Amerika – exotická dovolenka

Yellowstonský národný park – dokonale nádherný kúsok našej planéty

23.02.2020 |

Pri dovolenke v USA si väčšinou predstavujeme návštevu veľkomiest s historickými zaujímavosťami, luxusnými ulicami a kvalitnými múzeami. K tomu si radi pripojíme obrázky z pláží v Miami alebo Los Angeles, ale už menej si uvedomujeme, že v Amerike majú aj mnoho nádherných prírodných oblastí. Jednou z nich je najstarší národný park na svete Yellowstone, ktorý je plný nádherných miest.

Viac článkov

Perla Mikronézie či peklo na Zemi: Na Marshallových ostrovoch testovali jadrové zbrane

Perla Mikronézie či peklo
11.09.2017

Súostrovie Marshallove ostrovy nájdete v Tichom oceáne. I keď sú samostatnou krajinou, stále im patrí titul pridruženého štátu USA. Práve toto spojenie pre nich znamenalo neľahkú skúšku v dejinách. Počas studenej vojny bola táto oblasť územím, kde sa robievali jadrové skúšky s oveľa vyššou intenzitou, ako bol výbuch v Hirošime. viac »

Dokonalý oddych v exotike: 7 najkrajších pláží Južnej Ameriky

Los Roques, Venezuela
07.08.2017

Cestovatelia si obvykle plánujú dovolenky na takých miestach, kde sa dá vidieť čo najviac zaujímavostí a prírodných krás. Po niekoľkých takýchto cestách však príde obrat a väčšina ocení, keď si môže pár dní iba oddýchnuť na pláži a navštíviť maximálne najbližšie mesto či dedinku. Na takéto leňošenie je najlepšie hľadať destinácie v Južnej Amerike, kde si za rozumnú cenu môžete užiť tie najkrajšie pláže. viac »

Destinácia mesiaca: Národné parky USA

Destinácia mesiaca: Národné parky
21.07.2017

Uvažovali ste niekedy o menej tradičnej dovolenke, než klasické slnenie sa pri mori, návšteva európskych metropol alebo turistika v okolitých horách? Stačí sa zahľadieť o niečo ďalej a môžete sa vybrať na dobrodružnú cestu „za veľkú mláku“. Čo takto národné parky USA, ktoré vám ukážu úplne odlišnú prírodu a pomôžu zregenerovať sa na začiatku leta? viac »

Súostrovie Galapágy: Raj korytnačiek a jašterov

Galapágy sú posledným rajom
10.06.2017

Súostrovie Galapágy vo východnej časti Tichého oceánu preslávila najmä Darwinova evolučná teória. Okrem množstva jedinečných živočíchov ponúkajú návštevníkom aj rajský pokoj a jedinečnú atmosféru. viac »

Vodopády Havasupai: Rajská záhrada uprostred pustatiny

Vodopády Havasupai, USA
01.06.2017

V slávnom Veľkom kaňone vytvorila príroda množstvo nádherných miest, k tým najpôsobivejším patria vodopády Havasupai. Nie nadarmo ich prezývajú aj „rajskou záhradou uprostred púšte“. Ich tyrkysová voda v obklopení červenkastých skál totiž naozaj pôsobí ako malý zázrak. viac »

Päť najúžasnejších miest USA, ktoré musíte vidieť: Obrovská arizonská „podkova” a ďalšie lahôdky

Päť najúžasnejších miest USA,
21.01.2017

Spojené štáty sú rozsiahle a nabité rozprávkovo nádhernými miestami, ktorá len čakajú, kým ich objavíte. Čarovné krajiny ako vystrihnuté z iných svetov sa pohrávajú snáď so všetkými živlami a to spôsobom, ktorý ľahko prekonáva i tie najsmelšie produkty fantázie. Pozrite sa na 5 najúžasnejších miest, ktoré nesmiete pri ceste po USA minúť. viac »

Návšteva ľadového kráľovstva: Glacier Bay ponúka dobrodružstvo i pokojné pozorovanie prírody

Návšteva ľadového kráľovstva: Glacier
12.01.2017

Prechádzame drsnou, avšak krásnou panenskou prírodou, máme pred sebou vrcholky hôr so snehovou pokrývkou, husté lesy, na každom kroku čučoriedie. Z vrtuľníka a lode si cestovatelia zas vychutnávajú pohľad na ohromné fjordy. Sme na Aljaške, v najsevernejšom a najväčšom štáte USA. viac »

Nové Mexiko: Temperament Hispáncov, tradície Indiánov a územie USA

Nové Mexiko – jedinečný
10.01.2017

Prekrásna príroda, jedineční obyvatelia a autentická architektúra. To je len pár prívlastkov, vystihujúcich Nové Mexiko - americký štát, kde žije najviac Hispáncov. viac »

Mayská riviéra: V zime tridsať stupňov a tajomná atmosféra mayských stavieb

Mayská riviéra: V zime
18.12.2016

Nádherné pláže s hrejivým pieskom, priezračná voda oceánu, jemné vlnky a v ruke drink. Zdá sa vám tento spôsob zimy viac než šťastný? V tom prípade si v kalendári zaškrtnite dovolenku a vydajte sa do Mexika, na Mayskú riviéru. Presne takto božsky sa tu totiž môžete vo februári či marci mať. viac »

Najgýčovejšie vianoce na svete: Vitajte v Las Vegas

Vianoce v Las Vegas:
17.12.2016

Väčšina ľudí si Vianoce najradšej vychutnáva doma v kruhu rodiny, nadšení cestovatelia však na tradície veľmi nedbajú a využívajú každú voľnú chvíľu na objavovanie ďalších kútov sveta. Koniec roka je ideálnym termínom na návštevu takých, kde je poriadna zábava. A tie majú len jedného kráľa - Las Vegas. viac »


Utorok, 25. február. 2020. Meniny má Frederik, Frederika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa