Ideálnu dovolenku ponúkajú aj európske mestá

2011-06-20 15:00:00 |   |    | 

Ideálna dovolenka nemusí znamenať len oddychovanie na pláži, pokiaľ niekto uprednostňuje aktívny pohyb a vyhľadáva zážitky, môže využiť voľno na cestovanie a spoznávanie miest.Mestá ponúkajú celoročne zaujímavé kultúrne podujatia, festivaly, športové udalosti, navyše v nich nájdete množstvo krásnych historických pamiatok či prírodných úkazov.

Ak ste si naplánovali na dovolenku len niekoľko dní, využite ich napríklad na predĺžené víkendy v európskych destináciách.

Nemecký Berlín je označovaný za mesto kontrastov, keďže je historické a moderné, ako aj spája kultúru východnej a západnej Európy. Mesto ponúka 180 múzeí, 150 divadiel alebo 300 galérií. Tí, ktorých zaujíma história, si môžu pozrieť zvyšky Berlínskeho múru, hraničný priechod Checkpoint Charlie či Pergamenove múzeum. Odporúčame navštíviť Berlín v septembri, kedy sa koná veľtrh súčasného umenia Artforum Berlín. V tomto období možno nájsť aj zľavy v hoteloch.

Napríklad škótske mesto Glasgow má 13 múzeí, 70 parkov a záhrad, množstvo obchodov a butikov. Milovníci módnych trendov by mali navštíviť jeho pešiu zónu - Golden Z, kde nájdu outlety všetkých top značiek. Ak chcete vidieť mesto ako na dlani, vyberte sa na maják, odkiaľ získate nádherný výhľad na Kelvingrove múzeum a galériu, Necropolis, viktoriánsky cintorín.

Mesto odporúčame navštíviť v polovici augusta, kedy sa tu koná medzinárodný hudobný festival gájd. Pri ubytovaní sa treba spoliehať na hotelové siete, ktoré garantujú kvalitu.

Francúzske Marseille uspokojí každého cestovateľa. Známe je napríklad stavbami ako bazilika Notre-Dame de la Garde či Sacré-Coeur, katedrála Sainte-Marie alebo Saint-Victor Abbey. Vidieť tu možno aj historické monumenty ako pevnosti Saint-Jean a Saint-Nicholas, väzenie Château d’If, ktoré preslávil román Alexandra Dumasa Gróf Monte Christo.

Navštívte Marseille v októbri, koná sa festival Fiesta des Suds, na ktorom vystupuje množstvo umelcov a hudobníkov. Okrem toho v nedeľu ráno bývajú múzeá a výstavy zadarmo. Aj hotely ponúkajú zvýhodnené ubytovacie balíčky.

Španielske zelené mesto Madrid, ktoré má po Tokiu najviac stromov, je známe množstvom parkov a záhrad, od parku Retiro, k El Capricho až po Kráľovské botanické záhrady. Na námestí Plaza Mayor si možno kúpiť rôzne druhy tradičného jedla tapas. Cestovatelia, ktorých láka móda, môžu zase zájsť do časti Salamanca, tí, ktorí hľadajú avantgardné umelecké galérie, by nemali vynechať časť Chueca. V meste je viac ako 16 tisíc taxíkov, spoznáte ich podľa červeného pásu na dverách. Čo sa týka ubytovania, pokiaľ zostanete dlhšie ako dve noci, informujte sa na cenu raňajok, nie v každom hoteli za ne platíte extra.

 

Zdroj/autor: tasr, drom

Foto: sxc.hu, wikipedia

Zdieľať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Utorok, 16. júl. 2024. Meniny má Drahomír, Drahomíra.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa