ZOO, národné parky, záhrady Európy

Milovníci kvetov, toto musíte vidieť: Najkrajšie botanické záhrady sveta

26.01.2022 | | Hodnotenie článku: 4.33

Ľudia si vždy dali záležať na svojich záhradách, ktoré boli ich vizitkou. Na rozdiel od domácností, totiž nikdy neušili pozornosti okoloidúcich a susedov. Bola to ich pýcha a možnosť ukázať, aký máte vkus a v prípade žien, akými sú gazdinkami. Zmes štýlov a široké spektrum rastlín ponúka mnoho možností na to, ako si skrášliť svoje príbytky. Tento výber prináša skvosty nášho kontinentu, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návštevách nasledujúcich štátov.

Viac článkov

Národný park Jotunheimen v Nórsku je rajom turistiky severnej Európy

Národný park Jotunheimen, Nórsko
27.08.2012

NÓRSKO - Pôvodný názov „Jotunfjeldene - Pohorie Obrov“ bol zmenený na Jotunheimen v roku 1862 básnikom A. O. Vinjem. Národný park Jotunheimen je podľa legendy nazvaný „Domov Obrov“, teda jeden z deviatich svetov vikingskej mytológie. viac »

Plitvické jazerá v Chorvátsku - dovolenka ako vo filme

Plitvické jazerá, Chorvátsko
24.08.2012

CHORVÁTSKO - Kto z nás by nepoznal Winetoua? Poznáte však aj tie čarovné miesta, na ktorých sa natáčalo? Navštívte nádherné prírodné kulisy Národného parku Plitvické jazerá a možno sa chvíľami budete cítiť skutočne ako vo filme! viac »

Bavorský les, unikátna zvieracia ríša

Bavorský les, Nemecko
21.08.2012

NEMECKO - Národný park Bavorský les bol založený v roku 1970 a stal sa tak prvým národným parkom v Nemecku. Najvyššou horou parku je Großer Arber s 1 456 metrami. viac »

Kevo, klenot Laponska

Prírodná rezervácia Kevo, Laponsko
15.08.2012

LAPONSKO - Najsevernejšia časť Laponska sa vyznačuje drsnou arktickou klímou, polárnym dňom a sámskou kultúrou. V srdci tejto severskej divočiny leží prísne chránená rezervácia Kevo. S rozlohou 712 km² ale svojmu návštevníkovi vie ponúknuť naozaj mnoho tajomných miest a stretnutí s tunajšími obyvateľmi. viac »

Najpopulárnejšie kone na svete žijú na Islande

Islandské kone
06.08.2012

ISLAND - Mnoho ľudí si pri spomienke Islandu vybaví nielen krásnu, priam nedotknutú prírodu, gejzíry, vodopády, ale aj ovce a kone, ktoré sú taktiež dominantou tohto ostrovného národa a sú úzko späté s históriou a náturou Islanďanov. Varovanie pre turistov - nehovorte o islandských koňoch ako o poníkoch, ich majitelia, a nielen oni, to nemajú veľmi v láske. viac »

Španielsky národný park Picos de Europa - miesto, kde sa zastavil čas

Národný park Picos de
19.07.2012

ŠPANIELSKO - Španielsko - krajina slnka, olív, mora, futbalu a toreadorov. Tak ho aspoň poznajú bežní ľudia. Za návštevu však okrem spomínaných atribútov bezpochyby stojí aj nádherný národný park s názvom Picos de Europa. Leží v srdci Kantábrijského pohoria, ktoré siaha od severného pobrežia Španielska od Pyrenejí až do Portugalska. viac »

Nórska divočina kvetov a jazier - Národný park Femundsmarka

Krajina s jazerom Femund,
21.04.2012

NÓRSKO - Národný park Femundsmarka sa nachádza v južnom Nórsku, v provincii Hedmark a susediacej provincii SOR-Trøndelag na hranici so Švédskom. Najbližším mestom je Røros. Malá sámska dedinka menom Elgå je centrom nielen sámskej vtedajšej kultúry, ale aj infocentrom pre návštevnosť v tomto horskom kúte Hedmarku. viac »

Nadpozemská krása chorvátskych Plitvických jazier

Nekonečná zeleň tomu dodáva
13.03.2012

Vyberte sa na dovolenku do obľúbeného Chorvátska a nevynechajte tam návštevu Plitvických jazier. Práve letné mesiace sú najlepším obdobím na prechádzku týmto parkom, pretože zeleň a krásna čistá modro-zelená voda spojená s lúčmi slnka tomu dodávajú nadpozemskú atmosféru. viac »

Populárne Chorvátsko

Národný park Krka, Chorvátsko
11.03.2012

Ak ste sa vydali na dovolenku do Chorvátska, určite by ste nemali vynechať Národný park Krka a taktiež si spraviť minimálne jednodňový výlet do mesta Šibenik. V Národnom parku Krka môžete vidieť aj vodopád Skradinský Buk, najkrajší z vodopádov, ktorého prevýšenie je 45 metrov a je na ňom 17 kaskád. viac »

Na výlet do európskych veľhôr

Schrammsteine, Saské Švajčiarsko, Nemecko
26.01.2012

Saské Švajčiarsko v Nemecku, Julské Alpy v Slovinsku či talianske Dolomity? Možností je veľa, stačí si len vybrať. A tí, ktorí sa zaujímajú o hory a láka ich najmä príroda, s tým určite problém mať nebudú. viac »


Utorok, 30. máj. 2023. Meniny má Ferdinand.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa