Japonské aerolínie priznávajú: Naši zamestnanci podvádzali pri testoch na vodičák

2024-02-21 09:00:00 |   |    | 

Dve najväčšie japonské aerolínie priznali, že ich dcérske spoločnosti umožnili zamestnancom podvádzať pri písomných skúškach z vedenia vozidiel. TASR správu prevzala z agentúry AFP. 

Aerolínie Japan Airlines (JAL) uviedli, že 11 zamestnancov z dvoch jej dcérskych spoločností sa v rokoch 2022 až 2024 "zapojilo do tohto nesprávneho konania, pri ktorom sa v rámci odpovedania na otázky pozerali do učebníc". Ich vodičské preukazy vrátili príslušným úradom, uviedla spoločnosť JAL, pričom do podvodu bolo zapojených aj päť kontrolórov testov.

Podľa agentúry Bloomberg išlo o budúcich vodičov cateringových aút a aút s batožinou na tokijskom letisku Haneda. Toto konanie je "vážnym činom, ktorý môže ohroziť bezpečnosť letu", dodali aerolínie.

Podobné prípady protiprávneho konania sa stali aj v dvoch pobočkách konkurenčnej spoločnosti ANA, uviedli miestne médiá. Podľa denníka Yomiuri celkovo 82 zamestnancov z dcérskych spoločností ANA inšpektori mylne ubezpečili, že môžu pri skúške nahliadnuť do učebníc.

Bezpečnostné kontroly na letiskách a leteckej doprave sa sprísnili po sérii kolízií a nešťastí za prvých niekoľko týždňov roku 2024. Dosiaľ najvážnejšia zrážka dopravného lietadla s lietadlom japonskej pobrežnej stráže sa odohrala 2. januára. Po nehode sa podarilo z dopravného lietadla evakuovať všetkých 379 pasažierov a posádku. Zahynuli však piati zo šiestich ľudí na palube lietadla pobrežnej stráže.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Sobota, 20. apríl. 2024. Meniny má Marcel.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa