Historické budovy, stavby a pamiatky

Santiago de Compostela: Veľká výzva nielen pre veriacich

15.09.2017 | | Hodnotenie článku: 3.00

Španielske mesto Santiago de Compostela má významnú pozíciu najmä medzi cirkevnými turistickými pamiatkami. Práve tam vedie najznámejšia európska púť, ktorá je veľkou výzvou nielen pre kresťanov. Pridať sa môžu i neveriaci, ktorí počas dlhých dní kráčania prehodnotia svoj život a nájdu v ňom to, čo je pre nich najdôležitejšie. Na konci putovania ich čaká nádherné miesto, ktoré sa im odmení nielen silnou duchovnou atmosférou, ale tiež množstvom zaujímavých turistických atrakcií.

Viac článkov

Najoriginálnejší nemecký hrad je domovom filmárov a jedinečnej výstavy

Najoriginálnejší nemecký hrad je
17.08.2017

Konkurencia medzi nemeckými hradmi a zámkami je veľmi veľká. Pokiaľ nie sú spájané s výnimočným miestom, známym panovníkom alebo dôležitou udalosťou, dostávajú sa do povedomia ľudí podstatne ťažšie. Hrad Querfurt, približne hodinu cesty od Lipska, sa to podarilo. Návštevníkom ponúka nielen návštevu zaujímavej historickej pamiatky, ale zároveň netradičný pohľad do zákulisia filmového natáčania. viac »

Mont Saint-Michel: Miesto, kde sa rozprávka stáva skutočnosťou

Mont Saint-Michel: Miesto, kde
16.08.2017

Milujete rozprávky a chceli by ste navštíviť miesto, ktoré je ako „vystrihnuté“ z jednej z nich? Potom musíte spoznať prekrásny historický komplex Le Mont Saint-Michel v Normandii, ktorý sa týči na 80 metrov vysokom prílivovom „ostrove.“ viac »

Dokonalosť prírody aj ľudského snaženia: Najkrajšie zámky v údolí Loiry

Zámok Villandry, Francúzsko
08.08.2017

Údolie rieky Loira patrí k najkrajším prírodným oblastiam Francúzska. Kvôli tomu ho v minulosti vyhľadávali šľachtici, ktorí si tam stavali svoje letné sídla. Dodnes sa podarilo zachovať viac ako osemdesiat zámkov rôznych kategórií. Jedenásť z nich v minulosti patrilo samotným francúzskym panovníkom. V súčasnosti je časť z nich v súkromnom vlastníctve a slúžia ako súkromné príbytky alebo v nich zriadili hotely. Niektoré hrady sú však ako národné pamiatky stále prístupné verejnosti. viac »

Rodisko Melánie Trumpovej: Navštívili sme slovinské Posavje

Posavje, Slovinsko
09.06.2017

V Slovinsku je takmer všetko malé, pivo sa predáva trojdecové, hlavné mesto Ľubľana má iba pár stotisíc obyvateľov, celá krajina dva milióny. Aj Posavje je miniregión s niekoľkotisícovými mestečkami. My sme ho navštívili niekoľkokrát a zistili, že tam možno ochutnať mnoho lahôdiek, pokochať sa prírodou, vstúpiť do stredovekých hradov a najmä – zažiť Slovinsko mimo hlavných turistických trás. viac »

Mesto mŕtvych pod Rímom: Unikátny pohľad do tajuplných katakomb

Domitiline katakomby
01.06.2017

Každý turista vie vymenovať najslávnejšie pamiatky Ríma, málokto však tuší, že v podzemí večného mesta existuje ešte druhý paralelný svet. Hoci patrí zosnulým, navštíviť ho môžete aj vy. viac »

Cesta za kultúrou: Spoznajte najkrajšie kostoly Španielska

Santiago de Compostela
27.05.2017

Španieli patria k národom so silným vzťahom k viere. Dokazuje to aj veľké množstvo nádherných kostolov,z ktorých mnohé patria k najväčším skvostom architektúry. Aj preto na návštevu každoročne lákajú tisíce turistov. Toto sú tie najkrajšie. viac »

Dovolenka v tureckej Antalyi: 7 tipov na zaujímavé výlety v okolí

Kaleici, Antalya,Turecko
25.05.2017

Turecko dlhodobo patrí spolu s Gréckom a Chorvátskom k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám Slovákov. Veľkej popularite sa teší aj Antalya s nádherným morom a viacerými zaujímavosťami, ktoré vyplnia váš voľný čas. Ak vás slnenie omrzí, môžete sa vybrať na zaujímavý výlet do okolia. viac »

Oddychujte ako králi: Najkrajšie hotely vznikli v zámkoch a hradoch

Najkrajšie hotely vznikli v
17.05.2017

Pri návštevách hradov a zámkov ste sa už určite zamysleli nad tým, ako sa panstvu kedysi žilo v takýchto honosných priestoroch. Teraz to môžete spoznať na vlastnej koži. V Európe existuje množstvo hotelov, ktoré zariadili práve v bývalých historických sídlach. Toto sú tie najkrajšie z nich. viac »

Nidaroský dóm je plný prekvapení: Prečo láka pútnikov aj metalistov?

Trondheimská katedrála ukrýva nórske
04.05.2017

Katedrála v meste Trondheim si drží niekoľko prvenstiev. Najcennejším z nich je post najsevernejšie položenej stredovekej katedrály na svete. V Nórsku je to zároveň najstarší a najväčší gotický chrám. Niet divu, že práve v ňom sú uložené aj korunovačné klenoty. viac »

Skara Brae: Sídlo staršie ako Stonehenge aj pyramídy

Skara Brae – neolitické
03.04.2017

Veľká Británia je z historického hľadiska plná zaujímavých miest, ktoré neraz potrápia svojim významom aj skúsených archeológov. Za všetky stačí spomenúť Stonehenge, o ktorého úlohe sa polemizuje dodnes. Práve tento kamenný kruh sa mylne pokladá za najstaršiu pamiatku na ostrovoch. V skutočnosti ju však predstihol škótsky Skara Brae, ktorý je podľa odhadov ešte o 80 rokov starší. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 26. september. 2017. Meniny má Edita.

Ponuka zájazdov

Foto dňa