Adrenalín po arabsky: Na najvyššom vrchole v SAE otvorili najdlhšiu bobovú dráhu

2022-03-03 12:00:00 |   |    | 

Najdlhšia bobová dráha sa nachádza na najvyššom vrchole Spojených arabských emirátov v outdoorovom parku Jais, ktorý je známy ako centrum adrenalínových aktivít pre malých a veľkých návštevníkov. 

Návštevník sa pohodlne usadí na dráhe umiestnenej nízko nad zemou a zíde pohorie Hadjar rýchlosťou až 40 kilometrov za hodinu. Dráha vedie nádhernými panorámami s výhľadom na veľkolepé horské terény. Vďaka malej vzdialenosti od zeme sa rýchlosť zdá byť až desaťnásobná. Plne ovládateľná jazda plná zákrut a prudkých klesaní trvá približne osem minút a je dlhá 1.885 metrov.

Sánky sú navrhnuté tak, aby sa na nich pohodlne zmestili dvaja ľudia, jeden vpredu a druhý vzadu. Je teda možné sa na mieste rozhodnúť, či sa návštevník o zážitok podelí so svojim kamarátom, rodinným príslušníkom, alebo sa vydá na cestu superhrdinu sám. Lístky na jednu alebo viac jázd možno kúpiť v pokladni pri základni alebo v zážitkovom centre Jais.

Návštevníci sa môžu vydať do hôr a užiť si množstvo aktivít vrátane Jais Flight, najdlhšieho zipline na svete, Jais Sky Tour a Bear Grylls Explorers Camp. Najvyššie položená reštaurácia v Spojených arabských emirátoch, 1484 by Puro, s nedávno rozšírenou terasou a novým salónikom The View by 1484, ponúka kulinársky zážitok na vrchole hôr.

Jais Sledder je otvorená od utorka do nedele od 9:00 do 17:30. Vstupenky stoja od 40 AED za jednu jazdu pre dospelého a 60 AED za jednu jazdu pre dospelého a dieťa. Rezervácia vopred sa odporúča najmä cez víkendy a v období rušných sviatkov, nie je však povinná. Jazdci musia mať minimálne 3 roky.  Deti do 8 rokov (alebo do výšky 1,35 m) musia jazdiť na dvojmiestnych saniach spolu so staršou osobou. Deti staršie ako 8 rokov musia byť aspoň 1,35 m vysoké, aby sa mohli spustiť samy. Deti vyššie ako 1,35 m môžu jazdiť samostatne alebo spoločne, pričom je maximálna nosnosť jedných sánok 150 kg.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: RAKTDA CZ & SK

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Štvrtok, 30. máj. 2024. Meniny má Ferdinand.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa