Piatok29. máj 2026, meniny má Vilma, zajtra Ferdinand

Keď nastúpite do nesprávneho autobusu...

Narathiwat - rybárska osada na juhu Thajska.
Narathiwat - rybárska osada na juhu Thajska.

THAJSKO - Dvadsaťpäť rokov bola od svojej rodiny odlúčená dnes už 76-ročná žena z južného Thajska po tom, ako nastúpila do nesprávneho autobusu.

Džaijaina Beurahen, malajzijsky hovoriaca obyvateľka provincie Narathiwat na hlbokom juhu krajiny, nastúpila po návšteve manžela na druhej strane thajsko-malajzijskej hranice pred 25 rokmi do nesprávneho autobusu, ktorý ju namiesto domov zaviezol až do Bangkoku.

Odtiaľ sa - opäť nesprávnym autobusom - dostala do mesta Chiangmai, 1340 kilometrov severne od Narathiwatu, kde sa päť rokov živila žobraním. Napokon neúspešnú cestovateľku, ktorá nevie čítať ani hovoriť po thajsky, v roku 1987 zatkli a umiestnili do opatrovateľského centra, kde zostala až do pondelka, keď sa stretla so svojimi príbuznými.

S jej rodinou sa skontaktovali traja malajzijsky hovoriaci pracovníci centra, ktorí pochádzajú z Narathiwatu a ktorým Džaijaina minulý mesiac vyrozprávala svoj príbeh.
Zamestnanci centra sa pôvodne domnievali, že žena je príslušníčkou Mon alebo Šan, dvoch etnických menšín na severe Thajska.

Narathiwat je súčasťou thajského tzv. hlbokého juhu, jediného regiónu s moslimskou väčšinou v prevažne budhistickom kráľovstve. Mnohí tamojší obyvatelia, predovšetkým tí starší, ovládajú iba malajzijský dialekt Jawi.

Zdroj/autor: tasr, drom


 

Viac o téme: AutobusThajskoStrata
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Zaujímavosti a atrakcie

Pamiatky


Lifestyle

Varenie a recepty

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu