Kamkoľvek a kedykoľvek: Pre Slovákov je kľúčová cena letenky, takúto sumu platíme priemerne

2024-02-12 09:00:00 |   |    | 

V roku 2023 zaplatili občania Slovenska za letenku v priemere 151,85 eura. Tento rok je priemerná cena letenky na úrovni 170 eur aj s ohľadom na väčší počet mimoeurópskych destinácií bookovaných s predstihom. Informovala o tom spoločnosť Kiwi.com.V roku 2023 cestovalo s Kiwi.com o 50 % viac slovenských zákazníkov ako v roku predtým. Najobľúbenejšie boli európske krajiny, a to Taliansko, Španielsko a Rakúsko. Najčastejšie kupovaná trasa pritom bola Košice - Praha. Zároveň vo vyhľadávaní narástol počet letov bez špecifikácie destinácie a termínu, pravdepodobne s cieľom nájsť cenovo najvýhodnejšiu ponuku. Občania Slovenska vycestovali celkovo do 142 krajín a na Slovensko pricestovali návštevníci zo 121 krajín.

Trend vo vyhľadávaní leteniek prostredníctvom funkcie "kamkoľvek" narástol medziročne o 30 % a obsiahol šesť miliónov vyhľadávaní. Obľúbenejšia bola možnosť cestovať "kedykoľvek", ktorá figurovala vo viac ako 20,3 milióna vyhľadávaniach. Najviac Slovákov vycestovalo do zahraničia deň pred sviatkom Sedembolestnej Panny Márie, a to 14. septembra. Obľúbenými dátumami boli aj 5. máj a takisto 29. august.

"Z rezervácií leteniek a vyhľadávaní na rok 2024 možno badať pokračujúci trend stálic medzi destináciami. Najviac Slováci vyhľadávajú a bookujú krajiny ako Španielsko, Veľká Británia, Taliansko, Rakúsko, ale aj exotické Thajsko," priblížila spoločnosť. Do najobľúbenejšej desiatky destinácií na rok 2024 sa dostali aj Portugalsko, Francúzsko, Spojené arabské emiráty, Česká republika a Turecko.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Piatok, 23. február. 2024. Meniny má Roman, Romana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa