
01.06.2015

Viete prečo sa oplatí vycestovať na sever Európy? Nájdete tu krásnu prírodu, ktorú možno objaviť len v tejto časti sveta, ale aj mimoriadne kultúrne a prírodné pamiatky zaradené do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. viac »

20 najnavštevovanejších európskych atrakcií (2. časť)

Záhrady Versailles, Francúzsko
05.02.2015

Turistické atrakcie sú definované ako kultúrne, historické, sakrálne, prírodné pamiatky a oficiálne určené verejné priestranstvá. Poskytnuté informácie od samotných atrakcií, vládnych agentúr a renomovaných médií sa zhromaždili a my ponúkame prehľad 20 najnavštevovanejších pamiatok Európy. Pozrite sa na druhú desiatku tých naj: viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 30. máj. 2016. Meniny má Ferdinand.

Ponuka zájazdov

Foto dňa