Pri Pompejach objavili spálňu otrokov (VIDEO): Ako sa žilo v dávnych dobách tým najúbohejším?

2023-08-27 12:00:00 |   |    | 

Archeológovia neďaleko talianskych Pompejí odkryli spálňu, ktorú pravdepodobne používali otroci. Tento objav pomôže objasniť spôsob života ľudí z nižších spoločenských vrstiev v tom čase. TASR správu prevzala v nedeľu z agentúry DPA.Spálňu objavili približne 600 metrov severne od Pompejí, ktoré v roku 79 n. l. zničila erupcia neďalekej sopky Vezuv. Archeológovia v nedeľu uviedli, že našli dve postele, dve malé skrinky a rôzne keramické nádoby. Jedna z postelí bola jednoduchá a bez matraca, zatiaľ čo druhá vyzerala pohodlnejšie. To potvrdzuje, že medzi služobníctvom existovala hierarchia.

Riaditeľ archeologického parku v Pompejach Gabriel Zuchtriegel považuje tento objav v oblasti poznatkov o živote v období antiky za dôležitejší než nádherná socha.

 

Z výsledkov skúmania keramiky v miestnosti vyplýva, že ľudia v nej žili v riskantných a nehygienických podmienkach spolu s hlodavcami.

Pompeje sa nachádzajú v regióne Kampánia na juhozápade Talianska neďaleko Neapola. Po erupcii sopky Vezuv v roku 79 bolo na dlhé stáročia ukryté pod vrstvou sopečného popola, bahna a lávy. Znovuobjavené bolo v 18. storočí a dnes patria Pompeje k turisticky najvyhľadávanejším miestam v Taliansku.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Štvrtok, 18. apríl. 2024. Meniny má Valér.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa