Slovensko – kam na výlet

Bicyklom za pamiatkami: BSK predstavil novú cyklotrasu SacraVelo

13.06.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

K existujúcim medzinárodným cyklistickým trasám EuroVelo sa pripája sieť pútnických ciest, a to prostredníctvom unikátneho cezhraničného turistického projektu SacraVelo. Jeho cieľom je ponúknuť kultúrne dedičstvo, sakrálne hodnoty a využiť prírodné prostredie v maďarsko-slovenskom cezhraničnom regióne, ktoré pokrýva štyri kraje pozdĺž Dunaja. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Viac článkov

Bicyklom za pamiatkami: BSK predstavil novú cyklotrasu SacraVelo

Bicyklom za pamiatkami: BSK
13.06.2018

K existujúcim medzinárodným cyklistickým trasám EuroVelo sa pripája sieť pútnických ciest, a to prostredníctvom unikátneho cezhraničného turistického projektu SacraVelo. Jeho cieľom je ponúknuť kultúrne dedičstvo, sakrálne hodnoty a využiť prírodné prostredie v maďarsko-slovenskom cezhraničnom regióne, ktoré pokrýva štyri kraje pozdĺž Dunaja. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman. viac »

Na trati do Korytnice premáva po desaťročiach starobylý vláčik

Na trati do Korytnice
11.06.2018

Pri príležitosti osláv 110. výročia prvej jazdy vlaku z Ružomberka do Korytnice vypravili v sobotu na časť zachovanej trate historický vláčik. Stalo sa tak prvýkrát po desiatkach rokov jeho nečinnosti počas podujatia Korýtkofest v metropole dolného Liptova. Nová linka bude v letnej sezóne premávať pravidelne počas víkendov a sviatkov. viac »

Vážska cyklotrasa: Verejnosti začal slúžiť prvý 14-kilometrový úsek

Verejnosti začal slúžiť prvý
31.05.2018

Milovníkom cyklistiky, ale i bežcom, kolobežkárom či korčuliarom slúži od piatka takmer 14-kilometrový úsek cyklotrasy z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom. Je prvým otvoreným úsekom takmer 100-kilometrovej Vážskej cyklotrasy spájajúcej Trnavský a Žilinský samosprávny kraj popri Váhu cez Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). viac »

Skvelá správa pre Košičanov: Na Sídlisku Ťahanovce otvorili vynovený lesopark

Na košickom Sídlisku Ťahanovce
30.05.2018

Mestské lesy Košice otvorili vo štvrtok na Sídlisku Ťahanovce vynovený lesopark. Pribudli v ňom nové altánky, stoly, lavice či ohniská. viac »

Smrekovica – poklad Liptova v lone prírody

Smrekovica, Veľká Fatra
29.05.2018

Ak hľadáte miesto, ktoré nepodľahlo veľkej návštevnosti turistov a kde nájdete pokoj a oddych v lone čistej prírody, navštívte Smrekovicu. viac »

Korytnica - zabudnuté kúpele, ktoré pomaly ožívajú

Kúpele Korytnica
25.05.2018

Kúpele Korytnica patrili za čias Rakúsko-Uhorska k tým najvychýrenejším a najobľúbenejším. Hoci ešte donedávna slúžili svojmu liečebnému účelu, dnes na slávnu minulosť už len spomínajú. Zdá sa však, že Korytnici konečne opäť svitá na lepšie časy. viac »

Plťou popod Strečno: Nádherný výhľad na prírodu aj vzácne pamiatky

Plť pod Strečnom
07.05.2018

Tradíciu pltníctva, ktorá sa viaže k histórii najkrajšieho a najnebezpečnejšieho úseku na rieke Váh v Strečnianskom prielome, obnovili v roku 1999 po šiestich desaťročiach. Odvtedy previezli miestni pltníci po Váhu popod skaly Margita a Besná a dva strečnianske hrady vyše 100.000 ľudí. viac »

Návštevníkov Slovenského raja pribúda, posilnia tam spoje

Roklina Kyseľ
30.04.2018

Národný park Slovenský raj je v jarnom období a najmä počas letnej sezóny čoraz vyhľadávanejšou turistickou destináciou. Jeho dostupnosť osobnými automobilmi je však limitovaná veľkosťou parkovísk v jednotlivých turistických centrách, na čo reaguje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš posilnením spojov. viac »

Krásy východu za jeden deň: Košice Región Turizmus zavádza počas letnej sezóny autobusové výlety

V Betliari sprístupnili zrekonštruovaný
25.04.2018

K už existujúcim a vlani spusteným výletom Vlakom za UNESCOM, ktorými ľuďom sprístupňujú zaujímavé miesta Košického kraja, zavádza Košice Región Turizmus tento rok aj jednodňové autobusové výlety. Podľa Viktora Wurma z organizácie Košice Región Turizmus ich rozdelili do dvoch línií. viac »

Skutočne výnimočné múzeum: Malá dedinka pri Krupine vystavuje masky z celého sveta

Malá dedinka Lišov má
23.04.2018

Zhruba 400 totemových masiek z celého sveta obsahuje na Slovensku jedinečná expozícia, ktorá sa nachádza v dedinke Lišov v okrese Krupina. Galériu masiek otvorili vlani v lete v jednom z pôvodných dedinských domov, zbierka sa však každým mesiacom rozrastá. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 18. jún. 2018. Meniny má Vratislav.