Tanzánia

01.01.2019 |   |    | 

Fakty

Názov krajiny: Tanzánijská zjednotená republika 
Hlavné mesto: Dar es Salaam, Dodoma    
Rozloha: 945 087  km2
Počet obyvateľov: 55 415 019 (odhad 2018)
Štátne zriadenie: federatívna republika
Geografická poloha: východná Afrika
Časové pásmo: Slovensko +2 hod.
Podnebie:

Teplota sa počas celého roka príliš nemení, v priemere je to 30°C.  Najhorúcejšie sú mesiace  november až február. Obdobia dažďov sú od marca do mája, od októbra do decembra.

Predpovede.sk

POZRITE SI AKTUÁLNE POČASIE V MESTE DAR ES SALAAM

Mena: tanzánijský šiling (TZS)
Jazyky: svahilský, anglický (úradné); arabský, bantuské a nilotské jazyky
Správne členenie: 26 regiónov
Národnost. zloženie: Bantuské kmene (95%), Arabi, Európania   
Náboženstvo:

kresťanstvo (35%), islam (30%), ostatné 35%; (na Zanzibare 99% moslimské) 

Diplomatické zast.:

SR nemá v krajine diplomatické zastúpenie. Teritoriálne je príslušné

Veľvyslanectvo SR v Nairobi
Embassy of the Slovak Republic
Jakaya Kikwete Road, P.O.Box 30 204, Nairobi, Keňa
Telefón: +254 202 721 896, +254 202 721 898
Mobil (pohotovostný): +254 731 282 826
Fax: +254 202 717 291
E-mail: emb.nairobi@mzv.sk
Internet: www.mzv.sk/web/nairobi

Veľvyslanectvo Tanzánijskej zjednotenej republiky
Eschenallee 11, Berlin, Germany
Telefón: +49 303 030 800
Fax: + 49 303 030 8020        
E-mail: info@tanzania-gov.de
Internet: www.tanzania-gov.de

Víza a doklady:

 

Vízum je možné v predstihu získať na Veľvyslanectve Tanzánijskej zjednotenej republiky v Berlíne alebo priamo na hraničnom priechode a na letisku v Dar es Salaam-e. Podmienky udelenia víza a možné body vstupu do krajiny nájdete tu.

Vízové požiadavky: vyplnená vízová žiadosť (formulár), platný cestovný doklad (platný 6 mesiacov po vstupe do krajiny), spiatočná letenka/pozvanie/účel pobytu, 2x fotografia pasového formátu (odporúča sa mať viac fotiek), kópia pasu (dátovej strany), dostatočné finančné prostriedky (bližšie nešpecifikovaná suma), vízový poplatok je 50 USD, medzinárodný očkovací preukaz (vakcinácia proti žltej zimnici, ak je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom).
Vízum je platné maximálne tri mesiace na jeden vstup. Po vyplnení žiadosti je potrebné vízovú žiadosť vytlačiť, podpísať a predložiť na príslušné veľvyslanectvo s požadovanými prílohami. Vízové požiadavky je nutné konzultovať aj s teritoriálne príslušným ZÚ Tanzánie v Berlíne

Zdravotné požiadavky: Pri vstupe do Tanzánijskej zjednotenej republiky sa vyžaduje vakcinácia proti žltej zimnici (medzinárodný očkovací preukaz), pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom. Zoznam krajín s výskytom žltej zimnice. Pokiaľ do Tanzánijskej zjednotenej republiky cestujete s prestupom v krajine, ktorá je zaradená na zozname krajín s výskytom žltej zimnice a prestup je dlhší ako 12 hodín, vakcinácia proti žltej zimnici (medzinárodný očkovací preukaz) sa taktiež vyžaduje. Aj napriek 12-hodinovému vymedzeniu pre prestup na letisku krajiny zaradenej na zozname krajín s výskytom žltej zimnice, veľvyslanectvo SR v Nairobi odporúča absolvovať vakcináciu proti žltej zimnici vzhľadom na riziká, ktoré môžu vzniknúť pri prestupe (meškanie letu a pod.).

Zanzibar: Podľa posledných dostupných informácií zanzibarských úradov sa vakcinácia proti žltej zimnici vyžaduje iba v prípade, pokiaľ cestujete s prestupom v krajine, ktorá je zaradená na zozname krajín s výskytom žltej zimnice a prestup je dlhší ako 12 hodín. Vakcinácia proti žltej zimnici sa taktiež nevyžaduje v prípade vstupu na Zanzibar z pevninskej časti Tanzánie. (Veľvyslanectvo Tanzánie v Berlíne aj napriek tomu na svojej webovej stránke stále uvádza povinnosť vakcinácie proti žltej zimnici pri vstupe na Zanzibar aj z európskych krajín). Aj napriek 12 hodinovému vymedzeniu pre prestup na letisku krajiny zaradenej na zozname krajín s výskytom žltej zimnice, Veľvyslanectvo SR v Nairobi odporúča absolvovať vakcináciu proti žltej zimnici vzhľadom na riziká, ktoré môžu vzniknúť pri prestupe (meškanie letu a pod.).

Ministerstvo zahraničných vecí SR
Sobota, 27. november. 2021. Meniny má Milan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa