V Michalovciach otvorili múzeum veteránov, jeho súčasťou je aj turistický vláčik

2023-06-23 06:40:00 |   |    | 

Múzeum automobilových a motocyklových veteránov v Michalovciach slávnostne otvorili vo štvrtok. Jeho súčasťou je aj vyhliadkový cestný turistický vláčik, ktorý bude slúžiť na predstavenie mesta a prepojenie s okolím vrátane Zemplínskej Šíravy. Ako TASR informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT), plnohodnotne sa tak rozširuje ponuka turistických možností v regióne Dolný Zemplín. 

Na základe skúseností z každoročne organizovaného podujatia Zemplín Veterán Rallye, kedy sa preukázal veľký záujem o historické vozidlá, tak vybudovali miesto, ktoré návštevníkom poskytne možnosť preskúmať a objaviť históriu týchto dopravných prostriedkov.

"Naša ambícia bola úplne jednoduchá - návštevníkov a fanúšikov veteránov preniesť do čias ich detstva a dovoliť našim deťom dotknúť sa doby, v ktorej sme vyrástli. Zároveň dať možnosť všetkým vekovým kategóriám obdivovať technickú zručnosť i zmysel pre eleganciu našich predkov," uviedol predseda Zemplín veterán Clubu Michalovce Mikuláš Koščo.

Múzeum vzniklo aj s pomocou Košického samosprávneho kraja (KSK), ktorý projekt "História na kolesách" podporil prostredníctvom grantového programu Terra Incognita sumou 195.000 eur. Podľa vedenia KSK má slúžiť nielen na predstavenie technickej histórie v regióne a kraji, ale návštevníkom poskytne aj atraktívne aktivity. Jednou z nich má byť aj stretnutie modelárov.

KRT pripomenul, že novovzniknuté múzeum je spojené s oddychovo-relaxačnou zónou pre deti a s nástupnou stanicou vyhliadkového cestného turistického vláčika Veterán Express. "Projekt múzea a turistického vláčika je určený nielen obyvateľom mesta Michalovce, ale aj prichádzajúcim turistom. Vytvorenie exteriérovej časti múzea otvára možnosti pre realizáciu rôznych kultúrnych a spoločenských akcií v rámci regiónu. Veľkým pozitívom tejto investície je jej celoročný charakter, a taktiež poloha," dodala výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková.

 

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Novinky.sk

Gurman.sk

Nedeľa, 1. október. 2023. Meniny má Arnold.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa