Slovensko – kam na výlet

Tip na víkend: To najlepšie z nádherných Kysúc

05.01.2018 |

Orava a Kysuce sú jedny z mála regiónov, ktoré si u nás dokázali zachovať pravú pôvodnú atmosféru. Veľkým lákadlom pre turistov je bývanie v malých chalupách, ktoré sú často situované na lazoch a ponúkajú dokonalé súkromie. Okrem toho si tam môžete užiť najmä nádhernú prírodu a vychádzky v nej.

Viac článkov

Tip na víkend: To najlepšie z nádherných Kysúc

Tip  na víkend:
05.01.2018

Orava a Kysuce sú jedny z mála regiónov, ktoré si u nás dokázali zachovať pravú pôvodnú atmosféru. Veľkým lákadlom pre turistov je bývanie v malých chalupách, ktoré sú často situované na lazoch a ponúkajú dokonalé súkromie. Okrem toho si tam môžete užiť najmä nádhernú prírodu a vychádzky v nej. viac »

Sedem metrov pod zemou: Múzeum socializmu a studenej vojny je slovenským unikátom

Múzeum socializmu a studenej
13.12.2017

Obec Alekšince preslávili najmä nevšedné nálezy mincí zo 17. storočia (známe ako alekšinské poklady), ktoré sú dnes uložené v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave. Iný slovenský unikát však môžete v obci pri Nitre vidieť dodnes. Ten je však z úplne inej oblasti - v hĺbke sedem metrov pod zemou sa ukrýva múzeum socializmu a studenej vojny. viac »

Najdlhší drevený most v Európe: Vodnému mlynu v Kolárove sa nič nevyrovná

Vodný mlyn, Kolárovo
19.11.2017

Nádherné lužné lesy, voda, zvuky vtáctva... A uprostred - lodný mlyn s najdhlším dreveným mostom v Európe. Znie to síce ako sen, neďaleko Kolárova na juhozápadnom Slovensku je však takáto malebná scenéria realitou. Kedykoľvek ju môžete zažiť aj vy. viac »

Ako na dlani: Rozhľadňa Háj ponúka výhľad na nádherné okolie Novej Bane

Rozhľadňa Háj, Nová Baňa
08.11.2017

Pohľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec, ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik sa naskytne turistom, ktorých kroky zavedú na novú Rozhľadňu Háj nad Novou Baňou. Celkom 21 metrov vysoká vyhliadková veža sa nachádza na turistickej zastávke Háj vo výške 625 metrov nad morom a je súčasťou náučného chodníka Zvonička. viac »

Tip na výlet: Unikátne Morské oko je ozdobou Vihorlatských vrchov

Morské oko
06.10.2017

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody. viac »

Na potulkách po strednom Slovensku: Zvolen a Hriňová očaria každého

Hriňová
29.09.2017

Do oblasti stredného Slovenska každoročne prúdi množstvo našincov, ale aj turistov zo zahraničia. Väčšina nevynechá ani Zvolen a Hriňovú, ktoré so každého získajú bohatou históriou, pozoruhodnými architektonickými pamiatkami a prekrásnou prírodnou scenériou s výhľadom na masív Poľany. viac »

Svetová rarita Megoňky: Obrovské kamenné gule sú veľkou záhadou

Megonky
26.09.2017

Na Kysuciach sa nachádza prírodný unikát, aký nemá vo svete obdoby. Podľa povestí sú pieskovcové útvary vajcami dinosaurov či pozostatkom po mimozemšťanoch. Aká je však pravda o ich pôvode, to stále nevedia ani vedci. viac »

Romantické ruiny uprostred lesa: Katarínka patrí k najkrajším miestam na Slovensku

Romantické ruiny uprostred lesa:
14.09.2017

Zaniknuté opátstva v Anglicku alebo v Toskánsku lákajú romantické duše z celého sveta. Málokto pritom vie, že ruiny starobylého kostola môžete obdivovať aj na Slovensku. Naša „Katarínka“ je navyše zasadená v nádhernom prírodnom prostredí, a tak pri nej zažijete atmosféru, akú nikde inde. viac »

Nádherná rarita: Lúčanský vodopád sa nachádza uprostred dediny

Lúčanský Vodopád
21.08.2017

Kúpeľná obec Lúčky leží neďaleko Veľkého Choča v Dolnom Liptove. Okrem termálnej vody a travertínov sa pýši aj skutočným unikátom. Priamo v jej strede môžete navštíviť Národnú prírodnú pamiatku - jeden z najkrajších vodopádov Slovenska. viac »

Najzábavnejšia hodina biológie: Ukážte deťom Kravský hotel vo Východnej

Kravský hotel vo Východnej
01.08.2017

Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 20. január. 2018. Meniny má Dalibor, Sebastián.