Slovensko – kam na výlet

Najzábavnejšia hodina biológie: Ukážte deťom Kravský hotel vo Východnej

01.08.2017 | | Hodnotenie článku: 3.67

Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie.

Viac článkov

Najzábavnejšia hodina biológie: Ukážte deťom Kravský hotel vo Východnej

Kravský hotel vo Východnej
01.08.2017

Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie. viac »

Donovalkovo: V horskom stredisku otvorili hlavné mesto detí

Donovalkovo
26.07.2017

Horské stredisko Donovaly má novú atrakciu, ktorou je minimestečko Donovalkovo - hlavné mesto detí. Interaktívny areál pre rodiny víta deti od dvoch rokov, aby prežili deň plný zábavy a tvorivosti. Minisvet otvoril svoje brány len začiatkom júla a je otvorený denne od 10.00 do 18.00 h. viac »

Krásy domova: 8 vecí, ktoré treba zažiť na južnom Slovensku

Krásy domova: 8 vecí,
19.07.2017

To, že na Slovensku máme nádherné hory, dnes už vedia i ďaleko za našimi hranicami. No i naše južnejšie ležiace končiny sú zaujímavým krajom hodným spoznávania, najmä ak sa vám žiada slnka, nespočetných vodných plôch i tokov – a samozrejme skvelého vína. viac »

10 turistických rozhľadní, z ktorých je Slovensko ešte krajšie

10 turistických rozhľadní, z
07.07.2017

To, že Slovensko je nádhernou krajinou, netreba asi zdôrazňovať. Každý jeden deň máme možnosť vidieť a spoznávať krásy našej domoviny a byť hrdí na to, že práve tu žijeme. Vybrali sme pre vás 10 turistických rozhľadní, z ktorých je výhľad na Slovensko jedinečný a čarovný. viac »

Záhady v Bojnej: Kto zničil bohaté slovanské hradiská?

Bojná
05.07.2017

Bojná je najväčším objaveným slovanským náleziskom na našom území a podľa archeológov aj úplne špecifickou lokalitou. Zlaté plakety, najstaršie zvony v Európe a množstvo drahých artefaktov so znakom kríža, ktoré na tomto mieste archeológovia našli, ukazujú na mimoriadne majetných kresťanov, ktorí bohatli z ryžovania zlata a obchodu s otrokmi. V materiálnej kultúre z Bojnej sa vo veľkom objeme vyskytujú špecifické predmety ozdobené rôznymi motívmi kríža - súčasti opaskov, rôzne kovania konského postroja, ozdobné kovania. To znamená, že ich nositelia už v čase pred vznikom Veľkej Moravy verejne deklarovali, že sú kresťania. viac »

Malebný Pominovec: V románskom kostolíku J. Krstiteľa býva iba jediná svätá omša za rok

Románsky kostolík sv. Jána
15.06.2017

Románsky kostolík sv. Jána Krstiteľa v katastri obce Sedmerovec v Ilavskom okrese postavili podľa odborníkov pravdepodobne v druhej polovici 12. až prvej tretine 13. storočia. Je národnou kultúrnou pamiatkou a patrí medzi tri najstaršie stavby v Trenčianskom kraji. viac »

Vraždenie neviniatok, posledný súd aj peklo: Slovenský kostol ukrýva poriadnu hrôzu

Kostol sv. Egídia v
12.06.2017

Kostol sv. Egídia v Poprade sa nachádza v strede námestia, ktoré nesie rovnaké pomenovanie. Je jeho najcennejšou stavebnou pamiatkou. Podľa slov Rastislava Hudeca z Mestskej informačnej kancelárie v Poprade, ktorá prevádzkuje jeho prehliadky, kostol nie je síce bohatý na inventár, ale návštevníkov zaujme výnimočnými nástennými maľbami. viac »

Úľava pred páliacim slnkom: 8 najkrajších historických parkov Slovenska

Úľava pred páliacim slnkom:
09.06.2017

Druhý júnový víkend bude na Slovensku tradične patriť parkom a záhradám či iným zaujímavým zeleným a historicky hodnotným lokalitám. V sobotu a nedeľu sa koná už IX. ročník celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, počas ktorých nazriete aj za brány, ktoré bývajú bežne zatvorené. viac »

Tento štít by mal zdolať každý Slovák aspoň raz za život

Tento štít by mal
01.06.2017

Turistická sezóna klope na dvere a preto je už teraz ideálne poohliadnuť sa po nezabudnuteľnej dovolenke alebo predĺženom víkende, napríklad aj na Slovensku. Jednou z možností sú Vysoké Tatry, ktoré poskytujú množstvo nádherných výhľadov. Končiarov, ktoré sa oplatí navštíviť je niekoľko, ale iba jeden z nich je pre nás výnimočný. viac »

Tip na príjemný výlet: V Banskej Belej otvorili nový lesný park

V Banskej Belej otvorili
26.05.2017

Obec Banská Belá má o dôvod viac, prečo ju navštíviť. Na okraji dediny včera otvorili lesný park Belian určený pre rodiny s deťmi. Areál, za realizáciou ktorého stoja obecné lesy Banská Belá, ponúka náučné i zábavné stanovištia, výhľady či miesto pre oddych. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 21. august. 2017. Meniny má Jana.