Košice Región Turizmus ponúka okolo 250 virtuálnych prehliadok

2020-04-21 08:00:00 |   |    | 

Spolu do 250 turistických atrakcií prevažne v Košickom samosprávnom kraji vrátane pamiatok UNESCO si možno pozrieť prostredníctvom virtuálnych prehliadok krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT). Pre TASR to uviedla jej výkonná riaditeľka Lenka Vargová Jurková s tým, že tak zareagovali na aktuálnu situáciu súvisiacu s novým koronavírusom.Virtuálne prehliadky sú pri webe www.unesconadosah.sk sprístupnené pre všetky lokality s výnimkou jednej jaskyne. Ďalšie virtuálne prehliadky nájdu používatelia webu www.kosiceregion.com pri jednotlivých bodoch záujmu - pridali sme ich celkom 229,“ spresnila s tým, že v prípade pamiatok UNESCO sa zameriavajú na tie, ktoré sú od Košíc dostupné autom do 100 minút. Patria medzi ne aj niektoré v Prešovskom kraji. Aktuálne pracujú na tom, aby sa funkcionalita virtuálnych prehliadok dostala aj do mobilnej aplikácie Košice Región.

Ako pripomenula, virtuálna prehliadka nenahradí živý zážitok. „Preto dúfame, že tento nástroj bude správnym navnadením a inšpiráciou k neskoršej osobnej návšteve, čo pomôže domácemu cestovnému ruchu,“ povedala Vargová Jurková. Podľa jej slov môžu virtuálne prehliadky poslúžiť aj pri vzdelávaní.

Od spustenia tejto funkcie na webe www.unesconadosah.sk je najnavštevovanejšou Dobšinská ľadová jaskyňa, ďalej Spišský hrad či Jasovská jaskyňa. KRT pripravuje atraktívnejšie podanie virtuálnych prehliadok aj menej známych miest.

Na webovej stránke KRT tiež pripravili vyfarbovaciu náučnú mapu, ktorá má po vytlačení a zložení rozmery 40 krát 90 centimetrov. „Mapa skĺbi jednak tvorivú činnosť pri vyfarbovaní s učením sa a poznávaním zaujímavých, často nie úplne najznámejších miest Košického kraja,“ dodala.

 

Zdieľať článok na Facebooku


Foto: Thinkstock
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Štvrtok, 30. máj. 2024. Meniny má Ferdinand.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa