ZOO, národné parky, záhrady Európy

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 |

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Viac článkov

Národný park Jotunheimen v Nórsku je rajom turistiky severnej Európy

Národný park Jotunheimen, Nórsko
27.08.2012

NÓRSKO - Pôvodný názov „Jotunfjeldene - Pohorie Obrov“ bol zmenený na Jotunheimen v roku 1862 básnikom A. O. Vinjem. Národný park Jotunheimen je podľa legendy nazvaný „Domov Obrov“, teda jeden z deviatich svetov vikingskej mytológie. viac »

Plitvické jazerá v Chorvátsku - dovolenka ako vo filme

Plitvické jazerá, Chorvátsko
24.08.2012

CHORVÁTSKO - Kto z nás by nepoznal Winetoua? Poznáte však aj tie čarovné miesta, na ktorých sa natáčalo? Navštívte nádherné prírodné kulisy Národného parku Plitvické jazerá a možno sa chvíľami budete cítiť skutočne ako vo filme! viac »

Bavorský les, unikátna zvieracia ríša

Bavorský les, Nemecko
21.08.2012

NEMECKO - Národný park Bavorský les bol založený v roku 1970 a stal sa tak prvým národným parkom v Nemecku. Najvyššou horou parku je Großer Arber s 1 456 metrami. viac »

Kevo, klenot Laponska

Prírodná rezervácia Kevo, Laponsko
15.08.2012

LAPONSKO - Najsevernejšia časť Laponska sa vyznačuje drsnou arktickou klímou, polárnym dňom a sámskou kultúrou. V srdci tejto severskej divočiny leží prísne chránená rezervácia Kevo. S rozlohou 712 km² ale svojmu návštevníkovi vie ponúknuť naozaj mnoho tajomných miest a stretnutí s tunajšími obyvateľmi. viac »

Najpopulárnejšie kone na svete žijú na Islande

Islandské kone
06.08.2012

ISLAND - Mnoho ľudí si pri spomienke Islandu vybaví nielen krásnu, priam nedotknutú prírodu, gejzíry, vodopády, ale aj ovce a kone, ktoré sú taktiež dominantou tohto ostrovného národa a sú úzko späté s históriou a náturou Islanďanov. Varovanie pre turistov - nehovorte o islandských koňoch ako o poníkoch, ich majitelia, a nielen oni, to nemajú veľmi v láske. viac »

Španielsky národný park Picos de Europa - miesto, kde sa zastavil čas

Národný park Picos de
19.07.2012

ŠPANIELSKO - Španielsko - krajina slnka, olív, mora, futbalu a toreadorov. Tak ho aspoň poznajú bežní ľudia. Za návštevu však okrem spomínaných atribútov bezpochyby stojí aj nádherný národný park s názvom Picos de Europa. Leží v srdci Kantábrijského pohoria, ktoré siaha od severného pobrežia Španielska od Pyrenejí až do Portugalska. viac »

Nórska divočina kvetov a jazier - Národný park Femundsmarka

Krajina s jazerom Femund,
21.04.2012

NÓRSKO - Národný park Femundsmarka sa nachádza v južnom Nórsku, v provincii Hedmark a susediacej provincii SOR-Trøndelag na hranici so Švédskom. Najbližším mestom je Røros. Malá sámska dedinka menom Elgå je centrom nielen sámskej vtedajšej kultúry, ale aj infocentrom pre návštevnosť v tomto horskom kúte Hedmarku. viac »

Nadpozemská krása chorvátskych Plitvických jazier

Nekonečná zeleň tomu dodáva
13.03.2012

Vyberte sa na dovolenku do obľúbeného Chorvátska a nevynechajte tam návštevu Plitvických jazier. Práve letné mesiace sú najlepším obdobím na prechádzku týmto parkom, pretože zeleň a krásna čistá modro-zelená voda spojená s lúčmi slnka tomu dodávajú nadpozemskú atmosféru. viac »

Populárne Chorvátsko

Národný park Krka, Chorvátsko
11.03.2012

Ak ste sa vydali na dovolenku do Chorvátska, určite by ste nemali vynechať Národný park Krka a taktiež si spraviť minimálne jednodňový výlet do mesta Šibenik. V Národnom parku Krka môžete vidieť aj vodopád Skradinský Buk, najkrajší z vodopádov, ktorého prevýšenie je 45 metrov a je na ňom 17 kaskád. viac »

Na výlet do európskych veľhôr

Schrammsteine, Saské Švajčiarsko, Nemecko
26.01.2012

Saské Švajčiarsko v Nemecku, Julské Alpy v Slovinsku či talianske Dolomity? Možností je veľa, stačí si len vybrať. A tí, ktorí sa zaujímajú o hory a láka ich najmä príroda, s tým určite problém mať nebudú. viac »


Štvrtok, 22. apríl. 2021. Meniny má Slavomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa