Austrália

AUSTRÁLIA - Ak náhodou niekedy zablúdite do austrálskeho Sydney, určite si nenechajte ujsť príležitosť prejsť sa po Sydney Harbour Bridge. Nie je to totiž len taký obyčajný prístavný most. Ale veď napokon, ani Sydney nie je len také obyčajné mesto a Austrália nie je len taký obyčajný kontinent. Nájdeme tu totiž pomerne veľké množstvo rôznych „naj“, medzi ktorými nechýba ani spomínaný Sydney Harbour Bridge. viac »
12.04.2013
AUSTRÁLIA - Whitsunday Islands tvorí 74 jedinečných ostrovov pri východnom pobreží austrálskeho Queenslandu. Ponúkajú romantiku, relax, luxus, športové vyžitie a fascinujúci pocit slobody. Pohľad na horizont posiaty ostrovmi alebo východ slnka nad Whitehaven Beach sú nezabudnuteľnými zážitkami. viac »
09.04.2013
AUSTRÁLIA - Leto, slnko, more, pláž... Kto by odolal? V takomto ročnom období však môžeme o tom iba snívať. Alebo viete čo? Poďte sa s nami prejsť na jednu z najkrajších pláží na svete. Nachádza sa v Austrálii, respektíve v Tasmánii v národnom parku Freycinet a leží v zálive s menom Wineglass Bay. Podľa mnohých odborníkov na cestovných ruch ide o jednu z desiatich „naj“ pláží vôbec. Pri pohľade na ňu sa tomuto názoru skutočne nemožno čudovať. viac »
04.03.2013
AUSTRÁLIA - Cesta, ktorá vás sama dovedie ku všetkým krásam v kraji. viac »
17.01.2013
AUSTRÁLIA - Pláž najlepších surferov na svete. Pláž Bells, po anglicky Bells Beach, sa nachádza blízko mesta Torquay, asi hodinu a pol jazdy od Melbournu, v Austrálii. viac »
25.10.2012
AUSTRÁLIA - Moderná metropola západnej Austrálie. Mesto Perth je hlavným mestom štátu Západná Austrália, v Austrálii. Je taktiež najväčším mestom v okolí a centrom obchodu a zábavy. Žije tu okolo 75 percent obyvateľov celej Západnej Austrálie. viac »
15.10.2012
AUSTRÁLIA - Ostrov, kde stretnete asi to najtypickejšie z Austrálie - kengury. Kengurí ostrov sa nachádza južne od Austrálie, asi 110 kilometrov juhozápadne od mesta Adelaide. Je ľahko prístupný lietadlom alebo trajektom. Objavený bol v roku 1802 britským objaviteľom Matthewom Flindersom, no zmapoval ho až Francúz Nicolas Baudin. viac »
03.10.2012
AUSTRÁLIA - Jediný živý tvor, ktorého vidno aj z vesmíru. Veľká koralová bariéra, po anglicky Great Barrier Reef, je najväčšia sústava koralových útesov a lagún na svete. viac »
01.10.2012
AUSTRÁLIA- Symbol Autrálie, monolit či jednoliaty pieskovcový útvar, ktorý drží svetové prvenstvo, čo sa týka objemu. Nachádza sa na domorodom území v Severnom teritóriu. viac »
30.03.2012
AUSTRÁLIA - Neexistuje snáď typickejší obrázok tejto austrálskej metropoly, ako práve taký, na ktorom sa nachádza budova opery. Vďaka jej netradičnej architektúre ju pozná aj ten, kto austrálsky kontinent nikdy nenavštívil. viac »
20.03.2012
Pondelok, 15. august. 2022. Meniny má Marcela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa