Historické budovy, stavby a pamiatky

Írsky hrad Blarney: Tajomstvá, mágia a čarodejnice

29.11.2016 | | Hodnotenie článku: 5.00

Hrad Blarney sa nachádza na juhu Írska. Medzi ostatnými pamiatkami vyniká vďaka legendám, ktoré sa s ním spájajú. Podľa nich by mal ukrývať niekoľko tajných chodieb, má v sebe zakomponovaný magický kameň a v minulosti tam údajne žila čarodejnica.

viac

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri
12.10.2016

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky. viac »

Toskánsko inak: Malebné mestečká a kopce s vinicami nájdete aj v Alsasku

Alsasko - francúzska verzia
09.09.2016

Patrí k najkrajším kútom Francúzska a milovníci vína a malebných zákutí by ho pokojne zaradili k tým naj na celom svete. Viničom obrastené kopce tu oddeľujú malebné stredoveké mestečká, kde sa zastavil čas. Od zhonu bežných dní sa tam dokonale ukryjete aj vy. viac »

Ako z rozprávky: Hrad Chillon v náručí hôr vám dovolí snívať cez deň

Ako z rozprávky: Hrad
05.09.2016

Nachádza sa v jednom z najkrajších prírodných prostredí – na brehu Ženevského jazera priamo na úpätí Álp. Aj preto počas tisícročnej histórie inšpiroval množstvo umelcov a spisovateľov. Victor Hugo, Lord Byron, Gustave Courbet či Eugene Delacroix – tých všetkých fascinovala atmosféra hradu, ktoré máte len na skok aj vy. viac »

Pula

Pula – krásny kúsok
10.08.2016

Istria je najväčším polostrovom v Jadranskom mori. I keď administratívne patrí k Chorvátsku, prináša so sebou skôr typickú vôňuTalianska. Môžete sa tešiť na antické pamiatky, skvelú prímorskú gastronómiu a za ničím nezaostáva ani okolitá príroda. Jedným z obľúbených turistických centier je mesto Pula. Odtiaľ máte výbornú možnosť aj na výlety po celom regióne a spoznávanie okolitých miest a dediniek. viac »

Priama linka z Bratislavy: Ako preskúmať Korfu na vlastnú päsť

Korfu na vlastnú päsť
28.07.2016

Grécke ostrovy nikdy neomrzia. Aj keď ste už na Korfu boli niekedy v minulosti, vráťte sa tam teraz znova a na vlastnú päsť. Vďaka priamemu leteckému spojeniu z Bratislavy si môžete sami naplánovať perfektný výlet a s prenajatým autom postupne preskúmate celý ostrov. Nebudete odkázaní na hotelový rezort a spokojne si užijete slobodu cestovateľov. Kľudne aj mimo letnej sezóny. viac »

Manuál pre Francúzsko letecky: 10 dní v krajine galského kohúta

Francúzska Riviéra
22.07.2016

Zo Slovenska sú momentálne priame lety len do Paríža. Potom je na vás, ako si zvolíte trasu vášho výletu. Môžete si urobiť okružnú jazdu, aby ste potom znova skončili v hlavnom meste Francúzska. Alebo prejdite až dole na juh do Nice, odkiaľ sú priame lety do Viedne alebo Budapešti. Ďalšou z možností je absolvovať cestu s prestupom v Londýne alebo Dubline, kam sa lieta z niekoľkých menších francúzskych letísk. I keď trochu nadletíte, cenovo vás to nevyjde draho, pretože sa tam lieta často a letenky nie sú drahé. viac »

Rimini – skvelá destinácia pre zvedavých dovolenkárov

Rimini – skvelá destinácia
18.07.2016

Slovenské more nie je len v Chorvátsku, ako sa to s obľubou prezentuje. Stačí sa pozrieť, koľko dovolenkárov sa pravidelne vyberá do Talianska. Keď sa v Grade, Lignane alebo Bibione prejdete po pláži, iste natrafíte na niekoľko skupiniek komunikujúcich v našej rodnej reči. Rimini má svoju výhodu navyše v tom, že sa okolo neho nachádza veľa zaujímavých miest a atrakcií. Obavy, že by ste sa nudili uzavretí v dovolenkovom rezorte, sú naozaj úplne zbytočné. viac »

FOTO Zámok princeznej Diany: Víkend v luxuse vás nemusí stáť ani cent

FOTO Zámok princeznej Diany:
29.06.2016

Zámok, kde až do svadby žila obľúbená princezná Diana, je každoročne cieľom množstva návštevníkov.Tí mohli doteraz Althorp House obdivovať len počas krátkej prehliadky, dnes v ňom však už môžu stráviť celý víkend. Hoci sa ceny za prenájom šplhajú do astronomických výšok, vás to nemusí to stáť ani cent! viac »

Dokonalé spojenie oddychu aj spoznávania: Grécke ostrovy a ich najkrajšie pamiatky

Dokonalé spojenie oddychu aj
23.06.2016

Pri dovolenke v Grécku to majú cestovatelia väčšinou jasné. Ak chcú vidieť pamiatky, poberú sa do Atén a zakúpia si radšej nejaký poznávací zájazd po vnútrozemí. Keď chcú skôr oddychovať a vychutnať si príjemné pláže a krásnu prírodu, zakúpia si pobyt v niektorom z ostrovných rezortov. Ani tam však neprichádzate o veľkú kus histórie a kultúry a na každom z nich nájdete niečo zaujímavé, čo stojí za navštívenie a odpútanie sa od plážového lehátka. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 7. december. 2016. Meniny má Ambróz.

Ponuka zájazdov

Foto dňa