Slovensko – kam na výlet

Tip na výlet: Unikátne Morské oko je ozdobou Vihorlatských vrchov

06.10.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody.

Viac článkov

Tip na výlet: Unikátne Morské oko je ozdobou Vihorlatských vrchov

Morské oko
06.10.2017

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody. viac »

Na potulkách po strednom Slovensku: Zvolen a Hriňová očaria každého

Hriňová
29.09.2017

Do oblasti stredného Slovenska každoročne prúdi množstvo našincov, ale aj turistov zo zahraničia. Väčšina nevynechá ani Zvolen a Hriňovú, ktoré so každého získajú bohatou históriou, pozoruhodnými architektonickými pamiatkami a prekrásnou prírodnou scenériou s výhľadom na masív Poľany. viac »

Svetová rarita Megoňky: Obrovské kamenné gule sú veľkou záhadou

Megonky
26.09.2017

Na Kysuciach sa nachádza prírodný unikát, aký nemá vo svete obdoby. Podľa povestí sú pieskovcové útvary vajcami dinosaurov či pozostatkom po mimozemšťanoch. Aká je však pravda o ich pôvode, to stále nevedia ani vedci. viac »

Romantické ruiny uprostred lesa: Katarínka patrí k najkrajším miestam na Slovensku

Romantické ruiny uprostred lesa:
14.09.2017

Zaniknuté opátstva v Anglicku alebo v Toskánsku lákajú romantické duše z celého sveta. Málokto pritom vie, že ruiny starobylého kostola môžete obdivovať aj na Slovensku. Naša „Katarínka“ je navyše zasadená v nádhernom prírodnom prostredí, a tak pri nej zažijete atmosféru, akú nikde inde. viac »

Nádherná rarita: Lúčanský vodopád sa nachádza uprostred dediny

Lúčanský Vodopád
21.08.2017

Kúpeľná obec Lúčky leží neďaleko Veľkého Choča v Dolnom Liptove. Okrem termálnej vody a travertínov sa pýši aj skutočným unikátom. Priamo v jej strede môžete navštíviť Národnú prírodnú pamiatku - jeden z najkrajších vodopádov Slovenska. viac »

Najzábavnejšia hodina biológie: Ukážte deťom Kravský hotel vo Východnej

Kravský hotel vo Východnej
01.08.2017

Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie. viac »

Donovalkovo: V horskom stredisku otvorili hlavné mesto detí

Donovalkovo
26.07.2017

Horské stredisko Donovaly má novú atrakciu, ktorou je minimestečko Donovalkovo - hlavné mesto detí. Interaktívny areál pre rodiny víta deti od dvoch rokov, aby prežili deň plný zábavy a tvorivosti. Minisvet otvoril svoje brány len začiatkom júla a je otvorený denne od 10.00 do 18.00 h. viac »

Krásy domova: 8 vecí, ktoré treba zažiť na južnom Slovensku

Krásy domova: 8 vecí,
19.07.2017

To, že na Slovensku máme nádherné hory, dnes už vedia i ďaleko za našimi hranicami. No i naše južnejšie ležiace končiny sú zaujímavým krajom hodným spoznávania, najmä ak sa vám žiada slnka, nespočetných vodných plôch i tokov – a samozrejme skvelého vína. viac »

10 turistických rozhľadní, z ktorých je Slovensko ešte krajšie

10 turistických rozhľadní, z
07.07.2017

To, že Slovensko je nádhernou krajinou, netreba asi zdôrazňovať. Každý jeden deň máme možnosť vidieť a spoznávať krásy našej domoviny a byť hrdí na to, že práve tu žijeme. Vybrali sme pre vás 10 turistických rozhľadní, z ktorých je výhľad na Slovensko jedinečný a čarovný. viac »

Záhady v Bojnej: Kto zničil bohaté slovanské hradiská?

Bojná
05.07.2017

Bojná je najväčším objaveným slovanským náleziskom na našom území a podľa archeológov aj úplne špecifickou lokalitou. Zlaté plakety, najstaršie zvony v Európe a množstvo drahých artefaktov so znakom kríža, ktoré na tomto mieste archeológovia našli, ukazujú na mimoriadne majetných kresťanov, ktorí bohatli z ryžovania zlata a obchodu s otrokmi. V materiálnej kultúre z Bojnej sa vo veľkom objeme vyskytujú špecifické predmety ozdobené rôznymi motívmi kríža - súčasti opaskov, rôzne kovania konského postroja, ozdobné kovania. To znamená, že ich nositelia už v čase pred vznikom Veľkej Moravy verejne deklarovali, že sú kresťania. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 23. október. 2017. Meniny má Alojzia.